Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Skener s černým pozadím na víku

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Skener s černým pozadím na víku

Autor: NA

23:24:49 07.12.2008

Folie nebo list papiru a lepidlo které se používá na PostIt listky (Ty žluté nalepovací. je k dostání jako tyčinka.) lepidlo jen na ten papír a nalepit na bílé pozadí.

Citovat příspěvek

Autor: Aleš Náprstek

10:22:38 11.01.2007

Dle technické podpory firmy Mustek, mají černé pozadí všechny modely této firmy. Otázkou je, jak kvalitní skenery to jsou.

Citovat příspěvek

Autor: mirog2

20:27:57 07.01.2007

Ja som síce zatiaľ nevidel (lacný) skener s čiernym pozadím,
ale tiež by som uvítal, keby výrobcovia skenerov k nim dodávali 2 až 3 vymeniteľné pozadia:
čierne, biele, zrkadlovobiele.
Mám skener Canon 8400 a pozadie je odnímateľné,
takže tento problém nie je technického, ale skôr marketingovo-logistického charakteru.

Ináč mám pocit, že skenery a ich výrobcovia sa v tejto oblasti nevedia oslobodiť od svojho vzoru - kopíriek,
kde čierne pozadie zvyšovalo spotrebu toneru pri menších predlohách.

Poznámka: Ja v prípade potreby používam ako čierne pozadie čierny papier, prípadne čiernu plastovú fóliu.
Otrava je, že s tým treba pred každým skenovaním manipulovať,
tak som začal uvažovať nad nejakým "plátnom", ktoré by som upevnil na veko skenera.

Ako to riešia ostatní skeneristi?

Citovat příspěvek

Skener s černým pozadím na víku

Autor: Aleš Náprstek

13:56:39 05.01.2007

Dobrý den,

pátrám po internetu po skenerech, které mají černé pozadí na víku a bohužel se nemůžu dopátrat. Má některý z dnešních skenerů vůbec černé pozadí na víku? Skener používám především ke skenování poštovních známek a na bílém "pozadí" mi nevynikne zoubkování. Cenu skeneru bych viděl někde kolem třech až pěti tisíc korun.

Můžete mi prosím někdo poradit, které skenery černé "pozadí" mají?

Oslovil jsem pár obchodů na internetu (alza.cz, cybex.cz atd.), ale nikdo se mi ani neozval. Proto prosím o radu zde.

Děkuji předem
Aleš Náprstek

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: