Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Chlapi pomožte študentovi:-))

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Pomozte studentovi:-)

Autor: LudekB

8:25:44 12.04.2005

Lze to nastavit Nástroje>Nastavení formátů nebo do nastavení formátů skočit, když ukládáš PDF.
Tam jsou čtyři varianty: Pouze text, Pouze obraz strany, Text přes obrázek, Text pod obrázek.
Vyber kterou potřebuješ. Text pod obrázek se používá v případech, že chceš, aby dokument vypadal jako originál, ale dá se v něm textově vyhledávat.
Zdar
Luděk

Citovat příspěvek

Pomozte studentovi:-)

Autor: Lubo

0:30:30 12.04.2005

Vdaka chlapi za pomoc.Este by som sa chcel Ludeka spytat kde sa tato finta o tych vrstvach nastavuje.Je to v momente ked to chcem ulozit (vyhodi ti tam Format ulozenia alebo nieco take - text cez obrazky,len text...) alebo je to vo vseobecnych nastaveniach programu?Inac stiahol som si aj ine programy na upravu pdf,neviem ci poznate firmu Arts Pdf.Ponuka kurevsky drahy balik roznych programikov vyuzitelnych v Acrobate.(ak by si si to chcel pozriet tu je www.artspdf.com )Tak som si tento ich balicek "kupil" :-)))))))))Vcelku sa s tym daju robit pekne veci.Inac nadabil som aj na jeden podobny program Fine Readeru ,este som ho neoskusal,coskoro vsak sa tak stane:-) Vola sa Read IRIS Pro 10,dobre na konvertovanie:-))Ale to uz trepem:-)
Mohol by som sa ta opytat aj na nejake veci z Acrobatu?Zacal som si "prerabat" knihy do elektronickych podob,tak by som potreboval s niecim este poradit.DIK.Pekny den,

Citovat příspěvek

Re: RE: Chlapi pomozte studentovi:-))

Autor: LudekB

8:12:39 11.04.2005

2: Finer Reader umí ukládat přečtený text do různých druhů textových, ale i obrázkových formátů. Při exportu do PDF si můžeš vybrat zda bude obsahovat rozpoznaný (a tebou opravený text) i originální obraz předlohy. Můžeš zvolit která vrstva (originál nebo rozpoznaný text) bude nahoře - tedy vyditelná.
Pokud potřebuješ do rozpoznaného textu zasahovat pak exportuj do nějakého textového formátu.
Hodně se dá nastavit, tak do toho a klidně napiš. Luděk

Citovat příspěvek

RE: Chlapi pomozte studentovi:-))

Autor: VaS

2:39:11 11.04.2005

Ad 1: Lapidárně řečeno - nijak. PDF není formát určený k editaci. Pro editaci
PDF je vesměs zapotřebí mít a) vhodné nástroje, b) zkušenosti s tímto
formátem.

Ad 2: Tak to neukládejte do PDF - pak to půjde alespoň opravit.

S pozdravem

Václav Sinevič

> 1: Ako sa da chlapi pisat do pdf dokumentov?ten pdf dokument
> je hotovy ale zistim tam chyby prevazne specialne znaky a ani
> za ko..t sa mi nedari to opravit.(zvacsa ide o grecku abecedu)
>
> 2:Ma niekto susenosti aj s Fine Readerom?Ked si oskenujem
> stranu,dam ju precitat,pohoda.Poopravujem na nej znaky, ktore
> zle precital a dam to ulozit do pdf.Ono mi to ulozi do pdf
> ale na tych miestach kde som opravoval znaky mi to ulozi tak
> ako to povodne Fine Reader precital,cize s chybami a nadarmo
> som opravoval chyby:-)) Skusal som rozne nastavenia ale nejak
> sa mi to nepodarilo nastelovat:-)Suvisi to vobec nejako s
> nastaveniami alebo tam treba dodat nejake tie nove fonty??Vdaka.
>
>
>
>
> Autor: Lubomir Ondrik
> Forum: PDF
> Odkaz: http://forum.grafika.cz/read.php?67,985803,985803#msg-985803
>

--
Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Chlapi pomožte študentovi:-))

Autor: Lubomir Ondrik

23:36:48 10.04.2005

Chlapi tak nakoniec som sa obratil na toto forum ktore my bolo odporučené ako rada na moje problemy.
O co vlastne ide,ide prevazne...takto.Suvisi to s problemom aj Acrobatu a spolocne aj Fine Reader.Vlastnim
Adobe Acrobat 6 pro(english).

1: Ako sa da chlapi pisat do pdf dokumentov?ten pdf dokument je hotovy ale zistim tam chyby prevazne specialne znaky a ani za ko..t sa mi nedari to opravit.(zvacsa ide o grecku abecedu)

2:Ma niekto susenosti aj s Fine Readerom?Ked si oskenujem stranu,dam ju precitat,pohoda.Poopravujem na nej znaky, ktore zle precital a dam to ulozit do pdf.Ono mi to ulozi do pdf ale na tych miestach kde som opravoval znaky mi to ulozi tak ako to povodne Fine Reader precital,cize s chybami a nadarmo som opravoval chyby:-)) Skusal som rozne nastavenia ale nejak sa mi to nepodarilo nastelovat:-)Suvisi to vobec nejako s nastaveniami alebo tam treba dodat nejake tie nove fonty??Vdaka.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: