Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Konica Minolta magicolor 5440DL

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

RE: Konica Minolta magicolor 5440DL

Autor: IvoL

12:39:39 08.08.2008

xy-from: a co číslo te tiskárny

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Re: Konica Minolta magicolor 5440DL

Autor: xy-from

23:12:13 07.08.2008

Neviem si poradit ale sa mi zda ze "najofsetovejsi" vzhlad vytlackov maju laserovky od HP, - nedavno som dostal do ruky vytlacok letaciku A5, pytam sa "v ktorej tlaciarni to tlacili", odpoved: "to mi kamos vytlacil na laserovke v jednej nemenovanej firme"... Nedalo mi to tak na druhy den som siel patrat po onom "zazracnom" zariadeni a hla - nejaka mala mutlifunkcia tipujem za max ca 25 000.-Sk, o PS ani chyru...
A to sa mi nestalo raz... Predpokladam ale ze na nejaku produkcnu tlac sa to nehodi - zrejme vysoke naklady a maly format... Ale ta tlac skutocne vyzerala dobre, prirodzene farby, dobra pletovka... Neviete ako to robia???

PS.: kupovat nieco lacne tak pre mna jednoznacna volba HP
PS.: nemam akcie ani predajnu k uvedenej znacke... :-)

Citovat příspěvek

RE: RE: Konica Minolta magicolor 5440DL

9:43:33 06.06.2008

Tedy od konce. Mám tady OKI v řadě 5000, 3000 a měl jsem 7000 - vždy se stejným výsledkem -
oproti daleko levnějším z Epsonu HUMUS. Mám tady Epsonky v inkoustech i laserech a pokud srovnám
srovnatelnou kategorii, tedy třeba Epson C1100 a OKI C3400 ( a leží mi tady fyzicky obě ) pak
OKI je lepší jen cv rychlosti a velikosti média. Co se týče kvality tisku, pak "nebe a dudy"
není ještě dost přesný pocit z vytištění téhož obrázku. Pro srovnatelné A3 stroje OKI - Epson už
bohužel není žádné plus pro OKI. ( O Minotltě se shodneme - to je fakt "boží trest" pokud
nechcete "jen faktury" nebo A3 stroj ).

Váš problém je, že jste nedokončil myšlenku, to o teoretickém nánosu je fajn, jenže co když jede
papír malinko nakřivo ( a vedení papíru u OKI nejsou žádné pecky ) tak to co jede u prvního
toneru v OKI je u posledního o 30cm později a jen malinká odchylka papíru do boku to posune mimo
místo, kam to mělo původně namířeno. Trefit 4x na pás, ktrý je pevně chycen ve své dráze je
daleko jednodušší a přesnější než 4x prefit papír, tažený a plačený mnohdy jen silou vůle a
který mrška cestou kličkuje.( Přesněji u pásu to může být na papíru kousek mimo, ale všechny
barvy stejně mimo, u jednoprůchodového je např 1. barva kousek vlevo a poslední kousek vpravo a
kousek + kousek = ..... ) Ty "zbytečné podrobnosti" jako je jednoprůchod s transferem se
vyráběly ve "zlatých časech" Tektronixu a tyto tiskárny neměly prakticky ve studiích konkurenci
( tedy možná věděli, proč tam přidali ten pás co podle Vás cosi zhoršuje ).

Epson má bohužel ještě specifičtější skladbu toneru ( v praxi se to projeví třeba tím, že Epson
drží na PVC a OKI ne :- ). OKI se běžně renovují a cca za 2/3 originálu. Samozřejmě, že renovace
má ekonomický smysl tam, kde se zahazuje kazeta i s válcem. Na samotném plastu se ušetřit nedá -
ale to nijak nesouvisí se samotným tonerem.

A to nehorší na závěr. V originál tonerech má drahý Epson daleko levnější provoz než ekonomické
OKI s oddělenými válci a tonery a ..... dyť jste ty letáky snad viděli všichni. A ze stejných
letáků je i "vysvětlení" LED technologie - jenže co s tím, když prostě ty výtisky z laseru a
LEDu vedle sebe vypadají jako z inkoustovky s 300 DPI a fototiskárny. ( a ten fototisk z LEDky
není :-) )

Na nejmenší OKI jsou hlavy 7 cm od sebe, tedy cca 22 cm dráhy papíru. Časovat spuštění stroj
může, ale nějak zapomínáte, že rozlišení není v čáře ale v ploše a jak posouvá ty hlavy do boku
nějak OKI nevysvětluje - a věřte , že papír se někdy pohne o víc než 0,08 mm ( jen 300 dpi ) na
20 cm dráhy. Tou "nečististotou" jsem nemyslel nějaké "duchy kolem grafiky" ale jen obyčejnou
fotku, která má zrno jak fotka z kompaktu za šera a viděl jsem něco podobného naposled u laseru
před 15 lety když HP tisklo s 300 dpi.

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Re: RE: Konica Minolta magicolor 5440DL

Autor: blackra16bit

2:27:37 06.06.2008

Nezlobte se na me, ale vezmeme li v uvahu jednopruchodovy tisk, kdy led hlavy jsou rozmistene cca 5 cm od sebe,a papir projizdi bez preruseni muze stroj daleko presneji casovat jejich spusteni a tim docilit i lepsiho soutisku. Narozdil od vicepruchodoveho tisku , kde laser nabíjí optický válec, na který se staticky nanáší toner, který je poté přenášen na transfer(narozdíl od tiskáren jednopruchodovych kde je přímo nanášen na papír.(Jsou i tiskárny jednoprůchodové s transferem , ale je zbytečné zacházet do takových podrobností)). Poté dojde k otočení kartuše s tonery a začíná toto nanášení s další barvou, mezitím je ovšem nutné synchronizovat transfer s optickým válcem. Až s nanášením čtvrté barvy, vjíždí do stroje papír, a na ten je teprve nanášen obraz.Vzhledem k tomuto dochází daleko více k odchylkám v soutisku než u jednoprůchodového tisku. Dále pokud se podíváme na LED a Lserovou technologii, je rozdíl v tom, že po celé šířce papíru LED dodržuje šíři bodu. Oproti tomu technologie Laserová roztahuje šíři bodu. Je to dáno průměrem laserového paprsku a sklonem odrazu od polygonu, který laser rozmítá po papíře. Toto se laseové tiskárny snaží korigovat čočkou, nicméně je toto patrné i přes to. Pokud se budeme bavit o čistotě tisku, je nuné specifikovat čeho se čistota týká, pokud vám OKI dělá moire , může to být problém s papírem, zvláště pokud tiskne na těžkou lesklou křídu, nebo s vysokým napětím, válci a nebo také tím že používáte neoriginální spotřední materiál. Oki má velice specifickou skladbu toneru, která se velmi špatně (bylo by to pro renovátory drahé) napodobuje.Akcie OKI nevlastním, jen mi jich pod rukami prošlo opravdu mnoho a ještě mnohem více tiskáren Konica Minolta a věřte mi že pokud bych se měl rozhodovat pro tiskárnu do DTP tak bych si vybral Konicu Minoltu ale až tak model Bizhub C550 , možná ještě C451, ale rozhodně ne řadu Magicolor.Co se týká Vaší tiskárny Epson, Je to Laser, nebo inkoust?

Přeji hezký den

Citovat příspěvek

RE: Konica Minolta magicolor 5440DL

11:02:21 28.05.2008

blackra16bit: ... vy snad musíte mít koupené akcie OKI, tady u nás tiskne Epsonka pod 10 tis.
daleko "čistěji" než OKI za 35 tis. Teotie, že LED technologie je přesnější pro soutisk je
opravdu poměrně převratná ( nicméně zcela špatná ) stejně jako to, že jednopřůchodový tisk
nějak zvyšuje přesnost soutisku, pro rychlost zásadní je, ale to je vše co tím získáte. Podporu
pantone profilů OKI jsme zkoušeli ( pravda už to bude tak 5 let a C52500 ) a výsledky se nijak
zásadně nedchýlili od konkurenčních tiskáren s klasickými RGB/CMYK ovladači. O nějaké shodě se
vzorníky Pantone zvláště v polotónech nemůže být ani řeč :-) .

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: blackra16bit

2:23:48 28.05.2008

Dobrej, je důležité si rozmyslet do budoucna investici, já bych osobně tuto tiskárnu pro vaše potřeby moc nedoporučoval. Dle vlastních zkušeností se pro DTP více hodí tiskárny OKI, které předčí konkurenci od Konici minolty věrností barev, dále mají už i ve střední a vyšší třídě podporu pantone profilů, vyznačují se přesnějším soutiskem díky jednoprůchodovému tisku a technolodii LED tiskových hlav a svým velice rychlým tiskem a vysokým LPI a DPI rozlišením. Dále je možné využívat výhod takzvané executive serie (ES) která má sice vyšší pořizovací cenu, avšak o dost nižší náklady na tisk. v případě dotazu písněte
hezký den přeji

Citovat příspěvek

Autor: Karel71

18:14:50 24.02.2008

Za našich mladých let platilo, že tiskárna pro DTP by měla mít postscript. :-) Tenhle typ poscript nemá, byť jinak vypadá sympaticky. Proto bych koukal jinam... Třeba o typ výše.

Citovat příspěvek

Autor: stefan.e

21:34:41 22.02.2008

Zdravim,
vystoural jsem na netu tiskarnu Konica Minolta magicolor 5440DL a hledam nekoho, kdo ji ma nebo ji alespon vyzkousel. Za ty penize je to docela slusne vybaveny, ale nevim. Delam hlavne DTP.
Predem diky za info.

Citovat příspěvek

Konica Minolta magicolor 5440DL

Autor: stefan.e

21:21:51 22.02.2008

Zdravim,
vystoural jsem na netu tiskarnu Konica Minolta magicolor 5440DL a hledam nekoho, kdo ji ma nebo ji alespon vyzkousel. Za ty penize je to docela slusne vybaveny, ale nevim. Delam hlavne DTP.
Predem diky za info.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: