Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

CorelDRAW X5 - pár dotazů

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: CorelDRAW X5 - pár dotazů

Autor: genius

16:05:24 04.04.2011

Rozmazaní - postup- rastry - rozostreni a tam su už na výber rozne druhy rozmazania

zarovnat obrys - najjednoduchšie je previest obrys na objekt CTRL Q a potom sa to už jednoducho zarovná

trasovanie - použítie velmi individualne, a kvalitou trasovania dost obmedzene použite.. na prekresbu loga z rastru trebars.. prekresbu obrazku pre rozne efekty, ale prakticky dost malo využiteľne

Citovat příspěvek

Autor: Laibir

9:46:53 04.04.2011

Dobrý den,
měl bych také malý dotaz. Lze v Corel DRAW X5 zarovnat obrys na vnitřní nebo vnější okraj objektu? Defaultně je to na střed. Hledal jsem všudemožně a zatím jsem nenašel.

Děkuji mnohokrát

Citovat příspěvek

Autor: TTTTT

21:45:39 27.03.2011

Děkuji, moc jste mi pomohl. Co se týče angličtiny, s obecnou problém nemám, kámen úrazu je v grafické hantýrce, kterou převážně neovládám ani v češtině.

Ještě jsem přišel na jednu věc. V Inkscape byla u každého objektu funkce Blur a Transparency, tedy Rozmazání a Průhlednost. Byly to dva posuvníky, z nichž každý zvlášť určoval míru jedné z těchto vlastností. Funkce Blur vyvolávala pocit, jako by se člověk díval na objekt bez brýlí. Funkce průhlednost určovala viditelnost objektů za tímto objektem.
Je možné toto něják udělat i v Corelu? Tu Průhlednost bych věděl, jde mi hlavně o to Rozmazání.

Děkuji

Citovat příspěvek

Re: CorelDRAW X5 - par dotazu

Autor: pp21

15:32:53 27.03.2011

Sice teď sedím u CDR11, ale v X5 je to prakticky stejné:

> 1) Průhledný radiální přechod
Nástroj Interaktivní průhlednost (Interactive transparency tool), je to v
tom levém sloupci nástrujů schované, standardně je tam lineární, tak ji
natáhnout na oblekt a pak ji v property baru změnit na radiální.

> 2) Exportuje se celá kresba, ne jen stránka
To nevím, umím to jen obejít:
- doubleclick na nástroj obdélník - udělá to obdélník ve velikosti stránky
- unístit do oříznutí power clip do tohoto obdélníku (a nastavit mu obrys na
nic)

> 3) Trasování rastrů
>...jaké je praktické využití této funkce?
Osobně to prakticky nepoužívám, takže neporádim.

> 4) Návody..
Klíčem ke všemu je angličtina. Pak už stačí jen google a správně položený
dotaz. Jinak rozdíly mezi verzemi Corel draw jsou minimální, takže co šlo v
X4 jde bez problémů i v X5

-pp-

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

CorelDRAW X5 - pár dotazů

Autor: TTTTT

19:36:25 26.03.2011

Dobrý den,
nedávno jsem převedl svou amatérskou tvorbu z nekomerčního Inkscape do CorelDRAW X5, což se mi zdálo jako rozumná investice, jen se moc neorientuji v některých funkcích a poprosil bych Vás o radu. Zde jsou mé dotazy:

[bold]1) Průhledný radiální přechod [/bold]
Nikde jsem nepřišel na možnost, jak na jedné straně přechodu nastavit místo barvy průhlednost (přechod do ztracena). Našel jsem jen funkci [ital]Průhlednost[/ital], s ní se mi ale nepodařilo dosáhnout radiální průhlednosti. Předpokládám, že je to možné, jen nevím jak.

[bold]2) Exportuje se celá kresba, ne jen stránka[/bold]
V Inkscape se při exportu do rastru dalo vybrat, zda chci exportovat [ital]Výběr, Stránku nebo Celou kresbu [/ital]. CorelDRAW mi vždy exportuje celou kresbu a na nic se neptá. Problém je v tom, že kresba zasahuje i mimo vyznačenou stránku a ručně ořezávat všechny objekty by bylo velmi náročné.

[bold]3) Trasování rastrů [/bold]
Tato funkce se mi zdá jako velice užitečná, jen nevím jak s ní dosáhnout co nejlepšího výsledku. Chápu, že poměr [ital]Detailu, Vyhlazení a Vyhlazení hran[/ital] bude cílem k úspěchu, bohužel však nevím jaký. Existuje nějáký návod, popřípadě popsal by mi někdo jednoduchý postup na to, jak výsledek doladit? A jaké je praktické využití této funkce?

[bold] 4) Návody.. [bold] [/bold]
Zatím se obracím na Vás, jakožto na asi neucelenější komunitu na českém internetu, ale chápu, že to nepůjde do nekonečna. Dá se někam s podobnými dotazy obrátit? Mám studentskou verzi programu, proto s oficiální pomocí příliš nepočítám, a nevím kde jinde se ptát. K Vánocům jsem dostal knihu [ital]Mistrovství v CorelDRAW [/ital], ta se ale zaobírá verzí X4 a všechno je to trošku jinak. A vzhledem k tomu, že studuji SŠ, nemohu si dovolit navštěvovat časově náročné kurzy.

Děkuji za případnou odpověď. Vaše práce obdivuji.
T.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: