Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Prosím poraďte Panasonic TZ20, Canon SX210HS, Sony HX9V

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Prosím poraďte Panasonic TZ20, Canon SX210HS, Sony HX9V

Autor: dave78

10:42:28 22.08.2011

To ďaur i Ravenhorn :

Díky oběma za příspěvky. Kdybybch si za tím, co jsem napsal nestál, tak to sem ani nepíšu. Logicky zrcadlovka
za 30 táců by měla mít lepší fotky, ale po jejich srovnání to nemusí být úplně pravda. Ale je to velmi subjektivní.
Samozřejmě to neznamená, že by fotky z těch dražších nebyly dobré. Mimochodem, nedělal jsem hodnocení na základě nějakého pixel huntingu, v tomto ohledu by Sony HX9 úplně vyhořel. Ale já chci fotky ve formátu 15x10 na fotopapíru nebo k zobrazení na monitoru PC nebo TV. A tam mi ta kvalita přijde jako dostačující...

Citovat příspěvek

Autor: ďaur

6:53:30 21.08.2011

Ravenhorn:
pokud se tady při výběru foťáků občas zapojím do diskuze, zpravidla přidávám poznámku, že záleží na požadovaném výstupu. myslím, že třeba v pohlednicovém formátu někdy mohou být srovnatelné, pro někoho i z kompaktu dokonce lepší....

Citovat příspěvek

Autor: Ravenhorn

1:45:42 21.08.2011

Tak to jo, dražší neznamená automaticky lepší, ale říci o obyčejném kompaktu, že má lepší fotky než zrcadlovky kolem 30tisíc, to už je moc.

Citovat příspěvek

18:26:25 20.08.2011

Ravenhorn:
pravděpodobně si nerozumíme, neměl jsem na mysli něco jako lingvistiku, ale předmět tvého pousmání - tedy pro pořádek: prostě jsem se zase já zasmál nad tím, že dražší foťák musí mít lepší fotky....

Citovat příspěvek

15:33:00 20.08.2011

[quote]to máš tak: ono se dá zasmát i nad tím, cos napsal ty: [/quote]

To je tím, že už jsem skoro dva roky na Novém Zélandu, a češtinu tu moc nepoužívám, tak to pak takhle dopadne. ;)

Citovat příspěvek

14:33:42 20.08.2011

Ravenhorn:
to máš tak: ono se dá zasmát i nad tím, cos napsal ty:

"...Tak tolik jsem se už dlouho nezasmál u příspěvku. Foťák za 6-7tisíc má lepší fotky jak zrcadlovky kolem 30tisíc. Fakt sranda. ..."

Citovat příspěvek

13:11:29 20.08.2011

[quote]Ještě jsem trochu srovnával a nejlépe mi z toho vyšel Canon SX230 HS.
Ten má kvalitu fotek ještě lepší než některé zrcadlovky jako např. Canon EOS 60D nebo EOS 7D. [/quote]

Tak tolik jsem se už dlouho nezasmál u příspěvku. Foťák za 6-7tisíc má lepší fotky jak zrcadlovky kolem 30tisíc. Fakt sranda.

Jinak z toho co jsi vybíral, bych si zvolil taky Sony HX9V. Dobrá volba.

Citovat příspěvek

7:08:04 20.08.2011

Ještě jsem trochu srovnával a nejlépe mi z toho vyšel Canon SX230 HS.
Ten má kvalitu fotek ještě lepší než některé zrcadlovky jako např. Canon EOS 60D nebo EOS 7D.
A samozřejmě ta kvalita fotek je o trochu lepší než u HX9. Jen to, že má mnohem menší výdrž
baterií a také horší video (HX9 má tak suprové video, že je srovnatelné s kamerami za cca 1.000 EUR),
rozhodlo, že půjdu spíše do Sony HX9.
Je pravda, že SONY totálně "rozpatlává", hlavně v detailu je tráva nebo listy stromů úplně příšerná, software s tím udělá neskutečné věci, ale tady jde o výslednou fotku a ta je nakonec ostřejší než u Canonu.
Druhá věc je, že v rámci "indoor" fotek, jsou příliš saturované, ale to se snad dá řešit volbou režimů v manuálním nastavení nebo v P poloautomatickém programu, s volbou reálných barev amaximální ostrosti.
Pokud se fotka z HX9 prohlíží v maximálním rozlišení, tak tráva není tráva, ale spíše shluky čehosi, někdo to přirovnal k omalovánkám. Ve skutečnosti to vypadá jako kdyby si s tím někdo hrál ve fotoshopu, ale v klasickém zobrazení na současných displejích (ani neříkám na fotkách 10:15, tam to není vůbec znát) je to v pohodě.
Nevím jestli to někomu pomůže, popřípadě mohu poskytnout spoustu porovnávacích reáloných obrázků....

Takže kdyby jen kvůli fotkám, tak je jasná volba Canon SX230 (SX220), ale video a daší vychytávky (3D, panorama) mluví jednoznačně pro Sony HX9V.

Citovat příspěvek

7:00:15 20.08.2011

Ještě jsem trochu srovnával a nejlépe mi z toho vyšel Canon SX230 HS.
Ten má kvalitu fotek ještě lepší než některé zrcadlovky jako např. Canon EOS 60D nebo EOS 7D.
A samozřejmě ta kvalita fotek je o trochu lepší než u HX9. Jen to, že má mnohem menší výdrž
baterií a také horší video (HX9 má tak suprové video, že je srovnatelné s kamerami za cca 1.000 EUR),
rozhodlo, že půjdu spíše do Sony HX9.
Je pravda, že SONY totálně "rozpatlává", hlavně v detailu je tráva nebo listy stromů úplně příšerná, software s tím udělá neskutečné věci, ale tady jde o výslednou fotku a ta je nakonec ostřejší než u Canonu.
Druhá věc je, že v rámci "indoor" fotek, jsou příliš saturované, ale to se snad dá řešit volbou režimů v manuálním nastavení nebo v P poloautomatickém programu, s volbou reálných barev amaximální ostrosti.
Pokud se fotka z HX9 prohlíží v maximálním rozlišení, tak tráva není tráva, ale spíše shluky čehosi, někdo to přirovnal k omalovánkám. Ve skutečnosti to vypadá jako kdyby si s tím někdo hrál ve fotoshopu, ale v klasickém zobrazení na současných displejích (ani neříkám na fotkách 10:15, tam to není vůbec znát) je to v pohodě.
Nevím jestli to někomu pomůže, popřípadě mohu poskytnout spoustu porovnávacích reáloných obrázků....

Takže kdyby jen kvůli fotkám, tak je jasná volba Canon SX230 (SX220), ale video a daší vychytávky (3D, panorama) mluví jednoznačně pro Sony HX9V.

Není to snadné, ale zvolit si může každý. Jako se každý může mýlit....

Citovat příspěvek

Autor: Dave78

12:00:05 18.08.2011

Díky za reakce.

Ještě jsem procházel nějaké recenze a na základě zjištěných skutečností jsem objednal Sony HX9.
Hlavně kvůli kvalitě fotek, mají být lepší než z HX5 i HX7.
Panasonic TZ20 v jedné recenzi docela ztrhali kvůli ne příliš kvalitnímu senzoru a tím pádem horší kvalitě fotek (bylo tam i porovnání a třeba na Canon IXUS 1000 HS byly fotky mnohem lepší - ostřejší - než u Panasonicu).
Canon SX230 HS taky není moc dobře hodnocen co se týká kvality fotek v rozích, při plném zoomu je dokonce fotka mírně rozmazaná v celé ploše.

Ještě jsem uvažoval zda nejít do Canonu S95, který už je na srovnatelné cenové úrovni, ale u Sony převážilo funkční vybavení a některé parametry. Kvalita fotek doufám že bude na srovnatelné úrovni.....

Citovat příspěvek

Autor: pesula

9:11:27 18.08.2011

Říkám, že bych se divil..... HX9V..... Funkce rozpoznání obličeje - Automatické nastavení ostření, expozice a vyvážení bílé pro ostřejší portréty a volba priority pro fotografování dětí a dospělých
Smile shutter - Automaticky fotografuje, jakmile se objekt usměje: s možností nastavení úrovně úsměvu a upřednostněním dětí či dospělých :D

Citovat příspěvek

Autor: pesula

9:04:47 18.08.2011

S tím rozpoznáním obličejů u sony bych si nebyl tak jistej. Na HX100 mi to obličeje rozpozná a můžu si i nastavit jestli chci ostřit na děti, nebo na dospělé... HX9 je skoro stejná jako HX100, jen je v UZ těle s jinou optikou, takže bych se dost divil, kdyby ksichty neuměla. Tím netvrdím, že to tak nemůže být. ;)

Citovat příspěvek

Autor: hoza

7:30:27 18.08.2011

LCD ale dost pomůže. Já měl taky na minoltě uhlopříčku 4cm a 122000 pixelů a pokaždé jsem se modlil jak to bude vypadat na monitoru. Kvalitní náhled fotky je myslím Velké +, navíc když jsi v terénu a chceš někomu ukázat fotky tak velkej a kvalitní LCD se hodí.

Citovat příspěvek

Autor: Mila_xl

7:29:39 18.08.2011

A co Oly XZ-1? Je sice dražší, ale recenze vesměs dobré ne?

Citovat příspěvek

Autor: Pety

7:09:40 18.08.2011

LCD nefotí. Na malém Nikonu jsem měl LCD 84 tisíc pixelů a ničemu to nevadilo.

Citovat příspěvek

6:17:06 18.08.2011

GPS vyloženě nepotřebuji.

U Canonu SX230 mě odrazují recenze, není tam příliš kvalitní objektiv - aberace, rozmazání na okrajích, při nejvyšším zoomu je to rozmazané celkově.

U Sony mě vadí, že namá rozpoznání obličejů. Pořád se rozhoduji mezi Panasonicem TZ20 a Sony, klidně bych šel do HX5, ale ten má velmi málo pixelů u LCD - 260 tis., zatímco jiné mají 460 tis. až 920 tis.

Hlavně je to o tom, že nechci dát cca 6-7 tisíc za něco, co ani nenahradí můj stávající UZ Olympus C-765, který už pomalu dosluhuje.

Citovat příspěvek

Autor: lukaas

15:51:46 17.08.2011

no a co ten Canon 230?
podle dpreview by mel byt fakt dobrej, ale zatim jsem na neho necetl recenzi. Nerikam, ze SONY nema dobrou HX9tku, ale fotky by mely byt udajne na Canonu lepsi a video srovnatelny se Sonkou...

Citovat příspěvek

Autor: bob222

12:38:23 17.08.2011

No to za teba asi nikto nerozhodne, jestli ten GPS potrebujes alebo nie.... Osobne by som bral tu sonku, ale to je fakt len cisto subjektivne....

Dave78 Napsal:
-------------------------------------------------------
Je otázka jestli
> investovat o cca 1000 Kč více kvůli GPS systému.
>
> Nebo by byl ještě jiný typ na kvalitní malý
> kompakt do cca 8.000 Kč ?

Citovat příspěvek

Autor: Rocca

12:31:04 17.08.2011

Mrknete treba sem:

http://www.dpreview.com/reviews/q311travelzoomgrouptest/

Citovat příspěvek

Prosím poraďte Panasonic TZ20, Canon SX210HS, Sony HX9V

10:52:43 17.08.2011

Prosím moc o radu který kompakt vybrat :

Panasonic DMC-TZ20
Canon PowerShot SX230 HS
SONY DSC-HX9

Porovnávám parametry, fotky, ale stále se nemůžu rozhodnout.

Taky nevím, jestli by nestačil přístroj o řadu nižší - u Canonu SX220 a u SONY HX7 (HX5 má horší snímač a méně pixelů na LCD). Je otázka jestli investovat o cca 1000 Kč více kvůli GPS systému.

Nebo by byl ještě jiný typ na kvalitní malý kompakt do cca 8.000 Kč ?

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: