Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Malá solventní tiskárna

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Malá solventní tiskárna

Autor: Vratislav Boch

21:22:37 18.03.2010

1) podklad lesklý papír nebo PVC - např. samolepka - prostě něco s lesklým povrchem
2) vytisknout si na podklad obdelník kam přijde hadřík - třeba 30ks podkladových papírů a točit dokola
3) položit hadřík na podkladový obdelník - aby to tisklo pořád na stejné místo +-
4) nahoře přelepit kusem samolepky na straně kterou se to strká do tiskárny - šíře tak max 1cm, dole volně
5) potisknout, samolepku strhnout, podklad znovu použít. - proto lesklý podklad aby na tom neulpívalo lepidlo

problémem je že v tiskárně jsou dost velké mechanické tlaky a tak má hadr tendenci se natáhnout - tzn. deformace tisku. Materiál když vypadne deformován není ale tisk na něm ano. Proto se to hodí tak maximálně pro takové logo jako je na obrázku. Umístit něco doprostřed látky by už mohlo být problematické. Každopádně když to srovnám s ostatníma technologiema tak v malém nákladu je to velmi rychlé. Rychlost tisku je tak 5 plnobarevných log za minutu vč. nalepení a odlepení z podkladového papíru. To bych sublimací nebo transferem nezvládl. Barevně je to velice slušné. Problém je jak jsem psal s deformací tisku. Tiskárna s tím nemá žádný problém. Není to nic světoborného.

Takže tak.

Citovat příspěvek

21:09:16 18.03.2010

takhle ne (lepidlo na tiskové ploše) - to je moc nebezpečné. Kdyby ten hadr slezl tak bude lepidlo všude. Především ovšem tam kde nemá co dělat :-) Příprava pro tisk je trochu opruz ale po 1 minutě to člověk stíhá stejně rychle jako tiskárna tiskne - asi těch 5ks za minutu - a když to nějaké cvičené opici vysvětlíte a ukážete... . Hlavně nesmí ve směru tisku nic odstávat jinak se může stát cokoliv.

Citovat příspěvek

Autor: vscomp

20:42:09 18.03.2010

Děkuji za know haf, :) tak nějak jsem si to myslel, ale zatím jsem to nezkoušel.

Citovat příspěvek

RE: Mala solventni tiskarna

Autor: IvoL

15:06:48 18.03.2010

... třeba samolepka s nepermanentním lepidlem a strkat po jednom. Ale vážně,
myslím, že i p. Boch to netestuje na svém jediném a právě novém kuse, tak
na to myslete ať nemáte na povrchu "žehličky" místo teflonu namotané PVC a
podobně. Tahle tiskárna není "kvalitní litinový stroj" a i přes to co vše už
mi psali někteří pábitelé, že jim z toho vylezlo potištěné, myslete na ty
tenoučké plastové čidla a silokonové kolečka .... :-)

( i když touhle dobou je cena nové tiskárny podstatně nižší než přibalených
tonerů s fotoválcem ... takže hlavně nezničit ten )

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

13:51:49 18.03.2010

No mohl ale moc se mi nechce vypouštět know-haf :-) Prostě podložit papírem a zajistit aby na přední straně ten hadřík z papíru nesjel. Technické provedení si domyslete sám, možností je vícero. Na tiskárně žádné úpravy provedeny nejsou.

Citovat příspěvek

23:22:14 17.03.2010

Dobrý den,

Mohl byste popsat jak tu epsonku "krmíte" tím hadrem ?

Děkuji.

Citovat příspěvek

21:09:14 09.03.2010

Dobrý den,

Mohl byste popsat jak tu epsonku "krmíte" tím hadrem ?

Děkuji.

Citovat příspěvek

RE: Mala solventni tiskarna

Autor: IvoL

20:54:29 07.03.2010

"neoriginální" na PVC není dobrý nápad

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

20:27:54 07.03.2010

Moje zkušenost s aleternativníma tonerama je docela dobrá, používám toner od WWW.REPASY.CZ ale zkoušel jsem i nějaké z www.Ebay.de a v podstatě to bylo to samé. Mají trošku jiné barevné podání než originály - jsou sytější takže je potřeba trošku ubrat v ovladači - což je vlastně výhoda protože spotřebujete méně toneru. Náklady na 1 A4ku v neoriginálech mám spočítané dlouhodobě na 1,23 Kč za průměrný arch. Plnobarevná sytá fotka je tak za 2,2 Kč. Každopádně mám C1100 dvě a jednu udržuju na originálech ale spíše pro účely srovnávání protože kvalitativně je to v podstatě stejné. Určit zda konkrétní laser dokáže potisknout konkrétní vynil se dá snadno - chce to zkusit. C1100 potiskne opravdu kde co - přikládám foto ubrousku na brejle kterých jsem postupem času potiskl na C1100 asi 5000ks. žádná sublimace, transfer atd.... přímý potisk v laserovce. Ani nijak neprotestovala :-) Konkerétní ubrousek je po 10ti vypráních na 90C v pračce.
[img] http://www.ritareklama.com/ubrousek.jpg [/img]

Citovat příspěvek

Autor: ma.r.a

11:05:33 07.03.2010

Tak jsem si pořídil dle doporučení EPSON C1100. Na vinyl tiskne opravdu skvěle.
Ještě se zeptám - jaké značky používáte neoriginální tonery a mají velký vliv na kvalitu tisku a samotnou tiskárnu?
Kolik Vás cenově vyjde tisk plnobarevné A4 vinylu?
Podle čeho se dá určit, která laserová tiskárna je schopna vinyl potisknout?

Citovat příspěvek

Autor: ivanhofman

13:49:53 19.02.2010

Jde o to, kolik toho chcete měsíčně tisknout. Dříve jsem taky bádal nad alternativou - teoreticky by měla jít epsonka 3000 (pokud jí ještě někde v bazaru seženete) fungovat po menším zásahu i s eko-solventním inkoustem. (jsou tam hlavy stejné jako v Mutoh Falcon - klasické epsonky) . Jde o to, že budete potřebovat pro tiskárnu RIP atd........ (nevěřte tomu, že přez klasický ovladač naštelujete barevnost a množství inkoustu) Pokud máte doma barevnou Laserovku, tak se prodávají samolepící fólie jak pro tiskárny s olejovou fixací tak se suchou. Cena je asi 15Kč za A4. Čiré, Bílé , lesklé i matné. Dříve jsem tisknul na takové fólie c Canon LBP 5200 a za 4 roky (s laminací) kdy to vozím na autě to nevybledlo ani to neutrpělo žádnou jinou újmu.

Citovat příspěvek

21:27:25 18.02.2010

Jinak já tisknu na A4 samolepky PVC barevným laserem a spokojenost absolutní. Drží to na PVC samolepce velmi dobře (což ovšem není případ zdaleka všech laserů). Je to EPSON C1100 - výběhový model dnes už za úžasné 4tis. Asi si ještě dvě koupím než je přestanou prodávat. Je to geniální stroj.

Citovat příspěvek

21:19:10 18.02.2010

Nedalo by se na PVC samolepku sublimovat? Přeci jen PVC k Poliester k sobě nemají až tak daleko - tedy nejsem chemik je to můj názor. Každopádně se dá sublimovat na plastovou desku - otázka zní jestli s povrchovou úpravou nebo bez. Také není jisté zda by samolepka přežila zahřátí na 200C po dobu 30-60s. Možná by to mohl někdo vyzkoušet kdo má přístup k sublimaci. Jinak pořízení hw na sublimaci ve formátu A4 by stálo pár tisíc.

Citovat příspěvek

Autor: J. Bartoš

11:58:27 18.02.2010

... no, ono lecos se dělá v šíři 60cm.
Jenomže - jednak je to trošilinku větší než A4ka, a pak to taky stojí nějakej ten peníz ;)

Citovat příspěvek

Autor: Stewe

8:24:17 18.02.2010

Třeba Mimaki CJV 30 se dělá v šíři 60 cm

Citovat příspěvek

Autor: cybi

9:20:28 16.02.2010

neco maleho na potisk vynilu = gerber edge...:)))) je to malinkaty (na stul).. potiskne to vynil.. ale cenou sme nekde jinde a vy ste chtel solvent :o)

Citovat příspěvek

0:56:48 08.02.2010

Kdysi se předělávaly A3kové piezo Epsonky - přímo jako solvent se ale nic nedělá.

Citovat příspěvek

Autor: J. Bartoš

22:15:50 07.02.2010

Dobrý den,
pokud by existovala (o čemž silně pochybuji) byla by stejně drahá, jako ta velká.
Jediný rozdíl by totiž byl v pár kouscích plechu - zanedbatelné ceny.
Řekl bych, že cenové odstupňování různých velikostí tisk. plotrů je spíše marketingovou záležitostí, než že by souviselo s vyšší výrobní cenou.

S pozdravem
J. Bartoš

Citovat příspěvek

Malá solventní tiskárna

Autor: ma.r.a

11:24:49 07.02.2010

Dá se koupit malá solventní či eko-solventní tiskárna na formát A4 (A3)? Potřebuji něco malého na potisk vinylu.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: