Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Převedení části pdf do čb

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Převedení části pdf do čb

Autor: brinn

8:30:35 19.01.2009

Děkuji, pochopila jsem a funguje to. (tu)

Citovat příspěvek

Autor: KNI_SY

22:34:37 16.01.2009

postup převodu textu na křivky máte na mailu

Citovat příspěvek

8:56:50 15.01.2009

Tak jsem hledala ve starších příspěvcích a zatím jsem našla jen toto:
PitStop - Action - Fonts - Convert all text aoutlines (nenám PitStop) a pak
tvorba průhledného objektu v dokumentu a předistilovaní (z ps nebo eps) - čemuž nerozumím
:S
Takže mi zatím zbývá Corel, což nezavrhuji, jen ne vždy je schopen vytvořený eps otevřít.

Citovat příspěvek

Autor: SOFTPORTAL

20:03:02 14.01.2009

Ak vam ho Corel otvori bezchybne, tak ho otvorte v Coreli, exportujte to do formatu AI (Subor-Ulozit ako...) a s tym suborom potom nabehnite do Illustratoru. Pismo zachova vzhlad rozkrivkovane. A tam uz len Ungroupovat v pripade ak pozlucoval objekty - ci uz tvorca PDF alebo Corel. Nakoniec sa dostanene k tej vytuzenej fotke a Edit - Edit Color - Grayscale.

To uz ani nie je grafika ale softwarove laboratorium totok, ale za pokus to stoji---:) O kvalite fotky si po tychto akrobaciach nerobim iluzie, kazdopadne vyskusajte a posuddte uz sama.

Jaro Verlik
SOFTPORTAL.SK
www.softportal.sk
netmagazin o grafike a software

Na prevod pisma do kriviek v acrobate je finta s priehladnym pixelovym objektom, ale to je na dlhsie pisanie - pozrite starsie vlakna, uz sa to tu preberalo. O moc pohodlnejsie to riesi PitStop.

Citovat příspěvek

11:26:02 14.01.2009

Přesně jste to vystihl "partyzánky", tak to povětšinou musím řešit. Problém (a současně můj další dotaz) nastává s písmem, otevře se mi grafika - super, písmo většinou problém.
Nevíte, zda jde přímo v Arcobatu převést písmo do křivek?
Potřebuji upravit soubor, když ho ale otevřu v Adobe Ilustrátoru zahlásí to chybějící písmo. Řešení: ten samý eps otevřu v Corelu - kde dostanu na výběr zda chci převést písmo do křivek - takže soubor již bez problému upravím v Corelu.

Citovat příspěvek

Autor: SOFTPORTAL

9:05:09 14.01.2009

Priamy import do PSD vam tiez nepomoze, lebo PDFko vyrastruje komplet a neviete hybat s objektami.

Este ma napadaju dost partizanske riesenia, ale za pokus stoja.

1. Natiahnite PDF do Illustratora a skuste tam previest pozadovany obrazok do stupni sedi a vydistilujte si nove PDF (to sa podari resp. nepodari podla toho, z akych objektov je PDF zlozene). Illustrator vie prevadzat do farebnych modelov, ten nastroj je vsak znacne okliesteny a niekedy sa chova nepredvidatelne. Pozor na chybajuce fonty pri importe! Tie musite mat na systeme, inak vam ich prevedie do defaultnych.

2. Pripadne ak potrebujete upravovat jas etc. tak si z natiahnuteho PDF v ILL skopirujte cez schranku obrazok, ten ulozte v PSD upravte a vlozte naspat do Illustratora a vymente ho + distill nove PDF. Pocitajte ale s istou stratou kvality obrazku.

3. Ak je to otazka zivota a smrti, zozente si na nete PitStop a nacpite ho do acrobatu - ten sa vie hrat s obrazkami priamo v PDF. Tusim su aj trialky kdesi.

JaroV.
SOFTPORTAL.SK
www.softportal.sk
netmagazin o grafike a software

Citovat příspěvek

8:51:59 13.01.2009

Zkoušíme to tedy přes - Upravit obraz - nastavila jsem si v Předvolbách aby se obrazy upravovaly ve Photoshopu, tam se mi také obraz otevře - převedu ho - uložím ho, ale teď nevím jak dál aby se mi úprava projevila v PDF :S

Citovat příspěvek

8:28:06 13.01.2009

Děkuji, to mi ale opět převede celou stránku do stupní šedé, já ale potřebuji převést pouze vybrané části na stránce a zbytek potřebuji nechat ve CMKYu.

Citovat příspěvek

Re: Prevedeni casti pdf do cb

Autor: nirupakah.grafika

13:55:52 08.01.2009

buď přes tiskový dialog tisknout do Adobe PDF a v dalším nastavení
zvolit výstup "složené stupně šedi" (tj. nikoli "složené"), nebo přes
"další nástroje>tisková produkce>převést barvy" (po levé straně je
takový rámeček, kde se volí "typ barev" nebo tak - anglicky je to color
type a zvolí se tu grayscale, ale s tím už si asi poradíte).

brinn napsal(a):
>
> Mám stránku ve CMYKu, na ní je obrázek ve CYMKu + grafika, která má být v černé, bohužel i v ní jsou obrysy a výplně ve CMYKu. Lze tuto grafiku nějak jednoduše převést do stupní šedé? Mám Adobe Acrobat 8 Profesional. Dík

E-mail message checked by Internet Security (5.5.0.212)
Database version: 5.11460
http://www.pctools.com/uk/internet-security/

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Převedení části pdf do čb

12:03:21 08.01.2009

Mám stránku ve CMYKu, na ní je obrázek ve CYMKu + grafika, která má být v černé, bohužel i v ní jsou obrysy a výplně ve CMYKu. Lze tuto grafiku nějak jednoduše převést do stupní šedé? Mám Adobe Acrobat 8 Profesional. Dík

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: