Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Přeběhlíci od Sony ke Canonu sem

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Přeběhlíci od Sony ke Canonu sem

Autor: Feanor

22:37:30 10.03.2012

jiri.sefrna
nepřipadá mi to jako šum, spíše bych ty artefakty v obloze viděl jako důsledek silnější jpg komprese

Citovat příspěvek

Autor: *

22:34:09 10.03.2012

Krtek se činí...;)

Citovat příspěvek

Autor: jiri.sefrna

22:14:56 10.03.2012

padesátník

Je to 44M-4

Feanor, tady máš čistej konvert z RAWu, jen korekce expozice +0,5EV

http://www.fotosefrna.cz/userFiles/banan-test/zkouska-helios-58_21.jpg

Citovat příspěvek

Autor: Mega_Obří_Lama

20:59:10 10.03.2012

jiri.sefrna:
C.5D MIII se povedl ... pro vydělavajícího profi fotografa určitě nejlepší koupě co do univerzálnosti bez kompromisu ... tomu nebude líto dát čistě za tělo 70.000 CZK, že by to byl ale zázrak ... to tak bývá když příjde nový model, každý je z něj unešen a čas ukáže.
Osobně se mi více líbi D800, protože víc bych využil většíno rozlišení 36 mega než rycholosti nebo přesnosti AF.

Citovat příspěvek

20:57:35 10.03.2012

Taky jsem se dřív snažil, aby obloha byla hladká a čistá i na A900, ovšem jen do doby, než jsem vytisknul první A2 s tou zašuměnou oblohou a tam je obloha dokonalá, jak vypadá na monitoru je mi fuk, všechny fotky dělám stejným postprocesem rovnou pro tisk, tzn. s vytaženou šavlí zvýraznění detailů, což zvedá šum, ale to mě nevadí, max. před samotným tiskem ještě doostřím a tisky jsou super, to je důležitý, stejně jako dřív na A900.

tady máš jednu z A900 s mnohem lepším světlem, foceno s CZ 24-70, tam ta obloha taky není žádnej šlágr a detailů je tam méně
http://www.fotosefrna.cz/userFiles/banan-test/carl-zeiss-24-70_2-8-ssm.jpg

Citovat příspěvek

Autor: padesátník

20:51:15 10.03.2012

Jirko těch heliosů je víc druhů kterej to je?

Citovat příspěvek

Autor: Feanor

20:50:01 10.03.2012

jiri.sefrna
tento způsob postprocesu zdá se mi poněkud nešťastným ...

(takhle iso 160 u 5D MII opravdu, ale opravdu nevypadá :))

Citovat příspěvek

Autor: Jirka X

20:37:42 10.03.2012

Jirko, vzhled oblohy v plném rozlišení hlavně na druhém záběru mne opravdu zaujal.

Citovat příspěvek

19:54:56 10.03.2012

No vidíš a já zase koupil každej novej model jako jeden z prvních, abych se s ostatními podělil o zkušenosti. Je fakt, že A55 mě nadchla hned po vzetí do ruky, ale hodně to bylo tím, že jsem se těšil na tuhle technologii a užíval jsem si všech jejích výhod a nevýhody jsem s nadhledem přehlížel. Začaly mě vadit až postupem času, ale teď už je to fuk.

Jinak 5D III mám objednanou, tak uvidíme, s tím, co umí mi nahradí jak 5DII tak 1DIII a finančně to vyjde nastejno. ;)

Už 5DII mi tak vyhovuje, že jsem na A900 velice rychle zapomněl a 5D III je naprostej luxus. Má ještě lepší rozlišovací schopnost čipu, než 5DII a ta už kreslí naprosto parádně
Tady je plný rozlišení, myslím, že to jako ukázka postačí ;)

http://www.fotosefrna.cz/userFiles/banan-test/zkouska-helios-58_11.jpg

http://www.fotosefrna.cz/userFiles/banan-test/zkouska-helios-58_12.jpg

Citovat příspěvek

18:22:48 10.03.2012

Mega_Obří_Lama - Myslel jsem, že natolik v obraze nejseš. Tak ok.

Citovat příspěvek

18:13:27 10.03.2012

Jirka X:
a co tam mám zjistit? jak tam jirka šefrna chválí parádní kresbu SLT a55? (nyní to půsbí docela ironicky)
To s tím asi nesouvisí .. jeho dorazila a77 .. prostě on je obchodník, mění fotáky jak fusekle (obrazně řečeno), takže pro něj jasná volba, že u canonu bude moci měnit líp a častěni furt někam výš a výš ...
jinak nevím co jsi měl na mysli abych si početl :)

Citovat příspěvek

18:05:29 10.03.2012

jiri.sefrna:
já to s tím "výběrem" opět pochopil, že to myslíš na značku. už to tu totiž bylo pár krát ......
O experimentech za ty léta nevím nic krom nového SLT co přišlo? bylo ještě něco?

Já nepatřím mezi lidi, kteří si kupují foták každý rok, takže mi jeden nedodělaný model (a77) nijak nevadí, mrzí mě to ale přežiju to .. země se točí dál ..
Kdybych nyní byl přesvědčen, že SLT nemá budoucnost a že z toho nelze udělat slušný výstup, přešel bych taky pryč ale jsem optimista a rád si počkám na další modely (a to nemyslím a57).

Jestli budu patřit ve finále mezi uzkou skupinu lidí, která bude fotit SLT od Sony vůbec mi to vadit nebude, pokud z toho polezou hrásné fotky a budu čerpat z výhod SLT, které u a77 nebyly bohužel dotaženy do konce. Jestli se ukáže že ani další polo/profi modely SLT nejsou na dostatečné úrovni, pak klidně přehodnotím co dál ale ted nebo v době příchodu a77 je to zbytečne ... jak jsem pal na úvodu nepatřím mezi lidi, kteří si každý rok kupují nové fotáky,to je celé.

Kdy budeš mít Canona 5d Mark III ? :)

Citovat příspěvek

17:55:35 10.03.2012

Mega_Obří_Lama - Tady si počti a budeš více v obraze: http://forum.fotografovani.cz/read.php?53,5079037,page=3

Vybodni se tady na to, pokecat je možno ve vlákně o nových Sony. Ideální by bylo kdyby tohle nadbytečný vlákno úplně zaniklo.

Citovat příspěvek

16:02:46 10.03.2012

Lama

Proč by přechod na jinou značku měl být hrdinství? Za 15 let jsem ke značce určitě přilnul víc, než ty a problém jsem s tím neměl, ono je taky pravda, že většina z vás začínala až na Sony a ne na Minoltě, pro nás byl přechod k Sony nucený a měl jsem to prodat už tenkrát a byl klid. Pokud mi někdo za stejný a někdy i menší peníze nabídne víc, tak nevidím důvod to nevyužít. Slibování a experimentů jsem si u Sony zažil už dost, rád to přenechám jiným.
Co potřebuješ, nebo využiješ ty, je jen a jen tvůj problém, ostatní to tak mít nemusí. Já ti upřímně a zcela bez ironie přeju max. spokojenost s novými modely. Já tady nehodlám popisovat v čem všem je pro mě Canon lepší, to je zbytečný, sám píšeš, že by jsi to nevyužil.
S tím výběrem jsem měl jasně na mysli, že by mělo být jak OVF, tak SLT, to je vše.

Citovat příspěvek

12:00:16 10.03.2012

bilbo:
hezky jsi ten svůj zářitek popsal (tu)

zdenda77:
A600 a a95O bude evidentně pasé .. ty novinky byly ze sonyrumors, kde se ohlašuji předběžné novinky z různých zdrojů a tohle bylo na SR3 (cca asi 50% pověst), po pár dnech to jiný zdroj (důvěryhodnější popřel) ...
Ovšem platí, že v září příjde (polo?)profi FF A99 to je tutovka a rovněž že hned začátkem roku 2013 další FF profi tělo s 36 mega snímačem (viz nikon D800 a jeho špičková kvalita .. sám se těším jak D800 srovnají s novým canonem 5d mark III)...
+ příjdou nová skla ... máme se na co těšit.

jiri.sefrna:
proč by jsme neměli mít na výběr? Každý člověk na na výběr a není hrdinství ani nic složitého prodat foták a výbavu a přejit na Nikon nebo Canon,to dokáže každý ale co tam? Já 7D nefandím a u Nikonu bych bral jen D800 ale to nehodlám riskovat, když bude vycházet a99 a na nový rok to další tělo. Už jsem ke značce moc přilnul na to a abych ji snadno změnil a na to k čemu foták využívám nepotřebuji luxus top profi řady nikonu nebo canonu v relacích přesahující sto tisic a víc jen za samotné tělíčko (bych ani neuživil).
Navíc jsem srašně napnutý jak se to se SLT vyvrbí v dalších modelech a jestli se u a99 dočkám toho co vše slibovali u A77 modelu a nenaplnilo se to bohužel zcela ... půjdu si pro ni a vychutnám si ji až do dna ;)
Jen pak bude dilema zda skočit po a99 nebo počkat 4 měs na těch 36 mega ..

Citovat příspěvek

Autor: bilbo

1:00:25 10.03.2012

Vážení přeběhlíci, obvzláště Nikonisté, ale i ostatní Sonysté. Dnes jsem si byl vyzvednout u Škodů novou NEX-7 a před bazarovými vytrínami je výstavka superobjektivů Nikon. Bez ohledu na příslušnost k nějaké značce jsem stál s otevřenou pusou a nutkavým pocitem se s těmi rourami (zaplaťpánbůh černými) alespoň pomazlit. :D 80-400/3,5-5,6, 200/2, 400/2,8 a 600/4 !
Chtěl jsem to alespoň blejsknout novým NEXem, ale baterka byla na nule. Smůla

Doporučuji alespoň vizuální kontakt, byť je jenom technická masturbace.

Umělecký dojem 10 (tu) ;)

Citovat příspěvek

Autor: bilbo

0:58:49 10.03.2012

Vážení přeběhlíci, obvzláště Nikonisté, ale i ostatní Sonysté. Dnes jsem si byl vyzvednout u Škodů novou NEX-7 a před bazarovými vytrínami je výstavka superobjektivů Nikon. Bez ohledu na příslušnost k nějaké značce jsem stál s otevřenou pusou a nutkavým pocitem se s těmi rourami (zaplaťpánbůh černými) alespoň pomazlit. :D 80-400/3,5-5,6, 200/2, 400/2,8 a 600/4 !

Doporučuji alespoň vizuální kontakt, byť je jenom technická masturbace.

Umělecký dojem 10 (tu) ;)

Citovat příspěvek

Autor: ce

20:23:43 03.03.2012

..vonku sa až príliš hodne špekuluje o a99 - zrkadlo.Možno na Photokina.

Citovat příspěvek

Autor: pepos

20:17:25 03.03.2012

Tak já ještě počkám s prodejem špičkových skel od CZ na Sony. Co kdyby se stal zázrak a Sony ohlásilo klasický FF který nebude mít problém se šumem a dokonce bude i ostřit rychle a přesně :D
Měsíc nebo dva mě nevrtrhne, hlavně když nebudu tolik tratit.

Citovat příspěvek

Autor: zdenda77

12:00:41 03.03.2012

To nebylo snění - čerpal jsem z vlákna novinek jestli a snad alspoň něco pravda bude..jestli ano, je tam Sony a600 nástupce a580 uvedení březen 2012, takže uvidíme zda je to pravda nebo kec.
Mě by se líbilo, kdyby Sony dotáhlo mouchy u Slt přeci jen by se mi líbilo mít víc věcí v hledáčku ;) (dalo by se říct, že jsem si zvykl)

Citovat příspěvek

10:01:34 03.03.2012

Zdendo, zanech snění, ale každopádně bych vám to přál, prostě by člověk měl mít na výběr.

Citovat příspěvek

7:47:07 03.03.2012

A proč by je neměla dělat- asi pochopili, že Slt nebodovalo tak jak chtěli , proto přijde A600 a A950 (tu)

Citovat příspěvek

Autor: Izak

2:52:29 03.03.2012

No rozdily zde jsou, sice bych canonem nefotil, mam jeden doma a pokazil se lezenim na policce, vzhledem k tomu, ze mnohem starsi analogove kousky od jinych zancek funguji, tak mi to bohate staci ;-)

Kazdopadne co ziska clovek, co utece od SONY ... ziska fotak, SONY uz zrcadlovky nidky delat nebude a jedine co jim jde je NEX* ... a kdo chce neco vic, musi jinam.

Predne, lide, kteri hledaji fotak na praci potrebuji neco, co funguje, co ma normalni sanky na blesk, protoze veskere odpalovace na svetla jsou delany prave na normalni sanky a ne na tu blbost, co vymyslela minilta.

Takze ziska klavitni horcikove utesnene telo, s kupo prislusentvi, zarucenou kontinulaitu vyvoje a tim i ochranu investic do skel a jineho prislusenstvi.
Ono se moc dobre neda rict, co clovek potrebuje, kazdopadne na to clovek prijde az casem a nikde se to nedocte, pak zjisti ze tam ma tuhle drobnost, tam zase tohle a ze se to hodi.

Ale lide, kteri si kupuji lowend modely fotaku, tam je to celkem jedno, kdyz to ma jako kompakt.

Pro ty ostatni ma cenu z amaterskych fotaku jen canon a nikon, kdo chce fotak porizuje stenu, nam amaterum staci full format zrcadlovka. Reportazni profici si koupi 1DMark* ci D4, D3x/s ... no a narocnejsi amater 5D a D700/800.

Kdo nema prachy sahne po 60D ci D7000/ D300s, taky se s tim da fotit.

No a kdo miri jeste nize, at si sakra koupi NEX ... udela lip ;-))

Citovat příspěvek

21:40:50 27.02.2012

Super, díky (tu)

Citovat příspěvek

20:27:11 27.02.2012

Tady taky podržíš ctrl+n a máš další.
Já ho nepoužívám tak často, tak řeším přes myš, ale pokud jseš zvyklej, tak tady máš zkratky...
http://www.mojewindows.cz/klavesove-zkratky-windows-7-internet-explorer-8

Citovat příspěvek

19:50:52 27.02.2012

jj, už na to koukám, z posledně otevřených otevřu kolik chci, a tím pravým to jde taky, díky. Na XP stačilo podržet Ctrl a kliknout liště na ikonu a otevřel se další, je to jen o zvyku, používám výhradně TC, ale některý věci fungujou v průzkumníkovi lépe, to je fakt

Citovat příspěvek

15:33:19 27.02.2012

Jj jak píše Danik můžeš si otevřít kolik chceš. je to o zvyku. Aero ve win7 ti umožnúje vybírat z otevřených oken přejetím nad průzkumníkem dole na liště.

Citovat příspěvek

Autor: Danikk

15:17:05 27.02.2012

Jakto? Na tom nic složitýho není. Dej si zástupce průzkumníka na lištu ryhlého spuštění a klikni pravým tl. Dokonce si to pamatuje i několik posledně otevřených složek ;)

Citovat příspěvek

14:44:35 27.02.2012

Na Win7 to tak nejede, dvě okna neotevřu

Citovat příspěvek

Autor: Lubas

15:51:57 26.02.2012

Je s tím o trošičku více práce, ale účel který potřebuješ to splní (zarovnání 2 otevřených oken svisle vedle sebe)....tedy pokud nemáš kopřivku, když vidíš Průzkumníka :D

http://www.mojewindows.cz/usporadani-oken-pruzkumnika

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: