Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Vyvážení bílé v ZPS13

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Vyvážení bílé v ZPS13

Autor: ďaur

18:34:58 20.04.2012

nechci zakládat nové vlákno i když mi jde o zps14...:
nemáte někdo nějaký "recept" na vyvážení bílé u jpg? tak třeba tato fotka (asi 5 let stará) se mě zdá poměrně dobrá, ale přece jen možná by chtěla barevně vylepšit. automaticky to ani náhodou a se šíbrama mě to už leta nějak nejde tak jak bych si představoval :(
(samozřejmě jde především o obličej...)

Citovat příspěvek

Autor: VojtěchT

20:08:16 30.09.2011

Ano, v ZPS14 bude kapátko ve filtrech v editoru tahat barvu ze zdroje a ne z aktuálně zobrazených dat.

Citovat příspěvek

Autor: Petr_So

18:04:11 28.09.2011

Petr Minář:
díky za tip, už to funguje tak jak má. Ještě při té příležitosti jedna připomínka k chování kapátka při tomto nastavení dialogového okna. Přijde mi nelogické že se bere barva z "obrazovky". Nevím jak bych to jednoduše popsal, ale rozumnější by bylo brát to z nějakého bufferu kde by byl originální obrázek který by se neměnil v závislosti na načtené barvě kapátkem. Např. v Raw therapee nebo i v raw modulu ZPS13 případně v tom dialogovém okně s malými náhledy se to chová tak jak bych si představoval a jak mi to přijde logické. Taky by nebylo špatné do další verze zapracovat možnost volby z jak velké plochy se má vzorek barvy brát a z ní to průměrovat

Citovat příspěvek

Autor: Petr Minář

16:48:24 28.09.2011

Petr So:
V "nastavení \ pokročilé" vypněte volbu "Povolit zobrazování pomocí OpenGL". Pak by nasávání barvy mělo pracovat normálně.

PS: Se zobrazováním pomocí OpenGL je spojeno více problému a relativně nic to nepřináší. Hlavní důvod pro tento režim je podpora 10 bitových barev na profesionálních grafických kartách a speciálních monitorech.

Citovat příspěvek

16:16:03 28.09.2011

mikecood:
tak teď jsi mě tím svým obrázkem navedl k částečnému řešení problému. Já používám dialogová okna bez zobrazení malých náhledů, aby se změny projevily přímo ve velkém obrázku. V tomto nastavení u mě ruční vyvážení bílé nefunguje. Pokud to přepnu na zobrazení s malými náhledy tak tam to funguje. Můžeš to vyzkoušet i s tím nastavení dialogového okna jako používám já?

Citovat příspěvek

Autor: mikecood

15:18:49 28.09.2011

i když taky vyvažuju jen v RAWu tak mi to nedalo a vyzkoušel jsem... funguje bez problémů (ZPS13/32bit)

Citovat příspěvek

Autor: Martin Sevcik

12:34:11 28.09.2011

Je to zvláštní, mi to v ZPS13 funguje v obou variantách (32 i 64) :S

Citovat příspěvek

12:31:53 28.09.2011

Náhled samozřejmě zapnutý mám :-) schválně jsem s tím teď trochu laboroval. Ve verzi 13 mi to nefunguje ani v jedné variantě programu (32/64 bit) na žádný typ obrázku. Zkoušel jsem to na verzi 10 kterou jsem měl před zakoupením upgrade na verzi 13 a tam to funguje bez problémů. Navíc se to v tom okýnku s barvou mění i při vypnutém náhledu. Nepoužívám to ruční vyvážení moc často, teď už fotím do RAW a pokud náhodou je nějaká fotka ujetá tak to upravím z RAWu ale chtěl jsem upravit nějaká starší fotky tak jsem si toho všimnul. Když by to nešlo jinak tam mám ještě Photoshop Elements 7, případně RAW Therapee kde jde i editace JPG souborů a konkrétně ruční vyvážení bílé je tam mnohem lépe vyřešené než v Zoneru, ale štve mě když taková základní funkce nefunguje a přemýšlím na co jsem si vlastně ten upgrade Zonera kupoval ;)

Citovat příspěvek

11:31:12 28.09.2011

Jinak už nevím. :(

Citovat příspěvek

11:30:15 28.09.2011

Tak potom nejspíš nemáš v dialogu pro teplotu barev zašrknuté políčko [bold]Náhled[/bold]. To můžeš opravdu klikat kam chceš a na nic to nereaguje. :D :D :D

Citovat příspěvek

11:00:20 28.09.2011

Jak píšu, nereaguje to na žádné místo ve fotce - žádnou barvu. Ať kliknu na oblohu, na strom nebo cokoliv jiného v okýnku vedle kapátka na výběr barvy je pořád šedá RGB 115,115,115

Citovat příspěvek

10:50:27 28.09.2011

To se stane pokud se kapátkem trefíš do "bílé" ... pak už není co vyvažovat. Pokus se natáhnout ve fotce, ve které se ti to stalo, kapátkem úplně jinou barvu a uvidíš, byť to bude špatně, jesti ZPS reaguje nebo nee. ;)

Citovat příspěvek

Vyvážení bílé v ZPS13

10:02:58 28.09.2011

Dost často se mi stává při editaci JPG souborů, že při pokusu o vyvážení bílé pomocí kapátka program nijak nereaguje. Ať kliknu kam chci v ploše obrázku nijak se to neprojeví. Mám Windows7 + 64bitovou verzi ZPS13 PRO sestavení 7. Setkal se někdo s podobným problémem?

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: