Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Může se pdf poškodit na cestě po odeslání, prosím poraďte. Děkuji

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Může se pdf poškodit na cestě po odeslání, prosím poraďte. Děkuji

Autor: vicvixx

15:15:56 22.12.2008

Ano, v podstate jde ale o ten stejny princip, zabalit data a poslat, pri rozbaleni hned vime jak na tom jsme, takze klidne hqx, rar, zip nebo sit, vzdyt je to jedno ...

Citovat příspěvek

Autor: radimv

11:39:27 22.12.2008

ad "Díky moc za radu, budu to dávat do zipu."

- zazipováním se šance na úspěch výrazně zlepší, ale dodám že jsem měl v minulosti několik případů problematických i s přenosem PDF-ZIP, tak jsem zkoušel ještě pokročilejší "balení" na cestu a jediný formát s kterým mi to procházelo bez újmy byl archiv .hqx

Zatim zdar

Citovat příspěvek

Autor: xxHonzaxx

12:39:38 19.12.2008

Díky moc za radu, budu to dávat do zipu.

Citovat příspěvek

Autor: vicvixx

12:05:56 19.12.2008

Stat se to muze, napriklad nestabilnim pripojenim k internetu. Alespon co ja vim, tak je opravdu lepsi PDF zabalt do ZIP, protoze jak tvrdi Mack, pri rozbalovani je hned jasny zda je soubor v poradku ci nikoli. Dobry je to posilat na FTP, mailem, to je proste nesmysl, pokud jde o vetsi data. Pokud jde treba o vicearchovy produkt, tak dodat po zipech, ne jeden velky zip, ale napr. co arch, to zip, nebo 10 stran na jeden zip, to uz je jedno jak se to rozdeli.

Citovat příspěvek

Re: Muze se pdf poskodit na ceste po odeslani, prosim poradte. Dekuji

Autor: mack

8:11:57 19.12.2008

No a co ti brání když to posíláš nechat si vygenerovat třeba MD5 hash
těch dat a v tiskárně - když ten soubor dostanou a udělají stejným
postupem tak jim musí vyjít stejný - je to obecně používaná metoda
kontroly dat a kromě té chvilky to nic nestojí (zeptej se googla) -
stejnou techniku používají jak třabas torrenty tak linuxoví distributoři...
Ale když to zazipuješ tak se integrita dat pozná sama (z nabořeného zipu
data nevyextrahuješ)...
Neboli 10 000 000 nul není 10 000 000 jedniček i když je soubor stejně
veliký - to rozpozná právě nějaký kontrojní součet nebo hash...

'MACK'

xxHonzaxx wrote:
> Nechápu to, odeslané pdf mělo 14 458 661 bajtů, když to dorazlilo do tiskárny mělo to také 14 458 661 bajtů, ale byl tam šedý pruh. Pdf posílám přes úložny, e-mailem, ftp, různě. Celkem mě to rozhodilo, při reklamaci asi nemám šanci uspět. Zatím jsem se s klientem nějak domluvil, jelikož se nejednalo o velké zakázky, ale mám strach, aby se to samé nestalo třeba při nákladu 100 tis. letáku.
>
>

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

1:23:44 19.12.2008

Nechápu to, odeslané pdf mělo 14 458 661 bajtů, když to dorazlilo do tiskárny mělo to také 14 458 661 bajtů, ale byl tam šedý pruh. Pdf posílám přes úložny, e-mailem, ftp, různě. Celkem mě to rozhodilo, při reklamaci asi nemám šanci uspět. Zatím jsem se s klientem nějak domluvil, jelikož se nejednalo o velké zakázky, ale mám strach, aby se to samé nestalo třeba při nákladu 100 tis. letáku.

Citovat příspěvek

Re: Muze se pdf poskodit na ceste po odeslani, prosim poradte. Dekuji

Autor: mack

0:56:17 19.12.2008

No na to odpoví kontrolní součet... možné to je - jde i o cestu jakou to
posíláš (mail, ftp, nějaká úložna...)
Jistotu dodá například pouhé zazipování, protože při extrakci se
kontrolní součet provede a tím se zkontroluje jestli je to to samé co
bylo před zabalením...
Například - asi nějaký hlouběji zpravený systémák by to popsal
podrobněji či dodal nějaký jiný tip...

'MACK'

xxHonzaxx wrote:
> Dobrý den,
>
> chtěl bych poprosit o radu. Ještě jsem se s tím nesetkal a je to pro mě záhada. Už se mi po druhé stalo, že při odeslání se pdf poškodilo - na cestě (možná i vícekrát a ani o tom nevím). Pdf, které odesílám je v pořádku, ale po otevření např. v tiskárně je poškozené. Nejhorší na to je, že pdf se normálně otevře, ale je tam chyba třeba v barvách (v bitmapě - třeba šedý silný pruh), tiskař to přehlédne a normálně VŽDY vytiskne. Když mi tiskárna tvrdila, že pdf bylo špatné, nevěřil jsem tomu, dal pdf na flash a zajel s tím do tiskárny. Byl jsem v šoku a viděl jsem to na vlastní oči. 2 naprosto stejné pfd (1 a to samé!!!), moje na flash naprosto v pořádku a to co dorazilo bylo špatné. Ještě jednou upozorňuji, že se jedná o 1 soubor s naprosto stejnou velikostí, 1 distillované. Děsí mě to, jelikož denně dělám i několik tiskovek a plno vytištěných věcí se ke mně vůbec neostane. Už se s tím někdo setkal? Prosím poraďte. Z InDesignu dělám postcript a v Distilleru pdf. Dřív jsem dělal na CS1, teď jsem zakoupil CS3, myslím, že mám vše nastavené dobře. Dělám na nich 2 měsíce a už vím o 2 reklamacích. Je mi z toho tak trochu zle. Je možné, aby se pdf poškodilo při cestě do cíle?
>

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Může se pdf poškodit na cestě po odeslání, prosím poraďte. Děkuji

0:16:15 19.12.2008

Dobrý den,

chtěl bych poprosit o radu. Ještě jsem se s tím nesetkal a je to pro mě záhada. Už se mi po druhé stalo, že při odeslání se pdf poškodilo - na cestě (možná i vícekrát a ani o tom nevím). Pdf, které odesílám je v pořádku, ale po otevření např. v tiskárně je poškozené. Nejhorší na to je, že pdf se normálně otevře, ale je tam chyba třeba v barvách (v bitmapě - třeba šedý silný pruh), tiskař to přehlédne a normálně VŽDY vytiskne. Když mi tiskárna tvrdila, že pdf bylo špatné, nevěřil jsem tomu, dal pdf na flash a zajel s tím do tiskárny. Byl jsem v šoku a viděl jsem to na vlastní oči. 2 naprosto stejné pfd (1 a to samé!!!), moje na flash naprosto v pořádku a to co dorazilo bylo špatné. Ještě jednou upozorňuji, že se jedná o 1 soubor s naprosto stejnou velikostí, 1 distillované. Děsí mě to, jelikož denně dělám i několik tiskovek a plno vytištěných věcí se ke mně vůbec neostane. Už se s tím někdo setkal? Prosím poraďte. Z InDesignu dělám postcript a v Distilleru pdf. Dřív jsem dělal na CS1, teď jsem zakoupil CS3, myslím, že mám vše nastavené dobře. Dělám na nich 2 měsíce a už vím o 2 reklamacích. Je mi z toho tak trochu zle. Je možné, aby se pdf poškodilo při cestě do cíle?

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: