Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Tree menu - klik - zobrazení relevantního obsahu v dalším sloupci pomoci include

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Tree menu - klik - zobrazení relevantního obsahu v dalším sloupci pomoci include

Autor: peta1

7:47:31 27.07.2010

Zkratka si rad komplikujes zivot.
Pri kliku na odkaz bez frame nebo bez JS se musi nacitat stranka. Z toho plyne, ze musis k odkazu pridat nejaky parametr, ktery identifikuje, co mas rozbalene.

Pri pouziti JS muzes stranku nacitat ajaxem.
Pak je moznost, kdyz uz mas JS, ukladat cookie parametr, ktery rika, co mas rozbalene.

Ten parametr by mohl mit data
1|1-2|1-4|1-8|1-8-3|2|2-6
ze ma zakaznik rozbalene menu 1, pak podmenu 2 a soucasne 4 a 8 a u 8 jeste treti kategorii.
Nebo to muze byt id polozky, ktera je rozbalena, pokud jich nemuze byt soucasne vic
15
.

Citovat příspěvek

Tree menu - klik - zobrazení relevantního obsahu v dalším sloupci pomoci include

Autor: Filip Zeman

15:36:30 20.07.2010

Ahoj mám následující dotaz :

Web navržený pomocí html, css - klasický layout hlavička, tři sloupce, patička, to celé obalené v divu.

Mám sekci sortiment, kde v levém sloupci bude stromové menu (více úrovní, zabalení, rozbalení, s tím, že u některých položek po kliknutí na ně - klasicky přes a href či tak by se mi v prostředním sloupci ukázal příslušný obsah).

Nechci to řešit pomocí iframe, ale pomocí php include. Jde mi o to, že bych při tom kliknutí na určitou úroveň se mi v prostředním sloupci zobrazil určitý obsah.

(Samosebou umím při kliknutí zobrazit příslušnou kompletní stránku, ale jelikož to je nová stránka tak bych měl menu zase sbalené a zákazník by musel při dalším prohlížení znovu rozkliknout postupně).

Mohu si dát jednotlivé objekty stránky (header, left, content, right, footer) do samostatných souborů a přes include připojit, ale jak udělat to aby po kliknutí se měnila jen stránka content (prostřední sloupec) a nenačítalo se to celé znovu.

Tuším, že řešení by mohlo být použít GET, SWITCH a přiřadit po kliku prostřednímu sloupci adekvátní obsah, ale tápu. Jednotlivé stránky k sekcím v menu bych si dal do samostatných stránek.

Dokáže mi prosím někdo poradit ?

Děkuji moc předem za Váš čas, Filip Zeman :)

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: