Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Kodak bude v novém

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Kodak bude v novém

Autor: *

18:53:35 04.03.2012

Dobrý článek vysvětlující proč Fujifilm přežil a Kodak ne. (tu)

http://www.economist.com/node/21542796

Citovat příspěvek

11:24:03 10.02.2012

Jo a za ten odkaz... (tu) (tu) (tu)

Citovat příspěvek

11:21:23 10.02.2012

10. 02. 2012 08:54

No já bych to zas tak černě neviděl.

Když Leica prodala svoji fotodivizi firmě Panasonic, tak Panasonic Solms zase odprodal nějakému Rakušanovi protože to neviděli rentabilní a výroba legendy jede dál...;)

Uvidíme co s fotodivizí Kodak bude dál..konkurence je třeba......(tu)

Citovat příspěvek

Autor: j.k.

8:54:50 10.02.2012

Mne je za Kodakom smutno ...legenda, ktorá sa dostala aj do hitparád - Simon & Garfunkel, Kodachrome:

[ital] Kodachrome
You give us those nice bright colors
You give us the greens of summers
Makes you think all the world's a sunny day, oh yeah!
I got a Nikon camera
I love to take a photograph
So Mama, don't take my Kodachrome away [/ital]

[url]http://www.youtube.com/watch?v=QXZTBu_3ioI [/url]

...odhadujem, že nick "keast" bude kryptonym pre Kodak-Eastman ;)

Citovat příspěvek

8:20:31 10.02.2012

Checht...Takže mám sběratelský unikát..!!..(tu)...Abych rychle koupil ještě jeden...;)
Teď tu divizi koupí Číňané, jako koupili od IBM PC a my koupíme Pereze.
Uděláme ho šéfem ČEZ a potom ho zvolíme presidentem..(tu)...:P

PS:

Dle reakce keast soudím, že asi nick keast koupil včera akcie Kodak Foto divize...:D

Citovat příspěvek

Autor: keast

0:43:30 10.02.2012

"Re: Kodak bude v novém"

Jó, to Titanic byl taky "v novém" :P :P :P

[url]http://www.dpreview.com/news/2012/02/09/Kodak_exits_camera_business [/url]

Citovat příspěvek

18:16:31 23.01.2012

Zajímavý článek.

http://mashable.com/2012/01/20/kodak-digital-missteps/#view_as_one_page-gallery_box3687

Citovat příspěvek

17:02:45 22.01.2012

hmm...
Otázka je, co si představuješ pod pojmem firma a někde v některých divizích mají takový náskok a drží takové portfolio patentů, že se spousta firem bez nich neobejde..:)

Co ale odprodají a o co vlastně jde, to se jen tak nikdo nedozví, ;)

No v každém případě mě je to jedno, nový objektiv nepotřebuji...B)-

Citovat příspěvek

Autor: MiraM

11:18:20 22.01.2012

S tím Kodakem : Nevěřím, že se z té bryndy dostane jako firma. Přál bych jim úspěch, ale kdo chvíli stál, už stojí opodál...... Ale je to jen můj pocit. M

Citovat příspěvek

0:18:01 22.01.2012

Doplním...

Já sem si Z 990 taky koupil na hraní , kvůli dobrému videu a vynikajícímu zvuku a výbornému objektivu v přepočtu 840 mm..(tu) a to ostatní jak sem popisoval to podmiňuje, dobrá hračka za 4 tisíce Kč..;)

Citovat příspěvek

0:14:19 22.01.2012

MiraM -

Tak si tu Sigmu DP1 kup na hraní. Koukal sem, že už je za pár peněz. Když jsem ji kupoval já, tak stála 25 tisíc..:S

No a s tím Kodak ti nějak nerozumím, ale to nevadí..:S
Já sem si Z 990 taky koupil na hraní , kvůli dobrému videu a vynikajícímu zvuku..(tu) a to ostatní jak sem popisoval to podmiňuje, dobrá hračka za 4 tisíce Kč..;)

Jasně, že normální fotografování je jak sem uvedl přes Ricoh GX 100 nyní CX6. Pokud fotoaparát nenacpu do kapsy, tak je pro mě fuj.....no píšeš , žes koupil poslední DSLR, já sem s těmi obludami rozloučil ještě za dob filmu, hned po tom, co sem koupil Ricoh RV1..;)

S tím vrácením se k hybridnímu ostření mě udělali u Ricoh radost. Dokud bude fungovat GX 100 tak neuvažuji o novém modelu. Čekám na GXRII s hybridním ostřením a displejem co má CX 6 to je bomba.
A k němu , protože sem na široká ohniska tak modul S nebo nový modul APSC 16Mpx , 24-82 mm v přepočtu. Uvidíme.

Úplně nejlepší by bylo, kdyby se vrátili ke konceptu GX, který od něj neúspěšně okopírovali snad všechny firmy, jmenuji např. Pana v řadě LX nebo Sam EX....lezou z toho mlhavé hrůzy..:S

Citovat příspěvek

Autor: MiraM

16:20:23 21.01.2012

Ahoj hvězdo.
Známe se. Tvé nadšení pro Ricoh chápu a pořád o něm uvažuji. Jenže jsem se asi dost problematicky zamiloval do problematické Sigmy DP a asi si ji znovu kvůli kvalitnímu výstupu,jako krajinářský foťák znovu pořídím. Jestli se neobjeví DP3, tak určitě. Pořád je to levnější, než kvalitní objektiv na Pentax Kx, který jsem si pořídil. Mimo jiné, je to poslední zrcadlovka, kterou jsem zakoupil. Ricoh je i s pevným ohniskem můj favorit po DP, na pevné ohnisko jsem zvyklý. Ale ten Kodak, nevěřím........ A nedožene to. Ale to je věc víry a ekonomiky. Já prostě něvěřím ve víru. Ale jinak se měj, věřím spíš ve spojení Ricoh + Pentax. :) M.

Citovat příspěvek

14:33:19 21.01.2012

Fotoaparát má úplně nově vyvinutý CMOS BSI čip

Citovat příspěvek

14:31:27 21.01.2012

[ital]keast (204.45.133.---) Datum: 20. 01. 2012 11:41

Á hele :-) Nějakej mudla si tady obhajuje koupi levnýho výběhovýho šuntu od krachujícího výrobce [/ital]

Checht , to bude asi na mě, že?..:)

No nepotřebuji si nic obhajovat a o výběhu bych být tebou už vůbec nepsal...

Fotoaparát má úplně nově vyvinutý CMOS BIS čip ve kterém jsou použity nově patentované technologie Kodak.
Já sem ho koupil mimo jiné i proto, protože má úžasnou tonalitu a minimální šum až do 1600 ISO ;)
Takže čip výběhový není, zrovna tak nejsou výběhové čipy Kodak vyráběné např. pro Leica, Leaf, Mamia či jiné fotoaparáty...;)

Objektiv Variogon od Schneider-Kreuzenach je to nejlepší co se ve třídě UZ vyrábí, má báječnou kresbu a přenos kontrastu a to za všech podmínek , to se o ostatních UZ napsat nedá..;)

No a jak popsáno a výše odůvodněno, restrukturalizace nemá vliv na zahraniční závody a akvizice, takže se vesele bude vše potřebné vyrábět dál..(tu)

Jen pro tvoji informaci. Kodak Z99 Max se vyrábí ve Vietnamu a výrobu zajišťuje firma Flextronic. To je stejná firma, která vyrábí v Pardubicích pro Apple počítače, a v Brně pro LG TV a monitory.

Jinak já sem ten fotoaparát koupil pro zvláštní příležitosti, protože bych se s takovou krávou nechtěl tahat jako s hlavním fotoaparátem a někde bych už vůbec s ním nemohl, protože bych byl za pitomu..;)
Je pravda, že jeho cena je nízká, jeho cena je cena přívěsku na klíče, tak možná se na něj někdo může dívat z patra. Jeho užitná hodnota je však daleko větší...;)

Pro stabilní fotografování mám ale fotoaparáty, které strčím do kapsy a které nepřekážejí a neotravují. Ricoh GX 100 a Ricoh CX 6.
Ricoh CX6 mohu každému doporučit je naprosto fenomenální...(tu)

Citovat příspěvek

4:13:10 21.01.2012

Místo handrkování vám dodám odkaz na fakta spojená s tímto krokem:

http://www.theregister.co.uk/2012/01/19/kodak_chapter_11/

http://www.channelregister.co.uk/2012/01/05/kodak_chaper_11/

Konečně si uvědomili, že je spousta vyžírků kteří parazitují na jménu Kodak a angažování Pereze, kterého vyhodili od HP bylo chybou, která byla větší, než 6 mil. dolarů za jeho plat...;)

Citovat příspěvek

15:05:22 20.01.2012

[ital]fd (---.7.broadband2.iol.cz)
Datum: 20. 01. 2012 14:44

Nevíte někdo jak se to dotkne výroby filmů? Nevíte, které filmy se přestanou případně vyrábět? [/ital]

Vyrábět se nepřestanou. Je to v článku i uvedeno, že zahraničních akvizic a závodů Kodak se skutečnost nijak nedotýká.

Jedná se pouze o záležitost USA, protože tam jsou ve hře i sociální aspekty, jako je sociální, zdravotní a důchodové zabezpečení zaměstnanců atd.a Kodak má za úkol se s tím vyrovnat dle Amerických zákonů..;)

Citovat příspěvek

Autor: crusoe

15:05:02 20.01.2012

fd - právě výroba filmů je prý stále zisková: http://www.bjp-online.com/british-journal-of-photography/news/2140216/-film-division-profitable-kodak

Citovat příspěvek

15:00:02 20.01.2012

[ital] Ferin007 - uživatel již zaslal 2827 příspěvků (80.246.106.---) Datum: 20. 01. 2012 14:54

* Napsal:
-------------------------------------------------------
> Za prvé mnou vložená informace 19. 01. 2012 09:02
> nebyla, že Kodak zbankrotoval.

Těžká schíza, jinak si to nedovedu vysvětlit.
Proto bylo obsahem inkriminované informace: "kodak-zbankrotoval-prohral-boj-s-digitalem"? grinning smiley
No nic, jedeme dál. [/ital]

Checht...:D

Obsahem inkriminované informace, nebylo to, že Kodak zbankrotoval, ale odkaz na informace....kompletní...ale pro toho kdo umí číst..viz výše...;)...:P

Ňoumo...:D (tu) :D

Citovat příspěvek

Autor: Ferin007

14:54:26 20.01.2012

* Napsal:
> Za prvé mnou vložená informace 19. 01. 2012 09:02
> nebyla, že Kodak zbankrotoval.

Těžká schíza, jinak si to nedovedu vysvětlit.
Proto bylo obsahem inkriminované informace: "kodak-[bold]zbankrotoval[/bold]-prohral-boj-s-digitalem"? :D
No nic, jedeme dál. ;)

Citovat příspěvek

14:49:07 20.01.2012

fd Napsal:
> Nevíte někdo jak se to dotkne výroby filmů?
> Nevíte, které filmy se přestanou případně vyrábět?

To je přesně to, co jsem uváděl. Díky kvalitní novinářské práci už fšici Kodak pohřbívají. ;)

Citovat příspěvek

14:47:19 20.01.2012

sirkeci: Bankrot sice nemusí zcela nutně znamenat úplnej konec existence společnosti (nerozdíl od slova "zbankrotovat", který definitivní konec v běžným použití značí), ale neschopnost splácet závazky jako taková se nazývá platební neschopnost, neboli insolvence.
Likvidace je jednou z forem/vyústěni bankrotu.
Ochrana před věřiteli je naopak rozdhodnutím soudu (relativně běžným), kterým se mj. má [bold]odvrátit[/bold] hrozící bankrot, resp. insolvence, pokud mu podnik předloží životaschopný řešení.
V tom byly ty informace nesmyslný.

Citovat příspěvek

Autor: fd

14:44:45 20.01.2012

Nevíte někdo jak se to dotkne výroby filmů? Nevíte, které filmy se přestanou případně vyrábět?

Citovat příspěvek

13:30:24 20.01.2012

Myslím, že by si jak Ferin007 tak sirkeci měli založit své vlastní vlákno...:D

Citovat příspěvek

Autor: sirkeci

13:14:37 20.01.2012

Ferine, řekl bych, že tady ses trochu spletl, bankrot neznamená konec, bankrotem se ve většině zemí myslí neschopnost společnosti splácet své závazky. Definitivní konec firmy se nazývá likvidace, kde de facto dochází k rozebrání firmy a jejího majetku a dané závazky se tím více či méně splatí.

Nicméně nikdo z nás není neomylný a zpravidla jen blbec nazve druhého blbcem na základě jedné faktické chyby... (td)

Citovat příspěvek

12:57:33 20.01.2012

[ital] Ferin007 - uživatel již zaslal 2824 příspěvků (80.246.106.---)
Datum: 20. 01. 2012 12:13
[/ital]

Se ti divím, že se v tom chceš stále rýpat a okecávat se.:S

Za prvé mnou vložená informace 19. 01. 2012 09:02 nebyla, že Kodak zbankrotoval. Dodal sem jen odkaz na článek, ve kterém je popisován celý případ včetně vysvětlení postupu firmy a k čemu směřuje a dalším okolnostem s kompletní odůvodněním. Normální člověk si to normálně přečetl a věděl...:P
Dál sem 19. 01. 2012 10:21 přesně popsal o co jde i s odkazem na dohody z minulého roku...:)

Potom si teprv přišel ty se svým příspěvkem 19. 01. 2012 10:52 , který si měl ale dát jako odezvu pod článek na inkriminovaném serveru s vyjádřením nespokojenosti práce novinářů. Se divím, že to doposud nechápeš, ale co už, že?...:)

Keast asi proto a díky svým vrozeným indispozicím nechápe už vůbec nic...:P

Citovat příspěvek

12:13:47 20.01.2012

Lasta: Já jsem reagoval přísně k věci, pač hned první (tebou vložená) informace ve vlákně je, že Kodak zbankrotoval. Což je silně zavádějící a nepravdivá informace.
V příspěvku jsem nehodnotil, kdo za to může, jen jsem věcně reagoval na informace, co se tu objevily.
Vadí ti na tom něco?

Citovat příspěvek

Autor: keast

11:41:43 20.01.2012

Á hele :-) Nějakej mudla si tady obhajuje koupi levnýho výběhovýho šuntu od krachujícího výrobce :D :D :D

Citovat příspěvek

14:20:19 19.01.2012

Ferin007 - uživatel již zaslal 2819 příspěvků (80.246.106.---) Datum: 19. 01. 2012 11:26

Podívej se. Pokud si chtěl vynadat novinářům za jejich " práci ", tak si to měl napsat pod článek. Sem to nepatří.

Pokud si chtěl podat informaci, tak si měl napsat, proč ten výplod píšeš bez zjevných souvislostí k vláknu. A měl sis také před tím přečíst diskusi, kde to bylo 19. 01. 2012 10:21 vysvětleno a to zohlednit v příspěvku.....takže víš co asi...;)

Citovat příspěvek

11:26:07 19.01.2012

Lasta: Aneb zaútočím ze zálohy a vezmu nohy na ramena. ;)
Proč ne, tak se to dá taky. A u tebe to zrovna nepřekvapuje.
Tak se tam měj taky.

PS: Proti 19. 01. 2012 10:21 ten můj úvodní příspěvek nemířil. Ale to, pokud umíš aspoň trochu číst, víš dobře.

Citovat příspěvek

11:17:52 19.01.2012

Ferin007 - uživatel již zaslal 2818 příspěvků (80.246.106.---)
Datum: 19. 01. 2012 11:10

Když bulvár, tak bulvár. Není o čem psát a diskutovat...Měj se.

PS:
Jinak pro ostatní..19. 01. 2012 10:21 a další.

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: