Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Fotit mobilem?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Fotit mobilem?

Autor: Ogyn

11:56:15 28.03.2009

Leda jako obrazový zápisník,ofocuji si otevírací doby,jízdní řády,ceníky a některé dokumenty.Jinak i ten nejhorší digi kompakt udělá lepší snímek,optika se ošidit nedá .Nokia N 78

Citovat příspěvek

Autor: Kir_Bublifux

22:13:27 24.12.2008

Díval jsem se na Nillovy fotografie. Podle mého názoru jsou umělecky na velmi vysoké úrovni, ale dostávám z nich depku.

Citovat příspěvek

Autor: Siebenburgen

15:15:39 24.12.2008

2Kir_Bublifux , naprosto s Tebou souhlasím. taky mám osvědčenou sestavu DSLR, kompakt, ftrkm (SEK 790i) a nemůžu si stěžovat. jinak na v galerie.mobilmani.cz jde vidět, že se dá fotit opravdu s mnoha modely founů. Nakonec to není jen o počtu MPx, ale i o nápadu. Třeba Nill má na MM fotky z Klárky SE 750i a je na co se koukat. Hezké svátky

Citovat příspěvek

Autor: Kir_Bublifux

3:49:04 22.12.2008

Adolf Shitler: Důležité je [bold]důvěřovat svému foťáčku[/bold], ať už je to profesionální zrcadlovka, kompakt nebo zařízení integrované v mobilu. [bold]Nepodceňovat ho a dát si záležet[/bold], bez ohledu na jeho typ. Foťáček Ti to pak mnohonásobně vrátí.

Myslím, že spousta fotografií z mobilu vypadá otřesně jen proto, že si autor předem řekl [ital]"Tahle fotka stejně nevyjde, protože z mobilu to prostě nemůže stát za nic."[/ital] Tím pádem se ani nesnaží a pak to podle toho dopadne.

Když ale pracuješ s fotomobilem stejně uctivě a pečlivě, jako bys pracoval třeba s profi zrcadlovkou, bude i fotografie vypadat nejspíš velmi pěkně.

Osobně používám zrcadlovku NIKON D300, kompakt CANON A720 IS a mobil SE K790i - a jsem velmi spokojený s výsupy všech tří. Když fotka nevypadá dobře, je to vždy jen moje chyba.

Vedu si takový fotografický deník - místo psaní textu prostě fotím svůj běžný život tak, jak ho vidím svýma očima. Často je pak mobil jediným přístrojem, který mám u sebe i v té nejnepředvídatelnější situaci. Když fotografie z mobilu nechám vyvolat v kvalitním labu do formátu 13x17cm, vypadá to velice dobře (i ostrost a kresba je zcela uspokojivá, o barvách nemluvě).

Takže já jsem naopak focením mobilem čím dál více unešen. :)

Citovat příspěvek

Autor: Rumcajz

22:50:36 30.10.2008

ta hluboká projevuje nádhernou sudovitost :)

Citovat příspěvek

Autor: Nill

18:50:26 22.10.2008

vladarocker: díky. To zele jsou gumovy medvidci, ale mobilem uz to foceny fakt neni :).

Citovat příspěvek

Autor: vladarocker

2:04:17 19.10.2008

A další zajímavosti: je jich více, kočičí hlava ze tmy a...
(tu) dobrý

Citovat příspěvek

Autor: vladarocker

1:57:48 19.10.2008

Nill:
dokázal jsi, že i ze silně zašumělých snímků z mobilu s vhodnými úpravami, dobrým okem a zajímavými upravami je tam vidět "kreace" :) Mně se tvůj styl líbí. Některé záběry jsou dost šmrcovní! Jiné jsou ale dost na hraně..
Nejvíc se mi líbí "okurky v láku, či co to je a nějaké želé? v dozičce:-)

Citovat příspěvek

12:52:21 26.06.2008

kupodivu s mobilem se da fotit i za hodne spatnych svetelnych podminek a fotky jsou jeste pouzitelne - http://www.nill.cz/index.php?set=pod

Citovat příspěvek

12:39:50 26.06.2008

Nejvetsi vyhoda mobilu je, ze se s nim daji porizovat bezprostredni fotky a to treba v situacich, kdy by vam rozbili hubu i fotak. Ja s K750i zachytil spoustu zajimavych momentu, ktery bych jinak nemel - http://www.nill.cz/index.php?set=tox.

Srovnani fotak vs. fotomobil nema smysl, foceni s mobilem je spis neco jako lomo fotografie :). Nejde o kvalitu, ale o bezprostredni zachyceni zazitku, emoci, atmosfery.

Citovat příspěvek

Autor: km

9:06:16 26.06.2008

...mobil nemůže od principu mít ve většině případů výsledek jako kvalitní foťák.

"většina případů" byl Kodak Instamatic, potom kinofilmový kompakt, teď digitální kompakt. Myslím že velmi brzo vznikne z videokamery, fotoaparátu a mobilu jeden univerzální přístroj který většině uživatelů plně postačí.

dlouho jsem nadával na digitál, uznával jsem jedině černobílý film a barytované papíry, dneska fotím fullframe DSLR Canon. Pořád se mi nejvíc líbí aparáty z let 1930 až 1960 ale fotit bych už s nimi nechtěl. Kdo ví co bude za 5 let.

Citovat příspěvek

Autor: Stanleykameraman

1:55:58 26.06.2008

To můžu taky poslat fotku z K800i, ale i když vypadá pěkně, musím se připojit k původnímu pisateli
A. Shitlerovi, že mobil nemůže od principu mít ve většině případů výsledek jako kvalitní foťák.
Venku na dobrém světle ještě jde nafotit pěkný snímek, ale absence manuálních ovladačů
a mizerná optika znemožní jakoukoliv smysluplnou práci mimo automatiky. O slabém světle ani nemluvím,
i když má mobil "blesk".

K800i:

Citovat příspěvek

Autor: poplis

1:29:40 26.06.2008

I mobilem se dají poříďit slušné fotky.Osobně jsem vždycky když vyšel nový sony ericcson běžel hnedka do kramu a kupoval :) .Sice nema optiku carl zeiss ale podle mého mezi fotomobily je nej.Tady jsou fotky z K800i a zhodnoťte sami(kromě těch 4posledních) http://poplis.rajce.idnes.cz/zima-ujezd/#album
Rěďka používám nokii N93 a ta třeba i 3x optický zoom.Takže je vidět pokrok.Ale na ericssony bohužel nema :-(
Hlavní výhoda spočívá v tom,že mobil nosím u sebe vždy ale foťák skoro vždy :D .Ale tím nechci říci že fotomobily můžou nahradit kompakty.To rozhodně ne!!Sam sem si musel poříďit kompakt.
Toť můj nazot na věc

Citovat příspěvek

pokrok nezastavíš

Autor: r

18:17:44 03.05.2008

Tak jsem zjistil......spojila se nám Nokia a Zenit. První výsledky PARÁDA. Nekvalitní foto přístroje způsobila nevhodná dírka v pinhole. /pro anglicky nehovořící lidi _dírková komora/ [img]http://www.autodiagnostika.kvalitne.cz/zenitnokia.jpg [/img]

Citovat příspěvek

Autor: OndraP

20:38:10 21.03.2008

> Fotit mobilem?

Proč ne? Kdo umí, umí. A je jedno, jestli mobilem nebo Sinarem. My ostatní můžeme jen čumět a tiše závidět (někteří i kritizovat).

Citovat příspěvek

17:28:44 14.03.2008

je videt ze podcenujte technologicke inovace :D

[img]http://de.fishki.net/picsw/032007/02/photo/42_photo_26283.jpg [/img]

Citovat příspěvek

Autor: LudekBrno

8:25:02 14.03.2008

Rumcajz:
tak ta baterka je nezbytná :-) Každopádně kompakty mají větší čipy a zejména větší objektivy. V tomto se jim mobily nepřibližují a ani to nevypadá, že by někdy přiblížily. Vždycky bude čip i objektiv v mobilu menší, než v kompaktu a z toho vyplývá rozdíl v kvalitě.

Citovat příspěvek

Autor: Rumcajz

4:51:58 14.03.2008

Luďku, domnívám se, že velikost dnešních kompaktů je limitována již pouze tím, aby se to dalo vůbec alespoň nějak držet a aby se tam vešel displej, baterka a objektiv

Citovat příspěvek

13:53:03 13.03.2008

Palestr:
hospodářsky opodstatněných důvodů je právě několik. Tedy minimálně dva důležité a v podstatě nepřekonatelné:

1) velikost, v mobilu není prostor na alespoň trochu kvalitní objektiv s AF nebo snad dokonce zoomem

2) cena, z důvodu minimální ceny a velikosti modulu fotoaparátu, jsou v mobilech ty nejmenší čipy a objektivy, co je vůbec možné vyrobit. Jednoúčelový přístroj (digikompakt) má k dispozici celou velikost jen pro samotný fotoaparát, v porovnání s mobilem, kde celý fotoaparát tvoří relativně malá kostka z jedné strany s objektivem.

Takže pokud lidi nebudou ochotni tahat mobil o velikosti větší, než samotný kompakt se stejně velkou optikou, tak se mobil kvalitou nepřiblíží ani obyč. kompaktům.

Citovat příspěvek

Autor: Palestr

0:11:22 13.03.2008

Já bych to viděl tak, že nás začínají výrobci zase masírovat, aby jsme si kupovali každý rok nový fotomobil, protože právě ten nový bude vždy o stupínek blíž ke kvalitnímu foťáku. To je jediný a hospodářsky opodstatněný důvod, proč v současné době neexistuje fotomobil s kvalitou špičkového kompaktu.

Citovat příspěvek

14:27:33 12.03.2008

yyy:
myslím, že v tom má "šitler" pravdu, "kvalita" foťáků v mobilu je a vždycky bude o několik tříd horší, než i ten nejlevnější kompakt. Zejména samozřejmě optikou a teď začaly klasické závody o Mpix, které pohřbí veškeré naděje, že by se v mobilech mohla kvalita trochu zvýšit :-) To co je v N95, to je jen parodie na fotoaparát, jako u všech ostatních mobilů :-) Nicméně netvrdím, že se mobilem ledasco nafotit nedá, ale musí to být něco, u čeho vůbec nejde o technickou kvalitu, ale pouze o obsah. Takže i když se mobil nevyrovná foťáku, jsem rád, že někoho napadlo foťák do mobilu implementovat, protože mobil mám u sebe pořád. Takže nevidím důvod, proč by tady neměla místo sekce "fotografování s mobilem" :-)

Citovat příspěvek

Autor: Karlík

14:10:51 12.03.2008

Dolfi...nahradí a už nahrazuje (ne že bych z toho jako fotograf byl odvázaný :S)....jde jen o to kterou kategorii,do jaké míry a pro jaké nároky.Ale o tom rozhodnou vývojové týmy a požadavky kupujících......naše polemiky nikoliv.
Měj se.
Karlík

Citovat příspěvek

14:09:13 12.03.2008

Dolfi...nahradí a už nahrazuje (ne že bych z toho jako fotograf byl odvázaný :S)....jde jen o to do jaké míry a pro jaké nároky.Ale o tom rozhodnou vývojové týmy a požadavky kupujících......naše polemiky nikoliv.
Měj se.
Karlík

Citovat příspěvek

Autor: yyy

13:29:37 12.03.2008

Adolf: videls vubec treba fotky z N95 ???

Citovat příspěvek

Autor: Adolf.Shitler

21:48:26 11.03.2008

I technický pokrok má ovšem svoje limity a tady je to zcela jasně optika, kterou prostě na mobil nikdo nenacvakne. To fakt nemám strach, že by mobil někdy mohl nahradit foťák :)

Citovat příspěvek

18:49:34 10.03.2008

když přišel první ( 0,3 MPx) digitál tak jsme se všichni ,,pravověrní celuloidoví" chytali smíchy za břicho a brali to jako dobrý vtip ;)....tohle přece nikdy nemůže..........
Tenkrát to taky vypadalo jako ,,parní válec" :S......a není to zase tak dávno.
Dolfi,bacha na unáhlené výroky.....technický pokrok je na tohle svině ;) :D
Měj se
Karlík

Citovat příspěvek

Autor: Palestr

11:05:38 08.03.2008

To Adolf.Shitler: právě jsi to natřel hlavně všem výrobcům a vývojářům mobilů. Ty se teď stydí a ukončují výrobu a další vývoj. Akcie se od zítra prodávaj za desetinu ceny... :D.

Citovat příspěvek

Fotit mobilem?

Autor: Adolf.Shitler

9:38:26 08.03.2008

Teda nic ve zlým, ale to je jak orat brambory parním válcem - tady už chybí jenom téma "Jak nátačet videa mobilem" a je to komplet (td)

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: