Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Poškrábaná čočka

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Poškrábaná čočka

Autor: petr22

17:42:33 18.05.2011

Jedine vymena zadniho clenu

Ve stavajicim stavu je sklo nepouzitelne, obraz je zcela rozmazany (mam nekolik skel s podobnou vadou)

Antireflexni vrstvy jsou na zadnim clenu pomerne dost potreba, pokud nechces resit ruzovofialovy flek uprostred obrazu.

Citovat příspěvek

Autor: Martin Sevcik

7:04:35 11.05.2011

Poškrábané CD a displaye mobilů jsem běžně "čistil" zubní pastou, ale co by to udělalo se sklem a navíc s čočkou, tak to vážně netuším. Ale bacha nesmí to být pasta s těmi brusnými granulemi, jak to teď do zubních past cpou. Zašel bych se ale fakt zeptat někam do optiky. ;)

Citovat příspěvek

Autor: sirkeci

22:22:39 10.05.2011

Po bazarech se právě sehnat nedá, není to moc frekventované sklo. Antireflexní vrstva mě zas tak netrápí, za prvé se mi zdá, že z povrchové strany zadní čočky žádná není a pokud tam byla, tak vzala za své právě tím ošoupáním. Nejedná se o žádné drahé sklo (i když zadarmo taky nebylo), takže se spíš ptám, jestli se to dá vyřešit nějakou lacinou cestou, nejlíp "udělej si sám" ;)

Citovat příspěvek

Autor: Martin Sevcik

22:12:09 10.05.2011

Neznám daný objektiv, ale nebyla by lepší výměna z nějakého nefunkčního bazarového kusu. Broušením přijdeš o antireflexní vrstvy, které na čočce jsou nebo teda byly. Poptal bych se spíše v nějaké specializované optice (v Ostravě pan Kolowrat). A určitě to nebude zadarmo.

Citovat příspěvek

Poškrábaná čočka

Autor: sirkeci

21:59:41 10.05.2011

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli někdo máte [bold] zkušenost s broušením/leštěním poškrábané optiky. [/bold] Dostalo se mi do ruky manuální sklo Vivitar 24/2.0 (bajonet Nikon AiS), je celkem v pořádku až na poškrábanou zadní čočku. Nejedná se o jednotlivé hluboké škrábance, ale spíš o povrchové "ošoupání" (někdo ho asi léta nosil v brašně bez zadní krytky), je to prostě jako kdyby ho někdo přejel hodně jemným smirkem. [bold]Dá se to odstranit přebroušením nějakou pastou, aniž by došlo k výraznému znehodnocení čočky? [/bold]

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: