Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

zrušení odstavcového textu vloženého do objektu

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Předmět:

Příspěvek:

*AGGRESSIVE* O:-) :-/ :-P *BLUSH* *BYE* :'( *DASH* 8-) *DRINK* :-| *THUMBUP* *SOS* *KISSED* :-* *OK* *SECRET* *STOP*

Pohlaví:

Muž, Žena

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

Re: zrušení odstavcového textu vloženého do objektu

Autor: Lucka

21:03:24 13.04.2005

Mockrát děkuju za pomoc, funguje to.
Lucka

Citovat příspěvek

Re: zrušení odstavcového textu vloženého do objektu

Autor: vrbam

7:23:57 13.04.2005

Je to jednoduche. Roleta Arrange a pak "Break Paragraph Text inside a Path Appart". To je tam zobrazeno pokud je objekt s textem uvnitr vybran.

Citovat příspěvek

zrušení odstavcového textu vloženého do objektu

Autor: Lucka

0:02:03 13.04.2005

Dobrý den,
potřebuji poradit v CDR11 s odstavcovým textem v objektech. Jak jej jednoduše zrušit, když vložení je tak snadné (pro zbrklého začátečníka 3x, mně samotné se to nepovedlo, ale svěřencům hned napoprvé). Mám poměrně dobré znalosti CDR8,9(EN, CZ), v 11(EN) však občas "plavu". Tato funkce je oproti 8,9 úplná novinka. Dosáhnout odstavcového textu uvnitř objektu v 8,9 nebylo tak jednoduché.
Vytvořím nějaký objekt (třeba čtverec), potom vezmu nástroj na psaní textu ("A"), při přejíždění přes obrys objektu se mi mění na "A s křivkou" - vloží text na obrys objektu, "AB v obdélníčku" - vloží text pomocí odstavcového textu dovnitř do objektu. Co ale dělat v případě, když se povede vložení odstavcového textu náhodou nechtěně. Chci jej zrušit, avšak ouha, nic nepomáhá - při zmáčknutí delete vše smažu (i objekt, který chci zachovat), povede se mi vybrat pouze nakreslený objekt - ten však smazat nechci, odstavcový text se mi takto samostatně vybrat nepovede ani přes Správce objektů-object manager. Připadá mi, že odstavcový text je navždy pevně "slepen" s mateřským objektem. Víte, prosím, někdo, jak se tohoto drobného a nepříjemného problému zbavit?
Děkuji za rady. Lucka

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: