Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

CorelDRAW a ligatury

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: CorelDRAW a ligatury

Autor: Martin J.

12:02:05 05.11.2005

Uz jsem si to nasel. Takze par radku pro ty, co treba tapou jako ja (takze zrejme pro nikoho).

Lec je CorelDRAW 12 plne Unicodova aplikace, OpenType ficury v ni nejsou dostupne.

Jedine jak je mozne tyto a jine znaky vlozit, je rucne, treba pres paletku symboly, ci pres systemovou aplikaci Character Map (Mapa znaku) — to je priserny. U jednoho radku textu to asi neni problem, ale u odstave ci vice odstavcu nyslim ze ano.

Jeste mne napada, jestli by to neslo resit nejakym VBA scriptem (neco jako najdi a nahrad), ktery by se pustil na vybrany text… vzhledem k faktu, ze nejsem programar, tak stejne nevim. :S

Takze rada zni: „Chces-li pouzivat ligatury, pracuj v Indesignu nebo v Illustratoru". :)

Martin J.

Citovat příspěvek

CorelDRAW a ligatury

Autor: Martin J.

4:35:50 05.11.2005

Dobry den,

zajimalo by mne, jestli lze nekde ve vlastnostech textu (at uz paragrph nebo artistic) v CorelDRAW 12 zapnout LIGATURY tak jak je to mozne v InDesignu ci Illustratoru. Pochopitelne ve vztahu k pismum, ktera tyto specialni znaky maji (napr. Chaparl Pro, Garamond Pro…) — bohuzel jsem nikdy, nikde takovou moznost v CorelDRAW nenasel.

Predem dekuji za pomoc a preji hezky den.

Martin J.

PS: Omlouvam se, vsem, kterym by se muj dotaz zdal banalni. Prosim, rady jako udelej to v Illustratoru ci v InDesignu neresi muj problem ;)

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: