Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Dufa Fit II Pionýr

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Dufa Fit II Pionýr

Autor: bmx

6:17:13 27.02.2012

;) LOMO, to byvalo psano na ruskych fotoaparatech... :D

Pamatuji na ETJUD, za par kacek a ten delal primo strasne obrazky...byl na 6x6... :D :D

Citovat příspěvek

Autor: Petr T.

14:20:02 23.02.2012

To bmx: Vidím, že nevíte o čem mluvím. Lomografie není fotografování se špatnými fotoaparáty, ale s příšernými fotoaparáty a právě na film. Účelem je udělat fotky co nejméně realistické. Jde o styl, neříkám že ho propaguji ale je to jediná věc, na kterou se dá Pionýr použít. (potom ještě tedy na kredenc).

Citovat příspěvek

18:54:38 04.02.2012

nojo, vzpominky...musime popojet zas o kousek dal, digi nas pohltilo... ;) (tu)

Citovat příspěvek

Autor: kasy

18:46:04 04.02.2012

Taky na něj vzpomínám, byla to krásná mašinka. Ale chtěl jsem kinofilm a to s Flexaretem nebylo ono, tak následovala Praktica. Z té se mi dochovalo poměrně dost negativů, i když většinu bohužel "odvál čas". :)

Citovat příspěvek

18:36:14 04.02.2012

v 61, dostal jsem k Vanocum, Flexaret VI, nadhera, tu vuni kozeneho pouzdra, citim jeste ted... ;) (tu)

Citovat příspěvek

18:19:17 04.02.2012

Musím přiznat, že Pionýr mi dlouho nevydržel. Přišla má první zrcadlovka, české výroby, bohužel si nevzpomenu, jak se "tomu" říkalo. Pak Ljubitěl, Flexaret atd. Jo, krásná doba to byla...Bylo nám přece o šedesát méně. :)

Citovat příspěvek

14:46:23 04.02.2012

Ten Boxik, produkoval, ve srovnani s Pionyrem a Altissou, dost povedene fotky... ;)

Citovat příspěvek

14:40:24 04.02.2012

kasy, ja v te dobe mel po matce, BOX-TENGOR, ten fotil na 4,5x6 svitkovy film, na kovove civce a puleny format...krasna doba... ;) (tu)

Citovat příspěvek

14:29:15 04.02.2012

bmx: Před šedesáti lety jsem byl šťastný, že ho mám. :)

Citovat příspěvek

10:39:53 04.02.2012

Neregistrovaný uživatel: Petr T. (---.plbohnice.cz)

Petre ahoj, pacient, nebo zamestnanec??? :S :D

jak pise Hynek, skoda filmu do techto bakelitovych hracek...

Citovat příspěvek

Autor: Petr T.

15:07:36 23.01.2012

Neviděl bych to tak tragicky s tím fotografováním. Ostatně dnes jsou v módě různé lomografické fotoaparáty a do těch Pionýr zapadá celkem dobře :)

Citovat příspěvek

Autor: f. kunc

6:12:03 15.07.2011

jo jo , taky se mi stalo přesně to , o čem se tady bavíte. dostal jsem starý fotoaparát , schodou taky pionýra a po otevření v něm byl ex.film a už i zabalený - zalepený... dokonce si myslím , že to je víc jak 20 let naexponovaný. včera byl dán k vyvolání ... a bude to hotové příští pátek. tak jsem zvědav ... ono asi taky bude hodně záležet , kde ten film - potažmo i fotoaparát ty roky ležel . pokud někde na půdě , tak to je v tahu , pokud někde ve skříni , tak by možná mohlo být něco vidět...
jinak mám ještě jednu kazetku -do "špionážního" foťáku . a je taky asi exponovaný , je na doraz. a je barevný. ale nevím jak starý . myslím si - asi taky tak 20 let. chtěl jsem jej dát vyvolat ale nikde mi ho nechtějí vzít ....prej se už dávno nedělá ... a při tom je to film porst color super .. a ani u porsta neberou. alespoň tady v DC . a porst to , pokud vím , už taky balí . tady bude sběrna fungovat jenom do konce srpna ....
zdravím
f. ;) :D

Citovat příspěvek

Autor: Josef001

0:37:53 12.01.2011

No vyvolal jsem exponovaný film asi po 5 letech a byla to totální mizerie, po 20 letech nevím co tam bude....

Citovat příspěvek

Autor: zahradnik

22:50:53 09.01.2011

Svitkové filmy jsou ještě dnes k mání skoro v každém okresním městě.... aspoň v jednom obchodu, nebo slušném labu. Pionýra a podobné bych snad ani filmem už nekrmil. To už i Ljubitěl byl víc foťák. :)

Citovat příspěvek

Autor: Karlikamater

22:47:31 08.01.2011

Keeeshi pokud si netroufáš vyndat film sám,tak ho odnes do nějakého minilabu.Když jsem dělal v Kodaku tak jsme tam měli takovou světlotěsnou ,,bedýnku" se světlotěsnýma rukávama a zákazníkům jsme zdarma vyndavali z fotoaparátů filmy vytržené z kazety apod.

Honziči svitkový film by měl být k dostání ve specializovaných fotoobchodech,případně si ho objednat v e-obchodu Fomy Hr.Králové (ale tam je kvůli balnému a poštovnému jen balení po více kusech).
Na stránkách Diplodocs jsou tisíce návodů a brožurek v pdf k všelijakým výrobkům v různých řečích....občas i rarity které by člověk vůbec nečekal.....třeba budeš mít štěstí ;)
Karlík

Citovat příspěvek

Autor: honzič4444

22:13:25 05.01.2011

Dobrý den, potřeboval bych poradit kde bych mohl koupit (teda jestli je to ještě někde možné) film do tohoto typu fotoaparátu a také popřípadě návod nebo jakýsi popis aparátu? Děkuji.

Citovat příspěvek

Autor: josef38

22:19:16 02.10.2009

Jasně, chápu! Já s ním také nefotografuju. A jestliže s ním fotografoval pradědeček, tak tobě bude tak maximálně do dvaceti! :-)
Pokusil bych se akorát z něj vyndat ten film a max. bych ho postavil di vitrinky. Ahoj, Josef.

Citovat příspěvek

Autor: Keeehi

22:13:47 02.10.2009

Žádné zázraky nečekám, ale fotil s tím můj pradědeček, takže taková spíš nostalgie.

Citovat příspěvek

21:59:25 02.10.2009

Tak Jindro, to naše opakování už je dost podezřelý. ještě že tam jsou hodiny! :-)

Citovat příspěvek

21:58:27 02.10.2009

Jen tak mimochodem. Tento aparátek mám ještě doma. Na hraní to stačí, ale na fotografování moc ne. :-)

Citovat příspěvek

21:56:43 02.10.2009

Jsme asi všichni moc rychlí! :-) :-)
Držím palce! J.

Citovat příspěvek

21:54:57 02.10.2009

Reagoval jsem na první příspěvek, než jsem to ale stačil dopsat, objevil se tvůj.
Děkuji za odpovědi.

Citovat příspěvek

21:54:27 02.10.2009

Nevadí, myslel jsem, že si děláš legraci. :-)

Citovat příspěvek

21:53:48 02.10.2009

No právě to jsem ale Jindro psal v předchozím příspěvku. :-)

Citovat příspěvek

21:50:27 02.10.2009

Film může tuto dobu přežít, ale na kvalitě výsledku mu tato doba určitě nepřidá. Nevím, jakou radu ještě očekáváš? Nikdo ti nenapíše, že film určitě tuto dobu přežil, to snad neočekáváš.
Pokusil jsem se ti v předchozím příspěvku napsat, jak máš postupovat, víc seriozní být neumím. :-) Měj se, Josef.

Citovat příspěvek

21:30:55 02.10.2009

Je to bakelitový fotoaparát na svitkový film, velmi jednoduché konstrukce. Objektiv má dva členy ( periskop ). Proto také je rovina filmu prohnutá, aby se částečně vykompenzovaly jeho vady.

Podívej se, jestli je celý film exponován, vzadu máš červené okénko. Poslední políčko mělo mít číslo 12. ( formát snímku je 6 x 6 cm ). Dotoč celý film až do konce, ( pujde lehčeji s cívkou otáčet ) potom klidně fotoaparát otevři, opatrně vysuň cívku s filmem a přelep, aby se nemohl rozvinout a dej vyvolat. To je vše. Ahoj, Josef.

Citovat příspěvek

Dufa Fit II Pionýr

21:08:22 02.10.2009

Dobrý den,
na půdě jsem našel starý fotoaparát. Jak jsem zjistil, jde o Dufa Fit II Pionýr. Chtěl bych ho znovu oživit. Bojím se ho však otevřít. Nechtěl bych totiž film vevnitř případně zničit.

Mám několik otázek:
- Může film v tomto foťáku přežít cca 10-20 let?
- pokud tedy může, co bych měl dělat (jak dostat film z foťáku)
..... - je to vevnitř podobné dnešním fotoaparátům
..... - bude lepší, když to donesu někam do fotolabu vcelku

Děkuji za odpovědi

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: