Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

30fps a 24fps na 25fps

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: 30fps a 24fps na 25fps

Autor: Pytkin

0:26:44 10.01.2012

kedysi sme robili DVDcko pre filharmoniu a mali sme problem s jednym videom , ktore bolo postrihane z roznych zdrojov .. stare archivy rozne a kde co .. taka zmeska nekvalitnych videi .. Skusal som vsetky mozne softwary .. aj niektore specialne , ktore boli presne na prevod PAL <-> NTSC .. a nic nebolo dobre .. nakoniec sme to poslali kamsi do prahy , kde to cez nejaky HW prehnali a ten vysledok bol najlepsi .. i ked samozrejme stale to nebolo dokonale ..

legas ; prevod filmy na NTSC a spat neni problem .. uz ti to pisal Evzen . A ked pride hobbit 48fps , tak sa to opat zrychli na 50 .. to je to iste ako 24 na 25 .. a z 50tky sa spravit 50i na DVD a je to....

Citovat příspěvek

Autor: legas

18:02:51 09.01.2012

Trochu jsem se nechal unést nervozitou, omlouvám se všem, jestli jsem působil jako tvrdohlavý neurvalec, ale zpět k problému :S

Nahrál jsem na uloz.to dvě videa.

1) loňské 25 fps (zdroj GoPro při 30 fps - jen záběry na kolonu aut samozřemě, zbytek je z ruky ze Sonky 25 fps natural), 30 fps z GoPro převdedeno ProCoder3 na mém starším PC
[url]http://www.uloz.to/12420824/export-range-25fps-2010-mpg[/url]

2) letošní 25 fps (zdroj ta samá GoPro při 30 fps) převedeno ProCoderem3 na mém současném PC [url]http://www.uloz.to/12420826/jaktovypadated-2011-m2t[/url]

Heslo: 25fps

Mně se zdá, že první video 2010 není úplně stoprocentně plynulé, když se podíváte na ubíhající dopravní značky a stromy, ale je to celkově koukatelné a já jsem s tím spokojen. S videem 2011 mám problém. To se trhá až příliš a do světa bych to nepustil. Ale vůbec jsi nejsem schopen uvědomit, co dělám špatně, protože nastavení ProCoderu je velmi jednoduché a jsem si jistý, že to dělám stejně jako loni.

P.S. U těch amerických filmů jsem si neuvědomil, že evropská DVD se patrně dělají z filmových masterů ve 24 fps, ale stejně musejí amíci nějak převádět 24 fps filmových na 30 fps u DVD, nebo tam jedou svoje filmy na DVD ve 24 fps? Jsem zvědav, až přijde Hobit ve 48 fps, co pak se bude dít z DVD a TV normou.

Citovat příspěvek

Autor: Universal_Al

17:09:12 09.01.2012

Na 30fps do 25fps bez skubu musi byt program, ktery pracuje s pixel motion, nebo jak to nazvat , jako mvtools2.dll s Avisynthem (free reseni). Urcite Twixtor dela to same. Snimky se musi dodelat z tech existujicich. Jsou i dalsi programy primo na tohle , ktere to tak delaji, momentalne si neumim vzpomenout na nazev.

Vysledky se nekdy nemusi podarit, pokud je delsi cas nastaven v kamerach (to asi moc nehrozi, protoze telefony atd. to nastavuji kratke), a pak hlavne pokud ja kamera v chaotickem pohybu a detaiu, program tezce stanovuje vektory pohybu a muze to selhavat. Nebo prudke pohyby , stmivacky, tedy je to dobre na enkodovani jednotlivych klipu po sobe. Ty selhane sceny se jednoduse nepouzijou a necha se to na softu co nepracuje s vektory (strizna , atd.)

Citovat příspěvek

Autor: RomanX

15:38:57 09.01.2012

Jekykoliv KVALITNI prevod FPS v amaterskych domacich podminkach nelze. A to ani ProCoderem.
Rozdil v kvalite prevodu ProCoderem na XP ci na W7 neni. ProCoder ma svoje VLASTNI kodedky a zavislost u tohoto SW na OS nehledej.

Na prevod se pouzivaji HW velmi drahe prevadece.

Citovat příspěvek

Autor: EvzenP

11:48:16 09.01.2012

Porad nevim, kdes vzal, ze to lze prevest DOBRE...
Jak uz jsem psal, tvuj priklad s FILMEM na DVD je blbost, nebot se NEJEDNA o prevod z 30 fps na 25 fps!

A ty priklady metod na tebou uvedenem odkazu nejsou ani jeden bezchybny, kazdy ma svoje problemy (hned prvni metoda je prave to vypousteni kazdeho 6. snimku, ktere zminoval milan400).

Vzhledem k tomu, jake znalosti problematiky vykazujes ty a jake jsou proverene u Pytkina, tomu tvemu lonskemu udajnemu uspesnemu bezproblemovemu prevodu jednoduse neverim... tedy aspon do te doby, nez ukazes videa, puvodni 30 fps zaznam a prevedeny 25 fps vysledek...

Citovat příspěvek

11:27:06 09.01.2012

Odpověď "taky se to škubalo" neberu. Převést to lze a dobře, jen nevím jak (čím). Spoléhám na to, že v ČR existuje nejeden videoamatér, který to umí převést a který ví, jak na to.

Citovat příspěvek

Autor: EvzenP

10:58:25 09.01.2012

Ty tvoje americke filny jsou ovsem v originale 23,976 fps, nikoliv 30!
A na DVD se neskubou, protoze jsou tam ulozeny bud v tech 23,976 fps, nebo zrychlene na 25 fps.

Ovsem uz jsem v nasi TV videl dostkrat nejakou americkou produkci tocenou na VIDEO, tj. puvodne na 29,97 fps (napr. takove ty vselijake radobyeroticke filmy na Nove), ktera trpela presne tim skubanim projizdejicich aut, ktere popisujes...

A pro doplneni - proces, kterym americani zobrazuji filmy (tj. 23,976 fps) v TV (tj. ve 29,97 fps) se jmenuje "3:2 pulldown"...

Citovat příspěvek

8:48:59 09.01.2012

Přátelé, prosím, nic se škubat nemusí. Viděl jsi někdy americký film, že by se ti na DVD doma škubal? Převod 30 fps na 25 fps je zcela běžná věc, akorát trochu problematická v domácích podmínkách.

Jě několik způsobů, jak 30 fps na 25 fps převést. Můžete si o tom přečíst tady: [url]http://www.danyx.com/retiming-methods-shootout [/url]

Mně jen nevyhovuje použití After Effects a Twixtor, já potřebuji program, do kterého nasypu 20 videí ve 30 fps, počkám 4 hodiny a budu mít 20 videí ve 25 fps. ProCoder 3 mi to loni na mé staré mašině s XP zmáknul, nevím, proč ne letos na asi 3 vyzkoušených PC s Windows 7.

Zavečer ještě testnu mašinu s Windows XP, tak dám vědět, kam jsem se dopracoval.

Rad typu "proč nenacháš vše ve 30 fps?" a "kup si foťák, kterej umí 25 fps" je plný interfernet a jsou mi k ničemu. Když vám někdo předá materiál z Brazílie, Francie apod. točenej na moři na iPody, foťáky evropské, americké a já nevím jaké, tak potřebujete všechen materiál sjednotit a sestříhat. A jít to prostě MUSÍ.

Citovat příspěvek

Autor: milan400

8:06:43 09.01.2012

Škubat se ti to musí, protože převod z 30 na 25 snímků vypadá tak , že se každý šestý snímek vypustí. Proto jsem si já např. pořídil fotoaparát Sony s 25fps, abych to mohl kombinovat s kamerou. Většina fotoaparátů pracuje s americkou a japonskou normou 30fps a tak se musí při koupi hledat.

Citovat příspěvek

0:26:38 09.01.2012

no to ale asi vzdy tak bude ..

Citovat příspěvek

8:11:08 08.01.2012

24 fps zrychlené a převedené a vypadá to OK.

Další materiál je 25 fps a většina pak 30 fps, ProCoder by měl zvládnout, ale něco mu zřejmě chybí ke štěstí. Vyzkoušel jsem jej na 3 PC s Windows 7 a s žádnými kodeky navíc. Všude stejný výsledek. Když projíždí auto, není to úplně plynulá jízda, nepatrně se zadrhavá, ale oproti zdrojovému souboru je to hnus.

Citovat příspěvek

1:30:40 08.01.2012

no 24 sa bezne prevadza tak , ze sa zrychli na 25 .. zvuk sa k tomu tiez zrychli o 4% (na wordclock generatore je na to tlacitko) .. zvuk ale mozes timestretchnut , aby sa nezmenila vyska ..

30fps by uz bolo moc rychle .. tam uz treba spravit fieldy.. to by mohol procoder zvladnut ..

Citovat příspěvek

30fps a 24fps na 25fps

19:14:24 07.01.2012

Řeším problém převodu formátů 30fps a 24fps na 25fps. Mám videa z různých foťáků a potřebuji je dostat do jednoho projektu, který budu stříhat a exportovat v 25fps. Střižna (Avid Studio) převod nezvládne, video se škube (jednou za vteřinu se jakoby na zlomek vteřiny obraz zasekne). To samé mi dělá Canopus ProCoder 3. Vtip je v tom, že loni jsem to nakonec úspěšně převedl, ale měl jsem jiné PC a tuším, že to zvládnul právě Canopus ProCoder 3.

1) Může mi chybět ve Windows 7 něco, co jsem měl předtím v XP?

2) Má někdo ověřený postup, jak 30fps a 24fps převést na 25fps v maximální kvalitě bez jakéhokoliv zadrhávání? (když vynechám komplikovaný postup v Adobe AfterEffects popsaný zde [url]http://www.danyx.com/retiming-with-after-effects [/url])

Prošel jsem už x diskuzí a nic použitelného jsem nenašel.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: