Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Výběr zrcadlovky

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Výběr zrcadlovky

Autor: heerer

15:08:53 28.10.2011

jj take preji dobre svetlo....
a uz pomalu zacni setrit co dokoupis dale :D timto se totiz odne casto roztaci manie doplnku skel a pod. :D

Citovat příspěvek

Autor: ďaur

16:38:09 26.10.2011

tak ať ti to fotí! :)

Citovat příspěvek

Autor: igor3

12:12:26 26.10.2011

Dakujem vsetkym za plodnu diskusiu/vacsinou/, ktora mi pomohla pri kupe c 550d set. Po prvych fotkach spokojnost. Dalsi objektiv nabuduce.

Citovat příspěvek

Autor: lt1

21:44:52 22.10.2011

tečka .. máš pravdu s tím samsungem, hmm, možná jsem si to s nečím spletl, nebo jsem viděl nejakej novej objektív .. dík za opravu :) .. s tou cenou .. no, to je vždycky težko .. nj :)

Citovat příspěvek

Autor: .

12:21:28 21.10.2011

Mr.Scully, tak sis měl zavíčkovat tělo a objektiv a dát každé do jiné kapsy. Tenhle klidně zabalíš do kapesníku -
http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p2021689-cz-olympus-mzuiko-digital-ed-14423556-cerny
:)

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: Mr.Scully

11:47:30 21.10.2011

Z mého pohledu jsou bezzrcadlovky slepá cesta, protože neumí tolik, co zrcadlovky, ale s nějakým delším objektivem jsou to velikostně skoro stejné krávy :-) Měl jsem malej Olympus E-PL1 se seťákem a do kapsy jsem ho stejně nenarval, když jsem ho ptořeboval pronést na koncert :-))) Kvalita výstupu dost hrozná.

Ač jsem Canonista, hlasuju spíš pro Nikon, přijde mi, že v low-end modelech nabízí za stejný peníze o kousíček víc.

Citovat příspěvek

11:33:45 21.10.2011

lt1 - ....".... chtěl jsem se držet kolem desítky s tělem a základním objektivem se kterým by se ta dovolená dala absolvovat ...."....

oooooooooooooooooooooo

Samsungove skla pokud vubec jsou, jsou dost drahe..."..... ;)

--------------
http://www.megapixel.cz/samsung-nx11-18-55-mm-ois-50-200-mm-ois - :D
http://www.megapixel.cz/nikon-d5100-18-55-mm-vr-55-200-mm-vr ) :D

--------------

....spis ten Nikon nez Samsung. A spis D5100.... :S

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: imi1812

10:28:18 21.10.2011

... chtěl bych mít pralesního nikona ! :D

Citovat příspěvek

Autor: lt1

9:22:07 21.10.2011

"Pro někoho, kdo SKUTEČNĚ UMÍ fotit se může foťák stát brzdou (nikoli tvůrčí), pokud se fotografií živí, pro někoho, kdo fotit neumí žádný foťák spásnou záchranu nepředstavuje. "

Pod tohle se podepisuju :) .. i kdyz nejake hranice co se tyce technicke kvality jsou (nektere kompakty jsou otresne)

Jinak je to tak .. dnesni lepsi fotaky(a DSLR) jsou na urovni, kdy je jedno co se vybere, vyber bych spis smeroval na veci jako : jake chci skla, jestli staci setak, jake moznosti to telo nabizi (nektere levne DSLR mam pocit jsou hodne osizene), dale pak moznosti rozsireni (nebo prodeje :D), pak moznost prislusenstvi, atd. Taky jestli hraje roli velikost, vaha, atd..

Jinak co se foceni tyce, tak v Cejlonu by melo byt ostrejsi svetlo nez u nas, ale na druhou stranu jestli pujdes nekam do pralesa, nebo do stinu, tak nejspis asi ocenis slusny vykon na vyssich ISO. Pak spis ten Nikon nez Samsung. A spis D5100 :D Nicmene, nevim na jak dlouho jdes, a co vsechno chces vzit, ale jestli to ma byt super dovolena s fotkami , na tuhle lokalitu bych bral taky delsi sklo .. tak alespon do 200ky. Mam pocit, ze Samsungove skla pokud vubec jsou, jsou dost drahe (nevim ale :S). Ale jestli 2 skla, pak si kup taky balonik na vyfukovani prachu :D .. nebo treba zkusit nejnovejsi Tamron 18-250 (nevim ted presne oznaceni) .. dle recenci na to , ze jde o extremni ultrazoom ma velico dobre vysledky. Ma taky stabilizaci, vazi kolem 600g (treba tady http://digineff.cz/art/jakejeto/110628tamron_18_2701.html pise tam o Nikonu D3100 a dovolene ;) )

Citovat příspěvek

18:45:24 04.10.2011

Tomas_X:
"...zoom, nezoom. Dobré objektivy jsou v obou kategoriích a špatné taky...."

můj názor: doufám, že na toto tady nebude žádná negativní reakce od kohokoli....

Citovat příspěvek

10:38:57 04.10.2011

Tomas_X:
dík za výčet, jenže pro mě naprosto nepoužitelný, nikon nemám a ani o něm zatím neuvažuju....

napsal jsem pouze své zkušenosti s jedním laciným pevným objektivem

jinak doufám, že jsi pochopil: poslední odstavec (v závorce) není můj názor :)

Citovat příspěvek

Autor:

9:43:02 04.10.2011

ďaur: existují zomy, kterým se ostrost vytýkat nedá, to záleží objektiv od objektivu. Naopak jsem v minulosti zažil dost pevných skel, které byly opticky horší, než zoomy.

Třeba Nikkor 16-85/3.5-5.6 proti existujícím pevným sklům:
starý Nikkor AF 18/2.8D: zoom je nesrovnatelně ostřejší
starý Nikkor AF 20/2.8D: zoom je rozhodně ostřejší
starý Nikkor AF 24/2.8D: zoom je nesrovnatelně ostřejší
starý Nikkor AF 28/2.8D: zoom je nesrovnatelně ostřejší
starý Nikkor AF 35/2D: pevné sklo trochu lepší
nový Nikkor AF-S 35/1.8G: pevné sklo lepší, ale ne tak, aby to stálo za výměnu na place pokud nepotřebuji světelnost
Nikkor AF 50/1.8D: můj (prodaný) kus 50-ky lepší nebyl
Nikkor AF 85/1.8D: pevné sklo lepší, ale ne tak, aby to stálo za výměnu na place pokud nepotřebuji světelnost

Citovat příspěvek

9:31:21 04.10.2011

Tomas_X:
"...Doufám, že nechceš tvrdit, že používání zoomu je špatně..."

naprosto ne, z uz su na něj navyknutý přímo chronicky. jen zase má praxe: seťák 18-55 se ostrostí (v mém případě - možná mám špatný kus) v podstatě nedá k pevné 35 byť plastové a levné vůbec přirovnat. samozřejmě záleží na finančních možnostech fotografa, asi by se našel obdobný zúm lepší...

(kravin tady v diskuzích bylo napsáno hodně, jedna z nich taky říká, že zrcadlovka je zrcadlovkou m.j. proto, že majitel vyměňuje objektivy podle potřeby a tudíž zúm či uz je k ničemu....)

Citovat příspěvek

Autor:

9:14:30 04.10.2011

ďaur:
Doufám, že nechceš tvrdit, že používání zoomu je špatně. Používání zoomu nevylučuje používání pevných skel tam, kde se hodí.
Dost lidí tvrdí, že pevné sklo člověka načí používat nohy a díky tomu vnímat změny perspektivy. Jako startovní popostrčení začátečníka je to jistě vhodné, jenže ono pevné sklo nakonec té ideální perspektivě naopak paradoxně brání.
S pevným sklem totiž pokud nechceš ořezávat a "zmenšovat si tím pro dotyčnou fotku snímač", dojdeš těma nohama nikoliv na místo, kde je nejlepší perspektiva, ale na místo, odkud se ti akorát vejde do záběru to, co chceš vyfotit. Takže nohy používáš, ale pro něco jiného, než pro to, co Tě to má naučit!!!
Vybíráš ideální perspektivu a ideální záběr. Obojí současně. Se zoomem to jde přirozeně, s pevným sklem jen náhodou. Tedy pokud těch pevných skel nemáš pět.

Citovat příspěvek

Autor: Kluzo

8:09:05 04.10.2011

Fotografování s LZ5 a jakoukoli zrcadlovkou je natolik odlišné, že nevím, jestli ji zkrotíš do prosince. Abys z fotek nebyl spíš zklamaný. Každopádně, jestli koupíš nějaké zrcadlo, nezapomeň i LZ 5 doma.

Tady s tímhle bys nemusel mít problém (např.), ale není to zrcadlo.
http://www.fotoradce.cz/fujifilm-predstavuje-rychly-ultrazoom-finepix-hs20-exr-clanekid748
Vtipné srovnání, které mne docela pobavilo je zde:
http://www.youtube.com/watch?v=rfnv9pRUJrU

Pro někoho, kdo SKUTEČNĚ UMÍ fotit se může foťák stát brzdou (nikoli tvůrčí), pokud se fotografií živí, pro někoho, kdo fotit neumí žádný foťák spásnou záchranu nepředstavuje.

Citovat příspěvek

6:50:32 04.10.2011

Tomas:
"...Drtivá většina novopečených majitelů si kupuje zoom..."

je to obvykle součást startovního setu, je to pohodlnější, než měnit objektivy, ale je otázka, jak brzy třeba přijdou na to, že to může být špatně....

Citovat příspěvek

1:22:34 04.10.2011

Jo, ještě se nenaučili dělat ty objektivy jako obrácené retrofokály. Ale s tou váhou bych nestrašil. Sama nosím na klíčence na krku. Zkus to se zrcadlovkou..... :)

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor:

1:01:53 04.10.2011

BoD: přesně půlka pravdy: tělo je malé a lehké a o zoom objektivu raději pomlčíme. :D

Citovat příspěvek

0:56:24 04.10.2011

Hmm.... dost často se píše........ jestli ona to není pravda...... :D

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor:

0:45:45 04.10.2011

Dost často se píše, jak jsou APS-C bezzrcátka malá a lehká, Sony NEX je přeborník v miniaturním těle, Samsung je také malý. Jejich příznivci rádi píší, že jsou oproti nejmenším zrcadlovkám poloviční nebo ještě menší. Samotná těla ano, ale samotným tělem se nefotí.

Bohužel zoom objektivy k APS-C bezzrcátkům zdaleka nejsou poloviční a jsou téměř srovnatelně velké a těžké jako objektivy k zrcadlovkám. U Sony NEX je až kuriózně velký objektiv proti pidi tělu.
Ani ten Samsung 18-55 není výjimka a výhodu malého těla poněkud snižuje.

Samsung 18-55: 63 * 65 mm, 198 g

oproti tomu:
Pentax 18-55: 68 * 67mm, 225 g
Canon 18-55: 70 * 65mm, 200 g
Nikkor 18-55: 73 * 79 mm, 265 g

Drtivá většina novopečených majitelů si kupuje zoom, aby někdo dnes začínal jen s palačinkami, s pevnými skly, to je výjimka. A z bývalých kompaktářů zvyklých na zoom...
Třeba když jsem k tomu navedl svého synovce, který už 2 roky dobře fotí jen s Nikkorem 35/1.8 za 5000 Kč.

Citovat příspěvek

0:16:36 04.10.2011

Tenge, NX11 je ergonomií a kvalitou obrazu zrcadlovka. Cenou i váhou ovšem poloviční. Pokud si pořídíš zrcadlovku, většinou - abys jí využil - kvalitní objektiv bude dražší, než NX se dvěma objektivy. Ostatně, tu si můžeš pořídit až se vrátíš. Budou ty foťáky zase o kousek dál...... :)

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: František.

14:49:36 03.10.2011

Zajdi si někam, kde si budeš moci všechny kandidáty vzít do ruky. Pokud to jpůjde v jednou obchodu, tak i postupně.
A posuzuj, jak ti sedí v ručce, jak dosáhneš na ovládací prvky a podobně.
Pak si přečti návody ode všech přístrojů (většinou jsou na netu dostupné), a zhodnoť si, jak se který nastavuje, zapíná, co informace v hledáčku apodobné.
A pak si najdi (třeba na dpreview) nějaké to hodnocení.

A pak se třeba znovu optej pokud tě něco konkrétního napadne.

Jestli se chceš vejít do desítky s dobrým zoomem (dovolená a ucházející fotky) tak na tělo moc peněz nezbývá.
Tak si polož otázku, jestli nehledáš kvalitní kompakt - něco ve stylu Canon G12.

Citovat příspěvek

Autor: LudekBrno

21:56:51 01.10.2011

Tenge:

A co čekáš za radu? ;) Když ty sám nevíš, co potřebuješ, jak to může vědět někdo cizí? Všechny dnešní zrcadlovky umí špičkové fotky, pokud to nepokazí fotograf. Takže si v klidu vyber podle sympatií značky. Neexistuje univerzálně nejlepší volba. Každá má nějakou drbnost navíc, ale v průměru je všechno +/- nastejno a v podstatě nemůžeš koupit špatně.

Citovat příspěvek

Výběr zrcadlovky

Autor: Tenge

20:48:34 01.10.2011

Zdravím,

s ohledem na to, že mě v prosinci čeká cesta po Cejlonu, odhodlal jsem se koupit zrcadlovku či lepší kus. Postupem času a studiem for, jsem zjistil, že je kupa možností, množství produktů.

chtěl jsem se držet kolem desítky s tělem a základním objektivem se kterým by se ta dovolená dala absolvovat a fotky ucházející.

Volím mezi:
nikon d3100 X samsung nx11

jistou rezervou je nikon d5100, ale to je jiná cenová, netrvám ani na novém kusu...ale jsem amatér co se týká zrcadlovek. Zatím mám kompakt panasonic lumix lz 5..

díky za radu

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: