Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Cistení tiskové hlavy

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Cistení tiskové hlavy

Autor: Viki ♂

14:18:05 16.03.2015

pavel dvořák napsal/a

tommich napsal/a

Mám multifunkční tiskárnu Brother DCP115C, vyměnil jsem tonery a netiskne mi černá.Čištění jsem spustil několikrát a nepomohlo to.
Poraďte mi,prosím vás, jestli existuje nějaká možnost,jak tisk zprovoznit.

dobry den,tež mam ten problem,take nechce črná tisknout,asi to rozdelam a uvidím co tam ty japonci dělaj

dělalo mi to taky, měl jsem to v servisu a nic. tak jsem nastavil tisk na nejlepší kvalitu a několikrát jsem tiskl černý tučný tisk. asi po čtvrtém pokusu zaschlý inkoust povolil a jede jako nová. po resetování počítadla jede více než 7 let jak hodinky!

Citovat příspěvek

Autor: pavel dvořák ♂

21:55:44 02.02.2015

tommich napsal/a

Mám multifunkční tiskárnu Brother DCP115C, vyměnil jsem tonery a netiskne mi černá.Čištění jsem spustil několikrát a nepomohlo to.

dobry den,tež mam ten problem,take nechce črná tisknout,asi to rozdelam a uvidím co tam ty japonci dělaj

Citovat příspěvek

Autor: EvaT

19:46:57 16.04.2012

Udělalo mi to uplně to stejné, vyjelo mi, že není naistalovaná tisková hlava..vůbec si s tím nevím rady, nemám tu tiskárnu zas tak dlouho, abych měla kupovat novou. Když to dám někam do servisu, vymění mi tam tu holku? Nemám v blízkosti nikoho schopného,kdo by mi ji vyměnil..a to čištění destilovanou vodou taky nepomůže? Mám strach se tam čehokoliv dotknout, abych tomu neublížila ještě víc...

Citovat příspěvek

Re: Cistení tiskové hlavy/chyba U051

Autor: Bambuch

3:29:01 04.02.2012

Neřešit, vyhodit a koupit novou. Já jsem jednou v životě koupil hlavu do tiskárny. Ucpaly se mi totálně žluté trysky. Protože jsem měl nakoupené inkousty reseter a byl jsem na tiskárnu zaveden a nové modely už měli všechno jinak, tak jsem zainvestoval 2000Kč - takovou blbost už nikdy neudělám. Tiskárna vytiskla pár stránek a opět žlutá v čudu.

Citovat příspěvek

Re: Cistení tiskové hlavy/chyba U051

Autor: Martin V.

0:26:28 01.02.2012

Ahojte, no asi nejsem úplně správně, ale poraďte někdo prosím. Z ničeho nic mi má Mp610 od canonu vyhazuje chybu U051 nenainstalovaná tisková hlava, čistil jsem to tou destilkou. Na servise říkali, že spravit nelze, ž eje to mechanicky poškozené, ale tak najednou? Nemáte někdo šajn co s tím? Nenabídne někdo starou hlavu, či tiskárnu za pár kaček pokud to leží někde ve skříni? Nová hlava je za cca 1500,- to je humus, kus bakelitu s čipem, je mi líto ji vyhodit, je jinak bomba a peníze nejsou na vyhazování. Nemáte s tím někdo zkušenosti apod.?
Dík za info
Martin

Citovat příspěvek

Re: Cistení tiskové hlavy dx4000 - epson

Autor: emil liška

10:35:26 30.12.2011

Martin Hradecký Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahoj, koukám asi na staré téma.
>
> Potřeboval bych poradit jak na tuhle trojkombinaci
> od epsonu. Jak se dostat k hlavě abych ji mohl
> něčím propláchnout. prosím poraďte.
>
> Ahoj Martin

Citovat příspěvek

Autor: MMMM

11:45:57 27.10.2011

Zdravím všechny zoufalé čističe zaschlých hlav.

Tak jsem pročítal příspěvky a jelikož už nezabíralo nic, co jsem před tím vyzkoušel (čištění, tekutiny na rozpouštění a další podobně šetrné metody), tak jsem vyzkoušel horkou destilku (tu).
Takže tuto metodu můžu doporučit, alespoň mě zatím pomohla u Canon MP630. Horkou destilku tam a zpátky promýt pomocí stříkačky nasazené přímo na gumové těsnění pod cartridgema a funguje a tiskne zatím dobře, držím pěsti všem.

Citovat příspěvek

Autor: Roman Mádr

22:50:54 19.07.2011

Dobrý den. Mám problém, nemůžu vyčistit tiskárnu Canon IP4200. V manuálu jsem pomoc nenašel. Prosím Vás, pomůžete mi? Předem děkuji. RM

Citovat příspěvek

Autor: mha

9:25:39 08.07.2011

zdravím, má někdo zkušenost s čištěním uv trysek océ 550GT ?

Citovat příspěvek

Autor: Hainz

12:11:30 23.06.2011

to, že je hlava zespodu špinavá je normální jev. A jelikož černá přetluče všechny barvy, tak proto ta špína je černá. I odpadní inkoust je vždy zbarvený do černa, ačkoliv se čistí všechny trysky (barvy). Hlava se většinou ušpiní při parkování kdy dosedne na gumové těsnění, které je většinou nasáklé barvou. Pokud inkoust samovolně z hlavy nekape, tak je vše OK.

Citovat příspěvek

Autor: o-die

19:26:05 22.06.2011

Teplá destilovaná voda funguje.

Měl jsem problém s ucpanými tryskami na multifunkční Pixmě MP610 od Canonu, hloubkové čištění nepomohlo. Tak jsem dle doporučení vyčistil hlavu teplou destilovanou vodou. Pomohlo to. Z nějakého důvodu mi ale uniká černá barva, takže pokaždé co vyndám tiskovou hlavu, tak je celá špinavá. Myslel jsem, že to je únikem barvy z cartrige, které si sám doplňuji. Tak jsem koupil novou, další den vyndám celou hlavu a opět byla celá od černé. Tak nevím čím to je. Tuší někdo? Já si myslím, že je chyba v hlavě. Ale tiskne docela dobře, pro mé potřeby to stačí a tak hlavu určitě měnit nehodlám. Hlavní zpráva pro další nešťastlivce je, že teplá destilovaná voda na ucpané trysky funguje. GL

Citovat příspěvek

Autor: Slapa

0:48:20 05.05.2011

Koupil jsem litr inkoustu za cca600kc plnim s tym uz 6 roku canon MP110 podle firmware jsem na tom vytiskl pres 8000 ... a pořád funguje bez problémů... myslím že originální inkoust je tak drahý že je lepší potom koupit hlavu. :)

Citovat příspěvek

Cistení tiskové hlavy dx4000 - epson

Autor: Martin Hradecký

12:22:19 23.03.2011

Ahoj, koukám asi na staré téma.

Potřeboval bych poradit jak na tuhle trojkombinaci od epsonu. Jak se dostat k hlavě abych ji mohl něčím propláchnout. prosím poraďte.

Ahoj Martin

Citovat příspěvek

Autor: PavelS

17:39:16 06.03.2010

Tiskárna Canon S 900, stará asi 5 - 6 let, provoz výhradně na refily InkJet (ze čtvrtlitrovek), zatížení střední, fotky tištěny vždy po několika měsících, vždy bez problémů, někdy i 5 týdnů mezera mezi tisky.
Dnes pokusy čistit vodou, či alkoholem bez zjevného, bez jakéhokoliv zlepšení.
Ještě mám dost inkoustů v zásobě, snad seženu nějakou novou, kde bych je dojel.

Citovat příspěvek

Autor: Tomy1

21:40:01 14.01.2010

Ahoj lidi, po tisknutí na tiskárně canon i560, když se hlava ukládala došlo k výpadku proudu. Od té doby netiskne žlutá barva a čištění vůbec nepomáhá. To bude asi něco s elektronikou v hlavě, nebo něco jiného? děkuji za nápady. T K

Citovat příspěvek

Autor: mamča 39

22:08:43 21.12.2009

Již půl roku jsem neměla v tiskárně Epson DX 4400 barvy. Zkrátka se netisklo. Nyní jsem si koupila za litr 4 barvy.
Je možné tedy že mě zaschly trysky?? jak je mám vyčistit??
Prosím poradíte mi??
Děkuji Martina :S

Citovat příspěvek

Autor: artex

14:50:02 17.07.2009

Přídám svou zkušenost, třeba se to bude někomu hodit. Já jsem to vyřešil tak, že jsem u Canonu S400, který nevytiskl už ani čárku, po různých neúspěšných pokusech, vzal stříkačku z refillkitu od Crocodilu, nasadil na ni přiloženou jehlu(pasuje přesně na kapiláry), nasál jsem destilovanou vodu, nasadil na kapiláru, která je v tisk. hlavě. Pořádně jsem zmáčkl a ejhle, vylítlo to jako špunt. Z tis. hlavy začnou tryskat pramínky. Chce to ale stejným způsobem pročistit celé vedení až k toneru, protože ucpané to může být kdekoliv. Případně po zkušebním tisku postup ještě zopakovat a podívat se na tis. hlavu jestli je čistá.

Citovat příspěvek

Brother DCP115C

Autor: tommich

10:23:20 30.12.2008

Citovat příspěvek

Re: Cistení tiskové hlavy- Pixma iP 1500

Autor: Čuk

6:53:25 31.07.2008

Pokud to někomu pomůže, tak já jsem vřešil problémys hlavou iP 1500 tak, že jsem ji celou položil do nádoby s technickým líhem na cca 12h, po vložení do tiskárny jsem dal hloubkové čištění abych dostal rychleji inkoust na správná místa, vše je nyní v pořádku a tiskne pěkně... používám neoriginální cartrige v ceně 36,- za kus (tu) :)

Citovat příspěvek

RE: Cisteni tiskove hlavy

Autor: rachot

8:08:07 04.02.2008

Třeba www.eprint.cz

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: Spurok

18:51:26 03.02.2008

kde jsi koupil tu hlavu na ip 5200. také mi nechce jít purpurová po veškerém snažení, díky Sp

Citovat příspěvek

Autor: Pavel_J

0:06:20 16.01.2008

Zdravím kolegy zoufalce.

Ještě bych měl poznámku k tomu dietylen a jemu podobným glykolům. Sehnat je nebude asi žádný problem. Prodávají se benzinové pumpy pod názvy jako "Fridex" a podobně, budou však asi nějak namíchané, což nemusí vadit. O zmíněné jedovatosti nepochybujte, je to ostatně i na flašce napsané. Nemám představu o jejich čistících schopnostech, očekávám však, že budou mírně hygroskopické (podobně jako glycerin, ten by šel asi použít podobně) a snad tak pomohou proti zaschnutí při plánované odstávce tiskárny.

Snad taky pomůže, jestliže tiskárnu, poté co ji vypnete, taky přikryjete nějakým neprůdušným futrálem ušitým na míru. Snad i to zpomalí vysychání, ke kterému jinak nutně musí docházet.

Pro čištění bych, v nouzi nejvyšší, kdy má člověk pocit, že nic nepomůže, zkusil (nejprve slabší, snad 5-10 %) roztok uhličitanu amonného, prodává se pod pseudonymem "cukrářské droždí". Tato látka se zhřátím mění v plyn (dříve než voda samotná), možná pomůže profouknout trysky.

Vše co lijete do hlavy vyzkoušejte, zda nenaleptává plasty, z nichž je hlava udělaná. Mohlo vy vzniknout lepidlo.

PJ

Citovat příspěvek

Autor: Rosťa

8:10:18 15.01.2008

Prosím poradí někdo jak vyčistit hlavu tiskárny Brother-DCP-115c, předem děkuji.

Citovat příspěvek

Re: cistenie hlavy a odpadoveho zasobnika

Autor: martin808

11:26:49 19.12.2007

Dobry chcel by som vas poprosit o postup na cistenie hlavy na canon i560,a na cistenie odpadoveho zasobnika

dakujem

Citovat příspěvek

Autor: viduna

14:37:50 08.07.2007

Díky za rady. Zkusím ještě ten líh. Do nové hlavy se mi moc nechce jít. Mám už po záruce a dá se čekat, že se co nevidět vynoří další problém, na nějž by se nemusela vztahovat záruka na opravu hlavy.

Citovat příspěvek

Autor: lar

18:06:23 07.07.2007

To je slušná cena,do 2KKč bych možná za novou tiskovou hlavu taky dal.

Citovat příspěvek

Autor: Vamp

15:44:30 07.07.2007

To lar:
Na i850 stála 2.500 nebo 3.500 (prostě něco "x a půl tisice", bohužel už je to dlouho, tak si to nepamatuju). Proto celkem přijemné překavpení bylo, že na iP 5200 stála i s "prací" asi 1.800

Ciao
Vamp

Citovat příspěvek

15:15:29 07.07.2007

No já náhodou chemik jsem, je docela logické,že hexan nefunguje-je potřeba polární rozpouštědlo. Jak jsem už psal stačí čistý líh-alkoholy a glykoly mají podobné fyzikální vlastnosti jako alkoholy. Pochybuje,že bez živnostenského listu je možný sehnat diethylenglykol, který je mimochodem jed.
A s novou tiskovou hlavou přeji hodně štěstí, moc nevěřím tomu že bude za rozumnou cenu .... na i950 chtěli cca před rokem skoro 4kkč.

Citovat příspěvek

Autor: Vamp

22:05:18 06.07.2007

To viduna:
No... zkoušel jsem čistit zanesenou hlavu Canon i850 n-Hexanem.

Výsledkem je nedoporučení. Mám takový pocit, že to rozpustilo nejen inkoust, ale současně s tím i další věci okolo. ANebo se to nějak vysráželo... nevim. Prostě po "čištění" tisklo mnohem méně trysek, než před ním.
Jinak mi zatim dost pomáhalo uvařená destilka: nechat působit nejméně 15 minut a mezitim občas vyměnit za teplejší (a čistou). Ale když píšeš, že to nepomáhá...

Jinak jestli jsi z Prahy (a jsi s tiskem iP4000 spokojen) zavolej do Konsigny. Hlavu by měli mít, cena by měla být nižší, než nová tiskárna. Nezáruční servis hlavy spočívající v otevření tiskárně a výměně hlavy (jde s nima mluvit, takže si nechaj vysvětlit, že víš, že je to v hlavě) stojí cenu hlavy + nejmenší jednotku jejich práce (300,-).

Pokud se do toho nechceš pouštět, tak chemikálie lze sehnat buď v P-Labu (www.p-lab.cz) anebo u Merci (www.merci.cz). Propylenglykol jsem tam nenašel. Chemik nejsem, nejpodobnější tomu, co jsem tam viděl, byl ethylenglykol. Jen upozorňuju, že potřebuješ objednávku potvrzenou od nějaké firmy (je v podstatě jedno jaké) - jakožto obranu před feťáky (kteří tam prý chodili nakupovat toluen a další lahůdky.

Ciao
Vamp

Citovat příspěvek

18:10:14 02.07.2007

Propylenglykol jsem nezkoušel,ale čistý líh funguje obdobně

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno: