Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

CANON EOS 400D výdrž baterie

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: CANON EOS 400D výdrž baterie

Autor: Obzorák

8:28:46 10.04.2012

Tiež som zaregistroval príbuzný problém na 550D. Ak zabudnem vypnúť foťák, tak v poslednej dobe je niekedy baterka na dne, i keď predtým sa automatický vypínala sama a spoľahlivo. Tiež mi ostávajú sem-tam "visieť" ledy zaostrovacích bodov. Tak si myslím, že nielen ja, ale i tá automatika pomaly ale isto starne. Zvykám si mašinku poctivo vypínať. Ak však baterka kľakne i takto, potom to bude asi v nej.

Citovat příspěvek

Autor: Obzorák

8:15:36 10.04.2012

Tiež som zaregistroval príbuzný problém na 550D. Ak zabudnem vypnúť foťák, tak v poslednej dobe je baterka na dne, i keď predtým sa automatický vypínala sama a spoľahlivo. Tiež mi ostávajú sem-tam "visieť" ledy zaostrovacích bodov. Tak si myslím, že nielen ja, ale i tá automatika pomaly ale isto starne. Zvykám si mašinku poctivo vypínať. Ak však baterka kľakne i takto, potom to bude asi v nej.

Citovat příspěvek

Autor: LudekBrno

6:05:21 10.04.2012

Jan Vaniš:

přehrání FW nepomůže, protože ten foťák s žádným FW nemá tak špatnou výdrž. To je zjevně hardwarová závada foťáku nebo baterie. Problém taky může být v tom, že používáš neoriginální baterie, které s kvalitou mají často problémy, takže nevíš, jestli nová neorig. baterie je dobrá. Taky ta neorig. nemusí být kompatibilní s tvojí nabíječkou nebo foťákem, přestože tam pasuje. Asi by bylo potřeba se setkat s někým, kdo má 400D a vzájemně zkusit přehodit baterie, aby se s jistotou zjistilo, jestli je vada ve foťáku nebo baterii. Takto se budeš jen motat v kruhu a nic nezjistíš.

Citovat příspěvek

Autor: Pavel_H

21:41:40 09.04.2012

Vzhledem k poslední informaci bych začal nabitím baterií v jiné nabíječce, snad se někdo v okolí najde s kompatibilní nabíječkou nebo nabití provede nějaká specializovaná prodejna digitálních fotoaparátů.

Citovat příspěvek

Autor: Jan Vaniš

21:26:05 09.04.2012

Když jsem koupil tu novou 1700mA baterii,tak vůbec nešla nabít...nabíječka nabíjela několik hdin a potom kontrolka zhasla(nepřepla se z oranžové na zelenou). Když jsem baterku změřil, tak byla úplně prázdná. Vyreklamoval jsem jí,ale ta nová se chová taky podezřele.
Ještě mě napadlo přehrát FW fotoaparátu,jestli by se ta výdrž baterie nevyřešila...

Citovat příspěvek

Autor: zdenekv

21:03:58 09.04.2012

4 Jan Vaniš - bohužel ale asi má pravdu LuděkBrno - měl jsem před pár lety 400D v práci a mohu potvrdit,že na dobrou baterii se dělalo 500+ snímků i s prohlížením a mazáním a když jsem třeba po 200snímcích foťák odložil a šel na 14 dní na dovolenou tak po návratu bez problému zbývajících 300 udělal. Takže nejspíš bude závada v přístroji ale je divné,že se aku vybíjí i když je aparát vypnutý(teda aspoň předpokládám). Možná ještě udělat pokus jak se zachová aku po nabití když ho třeba týden necháš volně mimo aparát protože u těch původních aku by při častém používání mohlo být po životnosti ale nový by měl být v pořádku. Popřípadě jestli máš někoho se stejným typem tak baterky odzkoušet v jiném přístroji a pokuď tam budou dobré pak zbývá jen AWH servis nebo nějaký šikovný opravář.

Citovat příspěvek

Autor: honziceks

20:42:14 09.04.2012

Mel jsem Canon 400D pred nekolika lety a baterie vydrzela cca. 600 - 700 fotek. Nevim jestli by vydrzela i pul roku protoze jsem s nim dost fotil. Ale jéstli baterky vydrzeli jen 4 dny tak je to divny (samozrejme pokud si tech 700 fotek za ty 4 dny nevyfotil nebo si nezkousel ostreni neprohlizel fotky apod.).
Dobre svetlo vsem.

Citovat příspěvek

Autor: LudekBrno

20:30:22 09.04.2012

Tuším, že je závada ve foťáku. Víc se přes internet zjistit nedá :)

Citovat příspěvek

CANON EOS 400D výdrž baterie

Autor: Jan Vaniš

18:43:33 09.04.2012

Koupil jsem starší zrcadlovku se dvěma aku a každý vydržel nabitý cca 4 dny. Nafoceno třeba 20 fotek. Koupil jsem nový aku 1700mA, který se chová úplně stejně... Používám origoi nabíječku. Všude čtu, jak lidi fotěj 400 až 800 fotek a baterie vydrží bez povšimnutí klidně půl roku,ale moje zkušenost je zcela jiná. Netuší někdo proč?

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: