Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:Domácí použití multifunkce - laser nebo inkoust?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Domácí použití multifunkce - laser nebo inkoust?

Autor: Karel B. ♂

10:09:22 29.04.2019

Záleží na tom, co chcete. Kvalitní obrázky s laserovkou vytisknete těžko. O fotografiích pak vůbec nemluvím. Zde platí, že kvalitnější (a levnější!) obrázky vám zajistí inkoustová tiskárna. Laserové tiskárny jsou úsporné jen pokud s nimi tisknete černobíle. Doporučuji pročíst tento článek: https://www.miroluk.cz/clanky-vyhody-a-nevyhody-laserovych-tiskaren.html

Citovat příspěvek

 

Domácí použití multifunkce - laser nebo inkoust?

Autor: Lukáš Vodička

16:34:11 15.03.2012

Zdravím. Potřebuji radu od lidí, kteří se vyznají v dané problematice (což jak jsem se díval tady budou asi všichni). Upozorňuji, že jsem pouhý laik.

Chci novou multifunkci. Cenově by neměla přesáhnout 8tis. vč. DPH (bude-li stát méně, tím lépe). Důležitá je pouze kvalita tisku a náklady na stránku. Občas potřebuji vytisknout co nejkvalitnější obrázek. Není to často, ale musí vypadat dobře. Jinak ji budu používat na černobílý text. Donedávna jsem měl Minoltu 1680MF a výsledek byl hodně neuspokojivý. Tmavé barvy, celkově neostré, nepěkné.
Co vlastně chci tisknout? Příklad - představte si Dostihy a sázky. To asi známe všichni. Dejme tomu, že si je naskenuji a budu chtít doma vytisknout. Tak aby se kvalita co nejvíce blížila originálu.

Byl jsem si jistý, že kvůli nákladům na tisk chci laser. I když bude kvalita o něco nižší. Teď mne ale jeden známý přesvědčoval, že si mám pořídit inkoust, protože doba výrazně pokročila a zatímco laser má náklady asi 1 Kč za stránku, tak inkoust se dostává asi na 0,30 Kč za stránku.

Nepotřebuji tisk přes WiFi, dotykové obrazovky, tisk přímo z foťáku a podobné drobnosti. Ocenil bych jen bezokrajový tisk (ale není nutnost - bez něj se umím obejít).

Můžete mi prosím poradit?

Citovat příspěvek

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: