Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Kompakt pro fotografování detailů zvířat

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Kompakt pro fotografování detailů zvířat

Autor: Martin.Hošek

3:04:16 18.02.2012

Já mám fujifilm hs 20. Od vánoc.Vím že to není zrcadlovka ale už se mi povedli fotky ,až jsem se divil. Martin

Citovat příspěvek

Autor: Dafik

13:43:40 27.01.2012

Pokud chceš dosáhnout takových těch líbivých ostrých obrázků co jsou k videní na internetu, tak ty z žádnáko kompaktu, ani zrcadlovky takhle nevypadnou. Doporučil bych nějaký kompakt, který zvládá RAW a zvýšené úsilí bych vyvinul na znalost postprocesu. Není to žádná věda, ale až budeš umět poladit kontrast, stíny, světla, saturaci a také umět fotky správně doostřit, tak tě to posune mnohem dál, než sebelepší kompakt.

Citovat příspěvek

Autor: Mila_xl

9:04:19 27.01.2012

Muzu doporucit Olympus XZ-1, umi RAW, umi makro a ma dost svetelny objektiv (f1,8-2,5). (tu)

Citovat příspěvek

Autor: qq_sk

8:37:53 27.01.2012

Na niektorych fotakoch je naozaj tazke dosiahnut rovnake farby a rovnako dobre odstranenie aberacie z RAW ako to robi fotak do JPG, aj ked sa pouzije dodavany konvertor, ktory napriklad korekciu optickeho skreslenia zvlada, dost casto preto fotim fotim do RAW a JPG sucasne.

Citovat příspěvek

Autor: j.k.

0:52:42 27.01.2012

jo, EX1 (fakt vyborny pomer cena/kvalita), o tom silne uvazujem (najma po tom, co som opustil LX5) - hlavne kvoli vyklopnemu displeju, ktory mi na inych tzv. pokrocilych kompaktoch vratane X100/10 fakt VELMI chyba...

Citovat příspěvek

Autor: Nill

0:30:35 27.01.2012

j.k.: kvality Fuji X10 nezpochybnuju, je fakt, ze oproti jinym fotakum ma JPEG engine lepsi. Na druhou stranu stoji dvojnasobek toho, co treba taky vyborny Samsung EX1. A pri foceni do RAWu je uplne jedno, jak se vyrobci povedl jpeg engine. Pro me je to vyhoda, ze muzu ignorovat jestli se vyrobci povedl JPEG, RAW je kvalitni vzdycky. Mam diky tomu daleko vetsi vyber fotaku vhodnych ke koupi.

Citovat příspěvek

23:53:43 26.01.2012

nill - ale o prevode do BW nebola v openposte rec ...a co sa tyka simulacii - mozno, keby si naozaj skusil tie z Fujin, tak by si nazor malinko pozmenil ...a mozno nie :-)

btw, aj jasterica z R1 je fotena do .jpg, a ver mi, ze ma dost detailov, a to aj v printovom rozliseni (samozrejme adekvatne 10 MP senzoru)...

pre Lukasa - ci uz s RAW alebo JPEG je (a na detaily obzvlast) je Fuji X10 imo velmi dobra volba, z kompaktov mozno to naj... avizovany Canon G1 X ma deklarovany najblizsi fokus 20 cm pri 28 mm, to uz mi na detail pripada dost daleko

Citovat příspěvek

23:40:49 26.01.2012

j.k.: když máš takovou praxi, tak předpokládám, že moc dobře víš, že ať má X10 JPEGy kvalitní jak chce, tak převod do černobílé stejně dopadne mizerně. Tím mám na mysli především příšernou posterizaci na modré obloze.

nevidím důvod proč simulovat filmové materiály, udělám si barvy takové, jaké se mi k fotce hodí

Citovat příspěvek

23:27:05 26.01.2012

nill - diky, do CB pomocou miesania kanalov prevadzam v PS asi 15 rokov (co sa, tusim vo ver. 4 kanaly objavili) a nepotrebujem to skusat ;)... a co sa tyka jpeg z Fuji X10 (a aj X100), tak sa k (pribliznej!) farebnej zhode imo skvelych filmovych simulacii (Velvia, Provia, Astia) dopracujes cez konverziu RAW, aspon v ACR, len velmi tazko... skus si to :-)

...tym nijak nemariginalizujem RAW, len popisujem svoju skusenost s tymito konkretnymi aparatmi

Citovat příspěvek

23:07:35 26.01.2012

j.k.: některý foťák mrví JPEG míň jiný víc. Každopádně platí, že z RAWu se dá dostat vždy lepší kvalita, už jen proto, že RAW má větší barevnou hloubku a není na něj aplikována ztrátová komprese. Zkus si JPEG převést do ČB pomocí míchání barevných kanálů, možná budeš překvapen co při takovém převodu vyleze z JPEGu za hrůzy

Citovat příspěvek

Autor: Luisifer

23:03:16 26.01.2012

no X10 má hlavně i RAW, a ten taky preferuju, ať už je JPeG zpracování v těle kompaktíku sebelepší

Citovat příspěvek

23:00:14 26.01.2012

"...především o focení do RAWu, protože JPEG detaily naprosto mrví..." - to ale neplati generalne a konkretne spominana X10 ma naozaj skvely jpeg-engine...

Citovat příspěvek

22:56:50 26.01.2012

Lukáš Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,
> nemám na mysli skutečné makro, ale ostré snímky,
> na kterých vynikne i nějaký ten detail. Jaký
> přístroj byste mi prosím z vlastní zkušenosti
> doporučili? Děkuji mnohokrát!

vypadá to, že máš na mysli snímky, na kterých je prokreslený každý detail. To není ani tak o konkrétním foťáku, jako především o focení do RAWu, protože JPEG detaily naprosto mrví. Tady si o tom můžeš přečíst víc - http://blog.flor.cz/vyber-fotaku-kvalitni-obraz/

Citovat příspěvek

22:38:44 26.01.2012

jasterice som kompaktom fotil naposledy niekedy v 2005 s R1 (priloha) ...ale to bol "trochu" vacsi kompakt ;)

...inac budem papagajovat to, co pise Luis - X10 je vyborny a ma rezimy makro/supermakro velmi dobre pouzitelne na fotenie detailov...externy blesk (mimo telo) na nej odpalujem internym, prekrytym kuskom stareho filmu, aby neovplyvnoval expoziciu, v rezime SU-4 (SB-800) alebo pomocou svetlocitlivej kocky (stary SB-27)

Citovat příspěvek

Autor: Luisifer

22:24:19 26.01.2012

Z kompaktíků bych bez obav doporučil Fuji X10,
ale hodně dělá světlo, a tak by se k němu
(tím spíš pro tento účel, sám sem ho s externím bleskem
(akorát pro elektronickou komunikaci nekompatibilním) zkoušel a výsledky jsou hodně fajn)
hodil určitě i externí blesk třeba na blýskání o strop:
http://oehling.cz/inshop/blesky-fuji/fuji-ef-42-%5Bid-188412%5D.html

Citovat příspěvek

Kompakt pro fotografování detailů zvířat

Autor: Lukáš

22:20:21 26.01.2012

Dobrý den,

jsem amatér, ve fotografování se nevyznám a foťák používám zcela barbarsky na fotografování zážitků z dovolené. Chovám však zvířata, ještěrky, a ocenil bych nějaký sympatický kompakt, který by dokázal vytvořit kvalitní fotografie i v detailu - nemám na mysli skutečné makro, ale ostré snímky, na kterých vynikne i nějaký ten detail. Jaký přístroj byste mi prosím z vlastní zkušenosti doporučili? Děkuji mnohokrát!

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: