Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

jaký zakoupit skener, který mimo jiné dobře skenuje diapozitivy?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: jaký zakoupit skener, který mimo jiné dobře skenuje diapozitivy?

Autor: Jerry ♂

18:31:42 18.01.2018

Poradte kvalitní aj staršý filmový scanner na kinofilm/negativy/diapozitivy a 120 svitkový film. Nabídky včetně typu a ceny, prosím, zasílejte na email: Ďakujem

radovan233@azet.sk

Citovat příspěvek

 

Re: jaký zakoupit skener, který mimo jiné dobře skenuje diapozitivy?

Autor: karel_qwe

3:19:30 13.02.2012

Pokud by jste někdo řešil stejné problémy jako já (za rozumný peníz oskenovat archív, případně občas oskenovat nově vyvolaný film), napíšu ještě, k čemu jsem došel.
Střední formát skenuji tím plochým skenerem Canon 9000F, na rodinné fotky nebo na preview pro další výběr to stačí (na výběr pro další zpracování to používám i pro kinofilm). Vybrané fotky 645, 6x6, 6x7 jsem si nechal oskenovat na profi Nikonu 9000ED, na maximální kvalitu. Nebylo to sice laciné, ale mám z toho pěkné fotky 30x45 (a několik 100x150).
Na kinofilm jsem si koupil skener Reflecta ProScan 7200. Umí to 3200 dpi a funguje to pěkně. Sice to má ruční pohon, ale za 8.200 Kč to překousnu. Z kinofilmu udělám asi 14 Mpx fotku, což mi pro moje účely stačí (30x45 je maximum, co chci).

Citovat příspěvek

 

Re: jaký zakoupit skener, který mimo jiné dobře skenuje diapozitivy?

Autor: karel_qwe

5:12:54 24.01.2012

Tak od neděle jsem trochu vychladl, po dalších pokusech ten Canoscan 9000F mohu zhodnotit více realisticky. Všechny uvedené skutečnosti byly správně. Pokud tedy chcete oskenovat střední formát, a nebudete tisknout nic většího než A5 nebo A4, tak to většinou vyhoví - pokud nejste maximalisté. A to, pokud za skener dáte 5 tisíc, být ani nemůžete, když více profi řešení stojí alespoň 6x tolik (např. ojetý Nikon Coolscan 8000ED z bazaru). Problém ale je, že na střední formát se fotilo s pevnými skly (typicky základní 80mm, širokáč 45mm, portrét 130mm), nebyly zoomy a tudíž někdy nebylo využití formátu nejlepší a pod zvětšovákem se dělaly výřezy. Kromě toho 6x6 čtverec se často ořezával na obdélník. Takže na fotku vám může zbýt z 8 Mpx, co získáte ze skeneru, klidně polovina nebo třetina, což už je i na A5 málo, pokud to má být standardně ostré. Pokud jste to fotili kvalitním foťákem s výborným objektivem, třeba Plannarem 80/2.8 (nebo Flexaretou s dobrým kouskem Belaru 80/2.8) a na kvalitní film, tak tam může být klidně 40 Mpx informací, potom je degradace na 8 Mpx dost hrozná. Každopádně s výstupy z tohoto skeneru žádnou výstavu neuděláte - pokud se neomezíte na A5, A4. :-) Na upomínkové fotky z rodinného alba to samozřejmě úplně stačí. Na skenování kinofilmu rovnou zapomeňte, pokud to nemáte jenom na prohlížení na monitoru nebo TV (nebo nechcete tisknout jenom pohlednice). Nebo do dávat na fejsbook, assbook a jak se to všechno jmenuje.
Mnohem horší je to ovšem s dalšími parametry, hlavně s maximální densitou a vůbec dynamickým rozsahem, šumem, ... Nejlépe vycházejí černobílé negativy, pokud máte správně exponováno a vyvolávali jste měkce ve vyrovnávacích vývojkách - pamatujete si ještě někdo Rodinal R-09 1:100 ? Ani barevný negativ není takový problém, malér nastává u diáků. Nejhorší je černobílá inverze, tu zpracovat je skoro nemožné, protože je velmi kontrastní a nebledne. Barevné diáky (alespoň ty moje) mají už něco za sebou a jsou vybledlé, takže bývalý kontrast je (naštěstí !) pryč. Tím se to do rozsahu densit skeneru často i vejde. Několik odmítajících kousků jsem zpracoval tak, že jsem je oskenoval v různém nastavení a pak sloučil, podobně jako se to dělá s HDR fotografiemi. Strašná práce, ale metoda pokusu a omylu vedla k cíli. Podobným způsobem by snad šel omezit i šum, pokud někde bude více vadit (v tmavých plochách) - úplně stejně, jako se to dnes dělá u vícenásobných expozic u digitálů. Ani jedno ovšem neudělá přiložený skenovací software, musíte si poradit sami s Photoshopem nebo Zonerem nebo čím to děláte.
Jak jsem již psal minule, celkově skener mé očekávání splnil - asi jako když si za podezdřele nízkou cenu koupíte auto, které má psánu maximální rychlost jako Lamborghini, ale nikdo vám už neřekne, že při překročení 40 km/h tomu krámu vždycky upadnou kola. Nezbude, než se s tím smířit, přivařit na ten podivný výtvor korbu a používat to jako nákladní traktor a pochvalovat si to jako skvělou koupi, aby se vám celá vesnice až do smrti nesmála :-)
Kromě toho ten skener výborně skenuje papírové fotky a knížky. Jedna stránka v 600 dpi asi 7s a na nic nečekáte, LED lampa svítí hned a bez zahřívání.
BTW, s jiným relativně laciným plochým skenerem si také moc nepomůžete. Třeba Epson V700 stoji 2.5x tolik, a má efektivní rozlišení něco mezi 2100-2300 dpi (to jsem neměřil, ale vyčetl z těch několika pravdivých testů, na rozdíl od hodnoty Canonu 1500 dpi, kterou jsem změřil - a v pravdivých testech udávali 1700 dpi). Ale na druhou stranu, ačkoliv pro kinofilm je to pořád málo, na střední formát by to už skoro stačilo.
Celkově mě to přesvědčilo, že správný filmový skener by asi neměl vypadat jako placatá krabice s víkem, ale nějak jinak.

Citovat příspěvek

 

Re: jaký zakoupit skener, který mimo jiné dobře skenuje diapozitivy?

Autor: karel_qwe

14:03:34 22.01.2012

Ahoj lidi,
psal jsem to už do vedlejšího tématu, tak to zkopíruji i sem - zdá se, že sem píše více lidí. Tak tedy,
musím bohužel potvrdit všechno, co tu psali přede mnou. Před více než 20-ti lety jsem profi fotil s Asahi Pentaxem 6x7 a 645, Mamiou RB67, Kievem 88, jestě předtím s Flexaretama a Rolleiflexy. Mám tedy plno středoformátových negativů a diáků, černobílé i barevné. Teď jsem to chtěl oskenovat a udělat pár desítek fotek (jakousi retro výstavu). Mohl jsem to vybrat a odnést známému do DTP studia, kde mají kvalitní skenery, dokonce i bubnové rotační. Jenže za naskenování kupodivu chtějí nemalé peníze :-)
Takže jsem podlehl reklamním PR kydům a koupil Canoscan 9000F s deklarovaným rozlišením 9600dpi x 9600 dpi. Mezi PR kecy počítám i všechny pseudotesty v periodikách. Jediné skutečné testy jsem našel na http://www.filmscanner.info/en/FilmscannerTestberichte.html, bohužel až posléze.
Musím konstatovat, že na skenování filmů je ten plochý skener pro mě skoro nepoužitelný. Reálné rozlišení (profíci skeneristi tomu říkají efektivní, jak jsem se pak dozvěděl) je sotva 1500 dpi, jak jsem zjistil skenováním filmů s čárovými testy. To znamená, že z filmu 6x6 udělám maximálně asi 8 Mpx fotku (ze změřeného rozlišení skeneru to výpočtem vychází na cca 7.3 Mpx), větší rozlišení už nemá žádné detaily navíc. Skenuji v 4800x4800, 48bit (v 9600 to nemá cenu, jenom to trvá mnohem déle, detaily navíc žádné), pak to Photoshopem opravím (škrábance, prach, narušená emulze) a zmenším na 8 Mpx a doostřím. Pokud film nemá moc velkou dynamiku nebo není moc tmavý (densita), tak to vychází relativně slušně. Mám rychlou mašinu a spoustu paměti (16 GB), tak křivky a barevnost opravuji v původním velkém provedení (co vyleze ze skeneru). Zkoušel jsem pro větší dynamiku i vícenásobné skeny (na světla a na stíny), ale není v tom podstatný rozdíl, snad až na malé snížení šumu ve stínech (také trochu více detailů ve světlech a stínech). Ale je to tak složité a časově náročné, že to nepoužívám. Černobílé negativy a diáky skenuji nakonec v barvě 48bitů, pak ve Photoshopu použiji jenom zelený kanál a udělám z toho černobílou. Bůhví proč to vychází lépe než skenování v 16-ti bitech černobíle (menší šum a lepší zrno mimo jiné). BTW, se zrnem je taky potíž. Skener ho nepříjemně zvýrazňuje na úkor detailů snímku. Je to zdrojem světla (LED), které není rozptýlené - důvodem je také mizerná optika, vzdálenost předlohy od čidla a vůbec celá konstrukce plochého skeneru. Pomáhá (záleží na druhu filmu, osvitu a vyvolání filmu) softwarově ve Photoshopu odstranit zrno (mírně) ještě před zmenšením. Tak se zachovají detaily a struktura. Následné doostření po zmenšení pak nezvýrazňuje zrno, ale skutečné detaily. Musí se ale jemně, záleží kus od kusu. Teď k barvám a profilům barev. Má to nějaký default profil, který je vzhledem ke stálosti barevné teploty LED světla zhruba použitelný. Ale lepší výsledky jsem dosáhl nastavením svého profilu pomocí zkušebního obrazce IT-8. Funguje to dobře, pokud oskenujete snímek a pak ho hodinu zpracováváte a mezitím skener odpočívá. Když skenujete více snímků hned za sebou, začnou barvy ujíždět. Je to teplotou, asi ohříváním čidla a zesilovačů (LED světlo s teplotou moc barevně neujíždí). Musí se s tím počítat a podle toho s tím pracovat. Samozřejmě, s teplotou stoupá šum, objeví se i banding (horizontální nebo vertikální čáry a pruhy) v tmavých plochách. Což je tedy také neodrušením a odfláknutým stíněním ve skeneru a nedá se toho úplně zbavit.
Co se týče původního účelu, proč jsem skener kupoval, částečně se to splnilo. Při úmorné a pečlivé práci z 6x6 formátu dostanu relativně slušné 8 Mpx fotky, které se dají tisknout na A4, pokud to dovolí motiv (nezáleží na detailech), tak i na A3. Většina lidí z výstupu nepozná rozdíl (že to není z profi skeneru). Ale odborník to vidí. Když jsem viděl vedle sebe vytištěné fotky A3 ze stejného negativu, jednou z Canoscan 9000F a z profi filmového skeneru, měl jsem chuť tu krabici hned prodat. Pokud by někoho zajímalo, jak to funguje s kinofilmem 35mm, tak je to stejné, až na to, že výsledné fotky jsou tak 2-3 Mpx, tedy jako z lepšího telefonu. Takže na kinofilm je určitě výhodné si koupit speciální filmový skener, když teď stojí od 10 tisíc korun (a vyrazíte z něj výsledek odpovídající tak 8-10 Mpx DSLR).
Závěr - záleží na tom, co kdo chce. Někomu to bude bohatě stačit. Stejně jako někdo je spokojený s černobílou fotkou v 8-mi bitech (256 úrovní šedi) a edituje ji na 6-bitovém monitoru a cítí se jako mistr světa a fotoguru, zatímco jiný potřebuje 16-bitové skenování a zpracování a editaci na 10-bitovém profi monitoru (který vyžaduje i 10-bitové výstupy barevných kanálů z profi grafické karty a připojení přes Display Port).
Doufám, že to někomu pomůže v orientaci. Fotografování zdar a napište připomínky nebo dotazy.

Citovat příspěvek

 

Re: jaký zakoupit skener, který mimo jiné dobře skenuje diapozitivy?

Autor: abuk

19:30:36 11.01.2012

Před časem jsem řešil podobný problém - pár tisíc starých diáků bylo zapotřebí digitalizovat. Vlastním skener filmů Minolta Dual Scan III. Zkoušel jsem se do toho pustit ale po nějaké stovce jsem celé diáky proklel. Tudy cesta nevedla. Vzhledem k tomu, že většina diáků byla starší 25 let, byly diáky už barevně pozměněné, zaprášené a mnohdy i poškránané. Nakonec jsem uznal, že nepotřebuji mít výsledek ve 100% kvalitě nových snímků, ale jde o zachování historie, kde se nedostaky snadněji odpouštějí. Vzhledem k tomu, že vlastním digitální zrcadlovku, zvolil jsem metodu duplikování pomocí diaduplikátoru. Kdysi to byla záležitost, která se dala snadno pořídit, dnes jsem musel vyhledat výrobce a hlavně zajistit poslání diaduplikátoru ze zámoří. Přišel poštou, zaplatil jsem clo a ještě týž den jsem bezproblémově pořídit první dvě stovky digitálních kopií. Nakonec jsem vše zvládl během dvou týdnů. Výsledné digitální kopie jsem softwarově upravil jako "balík", roztřídil a vložil do digitálního archivu. S výsledkem jsem spokojen. S minimálním úsilím jsem pořídil poměrně použitelný digitální archiv diáků. Vše je pořízeno v rozlišení 12 megapixel a pokud bych chtěl někdy z některého diáku vyrobit fotku, není problém ji vytvořit v některém lepším fotoeditoru. Výhoda, diáky mám ve formátu RAW i JPG.

Citovat příspěvek

 

Re: jaký zakoupit skener, který mimo jiné dobře skenuje diapozitivy?

Autor: martinez222222

9:18:48 13.11.2011

tiez rozmyslam o kupe skeneru na diapozitivy (iba pre domace pouzitie a oskenovanie starych 20 rocnych diapozitivov). zaujala ma tato reflecta https://reflecta.de/en/products/detail/~id.443/reflecta-Imagebox-LCD9--Scanning-without-Pc.html
Nemate s nou niekto realne skusenosti? Ci je lepsie kupit Epson V*600 alebo canon 9000?

Citovat příspěvek

 

Re: jaký zakoupit skener, který mimo jiné dobře skenuje diapozitivy?

Autor: Jarouš

17:01:46 14.10.2011

Nikon IV ED: http://www.paladix.cz/bazar/index.php?badt=&bmid=&btid=19&bloc=&dsw=&q=&uid=0

Ten automatický posuv je největší výhoda oproti jinak skvělým Minoltám.

Ještě byl skvělý Canon FS4000US. Má stejné rozlišení jako Nikon V (4000 dpi). podobnou ostrost a denzitu. Není tak známý, jako Nikony či Minolty, ale klidně bych ho doporučil: http://www.paladix.cz/bazar/index.php?from=10&btid=19

Citovat příspěvek

 

Re: jaký zakoupit skener, který mimo jiné dobře skenuje diapozitivy?

Autor: Kudykam

12:34:04 14.10.2011

Dobrý den,
chtěl bych pořídit domácí filmový skener (pouze na starý čb film a a diapozitivy) v ceně pod 8000,- a se snadným a pohodlným ovládáním (ideálně automatický posuv). Dárek na Váncoe pro otce, který není zrovna technický typ.
Díky za odpovědi

Citovat příspěvek

 

Re: jaký zakoupit skener, který mimo jiné dobře skenuje diapozitivy?

Autor: pepo602

13:44:17 09.08.2011

Ahoj, mám zájem o tento přístroj CANON PIXMA MG8150 už kvuli širokému používání,predovšetkým skenovaním diapozituvm 24x36mm,poradte koupím správně?

Citovat příspěvek

 

nike shoes

Autor: pppooo

2:54:26 26.07.2011

Shoes is a line of shoes first released by Nike in 1987.Since its introduction, Nike has frequently introduced new and updated models in the same product line[url=http://www.haixiamaoyi.com/nike-shoes-nike-air-max-c-1_11.html][b]Nike Air Max 2011[/b][/url]enhancing soles wear resistance, reducing the weight of shoes, so you wear more lightweight and comfortable.

Citovat příspěvek

 

Re: jaký zakoupit skener, který mimo jiné dobře skenuje diapozitivy?

Autor: rumpálbejvalejstarosta

21:50:17 01.07.2011

Jo Minolta Dimage Scan Elite 5400 II by byl podle mého gusta, ale cena z druhé ruky mi připadá čím dál brutálnější. Teď se zrovna ne ebayi vydražila za 705 Euro bez dopravy, což mi teda na jetej skener připadá fakt dost. Jenže není na výběr - Novej Nikon Coolscan V ED stojí 2200,- Euro (a to je asi doprodej skladovejch zásob) a pak už jsou tady sice novější skenery typu Plustek 7600 nebo Reflecta ProScan 7200 za ceny někde mezi 8000 - 14000 (dle dodaného softu), které ale zdaleka nedosahují úrovně Minolty. Nějak tomu nerozumím, proč Minolta nevyrábí skenery dál, když by poptávka byla a v podstatě by nemusela nic vyvíjet. Nazýváme současný stav tržní společností, právním státem, pomalu ráj na zemi, ale realita je v pr.deli.....

Citovat příspěvek

 

Re: jaký zakoupit skener, který mimo jiné dobře skenuje diapozitivy?

Autor: Jiří Machala

1:14:21 29.06.2011

Dobrý den,
za celou dobu trvání vlákna zde ani jednou nezazněly jména vynikajících scannerů Minolta 5400 II a Minolta Multi Pro, dle mě oba obrazově lepší než Nikon 5000 a 9000, avšak s méně příslušenstvím (plus se ani jeden z nich už nějakou dobu nevyrábí). Z druhé ruky je to však dle mě jednoznačná volba - cenově se pohybují mezi 1000 a 1500 EUR a kvalita výstupu je špičková. Sám vlastním a používám již třetím rokem model 5400 II a neměnil bych za nic - snad za ten Imacon. Též se zde zapomnělo na scanovací software VueScan, který je dle mých dlouhodobých pokusů _výrazně_ lepší než SilverFast. Možná je to vše způsobeno dobou, kdy toto vlákno žilo, ale nemůžu se zbavit dojmu, že zde zásadně chybí varieta. Nikon, Epson, Canon a konec. Tak to ale není.
Dnes v roce 2011 je to však jedno :)
Mějte se,
Machala

Citovat příspěvek

 

Re: jaký zakoupit skener, který mimo jiné dobře skenuje diapozitivy?

Autor: Zdeněk PROROK

12:36:49 26.02.2011

Dobrý den,

nabízím v sekci Bazar - prodej : Dia automat.skener DigitDia REFLECTA 4000. Měl jsem s digitalizací své sbírky diapozitivů tímto skenerem dobré zkušenosti a jsem s kvalitou spokojen. Pokud máte zájem, ozvěte se. :) (tu) :) (tu) :) (tu)

Citovat příspěvek

 

Reflecta RPS 7200 Professional - vaše názory prosím.

Autor: Hajd

1:36:33 10.12.2010

Dobrý den,

sháním scanner na diapozitivy a vyvolané filmy pro digitaliaci rodinných fotografií cca do 20 000 Kč.
Zaujal mě filmová a dia scanner Reflecta RPS 7200 Professional.

Máte s ním prosím někdo kladné či záporné zkušenosti?
Zkušení a znalí: navrhli byste prosím případné alternativy v této cenové relaci.

Předem děkuji,

Hjd

Citovat příspěvek

 

Re: jaký zakoupit skener, který mimo jiné dobře skenuje diapozitivy?

Autor: vladivlad

16:11:38 18.08.2010

Ahojte,

asi rovnaka otazka ako mnohe predtym. ale pise sa uz rok 2010,
a chcel by som za dobru cenu dobry skener.
Vidim ze pred 2 rokmi odporucali stroje za cenu 12-18 tis. korun

ocakaval by som dnes obdobnu kvalitu za cca 6-7000 korun.

mate nejake tipy?
chcem skenovat najma 35 mm filmy, z archivu, a kedze su z ciest - cestovania - rad by som bol aby boli vo velmi dobrej kvalite.

Dnes vo velkom fotim s digitalom, a viem ze ak clovek vie fotit, tak aj z 3-5 Mpx vie vytlacit krasne velke "plagaty aj velkosti 50x90 cm

Rad by smo mal scany v kvalite na porovnatelne pouzitie.
Dakujem moc

Citovat příspěvek

 

Re: jaký zakoupit skener, který mimo jiné dobře skenuje diapozitivy?

Autor: eX Marty

20:55:46 12.04.2010

Chtel bych se majitelu Epsonu V500 optat, zda ma tento model firewire, zda je mozne skenovat i plasticke objekty, jaka je maximalni velikost pruhledne predlohy a jestli to umi pri skenovani obrazky automaticky narovnat (natocit). Dekuji

Citovat příspěvek

 

Re: jaký zakoupit skener, který mimo jiné dobře skenuje diapozitivy?

Autor: Stanko

19:14:26 03.08.2009

Prečítal som túto tému a mám dojem, že sa jedná o 2 skupiny užívateľov - profíci (poloprofíci) a domáci
užívatelia. Nepochybujem o tom, že pre prvú skupinu je spodná hranica cca 500 €, s prihliadnutím aj
na perfektnú tlač fotiek z diáčkov.
Osobne si však myslím, že v dnešnej dobe ( a cenách fotiek z Minilabov) málokto bude tlačiť bežné fotky
( 10x15) doma. Je to o dosť drahšie. Väčšina ľudí aspoň z môjho okolia má stovky diáčkov z dôb, keď
farebné fotky boli nehorázne drahé. Ja som mal (aj mám) starý HP Photoscanner C5100A, na ktorom
som pred cca 5 rokmi zoskenoval cca 2500 diáčkov. Urobil som to hlavne preto, že boli na filmoch ORWO a Foma, niektoré celé zmodreli, niektoré zčerveneli. Proste premietať sa nedali. Po zoskenovaní som ich fo Photoshope upravil a v pôvodnom rozlíšení nahral na CD, ako nejakú "Slideshow". Bežne ich pozerám na TVP, v prípade potreby aj možnosť tlače. Aj keď mal C5100A optické rozlíšenie iba 2400 dpi, diáčky sú
perfektne ostré. Niečo sa mu však asi stalo, pri snímaní tmavších diáčkov sú v smere pohybu tmavšie
neostré pruhy. Dobré diáčky O.K.
Myslím, že väčšine domácich užívateľov by stačil lacnejší scanner (cca 120-150 €) s tým, že to chcú pozerať iba na TVP a nie tlačiť fotky.Práve teraz chce kamoš dať na CD cca 1000 diáčkov a tiež hľadám scanner, vychádza mi to na Canon 5600F, môže skenovať aj diáčky v rámikoch.

Citovat příspěvek

 

Re: jaký zakoupit skener, který mimo jiné dobře skenuje diapozitivy?

Autor: Josef001

13:31:45 25.07.2009

Zakoupil jsem Stouffer stupnici, která je přesně kalibrovaná (http://www.stouffer.net/TransPage.htm) s rozsahem 13EV, neboli denzity 4.05 (http://www.stouffer.net/T4110spec.htm)

Citovat příspěvek

 

Re: jaký zakoupit skener, který mimo jiné dobře skenuje diapozitivy?

Autor: jiridlo

11:44:48 25.07.2009

to Josef001

zdravím, docela by mne zajímalo jak jszte tu denzitu měřil. :) :) :)

Citovat příspěvek

 

Re: jaký zakoupit skener, který mimo jiné dobře skenuje diapozitivy?

Autor: Josef001

11:19:09 25.07.2009

Mám nyní dočasně skener Canon 8800F a 6x9 podporuje (stejně jako 6x4.5). Nedávno jsem měřil jeho denzitu a vyšlo 2.58, což znamená, že na negativní filmy je to v pohodě, na diáky je to mizerie, protože ty dosahují denzity až 4.0. Lepší skener je Epson V700 - větší kvalita.

Citovat příspěvek

 

Re: jaký zakoupit skener, který mimo jiné dobře skenuje diapozitivy?

Autor: Jarouš

22:20:48 05.07.2009

Doporučuji přitlačit na V500, není zas tak drahý, vůbec neskenuje špatně. Nevím, jestli V300 disponuje funkcí ICE, bez ní je potom s filmy potíž (velká) ;) :D.

Citovat příspěvek

 

Re: jaký zakoupit skener, který mimo jiné dobře skenuje diapozitivy?

Autor: jiridlo

19:39:14 05.07.2009

Co si kdo přestavuje výrazem "jakž tak" ? Pro běžné domácí užití stačí. :)

Citovat příspěvek

 

Re: jaký zakoupit skener, který mimo jiné dobře skenuje diapozitivy?

Autor: kupec

19:26:12 05.07.2009

Zdravím,a co říkáte na Epson V300?Dá se s tím něco jakž tak naskenovat,nebo je to nic moc?Cena je pěkná.

Citovat příspěvek

 

Re: jaký zakoupit skener, který mimo jiné dobře skenuje diapozitivy?

Autor: S669

20:57:18 18.05.2009

Dobrého večera. Přečetl jsem si celou diskusi a děkuji za poučení. Bylo by moc pěkné koupit si něco od Nikona, ale bohužel 2/3 národa nemá ani ten průměrný plat a tak si mohou dovolit pouze přístroj kolem 5000,
ten bude pro digitalizaci filmů Orwo, Fomapan nebo snad ještě Agfa bohatě stačit.
Rovněž zde bylo zminěno něco o firmě FotoMorava. Ano je pravda, že výsledky této firmy ať už z analugu, nebo digi jsou různorodé. Vřele doporučuji obsluhující personál v případě zmetkové práce patřičně dořvat a to několikrát. Výsledky se dostaví.

Citovat příspěvek

 

Re: jaký zakoupit skener, který mimo jiné dobře skenuje diapozitivy?

Autor: pavol.t

3:56:08 16.05.2009

Prosil by som kompetentnych a skusenejsich nez som ja o radu ohladne vyberu skeneru. Precital som si celu diskusiu tykajucu sa hlavne skenovania fotiek, diapozitivov a negativov. Ja mam tiez zaujem naskenovat par fotiek, par filmov (farebnych 35 mm i cb 6x6 cm), no zaroven pozadujem, aby som mohol skenovat i knihy, skripta, ucebnice a casopisy (cize hrubsie materialy). Preto som povodne pokukoval po CANON 4400F, ktory ma vrchny kryt prisposobeny na skenovanie hrubsich materialov. No ako som sa tu docital, nie je spokojnost s uvedenych skenerom pri skenovani fotiek a priesvitnych predloh, tak rozmyslam nad Canon 5600F alebo 8800F alebo Epson V500.
1. Cize co by ste poradili ohladne skenovania i knih a zaroven i fotiek a negativov? Este doplnim, ze ak zdigitalizujem svoje stare fotky a negativy, potom uz budem skenovat len knihy a skripta.
2. Ma zmysel uvedeny kryt (Canon 4400F) na skenovanie hrubsich materialov daky vyznam? Lebo hrubsi material sa da naskenovat i pri otvorenom vrchnom kryte i ked za cenu isteho osvetlenia v ohybe knihy?
3. Este ma zaujima, ako dlho mozem skenovat na skeneri? Totiz mam skusenost so starym skenerom (Umax asi 10 rocny skener), ktory po 20 minutach skenuje len biele strany a teda musim ho vypnut na isty cas, aby bol opet ochotny nieco naskenovat? Stretli ste sa uz s niecim podobnym?
4. A podporuju nove skenery aj Win XP Prof 64 bit?
5. Pocet skenovanych starych negativov a fotiek je konecne cislo, t.j. nebudem sa uz potom musiet zaoberat touto problematikou, oplati sa mi vobec kupovat skener povedzme Epson V500 alebo Canon 8800F? Co by vysla praca skenovanych materialov - negativou a fotiek?
Vopred dakujem za akekolvek pripomienky, namety a rady.
Zdravi Vas Palo

Citovat příspěvek

 

Re: jaký zakoupit skener, který mimo jiné dobře skenuje diapozitivy?

Autor: nemam

18:35:39 29.03.2009

ad flextight

nějak se mi nezdá, že by ccd skener měl lepší denzitu než pmt buben ...

a těch 8000dpi platí jen pro kinofilm

Citovat příspěvek

 

Re: jaký skener - ukázky skenů

Autor: Ondřej

12:24:37 09.03.2009

Dobrý den,

můžete mi prosím někdo poslat skeny diáků. Nedaří se mi bohužel nic dohledat a pokud nemám co srovnávat, tak je to velmi těžké.

Nemáte někdo náhoudou skener Plustek OpticFilm 7200 a jeho skeny.

D9ky Ondřej.Skeny prosím posílejte na: ondrejeffenberger@eaton.com

Citovat příspěvek

 

Re: jaký zakoupit skener, který mimo jiné dobře skenuje diapozitivy?

Autor: Roman Havrdik

15:15:25 14.12.2008

Srovnání skenerů:
--------------------------------------------------------------------------
Crosfield CELSIS 240 - 4.000 DPI max., 12bit na barvu (4000 odstínů na barvu)
maximální datový tok 20MB/min (rozhraní SCSI-2).
Maximální denzita 3.8D (12bit), stabilní 3.6D !!!, sporné skenování negativů.
-------------------------------------------------------------------------
Hasselblad Flextight X5 - 2.040 - 8.000dpi plné optické rozlišení, reprodukční optika Rodenstock, Full 16 bit (65000 odstínů na barvu), maximální datový tok 300MB/min !!! (rozhraní FireWire), Maximální denzita 4.9D (16bit), stabilní 4.1D !!!, špičkové skenování negativů. Profesionální 3f RAW formát Hasselblad/Imacon.
Totální otisk originálu (digitální originál) v 16 bitové barevné hloubce pro neomezené
možnosti výstupu pomocí aplikace Hasselblad FlexColor – finální výstup 16bit Tiff RGB.
----------------------------------------------------------------------------

Citovat příspěvek

 

Re: Scan na CB negativ 6x9

Autor: Jirk@N

13:02:34 22.11.2008

Téma scanování CB negativů a skleněných desek myslím dobře popisuje materiál na následujících stránkách: http://sechtl-vosecek.ucw.cz/digitalizace.html.
Pro CB materiály tam nedoporučují scanery s diodou, kvuli usměrněnému světlu. Proto zvolili Skener Epson Perfection Photo 4490. Jsou tam i pěkné ukázky postupů a výsledků.
Já sám jsem koupil V500 protoze CB mam minimum.
SilverFast jsem v baleni nenasel (je tam ADOBE PS Elements 4 pro PC a ABBEY Fine reader OCE)
Anglicky popis na
http://www.epinions.com/review/Epson_PERFECTION_V500_PHOTO_SCANNER/content_405523500676
Mam ho kratce, zkusenosti v podstate odpovidaje predeslemu prispevku

Citovat příspěvek

 

Re: jaký zakoupit skener, který mimo jiné dobře skenuje diapozitivy?

Autor: Jarouš

23:51:59 20.11.2008

AdolfMyškin: Zkuste si přečíst a prohlédnout pár stránek tohoto vlákna: http://forum.grafika.cz/read.php?136,2353546,page=15
Je tam poměrně dost skenů provedených na solidních skenerech, včetně výřezů z maximálního rozlišení, většinou 4000 dpi. Jestli Vám kvalita skenů přijde dostatečná, domluva určitě bude možná. Sám jsem nebyl spokojen se zvětšeninami z labu, proto jsem si pořídil skener. Tak příjemné počteníčko... :) Jarouš

Citovat příspěvek

 

Strana výpisu

1

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: