Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Zoner Photo Studio 12 Professional

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Zoner Photo Studio 12 Professional

Autor: Goblin2

21:17:25 22.04.2012

duffa -
diky :)

Citovat příspěvek

Autor: duffa

18:37:39 21.04.2012

Samozrejme, tech zpusobu je spousta. Uplne nejjednodussi je "efektovy stetec" - jako "Efekt" vybrat "Doostreni", nastavit pozadovane parametry nastroje a pak smrdlat tam kde chci doostrit (lze i opakovane prejizdet stejne misto a tim vic doostrovat). Dalsi moznosti je selekce, vybrat misto ktere ma byt ostre (na samotnou selekci lze pouzit ruzne nastroje, vetsinou je to nejaka kombinace lasa, kouzelne hulky, pro detailni doladeni potom selekcni stetec) a pak doostrit filtrem "Doostrit", vyhoda proti prvnimu zpusobu je moznost pouziti ruznych algoritmu ostreni a detailni nastaveni jejich parametru. A pak lze pouzit vrstvy, treba zvolit "Vrstva/Pridat filtr", vybrat "Doostrit" a pak selekcnim stetcem vybirat mista kde se aplikuje. A nebo treba udelat kopii obrazku, doostrit, puvodni obrazek dat do schranky, vlozit do toho doostreneho a potom selekcnim stetcem zpruhlednovat ty horni vrstvu, v tech mistech potom bude jakoby "prosvitat" ta spodni doostrena vrstva, cili je to zase lokalni doostreni.

Vsechno lze aplikovat i na opacny zpusob kdy bych chtel jinak ostry obrazek v nekterych mistech rozmazat, jen se neostri ale naopak rozmazava, ale jinak je vse podobne, jen naopak vybiram mista mimo objekt ktery ma byt ostry apod.

Citovat příspěvek

Autor: Goblin2

11:03:44 21.04.2012

Zdravim,
mohl by mi nekdo poradit jak v Zoneru selektivne (lokalne) doostrovat?
Mam na mysli to, jestli lze na fotce vybrat objekt, ktery bych chtel doostrit a zbytek by se nedoostril.
Napr. fotka motyla na kvetine, motyl je ostry a zbytek je zcela mimo hloubku ostrosti (bokeh). Lze nejak doostrit pouze toho motyla?
Dik.

Citovat příspěvek

Autor: adam928

9:28:56 24.03.2012

Stačí smazat soubor ZpsAutoupdate.exe, nebo mu zablokovat přístup na internet.

Citovat příspěvek

Autor: Paty

22:09:49 23.03.2012

ahoj, na nastavování firewallu se moc necítím. Poptám se u kamaráda.
Jinak když byla 12ka aktuální tak to taky upozorňovalo jen na nová sestavení.
Plánuji pořídit až verzi 15 kde snad bude plně podporováno 64bit.
Teď tam pořád skáče reklama abych si koupil 14ku a je to dost otravné.
Snad když jsem si koupil za cca 2tisíce tu 12ku tak asi pokud budu chtít 14ku tak si jí dokážu koupit
aniž by mě pořád otravovali.
Ještě jsem se u žádného Full programu s podobnou reklamou nesetkal.

Citovat příspěvek

Autor: Ferin007

9:50:25 23.03.2012

Vypnout to myslím v ZPS de.
Na mě teda ale za celou dobu od podzimu vyskocilo jen předevčírem to video z focení po Brně.
Plus samozřejmě upozornění na nová sestavení. Reklama žádná.
Ale mám teda už ZPS14. Dvanáctka byla má předchozí verze a tam snad kromě nových sestavení nevyskakovalo vůbec nic.

Citovat příspěvek

Autor: JarmilaJJ

2:15:54 23.03.2012

Paty: Ve firewallu zatrhnout Zoneru přístup na internet ;)

Citovat příspěvek

Autor: Paty

23:01:35 22.03.2012

Ahoj, mám takovej divnej dotaz: dá se nějak v ZPS 12PRO vypnout ta otravná reklama kterou mi posílá zoner?
Skoro každý týden na mě při spuštění vyskakuje to reklamní okno a nabízí mi nové produkty zoneru.
Dnes mi dokonce připomínali že je tady jaro :-)
Za program jsem zaplatil skoro dva tisíce a teď to otravuje víc než kdejaká free verze.
Chápu, že už to jsou dva roky co jsem jim přispěl na živobytí, ale tak nějak čekám že "Full" verze bude bez reklamy.

Citovat příspěvek

17:31:46 28.03.2011

Díky.

Citovat příspěvek

Autor: Petr Minář

16:15:33 28.03.2011

V sestavení 11 byla zavlečená chyba - zps po spuštění na některých PC hlásilo, že nemůže najít knihovny ADO. Tak jsme museli takřka ihned udělat sestavení 12.
Mezi sestavením 10 a 11 toho bylo jen málo:
- Chyba při zavírání kontextové nabídky, pokud má uživatel zaměněné pravé a levé tlačítko myši
- Souborové asociace nefungují na Windows XP správně
- Pád programu při načítání GPX s tracklogem bez časových údajů
- Opraven výpočet Dnu otců a Dnu matek v kalendářích
Dále nějaké drobnosti ve snímání oprazovky, získaní souborů přes WIA, promítání, ... které nestojí ani za řeč.

PS: ta chyba v sestavení 11 nebyla na naší straně. Kdo si chce počíst v angličtině, zde jsou relevatní informace [url]http://support.microsoft.com/kb/2517589/en-us[/url].

Citovat příspěvek

14:48:15 28.03.2011

To by mě taky zajímalo. Na stránkách Zoneru nic není a na internetu jsem taky nic nemohl najít. Hlavně mě překvapilo to nový sestavení u staré verze.

Citovat příspěvek

Autor: ďaur

15:17:48 26.03.2011

dá se někde zjistit co řeší či vylepšuje sestavení 12?

Citovat příspěvek

Autor: AlesHasala

12:35:46 27.01.2011

Jura78>Já se dovolím zeptat, kde jste hledal? Pokud otevřete nápovědu v ZPS (F1), na hlavní stránce je odkaz "Nastavení programu" a na té stránce je poslední odkaz "Uložení, načtení a obnovení nastavení".

Citovat příspěvek

Autor: Hanus

1:29:36 27.01.2011

Ukládá je do registrů. V ZPS12 máš v možnosti export a import nastavení.

Citovat příspěvek

Autor: Jura78

21:26:15 26.01.2011

Neví prosím někdo kam Zoner ukládá nastvení rámečků a další vytvořené předvolby? Potřebuju přeinstalovat W7 a nechci o ně přijít. Nikde nic nemohu najít. Díky

Citovat příspěvek

Autor: pepos

21:01:54 17.01.2011

Zdá se že admin nestíhá. Nevyčítám mu to, nemůže být všude a je to marný boj. ;)

Citovat příspěvek

18:23:12 16.01.2011

Jak jste si zajisté všimli, tak na First nikdo kromě Vás nereaguje. To je ta nejlepší obrana před trestem božím. :D

Citovat příspěvek

Autor: JarWailg

17:33:18 16.01.2011

uááááá, zač nás pán bůh trestá ...

Citovat příspěvek

Autor: First

22:56:33 15.01.2011

ChartDetox - Upaluj laskavě vystřizlivět a pak tady synku žvaň nesmysly ty pobudo !

Citovat příspěvek

Autor: ChartD

17:01:47 15.01.2011

First: Prosím, už stačí. Dokonči napřed alespoň pátou třídu. Paní učitelka bude určitě ráda a tví rodiče taky.

Citovat příspěvek

12:48:49 15.01.2011

Wailg-no tak hazej a hazej, stejně nemaš jak vidim do čeho píchnout a proč reaguješ co se tě netýká, oč ti jde , můžeš to zdělit

Citovat příspěvek

Autor: JarWailg

11:41:04 13.01.2011

Pro ChartD:
někdy je lépe koupit si kilo hrachu, postavit se ke zdi a házet, a házet, ... :-)

Citovat příspěvek

20:13:47 10.01.2011

ChartD Co maš na mysli Co že máme komu udělat? co to ma znamenat nerozumim, jake hrubky maš na mysli Umiš čist, chceš byt ty cool.

Citovat příspěvek

20:08:40 10.01.2011

ChartD Co maš na mysli Co že máme komu udělat? co to ma znamenat nerozumim, jake hrubky maš na mysli Umiš čist, chceš byt ty cool. :S

Citovat příspěvek

Autor: ChartD

7:29:03 10.01.2011

Co že máme komu udělat? Doufám, že tam jsou ty hrubky jen proto, abys byl cool. Nejsi přece takový hlupák a svou rodnou řeč zvládáš.
Pokusím se odhadnout, na co se ptáš. Takže ZPS12 už patrně nekoupíš, zajímat tě bude ZPS13. Ano, tak je výkonnější, především na 64 bitech. Mám však pocit (jde o pocit, nikoliv o měřenou hodnotu), že jsou novější verze bohatší, plnější a při spouštění pomalejší. Historické verze i při prvním spuštění nabíhaly prakticky okamžitě (ne, opravdu nechci slyšet, že si mám koupit nový počítač).

Citovat příspěvek

23:05:30 09.01.2011

Zdravim Mužete mě zdělit zda PS 12 je vykonnějši než PS11

Citovat příspěvek

18:42:01 29.12.2010

pepos: dík za odpověď, nicméně výsledek = nula, do obrázku původní exif nepřidán

něco dělám špatně, ale dnes tu mám cosi rozdělané, tak zkusím zítra.......

Citovat příspěvek

18:26:50 29.12.2010

ďaur ty jseš ale zvědavý :D
Informace/ operace s informacemi/zálohovat informace
a potom zpátky vložit: Informace/ operace s informacemi/obnovit informace
To celé probíhá v záložce správce.

Citovat příspěvek

18:17:20 29.12.2010

některé externí programy mě neukládají po úpravě originální exif. nenašel jsem způsob, jak jeho obsah po zkopírování vložit do upraveného souboru (asi neumím v nápovědě hledat). jde to vůbec a pokud ano jak?
za odpověď děkuji předem

Citovat příspěvek

Autor: panpan

21:29:57 11.11.2010

Spíš dotaz. Mám notebook Toshiba.Jaký Ram mi třreba, na PS Elements 7? Jednotku mám 512 MB.Je PS Elements 7 aj v češtine?

Ďékuji.

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: