Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Výměna náplní u tiskáren Epson

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Výměna náplní u tiskáren Epson

Autor: janeeee

14:14:01 04.06.2011

Asi to není řešitelné, nevím. Já mám Epsona 4800 a ten má inkoust vedený z 8 pevných zásobníků velkých jak videokazety hadičkami do tiskové hlavy a když dojde inkoust v náplni, takse zastaví a po její výměně pokračuje bez viditelné vady. Ale to je tím, že v hlavě je určitá zásoba inkoustu.

Citovat příspěvek

Autor: Hainz

6:10:06 27.05.2011

ani CISS toto neřeší, i zde je nutné ručně resetovat společným tlačítkem pro všechny náplně stav hladiny inkoustu. Tiskárna se stejně zastaví a vyplivne nedotištěný papír. Po resetu mohu samozřejmě pokračovat, ale toto je fakt vopruz. Z technického oddělení mi sdělili, že je to běžný jev, takže asi tak :(

Citovat příspěvek

Autor: Vratislav Boch

23:33:50 26.05.2011

Jedině k ní dodělat kontinuální doplňování inkoustu a sledovat stav inku opticky. Úprava ovladače výrobcem na základě přání uživatele je spíše v říši snů a fantazie.

Citovat příspěvek

Výměna náplní u tiskáren Epson

Autor: Hainz

6:21:27 11.05.2011

Rád bych se optal na řešení jednoho problému s tiskárnou Epson P50, ale asi to bude platit všeobecně pro všechny řady - vždy když dojde inkoust v jedné ze šesti cartridgí, tak se to většinou stane v průběhu tisku nějaké fotografie. Když chci ovšem náplň vyměnit, tak celá stránka, která není dotištěna vyjede z tiskárny a tím přijdu jak o fotopapír, který je dosti drahý, tak samozřejmě i o cenný inkoust. Nová stránka po výměně náplně navíc začne tisk tam, kde při přerušení skončila. Natáhne si nový list, začne tisknout na okraji stránky, ale pokračuje v nedotisknutém snímku. Pokud na to nepamatuji a nestornuju tisk, tak vlastně přijdu o dva papíry zcela zbytečně. Zajisté si dokážete představit, že se toto děje dosti často, protože při tisku fotografií inkoust mizí velice rychle. Není nějaké řešení, aby se toto dělo, teprve když je celá stránka vytištěna? U tiskáren Canon se mi toto nikdy nestalo, tam je vždy možné dokument dotisknout a teprve poté měnit náplň. Děkuji za případnou odpověď a radu

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: