Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

P O R A D N A

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: P O R A D N A

Autor: zdenda77

18:00:21 22.04.2012

Já to dělám ve Win. Nepoužívám další softy když nemusím

Citovat příspěvek

Autor: vlada_vac

13:40:43 22.04.2012

Pánové díky za reakce - budu přejmenovávat. Naštěstí hromadné přejmenování je po stažení otázka několika vteřin (ve FastStone Image Vieweru). Jenom jsem si nebyl jistý, jestli jsem někde něco nepřehlédnul ve foťáku.

Citovat příspěvek

Autor: jiriko

13:02:31 22.04.2012

ranovak: Ano, to jsem z Vláďova příspěvku pochopil také. Doplnil jsem důvod, proč tomu tak je. Všiml jsem si toho náhodou, když jsem začal ukládat do formátu aRGB.

Citovat příspěvek

Autor: jiri.sefrna

12:31:30 22.04.2012

Nejlepší je po stažení všechno hromadně přejmenovat buď datumem, nebo názvem focené akce a máš klid.

Citovat příspěvek

Autor: ranovak

12:13:37 22.04.2012

jiriko: I když je formát DSC0xxxx tak to skončí číslem DSC09999 a pak to založí novou složku s šíslem o 1 vyšším a forky zase budou od DSC00001. Jinak než ruční přejmenování po dosažení 9999 fotek není možné. Bohužel.
Jen tak mimochodem u Canonů je to stejné...

Citovat příspěvek

Autor: jiriko

11:41:25 22.04.2012

Jen doplním. Mám za to, že to je kvůli rozlišení formátu sRGB vs. aRGB a dodržení formátu zápisu 8.3. a55 má fotky ukládané v sRGB ve formátu DSC0xxxx a fotky uložené v aRGB ve formátu _DSCxxxx.

Mám aktuálně stav 9808 a používám LightRoom a uvidím, jak se to projeví tam. Aby to bylo zamotanější, tak jsem ve formátu aRGB začal fotit až kolem snímku 8640 a tak z toho může vzniknout něčekaně slušná motanice.

Citovat příspěvek

Autor: bmx

10:25:48 22.04.2012

zadna chyba....obecne, z navodu k SONY... :D

[ital] Fotoaparát neresetuje čísla a přiřazuje čísla souborům
v po sobě jdoucím pořadí, dokud nedosáhnou hodnoty
„9999“.
Resetovat V následujících případech fotoaparát resetuje čísla
a začne souborům přiřazovat nová čísla počínaje „0001“.
Pokud nahrávací složka obsahuje soubor, přiřazuje číslo
o jedna vyšší, než je nejvyšší číslo ve složce.
– při změně staršího formátu,
– při vymazání všech snímků ve složce,
– při výměně paměťové karty,
– při naformátování paměťové karty. [/ital]

Citovat příspěvek

Autor: František.

10:05:10 22.04.2012

vlada_vac, neřeší tvůj problém volba názvu složky? Já mám u Sony trojmístný číslo v názvu složky.
Jinak samozřejmě, že pokud nevyužívá číslování v celém oboru možných čísel, tak asi chybka ve firmware :-)

Citovat příspěvek

9:14:22 22.04.2012

vlado, s tim cislovanim, bude to asi jako s tachometrem...jen nektere, umi viceciferny udaj zobrazit...

i muj pocitac spotreby, se po 9999 km zastavil...musel jsem vynulovat... ;)

Citovat příspěvek

8:59:00 22.04.2012

Zdenda77 - toho ručního přejmenování jsem se obával :(.
Ten objektiv je Minolta AF 100/2,8 Macro. Cenově se pohybuje použitý kolem 11.000,- a občas se na Paladixu objevuje v nabídce.

Citovat příspěvek

7:37:04 22.04.2012

Ještě jsem chtěl na tebe jak se přesně jmenuje a kolik se pohybuje to makro od Minolty co máš ?...s 55 pěkný fotky (tu)

Citovat příspěvek

7:33:34 22.04.2012

No budeš mít práci navíc, ale označíš všechny fotky a přídáš před číslo. Jen to budeš muset dělat v balíku než je vytřídíš, pak by se ti přejmenovaly po volných místech a už by to nesedělo.

Citovat příspěvek

23:15:12 21.04.2012

Měl bych dotaz na číslování snímků - mám A55 a dnes po čísle snímku DCS09999 mi A55ka začala pojmenovávat zase od DSC00001 - myslel jsem, že když tam má ještě tu nulu před řadou 9tisíc, tak bude číslovat normálně dál až do DSC99999. Nedá se to někde nějak ošetřit? Vzhledem k tomu, že si snímky třídím žánrově, tak mi v tom bude dělat guláš a přejmenovávat je ručně se mi nechce (ale asi bubu muset).

Citovat příspěvek

Autor: jiri.sefrna

12:11:38 07.04.2012

martine, je to špičkově ostrej objektiv, ale plnej manuál, s redukcí a přes LV se s tím dá poměrně dobře ostřit a výsledky jsou parádní, ale na portréty to není, trpí poměrně velkým GLOW a horší ostrostí na plnou díru, navíc se to při ručním ostření nedá moc dobře udržet na zaostřeném místě, ale na krajinku, nebo detaily je super.

tady jsou 3 fotky v plným rozlišení
http://www.fotosefrna.cz/userFiles/banan-test/zkouska-helios-58_11.jpg
http://www.fotosefrna.cz/userFiles/banan-test/zkouska-helios-58_12.jpg

Je to hodně zkomprimovaný, ale pro představu dobrý. Ostrostí hravě překonává nejen 50/1,7 ale i 50/1,4 a rozumná cena je do 5 stovek za verzi 44M-2 a do 800,- za verzi 44M-4

Citovat příspěvek

Autor: martin88

11:35:29 07.04.2012

dobry den chtěl bych se zeptat jestly za něco stoji tento objektiv na bajonet M42 HELIOS-44M 2/58.
nabizi mi ho znamy za velice vyhodnou cenu,ale v techto objektivech se vubec neorientuju :S

Citovat příspěvek

Autor: JFL

10:05:04 05.04.2012

Ještě k univerzálu na cesty.
Nedám dopustit na SIGMA 18-250/3,5-5,3 DC OS HSM, je ostrý i na 18mm, má pěkné barevné podání (lepší než Tamron 17-50) a má v sobě kvalitní stabilizaci, ale pokud se střídají i objektivy bez stabilizace je protivné při jeho použití vypínat stabilizaci v těle - občas jsem na to i zapomněl. (Jsou-li zapnuty obě, není to dobré, prohánějí se navzájem.) Ostří docela rychle a tiše. Mám i legendární Tamron 17-50/2,8 a v té třídě je to stále špička, a zkoušel jsem i univerzál od Sony, ale tento (SIGMA) se, pokud se jde s menším vybavením, osvědčil nejvíc.
JFL

Citovat příspěvek

Autor: JFL

9:39:55 05.04.2012

Širokáč Tamron jsem měl, a než jsm ho stačil prodat, skončil (mou neopatrností v obtížněiším terénu) na dně jednoho menšího voopádu . Daleko lepší je Tokina 11-16/2,8 kterou mám teď - ta malá clona se hodí v interiérech, a dá se při ní fotit. Celkově je o dost ostřejší. Ovšem aberuje, jako mnoho jiných širokáčů v této cenové třídě, ale není to tak zlé.

Citovat příspěvek

Autor: safir

22:56:02 04.04.2012

tak to fakt ne,univerzal beru určite.jedu do mist kam se už asi nikdy v životě nepodívám a byla by škoda promeškat fotku tim,že přehazuju skla-tim jsem si už prošel a na cestach mi to moc nevyhovuje.Cenim lidi ktery tahaj fotobatoh s 10kg techniky někam do kazachstanu aby měly super fotky,ale .Anebo prostě starnu a už mě to nebavi přehazovat :S.
+plus možna bych sebou vzal ještě nějake pevne sklo

Citovat příspěvek

Autor: huh

22:24:53 04.04.2012

11-18 je fajn a dal bych mu přednost před sigmou se kterou jsem tolik spokojenej nebyl. Dle mého lepší jak brat nějakej univerzal. Na rozsah bych se vyprdl, pokud máš širokáč, stejně fotíš jen to nejširší.
Neboj se vyrazit jen se širokem. Jedu zítra na pár dní do lesa a beru jen samyang 8mm.
(popravdě přemýšlím, že si do krosny přihodím pevnou padesátku, ale předpokládám ji nevytahnu, ale je malá)

Citovat příspěvek

Autor: safir

21:56:16 04.04.2012

když je tu ta poradna ,tak se zeptam co by jste si vybraly z těchto 2 objektivu:
minolta 11-18mm vs. sigma 10-20/4.5-5.6
ze širokačema skušenosti žadne nemam.Za mesic vyražim na 10denní trek do asie ,puvodně byl v planu jen universal zoom +předsadka.Ale ta ma zavit stejně jen na setak takže to vyjde uplně nastejno jako kdyz poridim novy sklo :-)

klanil bych se k minoltě,pokud je to skoro stejny sklo jako tamron 11-18mm a minoltích skel už pár mam a spokojenost.....jo a co ten rozsah?neni lepsi radeji ta sigma?vazne nevim,hlopé otazky vím ale jak říkám nikdy jsem nic takoveho v ruce neměl tak asi tak.
Co se te širokouhle předsadky tyče tak je to 0,42x nějaka z německa.kvalita nic moc,ale zabira minimum mista a nemusi se menit objektiv....jako široky ohnisko ,kdy už zmizely černy rohy se dala použivat až od nějakych 32-35mm ,takže si tak umim asi představit ohnisko 14mm.na 18mm mi dělala funkci takovy jakoby kruhovy rybiny.

Citovat příspěvek

Autor: František.

23:06:38 27.03.2012

No tak 18-200 je zoom 11,11x; a 24-200 je zoom 8,33x :-)

Citovat příspěvek

Autor: Mega_Obří_Lama

11:04:40 27.03.2012

bmx:
nechápu co jsi tím chtěl v tom kontextu k Tokině vs Sony dt 18-200 řici, že méně je někdy více ? :S

Citovat příspěvek

10:35:32 27.03.2012

no, ono nekdy mene, je vice.. ;)

Citovat příspěvek

10:33:03 27.03.2012

bmx:
NEpsal jsem že je OK. furt ti něják uniká o čem se tu v debatovalo ... Porovnávaly se tu ultrazoomy a setáky a ke konci se bavilo vyloženě o setaku sony 18-200mm VS KM sklo co si za pětikilo pořidil metyn ....

na tokinu jsem napsl jen toto:
[ital] metyn:
na paladixu je jeden hodně zajímavý objektiv Tokina 24-200mm F3.5 - 5.6 ... za 3,9 tis kč. co jsem se díval kresbu to má pěknou a rozsah světelnosti 5.6 do 200mm je taky dost zajímavý.
[/ital]

Psal jsem hodně zajímavý !!!! poměr cena, výkon, rozsah , světelnost ... to zajímavý za 3,9 kč je .. i jsem uvedl "co jsem se díval - samo že na recenze nebo flicker" (tu), nevím co furt okolo toho řešíš .. já vim, že mě to se setákem takhle nefotilo okolo 200mm a to jsem taky psal polopatě :S :S :S

Citovat příspěvek

10:31:12 27.03.2012

Pepo, zboznuji nicky, zejmena ty povedene... ;)

Citovat příspěvek

Autor: pepos

10:28:35 27.03.2012

Jindro ten nick se ti povedl :D

Citovat příspěvek

Autor: huh

10:28:35 27.03.2012

Ono tady ty ultrazoomy v této cenové relaci asi budou všechny dost podobné. Tam bych kvalitu nehledal. Navíc ten neširokej konec 24mm na malém snímačí vlastně 36 u té tokiny je úplně marnej.

Citovat příspěvek

10:04:36 27.03.2012

tak mega obri tlama rika, ze je to OK, ja jen poukazal na hodnoceni duveryhodneho serveru... :D

Citovat příspěvek

17:45:18 26.03.2012

bmx:
ta Tokina 24-200mm za 3,9 kč v porovnání se základovým setákem Sony18-200mm od sony ? :) celou dobu tu porovnávame tyhle nižší/základní skla. V té tabulce ani sony sklo není taky by nedopadlo o nic lépe :D

Se podívej na dyxum.com, nevede si tokina špatně a ty fotky od uživatelů jsou o dost více přesvědčivé, že to kreslí líp jak seták od sony.

[url]http://www.dyxum.com/dforum/topic12902.html[/url]
dobré je mrknout na 100% crop na 200mm s F7,1 .... tohle mi z dob když jsem fotil a100 a setákem sony 18-200mm na max 200mm nelezlo ani omylem .. tam byla brutální degradace obrazu od někdě okolo 150-160 mm a 200mm tam bylo asi jen pro ten pocit ;)

Takže ta tokina podle mě strčí seták sony do kapsy hned ....

btw: už si připadám jak rákosník co chválí nepadnoucí šaty zakazníkovi před stánkem :) já s tou tokinou na paladixu nemám nic společného .. to jen pro info ..

Citovat příspěvek

10:31:20 26.03.2012

Mega_Obří_Lama Napsal:
-------------------------------------------------------
> metyn + jiri.sefrna
> RAW je zázrak samo ale mívám problémy když si chci
> fotky nechat ve fotolabu vyvolat ... rawy jim to
> nebere, tak to chtěji v jpg nebo tifu a na moje
> TIFy mi řekli, že už je pro ně lepší je pouze
> převést bez jakýchkoliv zásahu (úpravy rawu před
> převedením) do tifu .. že si to ten jejich stroj
> udělá vše sám (barvičky atd ..) ..... chápe te to
> jinými slovy mi naznačili, že moje tify upravené
> jsou horší než když jim to přinesu jen tak z
> fotáku ....
>
> metyn:
> nechci prudit ale na paladixu je jeden hodně
> zajímavý objektiv Tokina 24-200mm F3.5 - 5.6 ...
> za 3,9 tis kč.
> co jsem se díval kresbu to má pěknou a rozsah
> světelnosti 5.6 do 200mm je taky dost zajímavý.
--------------------------------------------------------------------
tak ta Tokina, pekne dekuji...

:D :D :D

http://www.photozone.de/active/survey/querylenstxt.jsp?filter=%22brand=%27Canon%20EF%27%20OR%20brand=%27Sigma%20AF%27%20OR%20brand=%27Tamron%20AF%27%20or%20brand=%27Tokina%20AF%27%20or%20brand=%27Vivitar%20AF%27%22

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1 ...

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: