Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

VEKTOROVA GRAFIKA vs. FLASH/XTIVITY

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: VEKTOROVA GRAFIKA vs. FLASH/XTIVITY

Autor: Stuker

21:19:58 25.10.2006

Para este programa el unico foro que existe tanto en ingles como en español es este: http://www.freeforum.ca/xtivityuser/
Aqui os resuelven todas las dudas que tengais sobre el programa.

Citovat příspěvek

Autor: Sarevok

2:13:33 22.09.2006

To, záleží - jestli máš legální Flash, tak určitě Flash. Ale jestli ne, tak SVG, a pak zkus prostě na googlu najít nějaké open-source nebo freeware SVG animation editory (tutorialy na SVG animace určitě existují).
Inkscape má SVG jako nativní formát, ale animace nativně neumí, takže bys to musel nějak programovat či skládat z fragmentů? Asi...

Citovat příspěvek

Autor: dredie

21:29:04 21.09.2006

sice je to nelgealni, ale osobne doporucuju www.torrentspy.com a natukej "total training" nebo "lynda" a vyber si odpovidajici tutorialy....jsou velice kvalitni a nazorne.

Citovat příspěvek

Autor: Jakub123

7:15:59 20.09.2006

Diky za odpoved.. No v tech krivkach to fakt budu muset asi udelat... Takhle velky to proste nejde.

A v jakym programu se vytvari SVG? Mam se ucit FLASH, nebo neco na tvorbu SVG?

Citovat příspěvek

Autor: Sarevok

1:08:48 20.09.2006

Zdravím,
Tohle intro by mohlo zabírat snad tak 2 kb? Dost tipuju, určitě více či méně.
XTIVITY vůbec neznám, nicméně je blbost pracovat primárně s bitmapu a převádět ji do SVG...
Jinak já jsem se teprve dneska dozvěděl, že SVG umí i animace, což je úžasné. Už jen protože to nedělá každý bych ti doporučil držet se SVG pokud to půjde. Existují i programy na tvorbu SVG vektorových animací...
A naučit se Flash v takové úrovni, abys dokázal animovat je docela snadné - pujč nebo si kup učebnici (Grada nebo Computer Press) a za dva týdny to jakž takž umíš. Programování a interaktivita ve větší míře (třeba tvorba hry) je už složitější.

Citovat příspěvek

14:10:48 19.09.2006

Diky. Ja delam s kamaradem web pro jednu americkou galerii. Pouzil jsem program XTIVITY, ktery bohuzel pracuje jen s bitmapami. Vytvoril jsem zatim toto:

http://jakub123.wz.cz/galerie/index.html

Je to takove intro. Puvodne to bylo udelane v illustratoru. Bitmapy nevpadaji hezky a uz nyni to zabira 60 Kb.

Kolik kb by toto zabiralo ve Flashi delane vektorove? Je slozite toto udelat ve Flashi? Odkud mam zacit se Flash ucit, mate radu na nejaky konkretni tutorial pro tento ucel?

DIKY MOCKRAT!!!

Citovat příspěvek

Autor: dredie

13:24:49 19.09.2006

flash je PRIMARNE vector based program :D A vzhledem k tomu, ze adobe koupilo macromedia, je v jejich novych produktech vysoka kompatabilita. Takze odpoved je jasna - je spise zadouci kreslit vektory v illutratoru (flash je co se tyce moznosti vektorove tvorby proti AI silne omezen) s naslednym importem do flashe, ktery je primarne urcen pro takovyto typ grafiky.

Citovat příspěvek

Autor: 509

8:11:55 19.09.2006

Flash ano, vo Flash mozes vo vektore aj rovno kreslit...

problem mozes mat aj v nastaveny % pri generovani - prilis velka kompresia, z mojej vlastnej skusenosti ist tak na 85% je zrejme maximum, ale hold objem je objem a ani dnes este nemaju vsetci rychle pripojenia

Citovat příspěvek

VEKTOROVA GRAFIKA vs. FLASH/XTIVITY

19:59:39 18.09.2006

Ahoj.

Jsem novy co se FLASHe tyce. Pouzivam program XTIVITY, kterym muzu apracovavat bitmapovou grafiku a nasledne vyexportovat do SWG formatu. Rad bych vsak zpracovaval vektorovou grafiku. Podporuje vubec FLASH vektorovy format? Moje bitmapova grafika je takova kostrbata, kdyz se vygeneruje do SWG. Design je vytvoren v Adobe Illustratoru, tam to vse vypada tak krasne?

Ten program XTIVITY ma web www.tivity.com

DIKY

Jakub

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: