Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

PIXMA 4200i Moznosti doplneni inkoustu?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

RE: PIXMA 4200i Moznosti doplneni inkoustu?

Autor: IvoL

13:59:01 30.10.2006

Já zažil zákazníka, který si naslinil prst a zkoušel kvalitu CD, protože někde četl ....

Smozřejmě jsem to vyřešil jako vy, tedy to co držel v ruce 5Kč/tisk nebo "kvalitní", resin
nebo síto ... a kupodivu mu to "mazání" přestalo vadit. Vlastně mu to spíš ušpinilo prst,
než že by to postihlo samotný tisk.

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Re: PIXMA 4200i Moznosti doplneni inkoustu?

Autor: Vratislav Boch

12:54:05 30.10.2006

Máte pravdu je to jen o penězích. Většina zákazníků vůbec nepožaduje kvalitu ale kvantitu. To samozřejmě neznamená, že pouštím do světa výtvory kde šedá je zelená a ještě je to pruhovaný jak divoký prase:-) Ohledně těch inkoustů je prostě pravda že originály jsou možná kvalitnější - říkám možná jelikož to nemám objektivně podložené žádným měřením - nicméně myslím si, že to tak prostě je. Ale na druhou stranu neoriginální náplň je průměrně 4x levnější. Například mám postarší plotr MUTOH Falcon a krmím ho (jak jinak) neoriginálními inkousty které stojícca 800 vč DPH za 220ml. Ptal jsem se v HSW na originální a vyrukovali na mne s částkou 4000 bez dph!!!!! nevím jestli se spletli nebo co, ale jestli to je skutečná cena tak to je naprosto nepoužitelné. Zvláště dneska kdy leckdo tiskne za tak nízké ceny, že to snad ani není možné (já ne!!! já pod 600 za metr nikdy nejdu). To je ovšem asi důsledek používání neoriginálních inkoustů jelikož s originálními by to prostě nešlo. Otázka je jestli to je dobře nebo špatně. Když se vrátím k těm potiskům CD tak s refilem jsem při 1000 ks schopen dát nižší cenu než je cena při potisku ofsetem (vč. polakování sítotiskem) (a s velmi slušným ziskem) Samozřejmě nemohu konkurovat v nákladu 10.000 ale ukažte mi normálního zákazníka který potřebuje takové množství. Naopak všichni potřebují množství většinou ve stovkách kusů. Nemá asi cenu srovnávat kvalitu ofsetu, sítotisku a inkoustu. Každá technologie je prostě jiná a má jiná úskalí. Prohlížel jsem i profi tiskárny speciálně na potisk CD vč. robota který to čenžuje, ale ta cena to je opět nehoráznost. 1) drahý stroj (chápu že se jich dělá málo a že vývoj něco stojí - z toho pohledu je samozřejmě cena v pořádku, ale neznamená to, že si to koupím) 2) drahé náplně 3)drahá média (garantují tisk na Tayoyudeny) - naproti tomu kvalita mi přišla velmi velmi velmi velmi dobrá. Jenomže cena za 1 CD cca tuším 25kč v nákladech po započítání stroje, inku a média je prostě neprodejná - resp. neprodejná pro normálního zákazníka - Jooo Škoda nebo KB ty na to mají, ale ostatní se prostě musí smířit s mírně nižší kvalitou, ale mnohem nižší cennou. Nicméně i tak si myslím, že kvalitativně je tisk z mojí obyčejné PIXMY velmi uspokojivý a pro 99 procent lidí naprosto přijatelný. Každému zákazníkovy vždy dodám vzorek a tisknu až když to odsouhlasí - ještě se mi nestalo, že by někdo řekl že je to hnus fialovej.

Vratislav Boch

Citovat příspěvek

6:55:11 30.10.2006

Můžu Vás ujistit, že při tisku na kancelářský papír ( mimo recykly a opravdu chlupaté kusy
) je tisk originály čistý a ostrý. Kdysi jsme na jedné 4000 zkoušeli 3star a myslím Armor
a oproti originálu VELMI zřetelný rozdíl. Tehdy jsme potřebovali tisknout na obálky
protože laser je nemá rád a tam si moc papír nevyberete ( běžně tak 2-3 typy ) a
"kompaktibilní" se stíral a rozmazával i po zaschnutí, barva byla v plochách "flekatá"
.... Jakmile jsme tomu dali lepší papír byl jediným rozdílem sytost černé, originál byl
tmavší. Na fotopapíru rozdíl prakticky zmizel. Pokud tisknete CD mělo by být upraveno tak,
aby zpracovalo i nepigmentové inkousty a tisk na max. kvalitu je v podstatě zbytečný.

Samozřejmě máte pravu, že není refil jako refil ( podle mně - zcela subjektivně - jsou
špatné a horší ), ale když najdu firmu, která tvrdí, že oni plní originál Canon ink. do
neoriginálního plastu a proto mají poloviční cenu - asi jsem paranoidní ( nebo moc
přemýšlím ).

Kousek vedle v diskuzi (a myslím ji taky čtete) se řeší solvent a různé nalívané barviva
do nich a lidi, co tam mají od počátku nějakou ecobarvu jsou s tiskem naprosto spokojeni,
ti co viděli vedle sebe oba tisk originálu a náhražky už ne tak úplně. Ale jako v celé
téhle debatě je to stýskání o penězích. Výrobci tiskáren ušetří na plastu, tvůrci barev.
profilu udělají jen základní papír a uživatel tam nalije levnější barvu, protože to
zákazníkovi ke spokojenosti stačí. Dokud to zákazník bere a neremcá nad barevnosti, nad
tím jak to drží nebo to nezkrátí životnost tiskárny o pozorovatelnou dobu ... není důvod
krmit to dražší barvou. Podle množství barvy co prolijete tiskárnou pochybuji, že by vůbec
mohla zaschnout :-) a na CD nepoznáte jestli hlavě chybí desítka trysek enbo ne. Možná by
bylo zajímavé až budete měnit stroj vytisknout na nějaké ojetější fotku a tu samou nové s
originál inkousty.

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

2:22:24 30.10.2006

Mám ji na potiskávání CDček ale tisknu samozřejmě i na obyč. papír. Nepozoroval jsem žádnou změnu - tisk se na obyč. papíru rozpíjí což je dost předvídatelné a děje se to i u originálního inku. Koneckonců superkvalitní výsledek na kancelářském papíře snad nikdo neočekává. Nemohu přímo porovnat kvalitativní rozdíl mezi originální náplní a refilem jelikož jsem při přechodu na refil žádný rozdíl subjektivně nepozoroval. Prostě to spolehlivě tiskne a je to 4x levnější než originál. Na jediné sadě refilu se dá ušetřit tolik kolik stojí nová tiskárna (2x20ml = cca 4 náplně) 1 orig. sada = cca 5 x 300 tj 1500 (4násobný refil cca 1600) tzn 4x originální náplně = cca 6000,-. Z toho je jasné že úspora je cca 3500. A to je opravdu hodně.

Rozhodně bych se ovšem vyhnul "univerzálním" refilům které jsou vhodné pro jakoukoliv tiskárnu - prodávají je v Penymarketu. To samozřejmě dlouhodobě fungovat nemůže. Já používám refily od Ekocoloru

Jediná nevýhoda refilu je nutnost občas zkontrolovat zda nedošel inkoust jelikož nefunguje měření inkoustu.

Vratislav Boch

Citovat příspěvek

12:14:30 29.10.2006

Vratislav Boch: a tisknete na běžný kancelářský papír nebo obálky?

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

11:26:23 29.10.2006

Mám přixmu 4200 a refiluju od té doby co mi došel inkoust v origoš nápních. Tisknu extrémně hodně - už jsem prolil tiskárnou cca 10litrů!!!!! inkoustu, všechno byly refily Ekocolor. Bohatě se to vyplatí

Vratislav Boch

Citovat příspěvek

16:54:51 28.10.2006

-nějak refilovat jde cokoli, Canon v žádném případě refily nedělá ( proč, když dodává
"bombičky" a jedinou úsporou by byl plastový obal a inkoust by byl stejný )

- na umlčení hlavy stačí "noname" na kvalitní tisk bych to netvrdil a skratka koupit nové
je jediné výrobcem doporučené řešení.

Takže na vaši otátku: za a+b+c+d je správně.

A poslední otázka , jestli jsou kvalitativně stejné: šplouchají podobně a množství vypadá
stejné - v servise tvrdí, že hlavám se to moc nelíbí, záruční servis by měl opravu
odmítnout (netvrdím, že to vždy udělá - záleží na Vašich vztazích s nimi) a já na běžném
"chlupatém", kancelářském papíru originál poznám ( tedy buď jsem tak dobrý nebo inkousty
tak .... ). Na spec. papíru je rozdíl v podstatě neznatelný.

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: vv

12:16:33 28.10.2006

http://forum.grafika.cz/read.php?44,1463873

ak si to mozes dovolit financne, tak zostan pri originalnych naplniach.

Citovat příspěvek

PIXMA 4200i Moznosti doplneni inkoustu?

Autor: Finkky

0:38:59 28.10.2006

Prosim vas, mam pixmu asi 2 mesice a uz sem vyjel dodane naplne, zajima me jestli je lze nejak refillovat, a jestli na to jsou specialni kanonacky nebo stacej noname, a nebo se skratka musi koupit nova? Pokud nova jestli zase jsou neoriginalni a jestli jsou kvalitativne stejny jako ty od kanonu. :) Dekuji :)

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: