Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Panasonic GX1

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Panasonic GX1

Autor: alienated

15:37:14 29.03.2012

Co je na14-42 nekvalitní?:)

Citovat příspěvek

Autor: lemonydes z prace

13:02:26 29.03.2012

Taky se chystam poridit za nedlouho novou GX1, prozatim ale stara GF2 jeste slouzi. Cekal jsem na nejaky drobny pokles ceny, ale i za tech 12990 je to dobry kauf.

Jedine co mne mrzi je kvalita X 14-42, planoval jsem ho poridit jako maly cestovni zoom a asi do neho nepujdu, budu muset prezit s trojici pevnych sklicek, ktere uz mam. (14 + 25 + 45)

Citovat příspěvek

10:45:48 27.03.2012

výcvak z výletu krajinou jižní moravy

Jen z Jpegu

Citovat příspěvek

Autor: r

20:21:19 07.02.2012

Tak ať se s ním dobře fotí!

Já o něm zatím pouze uvažuji + řeším, jaké objektivy bych si k němu musel pořídit = finance rozhodnou. Určitě ten 17-20, ale dál zatím moc nevím. Fotím krajinky + běžný fotky z cestování a turistiky + fotky zvířat v přírodě.

Citovat příspěvek

21:14:55 06.02.2012

Noooo.... první dojmy...

Předem musím říct, že nejvíce zkušeností mám s D300 od Nikona, což je ergonomicky pro mě téměř dokonalej foťák, takže to ber jako postřehy od někoho kdo je zvyklý fotit zrcadlovkou. No a kdysi jsem přítelce koupil E-PL1, když začaly výprodeje.

Takže...

Mám na tom ten placatej 14-24. Je to lehký, ale do kapsy jako opravdu do kapsy to není. Takže ... vypadá to pěkně a je to menší než třeba Oly se svým 14-42, ale stejně to člověk bude nosit asi v brašničce.

Uplně první postřehy...

1. Ergonomie ... E-PL1 se mi držel líp. má lepší grip, ale jinak je to prašť jako uhoď a záleží asi na rukou.

2. Dotykový display je něco co nejsem zvyklej používat, ale kupodivu, pokud člověk nehledá jak by na ten strojek nacpal svý zvyklosti ze zrcadla, a spíš přemýšlí jak to co nejlíp ovládat, je ovádání přes dotykový display v některých situacích fajn a rychlý...

3. Ostření je fakt svižný, ale zkoušel jsem zatím "jen" AF-S. Nevím jestli je k čemu detekce obličejů, a jak fungje, nevím jak bude fungovat sledování objektu v praxi, nevím jak bude fungovat AF-C... Vyloženě sport s tím fotit nebudu a zkrátka nevím co z moderních ostřících fičurek fakt využiju.

4.Je to pěkně nastvitelný, dvě funkční tlačítka, navíc nastavitelný quick menu...takže zatím si myslím že si jej každý může nastavit tak aby nemusel nikam hluboko do menu... Navíc to má 4 custom modes...

Na co si musím zvyknout je roller, který je takový ... možná na malá těla ok, ale mně přijde takový ...divný. Jsem prostě zvyklý na velký příjemně gumový kolo s takovým měkkým chodem...Ale to je jen o zvyku.
Jinak jsem taky trošku v rozpacích z podání barev na displayi. Musím to porovnat s monitorem, třeba ten display půjde vyladit, posunout barevné podání... a tak...

Paradoxně budu muset koupit nový PC, starý odešlo do věčných lovišť, až pak budu pořádně zjišťovat obrazovou kvalitu, možnosti senzoru, možnost vyladit JPEG abych nemusel vše tahat z RAWu, protože se obávám že tam je Oly zkrátka lepší.

Jo a taky to nemá zabudovaný RAW convertor , což u té E-PL1 bylo fajn že člověk mohl fotit do Raw posléze aplikovat třeba nějakej ten Art filtr rovnou ve foťáku...

No..jen pár prvních postřehů, snad bude čas a budu moct taky něco nafotit:)

Mám i adapter na nikkor, určo vyzkouším i pevná skla.... Manuální ostření jde ok...

Citovat příspěvek

12:30:47 06.02.2012

Určitě, asi se budu ptát zatím jen na obecné první dojmy z foťáku. Jaký objektiv na něm máš + můžeš přidat nějakou fotečku. Díky :)

Citovat příspěvek

19:41:09 05.02.2012

tak první dojmy... zajímá někoho něco?
:)

Citovat příspěvek

16:00:29 05.02.2012

r:

Pořádně uvaž co přesně musí velikostí splňovat! (V souvislosti s kompaktem jako je LX5, či podobný)

GX1 je super malý, ale do kapsy to není. Jako opravd do kapsy. I když na něj narveš ten 14-42 zoom.

Čili váhově to vyjde na stejno, pokud to budeš nosit v brašně, jsem za m4/3 ale není to do kapsy. Podle mě dokonce ani s palačinkou 20/1.7.

Pokudby to to byl můj jediný foťák, zvážil bych i G3, kvůli hledáčku. Lehký to je, hledáček se může hodit, a kvalita je jinde ne LX3.

Pokud to má být druhý foťák jako doplněk k zrcadlu, přijde na to jak moc to opravdu potřebuju strčit do kapsy...

Ale pro GF3 moc důvodů nevidiím, čili podle priorit bych bral GX1 nebo G3 nebo nějaký ten kompakt...

Citovat příspěvek

23:11:56 01.02.2012

Uvažuji o těchto dvou. Chtěl bych něco "malého". Ještě jsem přemýšlel i o LX5 - vzhledem k ceně - i když je mi jasné, že to už je trochu jiná kategorie.

Pokud do jednoho z nich půjdu, tak si určitě tento objektiv pořídím. Dík za doporučení.

Citovat příspěvek

Autor: Feanor

22:51:52 01.02.2012

Z těchto dvou rozhodně GX1, tady není co řešit. Je to jakýsi návrat ke kořenům řady GF a výrobce ho koncipuje jako nástupve GF1, který byl ve srovnání s novější GF3 výborně funkčně vybaven.
Ten 16 megový snímač v GX1 by měl mít i přes vyšší počet mpx. větší dynamický rozsah a také lépe zvládat vyšší ISO.
Jinak doporučuji k tomu objektiv Panasonic 20/1.7, ten je naprosto skvělý.

Citovat příspěvek

22:10:14 01.02.2012

Nechci zakládat nové vlákno, tak dotaz napíšu přímo zde. Co byste si zvolili za foťák:

DMC-GX1
DMC-GF3

a proč? Děkuji

Citovat příspěvek

Autor: Salva Pecka

22:52:42 18.01.2012

Tož aktualizaci už máme, tak už jenom ten foťák někde koupit .... ale to už je to poslední :D
http://www.photographyblog.com/news/new_firmware_for_panasonic_gx1_and_100-300mm_lens/

Citovat příspěvek

21:03:05 16.01.2012

Na co ten panák porád čeká? Už jsem si to s nákupem rozmyslel a počkám na OM ... asi nepotřebujou žužle bo nevim (td) :S

Citovat příspěvek

20:25:04 06.01.2012

Tak za tu cenu to není špatný http://www.megapixel.cz/panasonic-lumix-dmc-gx1-stribrny .. počítám, že v jiných e-krámech to bude ještě o litřík levnější.
Review nevypadá zle http://www.photographyblog.com/reviews/panasonic_lumix_dmc_gx1_review/

Citovat příspěvek

Autor: kolega

7:15:40 21.12.2011

No já už na to "překvapení" čekat nebudu, už jsem si udělal radost a pořídil raději E-P3, sic se mi GX1 líbí moc. A podle posledních rumorsů o m4/3 Olympus opravdu chystá novou řadu těl na 2012, tak třeba bude to překvapení zde a bude do PENu konečně šikovně zabudován i EVF - ideálně, či podobně, jako tomu je v X100, nebo NEX-7 (tu)

Citovat příspěvek

7:00:35 21.12.2011

Třeba se trh umoudří a překvapí nás v lednu.Jestli na tom ještě něco dopilovávaj, tak jim to odpustíme :-)
pes: ten palec nahoru u Olyho tam nepatří páč Oly respekt

Citovat příspěvek

6:39:29 21.12.2011

Tak to je ještě horší, než jsem předpokládal (td). Nejprve se uvádělo že začátkem prosince (a dalo se tomu podle předpokládaného datumu a vlastním uvedení na trh u jiných DF Panasonic), že to dopadne i tenrokrát. Bohužel. Asi je o GX1 ve světě velký zájem, tak náš malý trh je na "vedlejší koleji" ;).

Citovat příspěvek

6:22:31 21.12.2011

Tak u nás na pultech prej až v únoru :-( to už bude mít Oly zase nějakou novotu zřejmě EP-X1..Nebo to (tu) už Olympus nebude?

Citovat příspěvek

13:29:23 09.11.2011

No vida, "potrefená husa" [bold]Tomicus[/bold] se ozvala. .... Koukám, že to máš podobné, taky čučím v práci do PC skoro celou dobu. Ale doma mě od delšího pobytu u PC již pár let "osvobozují" synátoři, protože téměř každý den cca do 19:00 jsou na obou našich PC oni, tak že mám šanci tak na hoďku, max. dvě, se večer sem i jinam kouknout a to se toho moc stihnout nedá :D.

Citovat příspěvek

13:19:00 09.11.2011

[bold]strom[/bold]e, tohle je ale zřejmá bolest asi všech odborných fór, teda alespoň těh, co se na nich vyskytnu. Obecně řečeno, je tu nový výrobek, nejprve se diskutuje obecně, podle paramnetrů a obrázků, pak přibývají majitelé a předávají si zkušenosti, jak objekvují vlastnosti a nectnosti výrobku. Jenže noví najitelé neustále přibývají a jsou vesměs líní se prokousávat v již proběhlé diskuzi a ptají se na věci, které se už dávno probraly a vyřešily a to v docela pravidelných intervalech, stále dokola. To je obecný jev takových fór, pokud ovšem ....
někde je totiž diskuze moderovaná (i když někdy velmi nešikovně, je to zase o lidech) a když je aktivní a schopný moderátor a o jemu svěřené téma se zajímá, tak dokáže udělat i FAQ z probíraných témat o tom výrobku, což pak nováčkům (a nám diskutujícím také), usnadní "život" na fóru ;) Tady je to ale bezvládí naprosté, proto tu mohou koexistovat i ti bodové, hvězdy a jim podobní.

Citovat příspěvek

Autor: Tomicus

13:15:45 09.11.2011

Klucíí, nezoufejte. Já jsem stále tu a stojím při vás :) Jen už nemám síly na večerní vysedávání u počítače, diskutování nad novými fotáčky a úpravou fotek. Na to jsem měl čas během studií, dokonce jsem si za první výplatu koupil i lepší monitor. Teď vysedávám před monitorem 8hod a více denně, bohužel je to můj denní chleba. Takže doma jsem rád, když se můžu koukat na nějakou zeleň, do akvária nebo na svou milou. Moje FZ50 ale nezahálí, kromě odlepující se gumových částí funguje bezchybně. [bold]strome [/bold], díky za pochvalu, já zas něčím přispěju, abys nezapomněl. Mám dlouhodobý úkol zpracovat fotky se Skotska.

Nedávno jsem vybíral fotáček pro mamku, takže jsem si ošahal i něco pro sebe. Dost se mi zamlouvá Nikon P7100, ale zvykl jsem si na elektronický hledáček, ten jeho optický je nepoužitelný. V rámci poobědových přestávek se snažím sledovat nové trendy, řada FZ u mě zatím vede.

Citovat příspěvek

Autor: strom.

13:09:33 09.11.2011

[bold]kolego [/bold], promiň za pochroumání nicku. I když pořád lepší, než kdyby mi prst sjel až na [bold]koleno [/bold] :)

Citovat příspěvek

12:25:24 09.11.2011

[bold] koleho[/bold], což o to, já s * problém nemám. Jde mi spíš o to, jak to tu pak vypadá.

Nedělalo mi potíže doporučit DF řadě mých známých, když mne o to požádali. A až na jednu kamarádku, která žila v domnění, že DF musí na automatiku přece vyfotit všechno krásně, byli ostatní spokojení.
Myslím, že jsme tu mnohokrát ukázali, že dovedeme lecjaký foťák pěkně do podrobna podrbat :), ale vždy co nejvíce objektivně.
Proto mne v současné době odrazuje nějak vyslovovat svůj názor, protože pak hrozí, že se to přemění ve zbytečnou debatu, viz ta dnešní nad ránem. Navíc všechny zmiňované DF jsme tu již několikrát porovnávali, vypisovali pro a proti, svůj názor na všechny zmiňované foťáky jsem také už několikrát řekl a nemám čas ani chuť to zase opakovat. Navíc [bold]Jaryn [/bold] je zkušený cvakálista, takže si umí vybrat sám na základě svých kriterií. I když mu to trvá poněkud déle :D

Jo, je to zajímavé, že celé toto diskuzní fórum je tu provozováno prakticky vlastně kvůli nám třem :D Ale co už. okud to tu nezruší, tak si to užívejme :) Třeba se pak někdy přestěhujeme k ONovi.

Citovat příspěvek

11:06:59 09.11.2011

Jo, na [bold]bigbobra[/bold] jsem tam také narazil a dobře si ho pamatuju a jeho srandičky. Ale ten bomber se mi vytratil a já si ho tak připoměl. Ten velkej bobr se ale odmlčel a nikde jsem ho od tý doby neviděl. Už jsme o tom tu mluvili, jestli se mu něco nestalo ... on fotil třeba i za jízdy autem (sám !!! ), tehdá jsme ho od docela kolektivně zrazovali ..... No byly to časy, dnes tu meleme jen ve třech, či čtyřech :D všichni utekli... buď úplně od focení, nebo k jiný značce, nebo na facebook (td)

Citovat příspěvek

10:51:08 09.11.2011

[bold]kolego [/bold], já paměť moc dobrou nemám, takže nepamatuju. To už musí bejt někdo hodně výraznej a to ještě hodně dlouho, aby mi utkvěl v paměti :)
Z vlákna FZ50 si kupodivu pamatuju na [bold] bigbobra[/bold], který už ale léta nediskutuje a mám bohužel tušení, že ta příčina toho asi není zrovna optimistická, když zmizel tak z ničehonic.
Pak vím, že tam bylo pár lidí (jménem si pamatuju akorát v současnosti přispívajícího Tomicuse), kteří umí dělat pěkné fotky, ale jinak si moc nevybavuju. Ale nedávno jsem také něco hledal ve starém vlákně Fotíme Panasonicem a to se mi pak vybavovalo, že tu byla docela sranda a pěkně živo :) To období, kdy se tu živě diskutovalo o digitálech, které začaly být dobře cenově dostupné, mělo svůj půvab.

Citovat příspěvek

10:32:54 09.11.2011

Zrovna o víkendu jsem brouzdal po našich starých vláknech (fotky s FZ50, podruhé, potřetí ..) a vzpomínal na lidi, kterí se tam tehdy objevily. Tam jsme měli podobného prudiče, měl i příhodný nick - bomber - pamatuješ?

Citovat příspěvek

10:29:56 09.11.2011

[bold]strom[/bold]e, dobře, tak né doporučení, ale tip a dobrý ... a z * si nic nedělej, prostě ho ignoruj, je to po všech vláknech všeobecně známý provoklatér.

Citovat příspěvek

10:26:04 09.11.2011

[bold] kolego[/bold], neříkej "na mé doporučení"... :( Abych pravdu řekl, tak úřadování * a jeho agresivní agitace za HX100V mne pomalu odrazuje říkat jakýkoli svůj názor na jakýkoli foťák.

Citovat příspěvek

9:43:45 09.11.2011

[bold]strom[/bold]e, tím vynecháním "roku" jsem měl na mysli, že jsem pro G3 rozhodnut jen na půl ;). Ta druhá polovina je GX1 - vlastně skoro na tvé doporučení, pamatuješ?

Citovat příspěvek

9:38:47 09.11.2011

[bold]kolego [/bold], takže "roku" bylo moc dlouhé? :D

Nakoukl jsem k ONovi a ten těch foťáků asi též vlastní fůru. Akorát se s nimi ještě nenaučil.
Však si to ale užívejte hoši. Ono opravdu není na co čekat.

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: