Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

mrtvá(?) SD karta

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: mrtvá(?) SD karta

Autor: LudekBrno

16:10:33 24.04.2012

smasher:

co tě vedlo k vyhrabání tak steré diskuze? :) Jinak na svém názoru trvám, A-data jsou problematické. Ne-li rovnou poruchové, tak se spoustou zařízení nejsou kompatibilní.

Citovat příspěvek

Autor: Ferin007

14:58:36 23.04.2012

Moje osobní zkušenost jistě není rozhodující (Kingstony používám již několik let), nicméně pokud je mi známo, karty této značky jsou obecně považovány za kvalitní (levnější obdoba SanDisků).

Citovat příspěvek

Autor: smasher

14:39:39 23.04.2012

LudekBrno Napsal:
-------------------------------------------------------
> rd nepřihlášen:
> přečti si diskuze pořádně, potvrzují to i
> prodejci. A-Data je největší šmejd mezi kartami.
> Druhý v pořadí je Kingston
>
> Osobně používám několik karet Kingston bez
> problému, ale díky své osobní zkušenosti si
> nedovolím narozdíl od *lasty vyvracet většinovou
> zkušenost
>
> Ale každému co jeho jest. Speciálně u *lasty
> používání A-data nevadí, protože jeho fotky
> nestojí za to, aby byly uchovány déle, než několik
> sekund, proto je A-data ideální, nemusí se
> vlastnoručně namáhat s mazáním. Karta se o to
> postará sama
>
> http://jobfoto.cz

Další "zaručený" blábol typu tahle značka je nejhorší apod.
Kam na to ty pořád chodíte? :S

Citovat příspěvek

Autor: martin251

0:23:59 21.06.2011

mám několik karet nejstarší 32 mb panasonic. dle mých zkušeností největší spokojenost s xd Olympus, nasledují SD od panasoniku,san disk taky v pohodě,emtec a verbatim mi taky fungují, ale mám dvě dvojky od kingstonu a ty jsou obě v prdeli. nastěstí na nich nejsou žádné cenné fotky.

Citovat příspěvek

10:46:21 08.01.2011

rd:

jak jsem psal, osobní zkušenost jednoho člověka nelze považovat za průkaznou. Osobně jsem používal bez problému hromadu karet Kingston, přestože jak jsem se dozvěděl později, není to zrovna vzor spolehlivosti :) Ten druhý odstavec je určen pro *lastičku, on už si ho přebere ;)

Citovat příspěvek

Autor: rd nepřihlášen

10:43:16 08.01.2011

2 LudekBrno: Já ti tvůj názor neberu, jen jsem naznačil, že je zbytečné ho pořád dokola opakovat. Kdo chce, informace si najde. A škoda toho tvého posledního odstavce, osobní útoky nikomu neprospějí.

Jinak abych přispěl trochu k tématu - mám několik let několik různých SD(HC) karet (2, 4 a 8 GB) A-DATA, Kingston a Sandisk (mobily, navigace, foťáky, USB čtečka kterou mám jako flashku) a nikdy jsem s žádnou kartou problém neměl. Aktuálně mám ve foťáku (kterým nejvíc fotím) rok a půl A-DATA (8 GB) a strach nemám, neboť moje fotky by neznamenaly pro lidstvo žádnou ztrátu :D

Citovat příspěvek

9:59:20 08.01.2011

rd nepřihlášen:
přečti si diskuze pořádně, potvrzují to i prodejci. A-Data je největší šmejd mezi kartami. Druhý v pořadí je Kingston :)

Osobně používám několik karet Kingston bez problému, ale díky své osobní zkušenosti si nedovolím narozdíl od *lasty vyvracet většinovou zkušenost :D

Ale každému co jeho jest. Speciálně u *lasty používání A-data nevadí, protože jeho fotky nestojí za to, aby byly uchovány déle, než několik sekund, proto je A-data ideální, nemusí se vlastnoručně namáhat s mazáním. Karta se o to postará sama :D :D :D

Citovat příspěvek

Autor: *

23:58:28 07.01.2011

rd nepřihlášen.......:D (tu)

Mám několik A Data a Panasonic-žádný problém.. (tu)

Kingston,,,lehla (td)

Citovat příspěvek

Autor: rd nepřihlášen

22:36:16 07.01.2011

Prošel jsem si diskuse a nejvíce na A-DATA nadává LudekBrno :D Stačí někde napsat "A-DATA" a reakce je jistá ;)

Citovat příspěvek

22:28:58 07.01.2011

wanthom:
to sis pomohl, A-data je nejporuchovější značka paměťových karet :D Stačí si tady projít diskuze. Ale třeba náhodou budeš mít štěstí a nepřijdeš o neopakovatelné fotky ;)

Citovat příspěvek

Autor: wanthom

22:06:44 07.01.2011

Mám tu ADATU a poviem Vám je to paráda. Je o dosť rýchlejšia ako ten kingston, žiadny problém s ňou!

Citovat příspěvek

Autor: ďaur

17:28:11 25.11.2010

asi su nějaká výjimka, protože karty mám od různých "výrobců", od 8mb do 16 gb, mezi nimi i kingstony až do 16 gb a ZATÍM jsem žádnou za několik let nemusel vyhodit (nebo že by to bylo foťákama? ;))

Citovat příspěvek

Autor: wanthom

17:10:05 25.11.2010

Tiež mám popisovaný problém s Kingston SDHC 8GB Class10. Najskôr išla bez problémov a po pár desiatok fotkách začali chyby na fotkách a potom už vôbec sa nedalo čítať. A to je už druhá karta, prvá robila to isté, išla na reklamáciu, dali mi novú a tiež to isté. Idem ju vrátiť a budem pýtať inú značku, ešte tam majú ADATA.

Citovat příspěvek

Autor: premekh (neprihlaseny)

15:45:19 18.10.2010

Já jsem nakonec taky byl nucen kartu vyměnit, protože se mi pokaždé stalo, že pár fotek bylo na kartě poškozených. A navíc - taky to byla karta Kingston. Takže další karta už od Kingstonu nebude, aspoň u mě.

Citovat příspěvek

Autor: allfa

6:15:06 05.10.2010

Přesně ten samý problém s kartou Kingston SDHC 8GB Class10. Ve foťáku najednou chyba karty a už nešla nikde přečíst, ani nebyla detekována. Pomohla jen reklamace - výměna za novou. No teď ale nevím, jestli je bezpečné používat karty Kingston.

Citovat příspěvek

Autor: makofoto

22:56:11 19.09.2010

Nedávno jsem řešil podobný problém s kartou jednoho Mexičana, který měl na SD kartě (Kingston) fotky z celého evropského hudebního turné. Problém vznikl v okamžiku, kdy kartu vložil do čtečky v cizím notebooku - počítač kartu vůbec nepřipojil a po vložení zpět do fotoaparátu hlásil foťák špatnou kartu. Zkusil jsem ji vložit do čtečky v počítači a karta se chovala jak popsáno výše - stále se připojovala a odpojovala. Pustil jsem software RescuePro, který byl součástí zakoupené CF karty od Sandisku. Program kartu našel a dokázal vydolovat po pár desítkách minut všechny fotografie. Celkem se jich podařilo zachránit 700, z toho jich bylo cca 25 částečně nebo zcela poškozených, což považuji za úspěch. Zatím mne tento program nikdy nezklamal.

Citovat příspěvek

Autor: premekh

16:39:10 14.09.2010

nicom: Kámoš včera odjel na dovču, vrátí se za týden, tak zjistím přesně, kam to dával. Když si ale na seznamu (seznam.cz) zadáš do vyhledávače "záchrana dat", tak na první straně vyjede dost firem, které se tím zabývají. Viz třeba:

http://www.dataclinic.cz/cz/zachrana-dat-a-obnova-dat/cenik/

Procházel jsem některé a u karet či flash disků ceny začínají na 500 Kč. Zkus pohledat.

Citovat příspěvek

Autor: nicom

14:58:11 14.09.2010

Tak pokud to nejaka firma dela za 800 sem s ni.
Kdyz jsem si pred par lety delal pruzkum, tak obnova dat z poskozene CF karty (ctecka se jevila jako prazdna) se pohybovala od 6000

Citovat příspěvek

Autor: premekh

14:39:20 14.09.2010

Kamarád nechával u nějaké firmy dolovat fotky ze špatné karty, chtěli za to 800 Kč, ale aspoň kromě pár fotek mu vytáhli všechny fotky.

Já jsem měl o víkendu problém s tím, že mi najednou během focení foťák zahlásil, že karta není naformátovaná a bylo po focení. Karta pak nešla ani v jiném foťáku a čtečka mi ji taky nerozpoznala. Zkoušel jsem asi 10 prográmků a z toho mi vyšly dva použitelné: PhotoRec - je zdarma a podařilo se mu jednak kartu detekovat a druhak vytáhnout z ní přes 90 % fotek, akorát to u 4GB SDHC karty trvalo přes půl hodiny. Druhý program je Disk Internals Flash Recovery, který by asi kromě 3 fotek obnovil všechny - jediný problém je v tom, že aby fotky uložil, vyžaduje plnou verzi, která stojí nějakých 1200 Kč.

Po naformátování karty to vypadá, že funguje normálně, ale mám obavy, aby až to nejmíň budu potřebovat, zase neklekla. Stávají se takovéhle věci a bude karta fungovat, nebo ji mám zrovna vyhodit a koupit novou?

Citovat příspěvek

Autor: teevee

13:32:22 24.08.2010

to grafoma : bez uspechu. Pokud na kartu zkusim aplikovat obnovu (karta je pripojena pres ctecku aby mela svoje pismeno) tak se program zasekne do te doby nez kartu vytahnu ze slotu, v ten okamzik mi rekne ze tam nic neni.
to Vase_B : toto me napadlo tez ale je tady je ten problem ze se karta vubec nenadetekuje. Windows na ni nereaguje vubec, linux zjisti ze byla pripojena do slotu ale pak zahlasi timeout.
Obavam se ze tam bude nejaky HW problem. Podobne chovani jsem ted zaznamenal u cteni mikro sd pres redukci kde mam asi nejakej blbej kontakt. Obcas se nepripoji a v linuxu zahlasi timeout error.
Nasel sem nejakou profi firmu co se zabiva vysekavanim dat, tak uvidim co mi reknou a nakolik odhadnou cenu.

Citovat příspěvek

Autor: Vasek_B

10:42:37 21.08.2010

Ahoj, nedávno jsem řešil podobný problém známému který mi přinesl kompakt s tím že nemůže přenést fotky do počítače. Závada vznikla při přenosu fotek do počítače a při tom se mu vypnul foťák z důvodu vybití baterek. Pokusím se napsat postup který jsem použil jestli pomůže. Jednalo se o kartu SD. Kartu jsem vyjmul z foťáku a pokusil se jí přečíst v externí čtečce. Zprvu se mi objevila ale při pokusu o kopírování fotek do PC se karta odpojila a nebyla ani vidět v systému Windows jako jednotka. Takže po několikátém neúspěšném pokusu s různými softy o záchranu a přenos fotek, vždy se stejným výsledkem odpojení karty jsem tuhle metodu vzdal. Opět jsem kartu ze čtečky vyndal a vložil zpět aby se alespoň na chvíli v systému objevila a pak jsem na ni dal rychlý formát z Windows. Pozor musí být zvolen rychlý formát ne úplný! Pak jsem na vlastně jakoby prázdnou kartu pustil záchraný program PC INSPECTOR™ smart recovery a spustil obnovu dat. Program obnovil kompletně obsah karty do PC. Ze záchráněného obsahu byly poškozeny pouze dva snímky, ostatní v pořádku. Třeba tento postup někomu pomůže. Samozřejmě záleží na druhu poškození karty, pokud se jedná o softwarovou chybu zaviněnou zařízením které na ní zapisuje, je většinou záchrana úspěšná. Pokud se jedná o chybu karty z důvodu poškození vlastní karty (selhání HW), popřípadě úplné zničení karty, myslím že již nic nepomůže.

Přeji málo chybných karet Vašek.

Citovat příspěvek

Autor: grafoman

15:23:07 17.08.2010

http://www.cardrecovery.com

Citovat příspěvek

mrtvá(?) SD karta

Autor: teevee

12:54:46 17.08.2010

Zdravím
Potřeboval bych nějaký šikovný SW na práci s SD kartama. Fotil jsem na SD a pak se mi najednou odmlčela. Myslel jsem že jen poskozena FAT, protože jsem špatné fotky mazal, ale bohužel bude asi problém horší. Zatím jsem nenašel program který by na tuto kartu viděl, takže jsem nemohl zkusit obnovování. PC Inspektor přes čtečku karet se snaží ale skončí na tom že neodpovídá. Pokud dám kartu přímo do slotu PC tak o ni Win ani neví.
Doporučte prosím nějaký SW nebo postup.
Ještě pár věcí co jsem vypozoroval:
- Kartě není ve Win přiřazeno písmeno, musím "pracovat" přes čtečku kde je písmeno přižazeno automaticky čtečce
- Foťák (D40) kartu detekuje ale napíše že je poškozena a ani ji nelze naformátovat

Je na ní 300 fotek v RAW o které bych nerad přišel, páč sem je nafotil na Islandu. Je to Kingston který jsem koupil před měsícem.
Děkuji za odpovědi

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: