Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Vyber "maleho fotaku"

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Vyber "maleho fotaku"

Autor: michalurban

20:24:07 19.05.2011

A jeste posledni, kombinace 30mm/f2 a 20mm/f2.8 je proste bozi ... :) Je to fajn, fajn, fajn ...

Citovat příspěvek

18:03:56 18.05.2011

Prave, cena u mne dost rozhoduje, takze uz jsem objednal NX11 + 30/2 + 18-55 za 13000Kc. Pokud mi bude to ohnisko ekvivalentni 45mm vyhovovat tak jak cekam, tak se snad nejak te 18-55 zbavim. No uvidime! :)

Citovat příspěvek

Autor: chuanvaldes

17:23:41 18.05.2011

Michale, a co něco ze stáje Sony? Co taková A55... :) BMX s ní zkušenost má, já ji taky měl několik krát v ruce... A kdybych hledal malé tělo, tak bych šáhnul právě po A55... No záleží jaký je rozpočet...

Sony A55 + 35mm f/1.8 + 50mm f1/.8 + 85mm f/2.8 parádní lehká a přenosná sestava... (tu)

Jenže tam už se to bude cenově pohybovat nad 30t...

Citovat příspěvek

Autor: bmx

16:59:12 18.05.2011

jedu z firefoxu a normalka..

Citovat příspěvek

16:27:03 18.05.2011

Nakonec jsem se tedy rozhodl pro kombinaci NX11 a 30mm/f2 - i vypada krasne:
http://varlamov.me/img/samsung_nx11/prooductshot1.jpg

Prinejhorsim, kdybych nebyl spokojen, tak pujde o novy double-lens set ... takze to pripadne prodam treba s nejakou ztratou, ale holt za chyby se plati - a koupim ex1 ... :)

Diky za rady! :)

Jeste mam dotaz na zucastnene - od rana se nemuzu dostat na stranky megapixelu, dole mi Chrome chvili hlasi "Zasilani pozadavku" a nasledne konci s tim, ze ke strance se nelze pripojit. Vse ostatni bezi, kamaradce funguje i ten megapixel - tak me jen zajima, zda vam taky ... :ú

Citovat příspěvek

Autor: .

12:59:35 18.05.2011

michalurban, dá se říct, že s malými obmněnami je ovládání NX v základu stejné, jako D50. ( Clonu v režimu a -otočný volič)- můžeš nastavovat samozřejmě i rolerem. )
Ovšem jeho možnosti, v menu jsou větší.
Třeba režim "Panorama", dnes celkem obvyklý, u D50 nenajdeš. I koupit GPS modul se dá - http://www.megapixel.cz/samsung-gps-modul-gps10-pro-nx100 .... :D

Zdravím

Citovat příspěvek

12:43:03 18.05.2011

Mno, tak koukam, ze jsem zavahal ... posledni set s 30mm megapixel prodal a ani oni, ani fotoskoda nebo aaron nevi dostupnost. Snad mi neco odepisou na muj dotaz. Uz jsem to chtel koupit, ale chvili jsem jeste brouzdal po netu, pak mi spadlo spojeni a bylo to v tahu! :D

Citovat příspěvek

11:06:40 18.05.2011

bod: Tak to je skoda, s tim ovladanim na objektivu - ale ja v podstate pouzivam jen prioritu clony, takze me zajima hlavne, zda je mozne vnejsim otocnym volicem nastavovat prioritu clony ... ?

Dalo by se rict, ze po pocatecnim nadseni z nastavovani vseho v D50 jsem nastavil autoiso, RAW, kroky clony/casu po 1/3, prioritu clony a dal uz jen laboroval s clonou a kompozici ... a spousi ... tak by to snad nemel byt problem ... :)

Citovat příspěvek

10:55:39 18.05.2011

michalurban, ještě drobnost, tyhle malé přístroje jsou zatíženy jednou nectností, že se jim nevejde dost tlačítek na tělo a musí se pro lecos do menu. Samsung vymyslel fintu, že na svých objektivech má tlačítko, kterým se cyklicky volí změna důležitých veličin a ostřícím kroužkem, nebo rolerem pak jejich hodnoty.
Třicítka to ovšem bohužel neumí, přesto je ovládání NX celkem fajn.
A ještě poznámku, i když je amoled o něco lepší, než běžný LCD, na slunci je to stejně ošidné. Ale díky tomu hledáčku.... :)

Zdravím

Citovat příspěvek

10:33:05 18.05.2011

BMX: Tak tim jsem si jisty, vzpominam na nej uz ted a to mi tu jeste lezi (kupec prijede zitra) ... :)

bod: Diky za tip, to vysledne ohnisko 45mm by mohlo byt fajn a po porovnani velikosti tela D50 a NX11 me hlavne tesi ta mala hloubka (melkost? :) ) tela.

Citovat příspěvek

Autor: bmx

9:57:37 18.05.2011

Michale, i ja jsem s Nikonem D50 u Nikonu zacinal...dlouho budes, stejne jako ja, na nej jeste vzpominat... ;)

Citovat příspěvek

9:38:54 18.05.2011

Pokud ti vyhovovala praxe se zrcadlovkou, tak asi tohle - http://www.megapixel.cz/samsung-nx11-18-55-mm-ois-30-mm S tou nasazenou třicítkou se vejde do kapsy. A ten zoom se pro občasné příležitosti také hodí.
Malý, lehký, čip jako zrcadlovky. Slušné video, dělají se redukce na M42 a další bajonety.
Tady je test, se kterým si dal práci makofoto - http://www.makofoto.cz/aktuality/SamsungNX10/Samsung_NX10.htm
Tedy v první verzi, dnes už má vylepšený FW.

Zdravím

Citovat příspěvek

Vyber "maleho fotaku"

0:51:20 18.05.2011

Zdravim,

omlouvam se za pofiderni nadpis, ale nic lepsiho me nenapadlo. :)

Jedna se o to, ze me moje (ted uz prodana) DSLR Nikon D50 stale casteji obtezovala svou velikosti a tak jsem se rozhodl ji nahradit necim skladnejsim, prenosnejsim a mozna i nenapadnejsim.

Fotim hlavne lidi (kamarady a kolemjdouci pri cestach mesty i na turach lesem a polem, obcas nekoho ciziho kdyz jdu po meste sam) a take ruzna zakouti. Krajinky, s kterymi jsem zacinal, uz me vcelku az na vyjimky opustily. V podstate mi jde o vysokou svetelnost, sirsi ohniska (bez delsiho zoomu se obejdu) a aspon chvalitebnou rychlost.

Ve vyberu mam ted v podstate dva, dost odlisne, pristroje:

a) [bold]Samsung EX1[/bold]

U toho me laka prave ta dobra svetelnost, siroke ohnisko a celkove dobre recenze, pochvalujici jak kresbu, tak i ovladani a rychlost. Take je prijemne maly na noseni. Na tenhle fotak jsem narazil jiz pred casem, ale az ted ho zvazuji ke koupi - preci jen, prechod z DSRL na kompakt (jakkoli kvalitni) bude zrejme sok. Na druhou stranu, kamose Canon G10 me nijak nestve. :)

b) [bold]Nekdo ze staje micro4/3[/bold]

Konkretne po zvazeni se mi nejvice libi [bold]Panasonic GF1[/bold]. U nej mam dilema, tykajici se vyberu objektivu. Melo by to byt rozhodne pevne ohnisko, svetelne, rychlejsi (ne nutne superrychle) ostreni a mala velikost. Podle toho co fotim, tak by byl nejlepsi objektiv [bold]20mm/f1,7[/bold] (radsi bych neco levnejsiho, ale 40mm eq sedi nejlepe tomu co fotim). Tahle druha kombinace je vyrazne drazsi a ja ted nevim, zda se oproti Samsungu az tak vyplati ...

Diky vsem za postrehy! :)

PS: Ted si vybavuji, ze jsem pred par lety narazil na nejaky soft, ktery z exifu ulozenych fotek vytahl informace a nasledne je prezentoval formou grafu - procento vyuziti jakeho ISO, jake ohniskove vzdalenosti, jake clony atp. Nevite, jak se ten program jmenoval?

PPS: Poznamka k vyberu ohniskove vzdalenosti u micro4/3: V uvahu jsem vzal [bold]20mm/f1,7[/bold] + [bold]17mm/f2,8[/bold] + [bold]14mm/f2,5[/bold] (ekvivalentni 40mm, resp. 34mm a 28mm). Na Zenitu mam 29mm a vyhovuje mi to, ackoliv je to obcas zbytecne siroke. Na Fedu-2 mam 50mm, vyhovuje mi to o trochu vic nez ta sirka na Zenitu, ale je to obcas zbytecne uzke. :D Na Nikonu jsem mel sklo ekvivalentni 27-105 a drzel jsem se obvykle v rozmezi 30-50mm eq. Takze obecne myslim, ze by nejlepsi pro mne tou ohniskovou vzdalenosti byl ten 20mm objektiv - pripadne jeste 17mm, protoze ta 14 uz by byla prilis siroka. Ta 20 je dost draha, ale testy a informace z for od uzivatelu naznacuji, ze je vyrazne lepsi - pokud jsem tedy neco neprehledl.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: