Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Fotoaparát na Nový Zéland

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Fotoaparát na Nový Zéland

Autor: gribb33

3:10:23 03.07.2011

zdravim. nejdem fotit na Novy Zeland,len sa chcem opytat co hovorite na Olympus SZ 30MR ktory uz bol v tejto teme spomenuty..Mate ho niekto uz odskusany,popripade aku pamat.kartu k nemu odporucate..planujem si ho v blizskej dobe zakupit a cital som o niektorych kartach(pretec 16gb,class 10),ze nezvladaju fullHD video 1080p..udajne pritom zapisovatelny tok full HD je 2MB/s...

Citovat příspěvek

Autor: LudekBrno

9:42:15 01.07.2011

alkaline:

jak se ten sprej jmenuje? Zákazníci by ocenili ;)

Citovat příspěvek

Autor: alkaline

7:30:09 01.07.2011

...ale měl jsem možnost si ho osahat ve skutečnosti a líbí se mi ze všech nejvíc...

...ja to furt hovorím...
...darmo zízaš na babu...keď ju do ruky nechytíš...
...a keď chytíš...rozum ide bokom...

:D :D :D

...ty si tuďku rozdal už toľko rád...
...tak ja aspoň jednu...
...na trhu jestvuje sprej...ktorého aplikáciou sa zaručene zbavíš pavúkov na šesť mesiacov...
...takže ti pol roka v šere kamerky nebudú ostriť miesto objektu na pavučiny...
...a to sa oplatí... (tu)

;)

Citovat příspěvek

Autor: tomales

7:15:46 01.07.2011

Mrkni se na Canon S95, fotky z něho budou krásné a ještě na Ricoh GRD III, který je hodně slevněný na 9990kc. Ten je ovšem bez zoomu, ale objektiv parádní. Na krajinu myslím super, makro od 1cm a fotky si přivezeš nádherný.

Citovat příspěvek

Autor: bmx

5:53:57 01.07.2011

jasne a treba bylo vlakno zalozeno jen proto, aby byly prispevky...coz se zadarilo...Zeland, nezeland, suma fuk... :D :D :D :D

a kdo prispevky podobne zaklada, ma uz nauceny slovosled a obsah, aby vlakno zaujalo...proste rukopis... :D

Citovat příspěvek

0:00:25 01.07.2011

Karlík na to kápnul, z obsahu "dotazu" vyplývá jediný smysl, pochubit se svojí cestou na Nový Zéland. V oačném případě by místo zbytečné informace o cíli cesty byly popsány náměty a podmínky fotografování. Tedy co a jak se bude fotit. Nový Zéland není žádný extrém, který by vyžadoval speciální fotoaparát a vyhoví tam zcela spolehivě jakýkoliv přístroj, který vyhoví i na Českomoravské Vrchovině :D

Citovat příspěvek

Autor: j.k.

22:41:04 30.06.2011

Karlik - na Novom Zelande musi byt aparat ovcovzdorny... to ale ziadny vyrobca nedeklaruje :-)

Citovat příspěvek

Autor: Karlikamater

22:30:45 30.06.2011

tak a máte to :D....cožpak jste nepochopili že podstata příspěvku byla ve sdělení ,,jedu na Nový Zéland...hééééč" :D.
Pochopil bych kdyby místo pobytu a focení bylo uváděno v souvislosti s nároky na fotoaparát (Severní pól - mrazuvzdornost,Amazonie - vlhkotěsnost,Sahara - prachotěsnost ap.) takhle mi to připadalo trochu jako ,,honění trika" :S.
Tož Jendo šťastnou cestu a spoustu pěkných fotek (pozor...navzdory výše napsaným řádkům není myšleno ironicky ;) ).
Karlík
PS: Já bych si vzal tu Fuji HS 20 EXR,ale to je věc priorit.

Citovat příspěvek

Autor: Jan Šanovec

20:40:35 30.06.2011

Děkuji všem přispěvatelům za jejich názory. Rozhodl jsem se pro Panasonic DMC-FZ45. Spousta z Vás si bude říkat: "Komu není rady, ...", ale měl jsem možnost si ho osahat ve skutečnosti a líbí se mi ze všech nejvíc. Teď už se s ním jenom naučím pracovat a je to. Ještě jednou díky

Citovat příspěvek

Autor: Jirka12321

18:19:48 30.06.2011

Ještě se vrátím, tím co jsem napsal rozhodně nazatracuji stroje jako Fuji HS20 EXR, SONY HX100, ba dokonce ani kompakty. Já reagoval na obavu J. Šanovce že nebude umět DSLR ovládat.

Citovat příspěvek

18:15:48 30.06.2011

pepl, dik za uznani, proste, s Tvym milaskem, nebyl jsem kamarad a ze jsem uz neco v zivote poznal a vystridal, stovky spolupracovniku poznal, 10 x jsem se po republice stehoval...tak jeste jednou dik...hezky jsi to napsal...fotaku desitky vystridal, s babami, bylo podobne... :D ;)

Citovat příspěvek

Autor: qq_sk

18:09:55 30.06.2011

j.k. napisal 30. 06. 2011 10:41 myslim realisticky prispevok, posudit mozem FujiFilm FinePix HS20 EXR, splna to pozadovane 'Od fotoaparátu očekávám kvalitní fotky, které nedají mnoho práce' snad v 95% situaci, mozno aj viac.
Samozrejme ale ak kvalitne znamena, ze aj z vyrezov chceme tlacit väcsi rozmer ako A4, tak tam to uz take ruzove nebude a chce to vacsi cip, a rozsahom aj cenou primerany objektiv...
A na to video vyzera ze FujiFilm FinePix HS20 EXR hlavne ostrenim nie je prave optimalizovana, ako ani na vtaky za letu, ale to sa asi ani neocakava, ci?

Citovat příspěvek

Autor: pe.pl

17:54:20 30.06.2011

Myslim si, ze Jindriho (BMX) neni treba brat vazne. Ani pres jeho rekl bych zde asi nejvyssi pocet prispevku. Je to takovy brouk Pytlik tohoto fora - vsude byl, vsechno videl a .... spoustu toho naplka. Mam EX1cku skoro rok a jsem s ni maximalne spokojeny. To, co Jindrimu vrcholne vadi - nabijeni baterii ve fotaku - mne naprosto vyhovuje. Schvalne - na jake mouchy jsi Nille prisel?
Co vadi mne? Privital bych jedno programovatelne tlacitko, na ktere bych si asi navesil zapnuti HDR / kvuli nemu se musi pomerne dost hluboko do menu. Stejne hluboko je i zapnuti foceni do RAWu. A dneska bych si kvuli foceni do RAWu koupil rychlejsi kartu, ty RAWy jsou fakt obrovske. To je asi nejpodstatnejsi zapor. Za zapor tez povazuji to, ze se nezobrazuji v nahledu prepaly. To je z negativ vsechno. Pri koupi jsem se obaval, ze mi nejkratsi cas 1/1500 bude malo. Ani v zime na snehu jsem nemel problem.

Citovat příspěvek

Autor: Nill

15:42:07 30.06.2011

bmx Napsal:
-------------------------------------------------------
>
> Nille, znam, byl jsem kratce jeho majitelem, jojo,
> mooooc fajn fotak...

zjišťuju, že má nemálo much :(. Kvůli čemu si se ho zbavil?

Citovat příspěvek

Autor: j.k.

10:41:27 30.06.2011

Zalezi asi aj na tom, kam sa ide. Ak budete byvat niekde v Manukau v apartmane, je to ine, ako ked idete na trek s baglom a stanom. Tak ci onak by som po skusenostiach z podobnych trekov (Norsko, Irsko...) este zvazil aj ultrazoomy v koncepcii bridge ("most" medzi kompaktmi a zrkadlovkami). Z tych sucasnych asi najlepsie vychadzaju Sony Cybershot DSC-HX100V a FujiFilm FinePix HS20 EXR. Vyhody su imho evidentne - jednoducha obsluha, velky rozsah bez nutnosti manipulacie so sklami, kvalitne video, klbove displeje, velmi slusne makro a rozne, v krajine celkom uzitocne vychytavky ako panoramaticky rezim alebo Handheld Twilight (Sony). Fuji navyse foti aj do RAW. Na obrazovke a printoch do A4 je obrazova kvalita viac nez prijatelna. O sonaku pisal nedavno pekne a vecne aj Michael Reichmann z LuLa:

[url]http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/sony_hx_100v.shtml [/url]

---------------------------
...pod ciarou - opluvanie ultrazoomov je na tomto fore takym ludovym sportom ...casto ho pestuju ti, co si naskudlili na nejaku low-end zrkadlovku so setakom a z vecera na rano sa z nich stali lepsi fotografi ;)

Citovat příspěvek

23:55:33 29.06.2011

jo, párádní strojek, vážně o něm uvažuju

Citovat příspěvek

Autor: chuanvaldes

23:05:23 29.06.2011

Jo, vypadá to dobře... (tu) Už hodně krát jsem si říkal, že si pořídím i nějaký kompakt... Ale zatím jsem se k tomu nedokopal... :D

Citovat příspěvek

22:46:15 29.06.2011

dokonce i na 800 ISO za slabého osvětlení ze Samsungu EX1 lezou velmi použitelné fotky, obzvlášť když se fotí do rawu. Jeden raw jsem schválně zkusil vyvolat v Camera Raw, v příloze je výřez 1:1

Citovat příspěvek

22:14:44 29.06.2011

ajo, vypadá to tak.. tady je odkaz na celou galerii:

http://www.photographyblog.com/reviews/nikon_d3000_review/sample_images/

http://www.photographyblog.com/reviews/samsung_ex1_review/sample_images/

Citovat příspěvek

22:06:04 29.06.2011

Romane... "403 - Forbidden" asi mají zakázané linkování...

Citovat příspěvek

20:20:00 29.06.2011

zrcadlovky sice poskytují lepší kvalitu výstupu, ale za dobrých světelných podmínek je rozdíl oproti slušnému kompaktu minimální a to se ještě fotky musí zkoumat na monitoru. Na výtisku už není vidět rozdíl žádný. Schválně srovnejte:

Foto ze zrcadlovky Nikon D3000
http://img.photographyblog.com/reviews/nikon_d3000/sample_images/nikon_d3000_12.jpg

a z kompaktu Samsungu EX-1
http://img.photographyblog.com/reviews/samsung_ex1/sample_images/samsung_ex1_12.jpg

Citovat příspěvek

Autor: Jirka12321

19:46:17 29.06.2011

souhlasím tedy naprosto s tím, že se zrcadlovkou automaticky nevznikají lepší fotky, ale musíte uznat, že kvalita vzroste. A obava p. Šanovce že zrcadlovka je těžká na ovládání - na všech zrcadlovkách je režim AUTO a je stejný jako na kompaktech. Nevidím k obavám důvod. Přeji hezký den J.

Citovat příspěvek

Autor: crusoe

19:28:14 29.06.2011

ale no tak, znám lidi, kteří jsou se se svým ultrazoomem naprosto spokojeni ;)

Citovat příspěvek

Autor: ďaur

18:22:41 29.06.2011

Šanovec Jan :

mohu li do této učené debaty taky coby amatér zasáhnout, zatím bych ti doporučil to, co píše ".":

"...Jen bych doporučil koupi co nejdříve a ty dva měsíce programově cvakat při současném listování návodem k použití,..."
s dodatkem: a prohlížení v nějakém prohlížeči či editoru za současného hledání případných expozičních chyb.

protože sebelepší foťák bez toho, aniž bys s ním uměl trochu obstojně zacházet a především znal alespoň základy o fotografování, může být k ničemu a učit se to až kdesi v tramtárii by byla škoda času. přestože si myslím, že i s ultrazúmem jdou udělat slušné fotky, pokud ti nevadí cena a velikost, přimlouval bych se rovněž za něco jako nx11....
(přece jen ta kvalita je někde jinde a pak záleží třeba na tom, jestli se do té tramatárie míníš ještě někdy vrátit, nebo to mají být vzpomínkové fotky na věčné časy...)

Citovat příspěvek

16:21:13 29.06.2011

pulkrabek Napsal:
> Vem Coolpix P500 je SUPER

Jojo... :D Není nad 36x zoom (tu) a ohnisko 22 - 810mm v přepočtu na 35mm formát (tu)

Určitě bude produkovat brilantně ostré fotky při použití maximální zoomu, a ISO má až 3200! Takže bude moc fotit i v noci bez stativu, jelikož tam je i stabilizace... ;) (tu)

Citovat příspěvek

Autor: pulkrabek

14:08:43 29.06.2011

Vem Coolpix P500 je SUPER

Citovat příspěvek

13:26:13 29.06.2011

Být já v kůži p. Šanovce... Tak se rozhodnu pro variantu, kterou nabízí BOD... ;) (tu)

Citovat příspěvek

Autor: .

13:09:29 29.06.2011

LudekBrno, máš pravdu, pro spoustu lidí jsou přijatelné fotky i z mobilu. A pro toho, kdo hodlá své obrázky prohlížet pouze na TV nebo monitoru, je to téměř jejich ideální zdroj. O tom se nemá smysl přít.
Ano, až budu připravovat nějakou publikaci.... :)

To si musí pan Šanovec přebrat sám. Pokud mu skutečně vyhoví prezentace na PC, neměl by se upínat k bůhvíjakým nárokům. Pak i ten kompakt je téměř luxus. :)

Zdravím

Citovat příspěvek

13:04:25 29.06.2011

Nill Napsal:

> bmx: k foťáku je nabíječka do el. sítě s USB
> konektorem
>

-------------------------------

Nille, znam, byl jsem kratce jeho majitelem, jojo, mooooc fajn fotak... :D

Citovat příspěvek

12:39:07 29.06.2011

bob222:

jasně, souhlas, že špatná obsluha může zrcadlovce výsledky pokazit. Nicméně zrovna u krajiny, o kterou se tady jedná, bych se toho příliš nebál.

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: