Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Kompakt kolem 8 000.-

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Kompakt kolem 8 000.-

Autor: Ganec

18:20:51 15.05.2011

Pozri sa aj po Sony WX{nieco}, tie maju pomerne dobru svetelnost, dobry objektiv, pekny dizajn a su sirokouhle.
Na vyssich citlivostiach sa vyrovnaju fotakom s vacsim chipom lebo maju CMOS BSI chip.
(okrem toho maju vdaka chipu viacero moznosti)

Alebo Nikon P300, ten ma este lepsiu svetelnost. Ma podobny dizajn a parametre ako S95 (ale ma CMOS BSI chip) no mne sa jeho zabery pacia viac (S95 ma niekedy vdaka prepalom a presaturacii nerealne farby).

Ten Samsung je dobry, ale treba si nahrat najnovsi firmware, kde opravuju pociatocne chyby. Predsa len je to prvy fotak Samsungu takehoto typu.
A tiez je trosku vacsi, takze neviem ci sa pre zenu hodi...

Citovat příspěvek

Autor: Grimmer

22:39:37 27.04.2011

Sice nechápu, co by na tom můj věk změnil, ale jestli tě to zajimá, tak si k tomu připočti 9 let a budeš na svým.

Jinak já sám vlastím zrcadlo a kdybych volil já, tak koupím absolutně něco jiného, protože pro mě je kvalita docela důležitá. Každopádně o kompakty se vůbec nezajimám a jsem limitovanej jednou věcí a to, že to má bejt foťák pro ženskou. I tak to ale neznamená, že by to měl bejt nějakej šunt za 2 litry, nebo nedej bože nějakej úchylněj přepixelovanej mobil. Bude sloužit celý rodině, tak bych i přes to všechno od něj chtěl nějaký výsledky.

Citovat příspěvek

Autor: bmx

21:37:31 20.04.2011

dlaždič, ses taky povedl... :D

Citovat příspěvek

22:39:13 19.04.2011

Tak jsem dneska trochu brouzdal po internetu a popravdě jsem nic moc nenašel. Ty který se mi parametrově celkem líběj jsou zase designově nic moc a v červený barvě jich dělaj opravdu jen málo. Takže jsem tak nějak trochu rezignoval a našel zatim tyto dva modely:

[url]http://www.megapixel.cz/sony-cybershot-dsc-hx7-cerveny#parameters [/url]
[url] http://www.megapixel.cz/panasonic-lumix-dmc-tz20-cerveny#parameters [/url]

Co na ně říkáte? je v nich opravdu nějakej zásadní rozdíl? U Sonyho mě trochu děsí těch 16Mpx ale jinak nevim :-) Stojí opravdu těch 1500,- za to, abych si připlatil za Panasonic?

Citovat příspěvek

Autor: *

15:13:55 19.04.2011

alienated

Prdlajs...bmx má rád jen sám sebe..;)

Grimmer

I takoví jsou mezi námi..:D
aa

Citovat příspěvek

11:43:41 19.04.2011

Panove, predsklopeni zrcatka u digitalu me opravdu nezajima, popravde jsem ho ani na svym zrcadlu jeste nepouzil :-D
Kazdopadne bych potreboval neco, co je naprosto automaticky, protoze rodice zas s tou technikou tak nekamaradej, aby to slusne fotilo a aby vypadal hezky pro zenskou. :D Ten samsung se mi libi pouze parametrove a ja osobne bych si ho klidne vzal, ale designove se nehodi. Nejsou jeste nejaky podobny stroje?

Citovat příspěvek

Autor: alienated

9:24:56 19.04.2011

už se mi chce napsat, že co se škádlívá, to se rádo mívá :D ono je to jaro...
:D

Citovat příspěvek

9:14:25 19.04.2011

Dodatek.
Funkci "Předsklopení zrcátka" používají všichni dobří výrobci DSLR..;)

Citovat příspěvek

8:23:51 19.04.2011

predsklopeni zrcatka to neznám....:S

Znám ale u DSLR funkci...Předsklopení zrcátka. Ta je důležitá při fotografování při delších časech , teleobjektivem, v šeru a v noci při scénách, kde jsou třeba bodové zdroje světla....zamezuje rozmazání rázem zrcátka.....B)-

Citovat příspěvek

0:19:16 19.04.2011

jo a taky nema predsklopeni zrcatka, to je handicap jeste vetsi... :D

Citovat příspěvek

0:16:43 19.04.2011

Grimmer
Na Samsung se ptej zde:

http://forum.fotografovani.cz/read.php?114,5033700,page=5

A na BMX se vyprdi....má zúžené vidění a neumí číst. Canon má pro tebe jen 28 mm a dodám, že pomalou závěrku, dost veliký handicap...;)

Mějte se...

Citovat příspěvek

23:23:17 18.04.2011

EX1 jsem vlastnil 48 hodin a pak jsem vymenil za S95 a pohoda.

Citovat příspěvek

22:12:00 18.04.2011

Ještě jsem zapoměl na jeden parametr, aby měl pokud možno co nejširší ohnisko.

Citovat příspěvek

Kompakt kolem 8 000.-

22:06:32 18.04.2011

Zdravim,

Potřeboval bych poradit, sháníme digitálek pro mámu k narozeninám.

Představoval bych si cenu tak kolem +- 8 000,-.
Pokud možno co největší čip
nízkou světelnost
optický stabilizátor
design vhodný pro něžné pohlaví
a malé rozměry akorát do kapsy.

Tohle by byly asi tak ty nejdůležitější parametry, na ostatních mi zas tak nezáleží. Jinak jsem koukal na net a parametrově se mi líbí tento [url] http://www.megapixel.cz/samsung-ex1#parameters [/url] Akorát e je problém, že vzhledově mi pro ženskou moc nesedí. Mohli by jste mi prosím doporučit nějaké další stroje. :)

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: