Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Jak na Logo v Corelu

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Jak na Logo v Corelu

Autor: PepaPepa

6:23:11 09.05.2011

Děkuji za rady. Znamená to tedy, že logo v podstatě nikdy nepoužiji v tak pěkných barvách v tisku jako na webu? Musím zřejmě tedy logo "přebarvit" do CMYKu a dále pak již jen pracovat s těma "vybledlýma" barvami i na webu atd.? Tohle mi asi hodně uniká.

Jinak mám již zkušební X5 a mám dojem, že zde je již práce s barvama úplně někde jinde! Prostě výsledky 100:1 :) Ale je to jen pohled amatéra.

Citovat příspěvek

Autor: Kvak_

1:50:18 08.05.2011

Také jsem nemyslel převod, ale udělat logo znovu a to v X5 z důvodu naprosto nevyzpytatelného chování (co se týče barev) všech předchozích verzí bez vyjímky. Koneckonců problém s barvami byl prakticky vždy hlavní důvod proč většina mých známých, kteří se tiskem živí, postupně od CDR utekla k AI.

Citovat příspěvek

Autor: r.janos

18:59:11 06.05.2011

To je mozno pravda. Avsak za celu dobu odkedy X13 pouzivam sa mi nestalo
aby boli farby na vytlacku prekvapivo ine ako som chcel. PepaPepa ma
podla mna problem preto, lebo niektore RGB farby sa jednoducho beznym
sposobom vytlacit nedaju a preto pri prevode do CMYKu dojde ku
skresleniu. V tomto pripade X15 nepomoze. To iste sa stane i v
Illustratore...

On 6. 5. 2011 12:44, kvak wrote:
>
> Jednoznačně ANO, anebo ještě jinak, od verze X3 není v případě barev korektní chování dost dobře možno očekávat. Pokud chcete mít vše ok, a nemíníte logo dělat v software od konkurence, budete si muset stáhnout zkušební verzi X5. Za 30 dní to jistě stihnete dát do pořadku. hlavně nezapomeňte, že soubory CDR nejsou zpětně kompatibilní, práci kterou si uložíte jako CDR x5_15 ve starších verzích programu neotevřete. Verze X3 může mít problémy i s EPS.
>
> http://www.corel.com/akdlm/6763/downloads/trials/GraphicsSuiteX5/3in1/CorelDRAWGraphicsSuiteX5Installer_CZ.exe

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: kvak

12:44:56 06.05.2011

Jednoznačně ANO, anebo ještě jinak, od verze X3 není v případě barev korektní chování dost dobře možno očekávat. Pokud chcete mít vše ok, a nemíníte logo dělat v software od konkurence, budete si muset stáhnout zkušební verzi X5. Za 30 dní to jistě stihnete dát do pořadku. hlavně nezapomeňte, že soubory CDR nejsou zpětně kompatibilní, práci kterou si uložíte jako CDR x5_15 ve starších verzích programu neotevřete. Verze X3 může mít problémy i s EPS.

http://www.corel.com/akdlm/6763/downloads/trials/GraphicsSuiteX5/3in1/CorelDRAWGraphicsSuiteX5Installer_CZ.exe

Citovat příspěvek

Jak na Logo v Corelu

Autor: PepaPepa

13:21:57 21.04.2011

Dobrý den,

obracím se na vás odborníky. Udělal jsem si logo pro svou malou firmu. Nemám finance na služby profesionálů. Proto jsem se úkolu zhostil sám. S grafikou mám jisté zkušenosti. Bohužel pouze na úrovni tvorby různých pozadí, bannerů a fotomontáží.

Logo ovšem musí být vektorové. Proto jsem si zakoupil CoreDraw X3 za pás šupů a očekávám, že mě dobře poslouží. Instalaci jsem provedl. Logo již mám. Ovšem nějak se mě povedlo zobrazit si dva vzorníky barev na pravé straně. Zřejmě je to RGB a CMYK. Použil jsem paletu RGB. Vše bylo super. Logo už používám kde se dá a barvy jsou dle mého.

Ovšem nastal problém. Tiskárna po mě chce u tisku letáků výstup v CMYKu. Ale exportovaná data mají absolutně jiné barvy. Zkoušel jsem export s použitím ICC profilu i bez něj a výsledej se o moc neliší. Barvy nejsou vůbec takové jaké je všude prezentuji. Co mám vůbec dělat? Jak se vyhnout těmto problémům v budoucnu? Mám vše navrhovat hned v CMYKU i když to do tisku pošlu jen výjmečně?

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: