Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

fotky z Kodaku easyshare M420 horší než ze starého V603.

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: fotky z Kodaku easyshare M420 horší než ze starého V603.

Autor: Karlikamater

14:33:53 26.03.2011

Soňo abych byl trochu konkrétnější s tím tipem na Fuji ;) : http://www.alza.cz/fujifilm-finepix-f70exr-cerny-d221066.htm#popis

Karlík

Citovat příspěvek

Autor: Stanleykameraman

21:09:12 25.03.2011

Někde si přečetla, že například se zrcadlovkou začátečník nevyfotí vůbec nic a fotky bude mít rozmazané
a podle toho se řídila i s Manual na kompaktu, protože údajně jenom automatika může amatérovi
zajistit dobrou fotku, což je samozřejmě pitomost a některý druh fotek nejde bez Manual vůbec nafotit,
například ty její selfportréty.

Citovat příspěvek

21:02:27 25.03.2011

No ona se v podstatě ptala, ale měla vybraný tenhle konkrétní a v popisech na internetu
jsem Manual nezahlédl, ale stejně do té doby, než se s ním u mě učila, se režimu Manual
zásadně dopředu bála, čili negativní vliv pseudonaučné literatury. :)

Citovat příspěvek

20:48:30 25.03.2011

Hmmm do tohodle Olyho bych osobně nešel (td).....a to se s tebou nemohla nejdřív poradit :S.
Já když vím o někom že dané problematice rozumí víc jak já,tak se nestydím požádat o radu a vyplácí se mi to :).
Měj se mažu na noční.
Karlík

Citovat příspěvek

20:36:15 25.03.2011

Je to SP600 UZ, jinak já mám přece 2x P880 + Z740 :)

Citovat příspěvek

20:32:19 25.03.2011

to jsem všechno vypnul hnd na první použití, ale režim Manual chybí, takže na to, co chce hlavně fotit,
je to na nic, selportrét je s tím nevyfotitelný

Citovat příspěvek

20:30:03 25.03.2011

Stáňo první kam se vždy,,ženu" do menu,je vypnutí toho slavného neoptického ,,stabilizátoru" :( a taky manuální nastavení ISO na co nejnižší hodnotu (nejčastěji to bývá 100 ISO).....a pak trocha osvěty majitele o používání blesku a ISO ;) :).
Jinak souhlas....občas je ta ,,inovovaná" fototechnika k vzteku (td).
Karlík
PS: Soňo pokud ještě sháníš tip na slušný kompakt kolem 5000,-Kč tak bych ti doporučil konkurenční Fuji.

Citovat příspěvek

19:17:21 25.03.2011

Kájo, kamarádka si koupila Omylplus ultrazoom, nemá režim Manual, takže práce s ním je katastrofa,
jedině na poloautomatiku a to je výsledek neodhadnutelný. Šum velký.

Citovat příspěvek

18:45:16 25.03.2011

Soňo,nevím jak je to u popisovaného Kodaku,ale některé moderní kompakty (hlavně ty které mají uváděnou stabilizaci obrazu) mají jako standartní automatický režim nastaveno to, že s ubývajícím světlem zvyšují citlivost (ISO) a tím také ve fotkách vzrůstá šum (uhodla jste správně příčinu nekvality fotek) (tu) a až když už není co zvýšit tak teprve použijí blesk.To je myslím to označení ,,S" (jako Sensitivity....čili citlivost).Starý fotoaparát se nesnažil nesmyslně zvyšovat citlivost až do nekoukatelného šumu,ale raději zavčasu použil blesk (a nebo upozornil na potřebu ho zapnout).
Často známým upravuji základní nastavení nového kompaktu a pak jsou fotky znatelně lepší než tím standartním nastavením co jsem popsal výše.
Karlík
PS:pokud budete chtít vědět jak na to,dejte vědět....není to nic složitého co byste nezvládla.....dám vám sem popis.

Citovat příspěvek

18:27:36 25.03.2011

Milane promiň že tě opravím(troufám si to jen díky mnohaleté fotografické praxi a zkušenostem ;)),ale maximální světelnost objektivu opravdu není rozhodujícím kritériem pro kvalitu výsledných fotek (a je jedno o jako značku kompaktu se jedná).Pokud ta větší světelnost je k dispozici,tak je to určitě příjemný bonus v situacích když je málo světla,ale stále nižší ceny fotoaparátů s sebou zákonitě přinášejí i méně kvalitní objektivy,které aby měly ostré snímky až do krajů fotografie se stejně musí zaclonit třeba až o dvě clony (td).

Jinak souhlasím s chválou na některé ,,staré dobré stroje"..... máme v rodině cca 8 let starý fotoaparát který má rozlišení jen 3 Mpx a pouze 6x zoom ......ale v použití pro běžné rodinné foto (monitor + televize + foto 10x15) ještě dnes,,napráská" spoustě moderních kompaktů.Jak je to možné ??....má kvalitní objektiv který už při nejmenší cloně má velmi slušně ostrou kresbu.....JENŽE tenkrát stál 30 000,-Kč.

Citovat příspěvek

Autor: Milan1054

17:51:56 25.03.2011

No jo, to se opravdu stává u některých modelů.Osobně mám rád Kodaky, ale řada "M" je nějaká nepovedená. Opravdu výborně z malých kompaktů fotí Kodak C142. Dělá stejně kvalitní fotky jako to vaše bývalé véčko, nebo moje elesko. Moje sestra si koupila M873 kovový model a fotky ještě horší než třeba z Olympusu FE 47 a to je co říct. Tak se jej zbavila a koupila právě tu C142 a naprostá spokojenost. Před tím měla nějaké CX a to fotilo nádherně.Dbejte na světelnost objektivu něměla by být horší než 2,8 , vyšší číslo je v našich podmínkách k ničemu.

Citovat příspěvek

Autor: dawe21

14:36:19 29.04.2010

čau koukni se prosím na tento odkaz, moc mi pomůžeš http://mestecko.jamrock.cz/mestecko-kde-to-zije-tam-je-jamrock popřípadě pošli i dál. Děkuju moc :)

Citovat příspěvek

Autor: masox222

17:17:17 18.04.2010

Ahoj
Koukni se prosím na tento odkaz, moc mi pomůžeš http://mestecko.jamrock.cz/mestecko-rampusakov
popřípadě pošli i dál. Děkuju moc :)

Citovat příspěvek

Autor: monikash

19:38:35 09.03.2010

Nechci se hádat, ale vsechny nové modely fotí hůř. A nové Kodaky nejsou vyjímkou. Myslím, že Canon i Samsung budou dělat lepší fotky, pokud si pohlídáte světlost objektivu a manuální režimy.

Citovat příspěvek

17:53:29 05.03.2010

Výběr scény by byl úplně špatně.
Nejlepší je fotit na některý program z PSAM,
P máš možnost korigovat EV do plusu a mínusu
a máš kontrolu nad expozicí.

Citovat příspěvek

Autor: soňa-

17:43:16 05.03.2010

V režimu, který bych nazvala automatický, tj. bez výběru konkrétní scény. Stejně jako u toho starého přístroje.
S.

Citovat příspěvek

16:21:59 05.03.2010

Ahoj. V jakém režimu to bylo foceno?

Citovat příspěvek

fotky z Kodaku easyshare M420 horší než ze starého V603.

Autor: soňa-

15:21:08 05.03.2010

Dobrý den,
předesílám, že vím, že kompakt nemůže udělat dokonalou fotku, ale to po něm ani nechci. Chci fotit něčím, co se mi vždy vejde do kapsy a bez nějakého nastavování před každým záběrem. Nedělám si ambice na uměleckou foto, chci spíše fotodokumentaci jak vyrůstají děti a atd.
Čtyři roky používám Kodak easyshare V603, a co od kompaktu chci, to dlouho splňoval. Poslední dobou ovšem začal dělat čím dál tmavší fotky, typicky večer v místnosti, i když bylo hodně rozsvíceno. Nepomohla ani výměna baterie. NEVíTE NĚKDO ČÍM BY TO MOHLO BÝT?
Včera jsem koupila Kodak easyshare M420 a jsem dost zklamaná. Nehonila jsem se za více MP, těch 6MP u starého mi bohatě stačilo, ale nový nabízel další vychytávky, silnější blesk atd.
Při plně automatickém režimu starý V603 udělá fotku sice tmavší, hlavně pozadí, ale tvář, oči jsou prokreslené, jakoby plastické.
Z M420 je to všechno jakoby smázlé, ploché. JSOU TOTO TY ŠUMY o kterých se pořád píše v souvislosti s více MP??
Přiznávám, že jsem si nijak nepohrála s nastavením, ale to jsem nedělala ani u foťáku starého. Ty fotky jsou však nebe a dudy.
Ten M420 jdu dnes vrátit, vadí mi i to, že dost hlučně zaostřuje (série dost slyšitelného kovového cvakání).

Máte někdo podobnou zkušenost, že starý, méně vybavený foťák dělal lepší fotky?
A to hlučné zaostřování?
Je Kodak nekvalitní značka?
A jaký teda jiný kompakt (já vím, to se řeší pořád :-) ) cca do 5 tis., pro mé účely-viz výše.
Předem děkuji za reakce.
Soňa

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: