Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Redukční kroužek a DX7590 - veliký problém

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Redukční kroužek a DX7590 - veliký problém

Autor: MMPetrik

7:56:31 26.10.2005

Díky moc za reakce :-) Něco takového jsem si myslel ale nedoufal, že to může být pravda :-(
Ten kroužek je vlastně originál od kodaku - myslel jsem si že to mají vyzkoušené. No mám už objednaný blesk externí, takže to bude v pohodě. Jestli se můžu zeptat jaký máte blesk? Já si objednal od Fomei 328 DS - má synchro kabel. A jestli fungují ty hodnoty co udávají na zadní straně blesku (vzdálenost a k tomu je přiřazená clona).
Díky moc

Citovat příspěvek

Autor: palomik

8:21:19 25.10.2005

Mozno to nebude uplne k veci, ale po precitani prispevkom ma napadlo, ze DX7590 ma moznost nastavenia AF CONTROL v menu na hodnotu Accessory Lens AF. Toto nastavenie by malo vyradit pri zaostrovani externe cidlo, je mozne ze ho vyradi aj pre blesk

Citovat příspěvek

Autor: JPL

18:20:48 24.10.2005

Abych to doplnil. Protože jsem zaznamenal rozdíly v intenzitě záblesku, raději používám externí blesk upevněný na lyžině přišroubované ke stativovému závitu. Mám dokonce blesky tři. Jeden hlavní, který jsem prověřil ohledně odpalovacího napětí (viz manuál o užití blesku externího - max hodnota 500 V). A pak mám dva malé užívané jako výpomocné nebo vedlejší a pomocný ....atd. - viz osvětlování. Prostě jeden až dva další blesky odpaluji synchrokostkami neboli čidly reagujícími na záblesk hlavního blesku. A na interní blesk kašlu, neboť je nespolehlivý a nedá se přesně určit clona při manuláním nastavení expozice. Sice jsem experimentálně určil směrné číslo interního blesku jako 7, ale někdy se chová jako fracek se směrným číslem ještě polovičním.

Citovat příspěvek

Autor: JPL

18:13:16 24.10.2005

DX 6490 i DX 7590 mají tzv. duální zaostřování. T.j. jedno vyhodnocení skrze objektiv na principu kontrastu foceného objektu a druhé vyzařováním neviditelného paprsku, který se po odrazu od objektu vrací zpět a je zachycený čidlem vyhodnocován. To jsou ta kulatá okénka nad objektivem.
I když užívám DX 6490 jeden a půl roku (7590 je vlastně vylepšení) , nedočetl jsem se nikde nic o tom, že by blesk intenzitou reagoval na vzdálenost foceného objektivu. Ovšem je to možné, zvláště když jsem zaznamenal také rozdíly v intenzitě záblesku (markantní je to při manuálním nastavení expozice, kdy člověk vychází z nějakého směrného čísla, které jsem experimentálně určil jako hodnotu 7, a pak to číslo dělí vzdáleností, aby si vypočetl clonu). V tom případě by to ale znamenalo, že část vyzářeného paprsku zavadí o přírubu adaptéru, vrátí se zpět a je vyhodnocena jako malá vzdálenost mezi DF a předmětem. No to jsou věci.

Citovat příspěvek

Redukční kroužek a DX7590 - veliký problém

Autor: MMPetrik

12:49:31 22.10.2005

Máte někdo redukční kroužek na filtry a podobně? Máte taky problém fotit s bleskem?
Když tam totiž nasadím tuto redukci, tak blesk bleská úplně na minimum. Jako by mu vadilo to rozšíření a on zaměřil na ten prstenec, tak potom nedobleskne tam kam má.
Otázka: CO S TÍM ???

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: