Malý svět - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Digitální fotografie

Malý svět

13. ledna 2000, 00.00 | Radi bychom vás upozornili na unikátní výstavu duálních fotografií miniaturních přírodních motivů!

Celý tento článek je hlavně věnován Tomáši Hrubému, kterého možná znáte jako správce serveru Fotozóny. Kromě této bohulibé činnosti je samozřejmě i náruživým fotografem, takže když jsem dostal pozvánku na jeho vernisáž, nemohl jsem odmítnout.

Vernisáž se konala 11.1.2000 v prostorách vysokoškolské menzy u kolejí 17. Listopadu. Pod honosným názvem Fotokuloár se skrývá nevelká aula menzy, které byla uspořádána autorská výstava výše jmenovaného s názvem Malý svět. Název nebyl odvozen od velikosti výstavy, ale od motivu jednotlivých fotografií. Všechny prezentované snímky zachycovaly drobné přírodní motivy, ať už se jednalo o hmyz nebo květiny.

Výstavní síň Fotokuloáru

Výstava byla ojedinělá technikou, kterou vznikla všechna díla. Fotografie byly exponovány klasickým fotoaparátem. Po vyvolání prošly snímky filmovým skenerem Nikon LS 30, ve kterém byly digitalizovány při rozlišení 2.700dpi. Z digitálních dat byly vytištěny na tiskárně HP DeskJet 710C a jeden na fotoprintu Sienna. Celý tento proces je označován jako duální fotografie, tedy spojení klasické a digitální fotografické cesty. Navíc použitá technika se dá označit za dostupnou a pro amatéry velmi zajímavou.

Autor ve vášnivé diskuzi

Pokud si dovolím zhodnotit technickou kvalitu fotografií, tak musím otevřeně přiznat, že jsem byl mírně pozitivně překvapen. O tom, že Tomáš Hrubý umí fotografovat velmi slušně jsem nepochyboval, ale příjemně mě překvapila kvalita výsledných snímků při použití popsané cesty. Skenery Nikon mají dobré jméno, ale model LS 30 není žádné dělo a DeskJet 710C se dá koupit za nějakých pět tisíc korun. Jediné, co bych výstavě opravdu vytknul byl jeden motýl bez křídel. Nešlo o invalidu, ale o netradiční kompozici snímku, při které nebylo žádné zvíře zraněno ani zabito.

Ukázka prací

Na závěr bych vás rád všechny na probíhající výstavu pozval. Vzhledem k tomu, že termín vernisáže byl posunut o několik dní, nejen schopen se stoprocentní jistotou říci, do kdy výstava potrvá, ale ohlášena je do 11.2.2000. Času je tedy dostatek a Fotokuloár je přístupný každý pracovní den od 7 do 24 hodin.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: