Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Rychlost překreslování u Corelu

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Rychlost překreslování u Corelu

Autor: bluenite

13:54:58 21.10.2010

opravdu mě to už taky štve, když super hardware není schopen pohnout s 10MB souborem, aby to nebylo zoufalý. Mám tady ještě staré pentium4 winxp32 1gb ram, ale kartu Matrox G550 32MB. Ta opravdu subjektivně zjištěno kýve s tím souborem dost rychle. Holt záleží na sw (kvalitě ovladačů)...

Citovat příspěvek

Autor: BananaYoe

12:38:30 20.10.2010

Tak teď sem uvažoval o myšlence přejít ze zpomalené X3 na novější X5 ale tam je to ještě pomalejší stylem že už to nejde ani používat haha a to hlásají že to umí nově využít 4jádrové procesory. Bohužel mi u cvičné grafiky ty 4 jádra vytíží corel na max 20% takže výkon je nevyužit. PC mám přitom i7, 8gb DDR3 460GTX
Mám tady cvičnou grafiku viz odkaz http://rapidshare.com/files/426134662/GENF.rar kterou jsem vyzkoušel na quadro FX2700 která CUDA podporuje ale rychlost vykreslování se nijak nezvýšila :(
POslední jakž takž použitelná verze je pro mě X3 a u té asi budu muset zůstat až do smrti jelikož ty novější sou zabržděný ještě víc

Citovat příspěvek

14:23:09 01.08.2010

něco jsem zjistil u nVidie...nejspíš to umí pouze typy podporující CUDA, t.j. ty lepší=dražší. Geforce9000, nebo QuadroFX od 1700. Bohužel mám tady Quadro1500 :-( Takže to chce investici do nového a lepšího hw. Jako vždy, nikdy není to co máš dost dobré a dost rychlé delší dobu. no jo
Blbý je, že neni žádná jistota, že to tak bude. Viz tady:
http://www.youtube.com/user/CorelDRAWchannel#p/c/128BEC030F5F510D/16/xUtdArMaqDo
(mezi vteř. 0:27-0:32)
je vidět, že to berou jako normální vlastnost corelu...

Citovat příspěvek

Autor: BananaYoe

11:03:11 29.07.2010

Řeším stejný problém. zajímalo by mě spíš jestli se na tenhle typ grafiky prodává specializovaná grafická karta která by to vykreslovala hardwarově. Je na trhu něco na akceleraci vektorové grafiky?

Citovat příspěvek

Rychlost překreslování u Corelu

15:47:49 19.07.2010

Kdo to zná, ví že to je jedna ze slabin tohoto jinak skvělého sw. Stačí mít větší výkres, pár textur a refresh nebo pohyb se totálně spomalí. Zkouším nové verze hned jak vyjdou, vždy se ale vrátim k té starší (v11) hlavně kvůli tomu. Aktualizuji pravidelně grafické drivery, bez zlepšení. Takový Autocad se s tím srovnávat v rychlosti nedá (jistě že je to jiná cenová a zákaznická skupina). Přece se ale chci zeptat, jestli neexistují ovladače pro grafiku optimalizované právě pro CorelDraw? Nebo, dá se to nějak vůbec zrychlit i jinak?
díky za rady
Petr

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: