Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

kompakt s vým. objektivy - NX11, EP-L1, EP-L2

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: kompakt s vým. objektivy - NX11, EP-L1, EP-L2

Autor: opisek

11:59:47 19.10.2011

Teď bych asi osobně šel do NX 10. Se seťákem je teď za 7790 Kč. Od NX 11 se moc neliší, pokud vím.

Citovat příspěvek

Autor: Ferin007

23:13:10 18.10.2011

Radon: Já jsem výslovně psal o zoomech. S palačinkou asi člověk nevystačí.

Citovat příspěvek

Autor: Radon969

22:30:04 18.10.2011

NEX s palačinkou teda velikostně příliš blízko DSLR není :-)
a pokud někdo trvá na miniaturním těle a zoomu, tak vypadá jako dobrá volba něco s 4:3 formátu, taková kombinace těla:
http://www.dpreview.com/previews/olympusepm1/
a objektivu:
http://www.dpreview.com/previews/panasonic_x_14-42_3p5-5p6/
by mne docela zajímala :-)

Citovat příspěvek

Autor: .

22:21:40 18.10.2011

Ferin 007, máš pravdu, že největší bolest je ve velikosti objektivů. Až se je výrobci naučí dělat, jako obrácené retrofokály, bude líp. Ale už je to tak, že nám to cílevědomně dákují po troškách. :)

Zdravím

Citovat příspěvek

21:41:25 18.10.2011

tečka: Já s tím plně souhlasím, jen jsem uvedl, že NEX a NX jsou velikostně příliš blízko (jasně, je tam rozdíl) DSLR. Pokud by mě mělo něco předvědčit, abych upřednostnil bzzrcadlovku před DSLR, byly by to "kapesní" rozměry. A ty tyhle dvě řady nenabízejí.

Citovat příspěvek

20:17:37 18.10.2011

Ferin007 , optický hledáček není pro někoho až tak velkou výhodou ( neumí zobrazit třeba mřížku ani histogram), daleko větší nabídka objektivů a příslušenství je pro limit 12 tis. argument k ničemu, proti CAF zase stojí možnost ostřících bodů v celé obrazové ploše (nejen kolem středu) i neexistence problému BF/FF..... ;)

Ale ano, zrcadlovka zůstane mezi přístroji královnou, jenže ne každý jí musí mít, obzvlášť když obrazově nepřinese nic navíc.
:)

Zdravím

Citovat příspěvek

19:46:41 18.10.2011

tečka: tak třeba optickej hledáček, CAF, daleko větší nabídku objektivů a ostatního příslušenství, ...
Je toho málo?

Citovat příspěvek

18:23:07 18.10.2011

Ferin007 - a pokud bys koupil novou zrcadlovku za 12 tis, co bys oproti NX, kromě objemu a váhy ještě zásadního získal ? :D

Zdravím

Citovat příspěvek

17:49:55 18.10.2011

Pardon, "NXy", éčko se vloudilo. ;)

Citovat příspěvek

17:48:41 18.10.2011

Taky je dobrý pouvažovat nad kompaktností. NEXy se zoomama zrovna kompaktností neoplývají. Je pak otázka, jestli v jejich případě nejít raději do zrcadlovky.

Citovat příspěvek

Autor: ďaur

17:39:44 17.10.2011

možná ještě někdy budu kupovat foťák a upřímně řečeno: bojím se, že za chvíli už nebudou žádné hledáčky
(tak to abych rychle stihnul ještě nějaký s hledáčkem koupit..)
ale k věci: épéelka neznám, ale nx se drží i ovládá dobře. no a taky má dobré setové skla...

(v tichosti čekám, jestli bude následník....)

Citovat příspěvek

Autor: bob222

15:18:53 17.10.2011

Ak si pražák čo Ti bráni zbehnúť ku Škodovi a osahat si ich a prípadne skúsiť subjektívne ostrenie? Určite je to lepšie ako sto radilov na tomto fóre, lebo osobná skúsenosť je neprenosná. Veď práve česi majú krásne: "jeden má rád holky, druhý zase vdolky" ;)
Osobne mám pena, bez hledáčku sa mi fotilo mizerne (samozrejme na statíve je to zasa naopak), dokúpiť sa dá kvalitný, ale nie je z najlacnejších. Ale kopa ľudí na ten hledáček ani nemrkla a boli nadšení z fotenia cez display.

Citovat příspěvek

Autor: Kluzo

14:47:21 17.10.2011

Teď jsem zkoušel držet v ruce EP-L2 a NX11. NX11 se mi držel lépe. Až jsem byl překvapený, jak dobře se drží. Zpracování vypadá na první pohled stejně kvalitní. Kvalitu fotek musí zhodnotit někdo jiný.

Citovat příspěvek

12:07:58 17.10.2011

Rozdíl bych viděl v ergonomii ( ovládání těla i pomocí objektivu) a v tom. že Samsung má sice elektronický, ale přesto hledáček. Ostatní parametry nebudou rozhodující. :)

Zdravím

Citovat příspěvek

kompakt s vým. objektivy - NX11, EP-L1, EP-L2

Autor: lukaas

11:20:38 17.10.2011

řeším koupi foťáku a zvažuju který si vzít...
jde mi nejen o kvalitu fotek, ale i o kvalitu videa.
Chtěl bych se zeptat, který z těchto 3 zvolit?

Samsung má výhodný set za cca 12 000,- s pancakem
EP-L1 je teď fakt levnej, ale cetl jsem, že má problémy s ostřením za šera a že není zrovna nejrychlejší
EP-L2 je ted ve fotoškoda za cca 9 000,- - měl by být snad vychytanější než EP-L1.

Který byste vybrali? bude ta EP-L2 fotit a třeba i ostřit rychlej a líp než ta EP-L1 nebo NX11?

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: