Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Aperture a Fuji S5Pro

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Aperture a Fuji S5Pro

Autor: František Pecen

16:48:17 09.05.2011

Posílám odkaz na RAFy z Fuji S5Pro. Jsou to 3 expozičně posunuté sady (expozice dle fotoaparátu/-0,7EV/-2EV). Každá sada je tvořena 2 fotografiemi (základní/rozšířený dynamický rozsah). Co je co by mělo být patrné z jejich názvů. Snímky jsou sbaleny s minimálním stupněm komprese do 1 ZIPu.
Vše je foceno na základní ISO (100). Pokud by byl se staženým souborem nějaký problém, dejte vědět.

[url]http://www.ulozto.cz/8929207/s5pro-test-dr-zip[/url]

Citovat příspěvek

Autor: Calven007

11:45:50 09.05.2011

Super, dopredu ďakujem.
Postoj Apple taktiež chápem. Trh nepustí. Na druhej strane firmy si svoje know-how dosť často taja a nechávajú si to pre svoj firemný RAW convertor. Takže chybička môže byť podelená medzi oba firmy.
Mal som v časoch mojich foto začiatkov S5600 a niekde mám zopár snímok v RAW - pokúsim sa ich nájsť a skúsiť to s nimi. Uznávam, nie je to ten level ako S5Pro, ale aspoň zistím, či Apple odignoroval len S5Pro alebo Fuji ako také.

Citovat příspěvek

18:52:32 07.05.2011

Bez problému. Někam to v průběhu týdne pověsím a dám vědět. Applu se zase moc nedivím. S5Pro je z hlediska vývoje techniky babičkou a zdá se, že následovníka z řad DSLR mít nebude. Ostatní firmy šly jiným směrem, takže nepodpora super CCD je z ekonomického hlediska Applu pochopitelná. Ale stejně je to škoda.

Citovat příspěvek

Autor: Calven007

18:30:46 07.05.2011

Ahoj, celkom by ma to zaujímalo, ako sa k takémuto RAWu Aperture postaví. Ak by som Ťa poprosil, aby si jeden takýto RAW niekde uploadol, aby som som sa s ním mohol hrať, chcel by som veľa? :-)

Citovat příspěvek

12:47:40 07.05.2011

Výsledek bádání pro další eventuální zájemce: Aperture nepodporuje plný dynamický rozsah Fuji S5Pro (nevyužívá informace z R pixelů) (td).

Citovat příspěvek

Autor: radimv

0:39:55 07.05.2011

ad "Ověřovat nemohu. S5 sice mám, ale pro Apple - potažmo Aperture - se zatím pouze rozhoduji a sbírám informace."

- asi by nemusel být tak velký problém najít někoho s Aperture komu se dá zaslat příslušný testovací soubor z S5Pro nebo si zajít se souborem do nějaké prodejny Apple (tam bývá Aperture běžně v provozu)...

Zatim zdar

Citovat příspěvek

15:43:18 06.05.2011

Díky za reakci. Ověřovat nemohu. S5 sice mám, ale pro Apple - potažmo Aperture - se zatím pouze rozhoduji a sbírám informace. Zatím jedu na klasickém PC s Win/Linuxem. Tož asi tak.

Citovat příspěvek

Autor: radimv

14:32:00 06.05.2011

ad "Ačkoliv jsem pilně prolézal různá zákoutí internetu, nepodařilo se mi jednoznačně ověřit,..."

- internet neni koncipován jakožto "ověřovací" nástroj (každej si tam může napsat co chce -> tzv. "cochcárna" která je poměrně ekologická protože nemusíme pro každej paskvil ničit papír apod.)

- na ověření neni potřeba ztrácet čas na webu, ale jednoduše vzít příslušný položky (S5Pro, Aperture) a zkusit to... bývá to mnohem spolehlivější :-)

Zatim zdar

Citovat příspěvek

Aperture a Fuji S5Pro

8:55:02 06.05.2011

Ačkoliv jsem pilně prolézal různá zákoutí internetu, nepodařilo se mi jednoznačně ověřit, zda
program Aperture (3.1) plně podporuje dynamický rozsah super CCD čipu fotoaparátu Fuji S5Pro.
Tj. zda využívá při konverzi RAWu informaci z S i R pixelů.
Jak to tedy je, podporuje nebo ne :S?

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: