Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Hasselblad

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Hasselblad

Autor: Karel Gleisner

12:31:26 09.04.2012

Kde se válí analog Hasselblad? Dobrý den......

Citovat příspěvek

Autor: zuzka1

7:04:05 20.01.2012

Moj prvy ( a snad nie posledny) shot s Hasselbladom. Asistovala som profesionalnemu fotografovi.
Mam prekrasnu skusenost.

Citovat příspěvek

Autor: ypres.bass

22:57:27 03.09.2009

jsem příznivec filmu, takže ty digitální fujiny typu H mne netankují. měl jsem možnost se se přiblížit k 503CWD a zjistil jsem že ho nutně potřebuju. Hass se stěnou je asi jediný digitál za který bych byl ochotný vyměnit svoji ne zrovna malou filmovou výbavu...

Citovat příspěvek

Autor: ypres.bass

22:32:22 03.09.2009

mně by to eminentně zajímalo...

Citovat příspěvek

Autor: kovym

17:59:23 17.06.2009

Doporučuji vám si projít české stránky [url]http://saskia.cz[/url], jedná se o obchod pro profesionální fotografy, najdete zde témeř všechny prodávané středoformáty a některé velkoformáty. Je tu k dispozici jak Hasselblad: [url]http://saskia.cz/Manufacturer/9-hasselblad.aspx[/url], tak Sinar: [url]http://saskia.cz/Manufacturer/32-sinar.aspx[/url], ale i Phase One: [url]http://saskia.cz/Manufacturer/10-phase-one.aspx[/url] a jiné. Myslím, že vám tam rádi s jakýmkoliv dotazem poradí.

Citovat příspěvek

Autor: ce

18:09:33 19.03.2009

konopa,
díky :)

Citovat příspěvek

Autor: konopa

22:47:25 18.03.2009

Že existují k středo a velkoformátovým aparátům, z velké části už nevyráběným, digitální zadní stěny vím.
Když skuhrám, jak je zvykem všech starých pánů, že nic už není jak to bývalo dřív, mám na mysli spíše ty krásné staré mechanické aparáty, viz obrázek. Ani nežijí jejich výrobci a konstruktéři, kteří s nimi taky fotografovali.

Ale co se dá dělat, časy se mění, a já už taky spokojeně fotografuju DSLR Canon.

Paillard Bolex byl výrobce profesionálních reportérských 16 mm filmových kamer.

R.K.

Citovat příspěvek

20:36:48 18.03.2009

..ale to predsa nie je pravda,
Rolleiflex údajne má nejaké problémy,ale má nejaký HY 6,na ktorý sa v rámci nejakej "normy" dá nasadiť stena v podstate od "kohokoľvek".
Podobná situácia vládne u všetkých výrobcov stredo a veľko formátových kamier.Existujú redukcie a priamo jedna stena sa robí pre viac typov foťákov...Nie je to taká tragédia...Napr.Leaf robí svoju stenu s akýmkoľvek čipom pre :
Mamiya: 645 AFD, 645 AFDII, AFDIII, RZ67, RZ67 Pro II, RZ67 Pro IID, RB67, RB67 Pro S, RB67 Pro SD
Hasselblad: H1, H2, série V (s výjimkou verze 200 a 2000)
Contax: 645 AF
Fuji: GX680II, GX680III
Bronica: SQA, SQAi, ETRSi
Velkoformátové fotoaparáty:Silvestri, Sinar, Cambo, Horseman, Linhof, Toyo, Arca, Alpa, Rollei X-Act II (vč. elektronické závěrky Rollei) a ostatní pomocí redukce Graflock nebo jiné

Bohužiaľ o Paillard Bolex som nikdy nepočul - mohli by ste ma trocha poučiť? - vďaka :)

Citovat příspěvek

Autor: konopa

20:22:32 18.03.2009

ce

děkuji za podrobnou informaci, ptám se jenom pro zajímavost. Fotografuju především digitální zrcadlovkou Canon a nic jiného vlastně nepotřebuju.

Kdysi dávno jsem v prospektech a na Interkameře obdivoval slavné a nedostupné značky Leitz, Hasselblad, Rolleiflex, Paillard Bolex. Jenže dneska, když bych si na stará kolena něco z toho přece jen mohl dopřát, už je všecko jinak a ze slavných jmen zbyla jenom ta jména.

RK

Citovat příspěvek

18:50:50 18.03.2009

Konopa,
to nevie nikto - ale je za tým Fuji,čo sa týka tela,a čo sa týka objektívov tak Rodenstock.
Klasické "V" rady sa prestali robiť tuším 2004 a od roku 1998 to išlo s kvalitou ako takou dole vodou.
Objektívy rady "V" sa dajú kúpiť aj dnes ako funglovky.Je to len dopredaj.
Väčšina profíkov považuje radu "H" za špatný vtip vrátane objektívov.Riešenia sa ponúkajú v digi oblasti nasledovne :
Kúpte si Hasselblad rady "V" a sklá Zeiss k tomu náležiace a stenu od Leaf,Phase One,alebo Sinar.
V prípade filmu :
Filmové kazety od L.Kamaráda,alebo L.Servusa,ktoré sú podtlakové,a nebudete mať problém s neostrosťou snímkov na kraji obrazu - a k tomu patent od L.Kamaráda na chladenie skeneru....

...alebo si kúpte Mamiyu a k nej špičkové sklá od rovnomennej firmy a doplňte sklami od Zeissa rady "V",ktoré sa cez redukciu dajú použiť sa Mamčou.
V podstate najlepšia možná kombinácia v pomere výkon/cena ..... samosebou v závislosti čo primárne fotíte.

...aj tak mysím,že cena 5 K EUR nie je vôbec,ale vôbec zlá na ten kit,aj keď tá stena Imacon nemá na dnešnú dobu tak skvelé výsledky.Ako začiatok pre SF je to bezva.Vlastne vyradíte stenu a povedzme časom kúpite "repas" od LEAF.V časovom úseku to nemusí byť tak špatné,hlavne ak je Vaše rozhodnutie prejsť na SF...

Citovat příspěvek

Autor: Konopa

8:52:08 18.03.2009

pane Servusi, dovolte mi dotaz - jen pro zajímavost. Kdo vlastně vyrábí současné Hasselblady H a jejich objektivy? Hasselblad V ještě dělají v Goteborgu, asi ne, pracuje tam už jen pár lidí?
R.K.

Citovat příspěvek

Autor: Lubos Servus

2:15:37 18.03.2009

HASSELBLAD 503CWD má datastěnu poněkud odstrašující kvality. Je to totiž Imacon, což je poměrně poruchová a co se týká výstupu, tak nepříliš kvalitní záležitost. Musím přiznat, že opravdu nechápu rozhodnutí Fujibladu spojit vcelku špičkové těla a v případě řady V i špičkové objektivy s touto značkou. Dokonce si na ní napíšou Hasselblad. Tento kit překoná Canon 1DS MKII s pevným L objektivem a to dost s přehledem. To tělo a objektiv je ovšem fakt kvalitní. Datastěnu to chce buď LEAF APTUS jakýkoli, PHASEONE 45 a lépe 65+ nebo SINAR Emotion 75. Všechny ostatní datastěny zdrtí zmíněný Canon a to nemluvím o výsledcích z MKIII.
Případného kupce, pokud není sběratel, je mi líto.

Luboš

Citovat příspěvek

9:12:28 09.02.2009

Napíšte na mail :Tomas.Viktora(kyslá ryba)olympus.cz,alebo zavolajte na jeho tel.602 656 908...,ja už ten súbor nemám.

Citovat příspěvek

Autor: Basel08

8:29:02 09.02.2009

Nejaky odkaz na nabidku toho kitu za tu cenu? diky

Citovat příspěvek

13:55:02 30.01.2009

Ak niekto uvažuje o strednom formáte za "prijateľný" peniaz :

HASSELBLAD 503CWD : 503CW camera + 16MP digital back + 80mm lens Kit
5 000 € - bez dane.Ponuka skladových zásob - Olympus C&S, Prague

Jedná sa o takýto foťák :
http://www.hasselblad.com/products/v-system/503cwd.aspx

Citovat příspěvek

16:33:49 17.10.2008

Stenu od PhaseOne,Mamiya a Leaf súčasnej produkcie nenasadíš na uvedené typy.
Výnimku by mohol tvoriť Sinar - skús kontaktovať :http://www.profifoto.cz/index.html - pán Karásek.

Citovat příspěvek

Autor: duroT

15:31:57 17.10.2008

Ahoj,
pojde to aj na Super-ku. Kedysi som si to zistoval, uz presne neviem, ale na nete som nasiel, ze by malo ist pomocou nejakeho adapteru Hass-M645, a este volakeho speci prepojovacieho kabla na spust, aby expozicia steny a otvorenie uzavierky bolo synchronne). Ale asi to nepojde len tak zohnat:-)
Na Pro, ProTL, by to uz malo byt jednoduchsie, kazdopadne si myslim, ze bude treba nejaky adapter (redukcia) z Hasselblada na Mamiyu.
D.

Citovat příspěvek

Autor: Láďa

14:12:26 17.10.2008

Rád bych se zeptal. Je možné digi stěny (např. Phase One) nasadit na Mamyiu 645 Super (resp. Super TL či AF), nebo jenom na 645 AFD? Díky za odpověď

Citovat příspěvek

Autor: Martin22

13:13:51 17.06.2008

Děkuji za nabídku, teďka nějak před dovolenou nestíhám, kdyžtak nějak v červenci se ozvu. Ale nejsem profi fotograf, sice mne to částečně živí v rámci vlastního DTP studia, mám 3 světla FOMEI 1200Ws s příslušenstvím, BigTable, atd. ale musím zvážit, zda by se to opravdu využilo jak po stránce kvality, tak po stránce finanční, je to trochu větší sousto pro mě. A navíc jsem vždycky pracoval jenom s kinofilmem nebo DSLR.

Zatím díky, hezký den. Martin

Citovat příspěvek

Autor: lubos servus

9:54:57 17.06.2008

martine 22, pisu to z mobilu, tak se omlouvam za pripadne preklepy. Mamiya ZD je lepsi nez Mark II v oblasti nejvyssich svetel, ktere maji krasny prechod. v praxi to znamena, ze je zachovan prostor. Ma lepsi definici barev a vetsi ostrost. To vse plati do citlivosti 100 asa. pak ji Mark II zvalcuje, protoze Zd nehorazne sumi. Pokud mi na lubos@navysluni.com, posles svuj mail, mohu Ti nabidnou dost rozsahly srovnavaci test. Lubos

Citovat příspěvek

6:35:51 17.06.2008

Když ceny některých středoformátů a datastěn výrazně klesly - viz. třeba [url]http://www.mamiya.cz/akce.htm[/url] nebo [url]http://www.profifoto.cz/akce_sinar_kamera_kazeta.html[/url], začal jsem si pohrávat s myšlenkou pořídit něco takového místo DSLR, neboť se to cenově začíná vyrovnávat s nejlepšími DSLR a kvalita snímku (předpokládám) je podstatně lepší.

Ale jak tak na to koukám, není to žádná sranda a asi by to bylo v mém případě kanónem na vrabce. Ale stejně by mě zajímalo srovnání 1Ds Mark II a třeba Mamiya ZD - udělat stejný snímek, hodit ve Photoshopu vedle sebe a porovnat.

Citovat příspěvek

Autor: Luboš Servus

2:32:19 17.06.2008

Zkušenosti s Hasselbladem vcelku mám.
Provozuji 501 a 555 a to buď s datastěnou Leaf Aptus 75 nebo s vakuovou kazetou na film 220.
Testoval jsem kompletně všechny skla na řadu V a vetšinu skel na řadu H. Do H jakékoli číslo bych opravdu nešel. Je to Fuji a nikoli Hasselblad a to včetně skel, které s původní optikou Zeiss nemají vůbec nic společného. Při křížovém testu je bez problému srovnávaly a v některých případech porážely skla z Mamiya 645 AF. Jsou cca 5x levnější.
Naopak skla původních Hasselbladů jsou povětšinou excelentní. A na datastěnu dávají vetšinou lepší výsledky, než současné rádoby velkoformátové digitální Schneidery i Rodenstocky. Jen je dobré nejít chronologicky pod sérii CF, ideální je série CFI/CFE. Značný problém v čechách je servis. Ten značkový těla devastuje a p. Doležal, který to opravit a především opětovně seřídit roviny filmu, objektivu a matnice (toto se totiž musí dělat při každé demontáži těla a to dost složitým způsobem) umí, jak nikdo jiný v této zemi, zase nemá přístup k náhradním dílům. Ať žije monopolní zastoupení.
Pokud si budete někdo kupovat Haselblad, jednoznačně doporučuji 501 nebi 503 do roku výroby 1998. Poté se prudce zhoršily výrobní tolerance. Současná nabídka nových těl řady V je výprodej skladů. Poslední se vyrobil v roce 2004.
Takže starší tělo řady V v co nejlepším stavu a nové objektivy. To by mělo vést ke kvalitě. Jde na to každá datastěna, ale doporučil bych Leaf Aptus jakýkoli, PhaseOne 45, nebo Sinarback Emotion 75.
Tolik krátce k Hasselbladu.
Hezký večer.
Luboš

Citovat příspěvek

Autor: Rumcajz

18:35:18 17.03.2008

Tomíku, zkus www.fotoaparat.cz, nebo www.temnakomora.cz
Jsem jen zvědavý, kdo si tu první koupí digitální hajzlbled nebo mamču, když už je obojí za 10 000 USD

Citovat příspěvek

11:23:13 10.03.2008

veena: Jenom se trochu připomínám, nebylo by něco?

Abych to otevřel ve Photoshopu CS3 na Mac OSX. Rád bych viděl, co z toho leze. Zajímá mne max. rozlišení a kvalita. Třeba přes úschovnu nebo leteckou poštu, tam se dá poslat až 161 MB. Mail je fotograf22@seznam.cz. Díky moc. M22

Citovat příspěvek

Autor: Abbas

19:24:43 29.01.2008

teď sem koukal na škodabazar a maj tam H1 i s ňákým širokáčem za 99,-

Citovat příspěvek

Autor: duroTomik

17:04:09 16.01.2008

Ahoj,
môžem vás na tomto vlákne, kde to vyzerá, že sa rozumiete, poprosiť o radu? Mám Mamiyu 645 super, a cez adaptér by som rád použil P-Six sklá. No po pár pokusoch mám pocit, že nezaostrím na nekonečno (s vyklopenom lupou na šachte to proste nie je zaostrené), hľadal som po nete, ale nikde tento problém nevystupuje. Odhadom zaostrím tak na 40 metrov max, nevadí mi to pri Flektogone, ale Sonnar 180 môže byť trochu problém.
Stretli ste sa s niečím podobným? Mám skúsiť iný adaptér?
Snažil som sa nájsť jedno vlákno o strednom formáte, ale máárne, tak pardon že to píšem sem, a dík za každú radu.

A prikladám aj jednu práve z tejto kombinácie, film Portra 160V, bez úprav.

Nech sa darí!

Citovat příspěvek

21:21:58 09.01.2008

No me by zajimala prave ta plna hloubka a max. rozliseni. Nespecha to, v klidu. Co se tyce OS, tak mam Mac OS X 10.4., Windows nemam (i kdyz jsem zrovna vcera objednaval Parallels a WinXP).

Staci poslat odkaz nebo treba pres www.leteckaposta.cz nebo pres uschovnu. Mail je fotograf22@seznam.cz

Diky moc.

Citovat příspěvek

Autor: veena

11:50:00 09.01.2008

no lezou z toho jenom 50 MB fotky (v jakemsi rawovem formatu), takze v plne hloubce asi nic neposlu (v te je ale prave ta sila) a pokud jde o rozliseni, tam zacina byt problem hlavne s objektivy. neco najdu a poslu, ale bude to chvili trvat nez s k tomu dostanu, snad o vikendu.
taky je asi vhodne rict, ze program, ktery to obsluhuje je (pokud je mi znamo) pouze pro MacOS X

cestovat se s tim da, urcite s notebookem (na stojanu nebo v batohu) a pak myslim, ze existuje nejaky display s pameti od Sinara,ktery se k tomu nejak pripojuje,ale o tom mnoho nevim, navic to rozhodne nebude zadarmo

Citovat příspěvek

Autor: Abbas

19:04:36 08.01.2008

Aha, tak to se omlouvám, ještě donedávna to tam měli psaný, stálo to se softwérem cca 25 000

Citovat příspěvek

18:42:22 08.01.2008

Je to na webu? Nikde to tam v bazaru nevidím.

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: