Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Topení pod hlavama - Rockhopper 1

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Topení pod hlavama - Rockhopper 1

Autor: M. Prášek

0:13:23 03.01.2012

DObrý den, mám trochu času takže budu dudělávat to topení. JaKÝ BY JSTE DOPORUČIL TOPNÝ VÝKON PRO TO TOPENÍ POD HLAVOU ? nikde se nějak nemohu dočíst, jak to dimenzovat.

Citovat příspěvek

Autor: Boch@post.cz

22:36:29 15.09.2011

Mne taky prosim. Dekuju

Citovat příspěvek

20:26:38 15.09.2011

jj můžete. prasek@sarai.cz

Citovat příspěvek

Autor: Mr.Mysak

19:41:54 15.09.2011

Muzu poslat soukromne?

Citovat příspěvek

Autor: M prasek

11:46:49 15.09.2011

agfa sherpa je skutecne jen rockhopper s jinejma nalepkama,...

jinak mate nekde fotky jak jsteto provedl ? tedy primo pod hlavy ?

Citovat příspěvek

Autor: Navratil

10:59:14 15.09.2011

Chjo, Agfa to [bold]nikdy[/bold] nevyráběla, ale nakupovala od Mutohu, pak od Epsonu a tak dále, i včetně té vyplotrované samolepky „Agfa Sherpa“…

Citovat příspěvek

10:36:55 15.09.2011

Chcete fotku te Afgy poslat stoji mi za zady.

Citovat příspěvek

Autor: Navratil

8:27:40 15.09.2011

Agfa nikdy žádný inkjet nevyráběla (a ani nevyrábí — to platí i pro anapurny a pod.), takže se opět jedná o Mutoh Rockhopper…
Jsou „drivery“, které si samy teplotní hysterezi zjistí a nastaví v autokalibračním módu a pak jsou schopni řídit topení lišty s přesností max. ± 1°C (ale jejich cena je okolo těch 5 litrů).
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

7:48:33 15.09.2011

Ja jsem si kdysi neco takoveho delal na Agfa Sherpa. Cele to bylo z hlinikoveho profilu (lze koupit ve Ferrone, Condor) majici prodejny jak v Praze tak mimo, elektronika je PWM regulacese zpetnou vazbou termistorem, s nastavitelnou hysterezi (rozsah v jakem se bude teplota pohybovat) nastavujes podle tepelne setrvacnosti vytapeneho mista a vykonu, a nakonec jako zrdoj topeni lze uspesne pouzit topny kabel + silikonova buzirka. Cele lze uspesne realizovat v cene do 5000 Kc.

Citovat příspěvek

Autor: Vratislav Boch

18:07:14 13.09.2011

Vymění se černá lišta pod hlavou za hliníkový profl - musí v něm být díry na přisávání vzduchu - a z dolní strany se nalepí placatá topná spirála + nějaký čidlo díky kterému půjde udržovat stabilní teplota. Taky bych to měl na falconu udělat. Kdyžtak mám nějaké kontakty v zahraničí na materiál který na to jde použít.

Citovat příspěvek

Topení pod hlavama - Rockhopper 1

10:01:11 13.09.2011

Dobrý den, Vzhledem k tomu že moje RH1 má jen předehřev a sušení, ale postrádá fixaci pod hlavami (a vzhledem k tomu že předehřev není nikterak zvlášťe účinný , neboť prakticky veškeré teplo s folie zase odvedou kovové vodící válečky ) , bych jej rád doplnil o vyhrívání přímo pod lištou (fixer) - viz

"VYTÁPĚNÉ LIŠTY pro starší stroje
První Rockhoppery měly předehřev média na zadní straně tiskárny a sušení média na přední straně. Pokud
máte tiskárnu Rockhopper 46/62 starší výroby, která neobsahuje vytápění lišty pod dráhou tiskové hlavy,
lze nechat stroj upravit. Naši technici mohou doplnit nové topení pod dráhu tiskové hlavy zapojené místo
zadního topení (předehřevu). Tato úprava je vhodná, pokud hodně tisknete na neupravovaná (necoatovaná)
média nebo používáte alternativní inkoust mild solvent TechInk." http://www.hsw.cz/usrfiles/techinfo/Technicke_info_1_2005.pdf

neví někdo podrobnosti o této úpravě , díly a kam se to lepí ? Předpokládám zezadu... Dávat to u takového stroje dělat servis by asi presahlo cenu stroje, tak hledám informace jinde. Děkuji.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: