Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

katalog a získání

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: katalog a získání

Autor: centsm

16:30:28 07.12.2010

I zdánlivě neřešitelné věci jsou nakonec jednoduché. :) Děkuji.

Citovat příspěvek

Autor: Petr Minář

13:12:54 07.12.2010

centsm:
Ad 1) menu Informace\Hromadné přiřazení informací...
Ad 2) v sestavení 1 byla chyba a v katalogu se "hromadili horníci"... v sestavení 3 je to opravené, ale pokud už v katalogu tento problém nastal, je nutné katalog vymazat (nejlépe přimo na disku).

Citovat příspěvek

Autor: centsm

23:19:34 06.12.2010

Katalog je vynikající věc, pokud máte datum pořízení fotografie v EXIFu. Když tam to datum není nebo chybí EXIF je problém. Doposud mi to nevadilo, protože se složkou nezařazené také katalog pracuje. Jenže nyní potřebuji doplnit výběr podle data pořízení. Datum znám, ale jde doplnit vždy jen u jedné fotografie a já jich tam mám 183!!!
1) Neexistuje způsob, jak doplnit do EXIFů stejné datum hromadně nebo jej brát někde jinde?
2) Složka nezařazené je prázdná, přesto ukazuje toto: NEZAŘAZENÉ (93). Není aplikován žádný filtr. Jak toto číslo vymazat?
ZPS 13, sestavení 3.

Citovat příspěvek

Autor: digis1

9:29:41 03.12.2010

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda tento katalog je také ke stažení na internetu nebo lze ho získat nějak jinak? Chtěl bych se do něj podívat a začít už pomalu plánovat dovolenou. [url] http://www.casamundo.cz/[/url] je už nejvyšší čas, alespon mi to bylo takhle v cetovce řečeno. Letos se chystám do Turecka [url] http://www.turecko.cz/[/url] Ještě jsem tam nebyla, a tak jsem zvědavý jaký to tam bude, Hodně jsem o něm četl a slyšel http://web.quick.cz/ijon/ Halvně o turecké riviéře.

Citovat příspěvek

Autor: g6DkdahP9S

15:55:45 11.10.2010

2) Slibuji, že naposledy. Co tedy možnost po zkopírování otevřít náhled (podobný tomu, který se otevírá před kopírováním a ve kterém vybírám fotky, které chci kopírovat) zkopírovaných souborů a pokud uživatel usoudí, že je to OK, tak tyto (vybrané, zkopírované...) vymazat? Hmm, další krok navíc...
Přiznám se, že tuto funkci (zatím) nepoužívám (chybí mi tam to "(c) {TC#FD:"yyyy"}"), ale snažím se uvažovat jako BFU, kterým občas vysvětluji "jednoduchý postup otevři ledničku/zavři ledničku", který se mi v tomto případě zadrhne na tom, "jak smazat fotky, které jsem zkopíroval".
Přeji hezký den a díky. :-)

Citovat příspěvek

15:12:56 11.10.2010

g6DkdahP9S :
Ad 1) Přesně tak.
Ad 2) Bavil jsem se s kolegou, povuvažujeme. Ale bezpečnost dat především - občas totiž mohou nastat velice nebezpečně situlace (kopirování přes WIA), že operační systém nám řekne "soubory úspěšně zkopírovány" a přitom se některé nezkopírují. A my pak vše smažeme z karty....

Citovat příspěvek

13:59:41 11.10.2010

1) To, že se jedná vlastně o původní index, je zřejmé. Vymazání fotky z disku způsobí její odstranění z Katalogu? To je poměrně zajímavá a zásadní informace, kterou jsem dosud nikde nezaznamenal. Zařazení složky mezi neindexované (neindexovatelné) zároveň odstraní dosud zindexované fotografie této složky z Katalogu? To by řešilo můj problém a určitě to brzy vyzkouším.
2) Nebylo by možné (pro ty, co si nestěžovali) tam tuto možnost (alespoň volitelně) vrátit.
Děkuji moc. :-)

Citovat příspěvek

9:53:59 11.10.2010

g6DkdahP9S:
Ad 1) jedině smazáním fotky z disku - katalog je vlastně index pro rychlé vyhledávání na disku a tím pádem tam skončí jakákoliv fotka na disku (resp. v nastavení se dájí ovlivnit konkrétní složky, kde se bude indexovat).
Ad 2) Pokud mě pamět neklame, tak nejde. Dřív si bylo možné zvolit kopírování nebo přesun. Ale poté, co si někteří uživatelé opakovaně stěžovali na podpoře, že si smazaly fotky, se režim přesunování fotek zrušil...

Citovat příspěvek

katalog a získání

22:09:33 10.10.2010

Měl bych dvě otázky k novému ZPS13.
1) lze nějak smazat fotku (jednu, dvě, několik) z katalogu? Je jednoduché je tam dostat, ale nenašel jsem způsob, jak se jich zbavit, aniž bych smazal celý katalog.
2) lze z karty smazat automaticky fotky, které získám z foťáku funkcí "získat ze zařízení"? Obvykle fotky stahuji ručně, ale proč nevyužít tuto možnost. U té bych uvítal i použití popisování jako v Hromadném přiřazení informací, kde na copyright používám řetězec "(c) {TC#FD:"yyyy"}", což tady nelze.
Díky za výborný program.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: