Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Corel X3 - pomale zatvaranie suborov

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Corel X3 - pomale zatvaranie suborov

Autor: Majkaj

12:58:25 25.07.2011

Tak problém je vyřešen s pomocí technické podpory Corel. Jak jsem správně odhadla, způsobil ho jeden soubor (logo Rožmberského roku, pokud se s ním někdo v X3 musel též povinně pracovat). Je to jednoduchý jednobarevný soubor obsahující pár dat, ale... když se otevře správce dat a co hůř styly barev, je tam toho na několik stran. Jakmile cokoliv z tohoto souboru zkopíruju do schránky a vložím do jiného, kopírují se s ním i všechny tyto informace a v podstatě si tím infikuju další soubor.
Prý to řeší až X5. Pro mě je jediný možný postup, jak se toho zbavit pokud potřebuju kopírovat z poškozených souborů, a to je uložit je jako CMX. Sice se rozhodí různá nastavení, ale vyčistí se od těch nežádoucích informací. Pak z něj lze zkopírovat do nového souboru cokoliv bez problémů.
Tak třeba tato informace bude někomu k užitku.

Citovat příspěvek

Autor: otep

8:55:50 19.07.2011

problem sa vyriesil az vo verzii X5 s poslednym service packom...

dovtedy som proste sa s tym musel zmierit

Citovat příspěvek

Autor: Majkaj

8:32:31 19.07.2011

Tak přesně tento problém mám i já. Dřív to nedělalo. A s tím kopíríováním to mám takto:

Do nějakého souboru postupně improtuju nebo kopíruju z jiných různé objekty a všechno je ok. Najednou ovšem začnu mít problém kopírovat přes schránku třebas i naprosto jednoduchý objekt - třeba jen čáru. Začne si to ukládat do paměti a při vkládání to trvá šíleně dlouho, jako by to mělo obrovská data. Přitom kopírování při posunu objektu pravým tačítkem myši to funguje normálně.
Vypozorovala jsem, že se to stalo v souborech po vložení jednoho konkrétního objektu, ale i když jsem ho smazala, nepomohlo to a kopírování tam jde tímto hrůzným způsobem dál. No a teď se mi to stalo i v souboru, kde ten mnou vypozorovaný objekt není, takže už fakt nevím, co s tím. Ale je to k uzoufání.
Díky za jakoukoliv radu.

Citovat příspěvek

8:53:21 19.10.2006

praveze ukladanie prebehne casto ovela rychlejsie, ako potom samotne zatvorenie suboru. Niekedy to je naozaj az ku minute.

Citovat příspěvek

Autor: BananaYoe

8:53:42 18.10.2006

Nástroje - možnosti - ukládání
nemáš tam náhodou zaškrtnuto vytvořit zálohu při ukládání?
řešil jsem stejný problém a tohle částečně pomohlo i když i přes to se některé soubory zavírají pomaleji.

Citovat příspěvek

Corel X3 - pomale zatvaranie suborov

15:57:47 17.10.2006

cafte, potrebujem pomoct vyriesit nasledovny problem.
Velmi dlho trva, kym prebehne zavretie akehokolvek suboru. A cim vacsi subor, tym dlhsie (dlho=niekedy aj desiatky sekund). Samozrejme hovorim o ulozenom subore, ktory chcem iba zavriet.

Druhy problem je Clipboard - po skopirovani objektu (textu...) do clipboardu (schranky) a jeho naslednom vlozeni (napr. na dalsej strane, do ineho suboru) taktiez trva tato operacia az niekolko desiatok sekund.

Stretol sa s tym niekto? Prosim o radu.
Dik

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: