Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Zrcadlovka do kolem 15 000,-

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Zrcadlovka do kolem 15 000,-

Autor: hoza

23:12:07 01.03.2012

Tak moje První DSRL před 5ti lety byla taky K100D Super od Pentaxe a moc rád na ní vzpomínám a kdekoliv jsem ji vytáhl tak koukali co že to mám. To že jsem přešel nakonec na C bylo z jediného důvodu 40d + rychlá břitva 70-200/4 v té době byl pentax pomalejší což částečně trvá ve sklech i nadále myslím.

Citovat příspěvek

Autor: zdenekv

21:58:33 01.03.2012

4 hoza - to o té mrtvole mě to říkali taky při koupi K100D na kterou jsem přecházel z kinofilmu a od té doby kolik bylo dalších modelů a věřím,že i pod Ricohem ještě bude.Je fakt,že low endy asi zrcadlovky nebudou aspoň podle K-01 ale stačí když budu používat stará skla. Ještě aby udělali něco s hledáčkem,protože na focení s nataženýma rukama si asi nezvyknu... :S
Jinak kolega byl před pár lety ve Francii(je canonista) a sám uznal či spíš se divil,že na bilboardech a v tisku viděl daleko víc reklamy na Pentaxe než na Canona a i na ulicích když viděl někoho ze zrcadlovkou byl pentax mnohem víc rozšířený než u nás.

Citovat příspěvek

Autor: hoza

20:00:27 01.03.2012

Když jsem vybíral DSRL tak mi jeden odborník v kráme říká "Pentax je mrtvola" a další podobné rady sem se dozvěděl i jinde.Všude tlačili Pentax do kouta a vychvalovali nikon až mi to bylo divný jako bynikdo na nic jinýho nefotil :D

Citovat příspěvek

Autor: M

16:12:44 01.03.2012

Nezučastněny těchto hadek a sporu si chce něco přinosneho přečist a stale stejna. Nechapu jak zdejši chytrolini se navažeji jeden do druhyho, aby ukazali pyskate svaly, opravdu chytraci maji nutně potřebu se navažet, dokonce si berou do huby i T_X ktery tady dlouho mezi tuto svološ nepachl pravě kvuli těmto fanatickym navažečum ani zde raději neleze jinak by jej začli cupovat na sračku. Dokonce je trapi kdo jaky přistroj uznava, ktery si chce někdo koupit, druhemu lezou do hlavy jak špatně uvažuje, pochopitelně nechybi opět bod a spol, stare zname firmy, neustale maji potřebu do svych soku se navažet, nyni si opět mudrlanti odchytli oběť nahradu za T_X !

Citovat příspěvek

Autor: mikecood

12:30:04 01.03.2012

Já když jsem někdy koncem devadesátých let vybíral nástupce foťáku který už dosloužil (těžko něco někomu řekne Fujica AX-1 ale bylo to docela prima zrcadlovka) tak jsem měl v ruce Canon, Nikon, Minoltu i Pentax...Už si nějak nevzpomínám proč jsem nevybral Nikon ale Canon se mi hrozně špatně držel, Minolta nedávno předtím "zradila" kamaráda a Pentax mi tam dobře padnul do ruky takže i když trochu překračoval můj rozpočet tak zvítězil - byl to model MZ-5N... no a od té doby "jedu" v Pentaxech (teď K-5), jsem spokojený a stále používám objektivy ci jsem měl k těm kinofilmovým...

Citovat příspěvek

Autor: ce

12:18:59 01.03.2012

To zvláštne ponímanie Pentaxu vidno len v našich končinách.
Za veľkou mlákou je K5 určite rozšírenejší ako napr.D7000,a to aj v radoch profi. :)
Zrejme tam netrpia takými predsudkami.

Citovat příspěvek

Autor: .

11:28:52 01.03.2012

daros, Pentax zas tak příliš nevyniká nad ostatními, každý má něco. Jen na tom není až tak špatně, jak se někteří snaží dokázat - například podle počtu vyrobených kusů. Má některé výhody a není to jen cena.
Například právě ten režim P, který se dá nastavit do pěti módů a ze kterého se do režimu Av nebo Sv přechází jednoduše rolerem. Velmi vhodné. :)

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: daros

11:00:49 01.03.2012

Neda mi to. Chci se zeptat v cem tedy vlastne ten Pentax tak vynika nad ostatnimi ? Pouzivam zasadne raw, rezim P,M,A,S (programova automatika, priorita casu, clony a manualni expozice). Predem dekuji

Citovat příspěvek

10:58:22 01.03.2012

ce, pokud si jako kriterium vezmeme počty vyrobených kusů, tak těch také nebylo vyrobeno málo.... :)
Takže souhlas.

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: ce

8:46:58 01.03.2012

k jakému autu potom přirovnat např.Canon Mark IV a jiné..

..žeby Tatra 815?

Citovat příspěvek

Autor: J.K.

8:25:40 01.03.2012

Jen další kec....

zdravím (td)

Citovat příspěvek

19:52:30 29.02.2012

Tak už to bývá, že někteří zaměňují příčinu za následek....... (td)

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: J.K.

19:39:19 29.02.2012

Řadu let se zde dají číst i "kecy" ještě většího kalibru...např.ty o Pentaxech jako nejprve Bentleym a teď už
dokonce Maseratim mezi ostatními foťáky....( k jakému autu potom přirovnat např.Canon Mark IV a jiné...)
ale určitě se to dá zpětně okecat "humornou nadsázkou"....

zdravím !

Citovat příspěvek

18:27:33 29.02.2012

Feri007, ona ta historie je relevantní. Během té historie už totiž Ricih vyráběl zrcadlovky - ve spolupráci s Pentaxem.
Jen trouba by to viděl jako rizikové spojení a jako takové by to uváděl. Pokus se pochopit, že přirovnání o horkém bramboru který si kde kdo přehazuje jako nechtěné dítě, byl úlet který se občas povede každému. Ne každý ovšem umí napsat .. no jo, no... :)

Za daleko větší riziko bych viděl to, že se zrcadlovky udrží v entry levelu. V tom s tebou souhlasím. A už jsem napsal, "bezzrcátkem" které Pentax vystrčil, si zřejmě už nalajnoval budoucnost. Opět, cokoliv kdy za objektivy vyrobil on i jiní výrobci..... :) Že by to tedy chtěl v krátké budoucnosti zabalit.... ??..... :D
Ty řeči čítáme už řadu let ....... řeči nebo kecy ? :S

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: Ferin007

17:49:44 29.02.2012

Kluzo: Já nevím, ale asi to nemá cenu, když máš základní problémy s porozuměním psanýmu textu.
- nevím, co je na informaci, že se ve firmě vystřídají tři majitelé, demagogickýho,
- nejdřív reaguješ 97letou historií firmy (která nedto není vůbec relevantní) na moje informace o dění v posledních letech,
- potom zas reaguješ posledníma pěti lety (asi ve stylu "z extrému do extrému") na moje argumenty o třech majitelích v průběhu pěti let (nikoliv [bold]posledních[/bold] pěti let),
- Pentaxu nic nevyčítám, nehledě na to, že firma nemůže vlastnit samu sebe,
- tři majitelé v průběhu 5 let jsou přinejmenším hodni pozornosti, zvlášť s ohledem na neveselé hospodářské výsledky (jakkoliv se s výjimkou C a N týkají všech výrobců DSLR) a na dlouho neúspěšné snahy firmy Hoya o prodej Pentaxu,
- pravdu jsem uvedl naprosto věcně a neutrálně a nemám potřebu proti Pentaxu vytvářet ňáký účelový konstrukce,
- jasně jsem uvedl, že zrcadlovky Pentax jsou dobrá koupě (s tím, že jsem si dovolil upozornit na některá "ale", ale to jsem si asi dovolil moc),
- značka Pentax je mi sympatická,
- proto nechápu, proč sis ve svým nekritickým obdivu vybral za terč zrovna mě, když tady bylo, z tvýho pohledu, dost vhodnějších kandidátů,
- tímto tu končím, pač to evidentně nemá cenu, navíc je tato debata zcela mimo téma.

Citovat příspěvek

Autor: Kluzo

17:28:09 29.02.2012

Ferin007

takže nemluv prosím o třech
majitelích za 5 (slovy pět) let. A důvod? Je to pravda. I když se ti zjevně dost nelíbí.

Když chceš být demagog, budu rovněž. Takže máme konec února 2012, bez pěti let je konec února 2007 majitel HOYA, kteří další dva tedy podle tebe byli? Dáváš evidentně do kontextu počet majitelů s tím, že to je špatné. Když používáš číslovku 3 (slovy tři) majitelé, vyčítáš vlastně Pentaxu, že vznikl, protože před HOYOU to byla vlastně původní firma.
Takže pravda se dá podat různě, tak jak ji podáváš ty, je to účelové. Takové bych až řekl hodné politika. Ale nechci tě urazit. A máš pravdu, nelíbí se mi to :-)

Citovat příspěvek

Autor: zdenekv

17:17:00 29.02.2012

4 Ferin oo7 - a proč ne? vždyť v kooperaci se Samsungem vyráběli defakto totožné zrcadlovky a prodávali se obě značky... ;)

Citovat příspěvek

Autor: M

17:08:48 29.02.2012

Nezučastněny těchto hadek a sporu si chce něco přinosneho přečist a stale stejna. Nechapu jak zdejši chytrolini se navažeji jeden do druhyho, aby ukazali pyskate svaly, opravdu chytraci maji nutně potřebu se navažet, dokonce si berou do huby i T_X ktery tady dlouho mezi tuto svološ nepachl pravě kvuli těmto fanatikum ani zde raději neleze jinak by jej začli cupovat na sračku. Dokonce je trapi kdo jaky přistroj uznava, ktery si chce někdo koupit, druhemu lezou do hlavy jak špatně uvažuje, pochopitelně nechybi opět bod a spol, stare zname firmy, neustale maji potřebu do svych soku se navažet, nyni si opět mudrlanti odchytli oběť nahradu za T_X !

Citovat příspěvek

17:03:18 29.02.2012

Jakože by jedna firma dělala dvě různý značky zrcadlovek??
A zvlášť v situaci, kdy má i při koncentraci na jedinou značku naprosto mizivej podíl na trhu?
Situaci bych přežil, ale připadá mně z říše sci-fi. ;)

PS: I když, proč ne. Třeba si řekne, že lepší než prodělávat na jedné řadě je prodělávat na dvou. :D

Citovat příspěvek

Autor: Jirka X

16:55:40 29.02.2012

No a co? Hoya byl problém od začátku, s Ricohem je to podle mne výhra. Tohle spojení bude prospěšné pro obě strany. Možná se i znovu objeví zrcadlo Ricoh. Což by zde někteří asi nepřežili. :D

Citovat příspěvek

16:20:00 29.02.2012

Kluzo Napsal:
-------------------------------------------------------
> je to
> jen účelové strašení potencionálních zájemců o
> Pentax

Paranoia ti nic neříká?
Jinak znovu opakuju, že se dobýváš do otevřených dveří.

> takže nemluv prosím o třech
> majitelích za 5 (slovy pět) let.

A důvod? Je to pravda. I když se ti zjevně dost nelíbí.

Citovat příspěvek

15:43:02 29.02.2012

Během 5ti let sice měla 3 vlastníky, pokud počítáme původního, ale změnila vlastníka 2x. První ji měl 5 let a teď druhý je výborná foto firma se zkušenostmi ji vlastní jen krátce. Navíc nynější vlastník vyrábí většinou jiný sortiment než Pentax. Spojení může pomoct Pentaxu i Ricohu v segmentu kompaktů takže by mohli vydělat kroupy i na DSLR, případně bezzrcátka. Takže opravdu v tom nevidím nic problematického. A už způsob jakým o té změně vlastníků píšeš, svědčí o tom, že je to jen účelové strašení potencionálních zájemců o Pentax, které probíhá mimochodem už od prvního prodeje HOYA, takže nemluv prosím o třech majitelích za 5 (slovy pět) let.

Citovat příspěvek

15:02:25 29.02.2012

Kluzo Napsal:
-------------------------------------------------------
> za posledních pár let má Pentax X vlastníků?

Přesně tak. Tobě snad přijdou tři různí vlastníci během slabých 5 (slovy pěti) let málo?

> Sorry, ale
> tohle je argument proti kvalitě foťáku?

To tady někdo uváděl?
I když ano, i na tu kvalitu to může mít potenciálně vliv. Minimálně pro Hoyu byl Pentax už delší dobu nechtěný dítě, takže se dá s velkou mírou pravděpodobnosti očekávat, že pro ni přinejmenším nebyl, eufemisticky řečeno, středobodem zájmu.
Nicméně pláčeš na nesprávným hrobě, já tady o nekvalitě Pentaxů nenapsal ani slovo, právě naopak.

Citovat příspěvek

14:34:43 29.02.2012

Farin007
za posledních pár let má Pentax X vlastníků?
http://cs.wikipedia.org/wiki/Pentax
Takže bych to shrnul. Za posledních X = 97 let Pentax podruhé změnil majoritního majitele akcií. A strachy o budoucnost Pentaxu se tady šíří hlavně vyznavači jiných značek už drahně let. Sorry, ale tohle je argument proti kvalitě foťáku?
Jinak jsem prorokoval už v roce 2005, že jednou (za dlouhou dobu) el. hledáček nahradí zrcadlo. Tenkrát mě tady všichni DSLRkaři málem úpálili jako kdybych zvolal "a přece se točí". Dnes koukám tady bojuje LB sám :-)
Mezitím jsem se stal taky DSLRkářem :-)

Citovat příspěvek

14:29:23 29.02.2012

"Uprime se ti to za par let nahromadi" .... a pak budeš používat staré objektivy také. Pokud ti výrobce mezi tím nezmění bajonet. Některé soudobé objektivy jsou konstrukce ze sedmdesátých let, jen opatřeny lepšími antireflexními vrstvami (a v novém futrále), které ne všichni výrobci tenkrát uměli. Pentax je v tomto výjimkou.

Vzhledem k tomu, že se dá předpokládat brzské ovládnutí levnějšího segmentu "bezzrcátky a pravé zrcadlovky se odstěhují do finančně náročnějšího segmentu, viděl bych podobné úvahy poněkud jinak. I když je ještě pár let času. :D
Pentax a Sony v tom mají patrně už jasno, Canon a Nikon váhají....
Kdo ví, co bude. :)

Zdravím.

Citovat příspěvek

Autor: daros

13:55:06 29.02.2012

Osobne si myslim ze zrcadlovky jsou vicemene vyrovnane co do kvality snimace a provedeni a zakladnimi funkcemi. Z dlouhodobejsiho hlediska bych se spise podival kolik stoji objektivy a prislusenstvi pro zanr ktery chces fotit.
Uprime za dobu pouzivani zrcadlovky jsem postupne vymenil 3 tela ( kazde zhruba 2-3 roky) ale skla zustali a znacku nemam sanci zmenit.

A argumentu ze nekdo nezmenil patici tak muzes pouzivat 20 let stare skla ber z rezervou, cip se leskne a castecne funguje jako zrcadlo (tj jinak nez film) , technika pokrocila atd... (i kdyz to muze byt jista vyhoda min ze zacatku...)
Uprime se ti to za par let nahromadi a zmenit znacku je pak prakticky nemozne.

Citovat příspěvek

Autor: LudekBrno

12:13:52 29.02.2012

Pro mě ty argumenty platí stále :) To že je někdo slepý a v optickém hledáčku nezaostří za takové tmy, jako přes elektronický hledáček, za to já nemůžu ;)

Citovat příspěvek

11:33:52 29.02.2012

......." ale argumentuješ věcma, který už dávno neplatí".... - také si myslím. A není to poprvé. ;)

Zdravím

Citovat příspěvek

11:19:46 29.02.2012

LB: Líbění ti nikdo nebere, ale argumentuješ věcma, který už dávno neplatí. ;)

Citovat příspěvek

Autor: LudekBrno

10:54:50 29.02.2012

Ferin007:

To že se mi víc líbí pohled přes optický hledáček, než přes elektronický, to není žádný mů omyl, ale fakt a můj názor :) Prostě a jasně nechci koukat na displej, který mění zobrazení podle toho, na co zrovna koukám a tečka. Na tom snad není nic k nepochopení :)

horal:

možná mám lepší oči, ale osobně zaostřím za špatného osvětlení přesněji přes hledáček, než přes displej u D90. V nejlepším případě je to vyrovnané. Nicméně i kdyby to bylo přes elektroniku lepší, pořád to neodstraňuje ty hlavní věci, které mi na elektronickém hledáčku vadí a které se jen tak nezmění a které jsem popisoval už výše.

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: