Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Náhrada za Epson Aculaser C4100

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Náhrada za Epson Aculaser C4100

Autor: Vratislav Boch

23:54:52 08.11.2009

na adrese www.repasy.cz (firmička mého znémého) si najdete tel. číslo nebo emailovou adresu a zeptejte se tam. Řekněte nebo napište že adresu máte ode mne. Čip nevím - kupoval jsem jich před dvěma lety asi půl kila někde na ebayi ale fotoválec mám odsud - stál asi 800 - ale pozor je to jen fotoválec - ne celý fotokonduktor - přenosový pás dle mé zkušenosti zvládne asi 2,5 násobek životnost fotoválce bez ztráty kvality.

Citovat příspěvek

RE: Nahrada za Epson Aculaser C4100

Autor: IvoL

17:27:44 08.11.2009

Za kolik máte čipy ( nebo celý fotoválec )?

..... a za kolik bych je ( nebo adresu ) mohl mít i já :-)

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

10:46:41 07.11.2009

No já to vyřešil (náklady na tisk) tak že mám C1100N dvě. Jednu držím striktně na originál spotřebáku a druhou striktně na alternativních tonerech, čipech, fotoválcích... a samozřejmě co zbyde z té první:-) Například se dá obstarat alternativní fotoválec asi za 800. Ještě bych vyzvdihl servis Epsonu který v mém kraji (středočeském) zajišťuje Dileris s.r.o. Když něco nefungovalo zrovna košer a bylo to v záruce vždy mi to bez řečí vyměnili vč. cesty servismena zdarma. Například když jsem na jedné z těch dvou tiskáren přes víkend utavil pec - na 16.000 výtisků (personalizovaných) v kuse holt není zrovna konstruovaná.

Citovat příspěvek

Re: RE: Nahrada za Epson Aculaser C4100

Autor: Feminotaurus

14:38:25 06.11.2009

To je mi jasné.

Můj poslední dotaz spíš směřoval k tomu, že tisknout hlavičkový papír pro koncového zákazníka v nákladu nějakých 100-200 kusů ofsetem je holý nesmysl a na laserovce to zase není "košer".
Výstup z barevných laserovek jiných výrobců (QMS, OKI) byl zcela nepoužitelný - při pokusu prohnat je monochromatickou HP se barva roztavila a rozmazávala. Zato tisky z Epsonu vydržely. (Aspoň si zatím nikdo nestěžoval - buď mají všichni inkoustovky nebo je to skutečně OK) .

Na závěr děkuji svému odbornému poradci za fundované rady.

:)

Citovat příspěvek

RE: Nahrada za Epson Aculaser C4100

Autor: IvoL

7:33:05 06.11.2009

V laseru stojí peníze i průjezd bez tisku - hlavičkový papír, obálky .....
nejsou ideální. S kvalitou problém není. Nic nebrání ( při té ceně ) koupit
tiskárny dvě a zdvojnásobit rychlost nebo koupit rychlou ( ale jen na
kancelářský papír ) a pomalou na kartony.

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

19:52:30 05.11.2009

Takže si přece jen objednám tu jednoúčelovou C1000N na vizitky a časem k tomu něco dalšího, univerzálního.

Ještě mám dotaz: na tom "zesnulém" C4100 se daly tisknout dopisní papíry 80 nebo 90g, které díky vysoké zapékací teplotě (nebo použité technologii?) bez úhony přečkaly následný průchod monochromatickou HPLJ.
Platí to i pro C1000? (Pominu-li nezbytnou trpělivost při její "rychlosti".)
A obecně vzato - je tisk dopisáků na laserovce zavrženíhodný, nebo (na některých modelech) přijatelný?

Citovat příspěvek

12:58:39 05.11.2009

Ano ta C1100 skutečně má lepší kvalitu tisku, ale co víc, ona tu kvalitu dokáže i na 300g papíry a spolehlivě. Právě proto ji používám. Nepřítomnost PS je nevýhoda pro toho kdo neumí připravit korektní data. Není to prostě profi tiskárna ikdyž se nějakým omylem podařilo Epsonu vyrobit kancelářskou tiskárnu která tiskne opravdu dobře a kvalitně - však už ji také stahují z prodeje a nahrazují novějším modelem který tiskne výrazně hůře - ale 4x rychleji - a zdaleka nepotiskne to co C 1100 - strukturovanými papíry počínaje a 450g kartonem konče.

Citovat příspěvek

0:45:48 05.11.2009

Díky za radu, ale model Aculaser C1100 jsem předem vyloučila - kvůli nízké rychlosti barevného tisku, malé paměti (32 MB - zatímco ostatní modely mají základní paměť 128 MB) a kvůli chybějícímu postskriptu, jehož smysl - nebo spíš důsledek jeho absence - jsem pochopila až po zkušenosti s výše uvedenou levnou variantou A3 - OKI C8600D (duplex, ale bez postskriptu).

Nová tiskárna A4 by měla být zároveň zálohou pro případ kolapsu té A3. S větší pamětí, slušnou rychlostí barevného tisku, s PS (a s možností oboustranného tisku - což není pro obecné srovnání důležité).

Zajímá mě hlavně srovnání modelů, zkušenost s nimi, nebo potvrzení mé domněnky, že Epson AL C4200DN je lepší než ty zbývající.

My jsme taková pidifirma sídlící na východě "Východního Německa" na hranici s ČR. Proto nesleduji české ceny, ale aktuální ceny jednoho internetového obchodu v eurech (včetně DPH):
(C1100N - za 372 Euro je dokonce o chlup dražší než C2800N - že by při té pomalosti měl lepší kvalitu tisku?)
C2800N - 345 Euro / duplex - C2800DN - 496 Euro
C3800N - 535 Euro / duplex - C2800DN - 699 Euro
Rozdíl v cenách řady 2800 a 3800 odpovídá rozdílu kapacity startovních tonerů. Obě řady mají stejnou rychlost 20/25 ppm, C3800 má lepší procesor a volbu mezi tonerem s vyšší a nižší kapacitou.

C4200DN - 960 Euro. - Rychlost 35/25 ppm. Pokud jsou startovní tonery plnohodnotné, tj.na 8000 stran, pak by nebyl o moc dražší než C3800DN.

Takže "babo raď. Nebo snad některý z moudrých DTP-starců...?

Citovat příspěvek

22:22:58 04.11.2009

já si právě na vizitky pořídil Epson Aculaser C1100 a jsem naprosto spokojen. Jednak tiskne skutečně na cokoliv - tvrdý papír nedělá absolutně žádný problém (lesk i mat), provoz je extrémně levný i při originál spotřebáku, stála pakatel, servis nad očekávání vynikající. Zápory jsou tisk nakřivo - cca o 0.2stupně - dá se samozřejmě data připravit natočená na druhou stranu ale trošku je to opruz - hlavně u oboustranného tisku, nízká rychlost barevného tisku - 5 stran - ale na ty vizitky to je skutečně absolutně jedno, a trošku boj s ovladačem ohledně barevnosti - ovladač je standardně nastaven tak aby tiskl "pěkně" tj. - červená - opravdu červená, modrá - opravdu modrá, zelená - svítivě zelená - prostě aby se to sekretářkám líbilo až si budou tisknout svoje fotky - takže ovladač je potřeba drošku doladit - super je že se dá nastavení uložit jako profil. Jinak absolutní spokojenost. Marně koukám po náhradě - zatím v obdobné cenové kategorii nic.

Citovat příspěvek

Náhrada za Epson Aculaser C4100

18:08:00 04.11.2009

Po 6 letech mi dosloužila barevná laserovka Epson Aculaser C4100. Její hlavní předností byl bezproblémový tisk na média s vyšší gramáží (výrobcem zaručená do 216 g/m2, v reálu bez problémů 250g i víc). Takže ideální na vizitky, pozvánky apod.

Naše záložní tiskárna - loni zakoupená A3 OKI 8600 - tiskne max. do 200g, s velkými problémy na vstupu (aby to tam člověk cpal jednotlivě a přitom odříkával magické formule).

Proto hledám náhradní A4. Epson ale v poslední době nepřišel s žádnou novinkou, z nabídky řady C2800, C3800 a C4200 se mi zdá nejlepší model C4200. (U všech 3 je oficiálně uvedená gramáž do do 216 g/m2).

Aculaser C9200 (format A3), který zaručuje tisk na média do 256 g/m2 je moc drahý.

Má někdo zkušenost s těmito modely - pokud jde o kvalitu tisku a hlavně gramáž - jestli se to za těch pár let nezhoršilo?
A dále - zda se model Aculaser C4200 dodává s plnou kapacitou toneru jako kdysi C4100?
U modelů C2800, C3800 se totiž v prospektu uvádí Starter kit s kapacitou 2000/resp.5000 stran, u modelu C4200 údaj chybí.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: