Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

fotomobil vs DSLR

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: fotomobil vs DSLR

Autor: Jirka87

13:12:49 08.03.2011

pozuby : "On si je ovšem nevyfotí, protože než si ty všechny krámy sešteluje, tak oni budou obědvat na Kárlštejně. "

S tím až tak úplně nesouhlasím, ale samo, že kousek pravddy na tom je, to je fakt.
Jsem absolutní začátečník co se DSLR týče. Fotomobily mi daly hodně vzpomínek na spoustu věcí. Výstavy, kde jsem se náhodou vyskytl, momentky z posezení s přáteli apod...Ovšem chtě nechtě mobilem nikdy nevyfotí to, co DSLR.Jenže tahejte s sebou všude zrcadlovku. Na krku? Nesmysl...začne pršet a čao..Takže brašna. Krajina?Ok, kam dát stativ? Až mě tady načape Jirka Šefrna,Jirka X, BMX nebo Ranovak dají mi čočku, že trousím rozumy :D ale snad to není tak hrozný :D

Ale pokud se bavíme o 90% populace, tak například Nokia 5800 je podle mě s 5.0 Mpx foťák absolutně OK a víc nepotřebuju...I s tou svojí 5230 co má 2.0Mpx jsem relativně "spokojen" když je dobré světlo..

Citovat příspěvek

Autor: pozuby

9:41:33 19.05.2010

Zajímavá debata.
Staromilci, salonní teoretici a zkoumači pixelů, kteří tahají na zádech ruksak s objektivama, odrazkama, deštníkem, stativem a dalšími krámy nechtějí pochopit toto:
převážná část lidí fotí pro radost, aby měli vzpomínku na nějakou událost. Nezkoumají aberaci, vinětaci, hloubku ostrosti, pár pixelů přepalu a další ptákoviny. Nedělají zvětšeniny metr na dva. Neřeší RAW a Photoshop. Mají album s fotkama 10x15, občas v něm zalistují a ukážou fotky známým. Fotí většinou za slušných světelných podmínek klasickou rodinku na výletě na hrad a k tomu jim tem mobil zanedlouho opravdu bude stačit.
A budou si moct na výletě vyfotit exota krajinkáře s dvoukilovou zrcadlovkou, stativem a dalšíma blbinama. On si je ovšem nevyfotí, protože než si ty všechny krámy sešteluje, tak oni budou obědvat na Kárlštejně.

Citovat příspěvek

Autor: Couperfield

21:57:23 16.09.2009

A co tohle?

Citovat příspěvek

Autor: Nill

0:26:17 15.08.2009

monikash: http://upload.ecvv.com/upload/Product/200801/C20071116145028474407_Mobile_Phone_Telescope_Camera_for_Nokia_N95_with_6X_OPtical_Zoom_Lens.jpg ;)

Citovat příspěvek

Autor: mironic

15:05:33 24.04.2009

Tedy pánové, původně jsem si u tohoto fóra chtěl v klidu vypít kávičku, ale nedalo se to vydržet a při jednom z mnoha výbuchů smíchu jsem jí vylil nejen do klávesnice, ale i na sebe.
To vám teda pěkně děkuju. :D

Citovat příspěvek

Autor: Jirka_S

15:13:52 09.08.2008

Antonin Napsal:
-------------------------------------------------------
> Především bych se zaměřil na kvalitu optických
> členů, které jsou u mobilu podstatně kvalitnější
> což odvozuji od mnohem většího zoomu. Taky se ta
> optika mnohel lépe čistí, stačí kapesník (ani
> nemusí být čistý).

Bravo!
:)

Citovat příspěvek

Autor: Luisifer

22:02:21 12.07.2008

:)

.: na tu výstavu bych se i mrkl :)

Citovat příspěvek

Autor: rstetka

21:57:29 12.07.2008

Po přečtení tohoto vlákna,čistím svuj zapomenutej SE a Canon dávám do skřině.

Citovat příspěvek

Autor: Antonin

15:21:00 24.04.2008

Než bych šel do nějakého fotomobilu, tak bych si přečetl nějakou srovnávací recenzi DSLR vs Mobil.
Třeba eos 1D vs nějaká motorola.

Především bych se zaměřil na kvalitu optických členů, které jsou u mobilu podstatně kvalitnější což odvozuji od mnohem většího zoomu. Taky se ta optika mnohel lépe čistí, stačí kapesník (ani nemusí být čistý).

Citovat příspěvek

Autor: .

10:19:53 23.04.2008

Matně si vzpomínám, že před časem byla u FotoŠkody výstava jakéhosi fotografa, který vystavoval ze své produkce část dělanou právě fotomobilem. Šlo o fotky z exotických krajin a ve formátu A3. Při nezaujatém pohledu to nebyla až tak žádná hrůza, objevují se zde (nikoliv v této diskusi) horší. :)

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: Jaryn.

21:50:19 22.04.2008

[bold]Luisifer [/bold], no vidíš, zde by ti byla DSLR k ničemu :D To jen tak k tomuto humorně založenému vláknu. Někdy může být ale ve výhodě opravdu i fotomobil :P Takovéto foro by ale určitě nikdo nezvětšoval na formát A2, protože pro zaznamenání toho špatně dostupného štítku stačí i A5.

Citovat příspěvek

17:04:05 22.04.2008

Jaryn.: Mazéééc! To by fakt nešlo! :D ;) (tu)

Citovat příspěvek

Autor: Jaryn.

15:30:35 22.04.2008

Tak třeba toto by určitě nikdo zrcadlovkou nevyfotil, protože by se mu tam ani nevešla, natož aby tam ještě strčil hlavu a koukal do hledáčku :D :P
foto SE K790i
[img]http://forum.digineff.cz/file.php?140,file=497117 [/img]

Citovat příspěvek

0:13:02 03.04.2008

Rumcajz: to je urcite pro zacetecniky, kteri kupuji zrcadlo, aby za ne samo fotilo ;).

Citovat příspěvek

Autor: Rumcajz

18:12:08 01.04.2008

Upřímě řečeno, skoro by mě chybělo, kdyby sem někdo něco podobného nenapsal.
A kdyby to někdo nevěděl, tak Čechy leží v Evropě.

Citovat příspěvek

Autor: Josef001

21:19:14 21.03.2008

Myslím, že řada lidí udělá mobilem lepší fotky než někdo zrcadlovkou :)

Citovat příspěvek

Autor: Karlík

19:18:31 10.03.2008

O tom jak jsou na fotografickém trhu karty SKUTEČNĚ rozdány svědčí strmý pád cen nejlevnějších DSLR !
Je nutno je vyprodat s ještě slušným ziskem dříve než vtrhne na světové trhy nový revoluční model fotomobilu jedné nejmenované jihokorejské firmy, který díky svému unikátnímu systému snímání obrazu třemi nezávislými plošně vzdálenými ,,snímači" s nízkovýkonným laserem dokáže ,,pseudotrojrozměrné" holografické zobrazení které dokáže následně po sítích 4.generace (u nás např.operátor Ufon) přenést do druhého fotomobilu vybaveného stejnou technologií.Protože se spekuluje s cenou odpovídající zhruba kategorii výše zmíněných DSLR je předpoklad že se ve vyspělých zemích stanou ze dne na den neprodejným zbožím!!Vše se ,,provalilo"díky špionážním fotografiím poskytnutým dnes již bývalým zaměstnancem vývojového centra japonské konkurenci.Dnes je z toho v jihokorejském tisku aféra č.1 (viz např.dnešní vydání Soeul Report ) a do jednání se zapojili i vlády obou ,,zůčastněných" zemí.Ještě se máme na co těšit.

Citovat příspěvek

17:18:26 10.03.2008

lamac: ne jakym, ale jak, to je ta otazka:). Proste staci seskladat nekolik fotek do jedne velke, Ericsony to umi dokonce automaticky jako funkci panorama.

Citovat příspěvek

16:49:30 10.03.2008

Já už lidi fakt nevím, kdo to tady myslí opravdu vážně, vlastně zda vůbec někdo. Radši to tu opustím a jdu studovat a učit se. Snad toho budu schopen. Jsem fakt zvědav, co se tu z toho vyklube.

:D :D :D ;) ;) ;)

Citovat příspěvek

16:40:52 10.03.2008

Mno velky tisky jsou pro mě něco kolem toho formátu A2+ a koukatelny i z cca půl metru.

Citovat příspěvek

Autor: lamac

16:38:33 10.03.2008

ludvan..povězde mi jakym fotomobilem uděláte fotku, ze které lze udělat tisk formátu A2 v kvalitě jako z třeba njiž zmíněné 5D ???? :D :D asi vy byste měl dpolnit mezery ve vzdělání,nemlysíte? co třeba pár fyzikálních zákonů doplněných kapkou logiky a selskýho rozumu? Opravdu myslíte, že ve foťáku dříve či později najdete FF snímač s optikou canon f 1,4? :D :D třeba jo,ale nebylo by lepší lupnout zespodu na tělo 5D nějakem minimobil od nokie?? :D

Citovat příspěvek

Autor: sartre

14:00:12 10.03.2008

wildlife mobilom:

[img]http://www.ehlert-partner.de/BILDER/leica_digi2.gif [/img]

mobil: 1,- Sk
adapter: 225,- €
dalekohlad + okular: cca 1800,- €

Citovat příspěvek

Autor: mychal

12:53:36 10.03.2008

hm, s tím se budou blbě fotit panoramata. Osu otáčení to má úplně mimo osu objektivu :S

Citovat příspěvek

12:32:56 10.03.2008

Jirka_S: stativy pro mobily jsou uz davno realitou - http://clanky.katalogmobilu.cz/mobilni-telefony-aktuality/1013-stativ-sony-ericsson-ipk-100/ . Musis se oprostit od prekonaneho zrcadlovkarskeho mysleni, pro foceni s mobilem nepotrebujes 5 kilovy stativ, moderni stativy strcis do kapsy spolecne s mobilem ;)

Citovat příspěvek

20:28:45 09.03.2008

Budou se stativové závity fotomobilů držet zavedeného 1/4" dle ISO1222, anebo se dá inovace očekávat i na tomto poli? To bych musel investovat do nové hlavy. Ale aspoň bych pořídil hned videohlavu, neboť tuto ještě bohužel nevlastním.
:S

Citovat příspěvek

20:25:13 09.03.2008

Ludvan: ty si děláš prdel, celou dobu. Přiznej to ;)

Citovat příspěvek

20:22:37 09.03.2008

Ludvan: ty si děláš prdel celou dobu, přiznej to ;)

Citovat příspěvek

Autor: Ludvan

20:13:09 09.03.2008

Jindri, míň čárek by ve Vašem případě nebylo vůbec na škodu. Píšete jako hotentot.

Citovat příspěvek

Autor: Ludvan

20:10:52 09.03.2008

Jirka_S:
Není třeba, abyste ze sebe dělal hloupějšího, než jste. Vaše předchozí příspěvky už o Vás napověděly mnohé.
Pokud si, stejně jako Luisifer myslíte, že pro velkoformátový tisk je nezbytné mít DSLR s 16MPx, je to Váš problém. Studujte, učte se (pokud toho jste schopen), a pak se možná posunete dál.

Citovat příspěvek

19:57:29 09.03.2008

Na které poště se o tom postprocesingu dá něco dovědět?

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: