Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

kompakt s dobrým bleskem

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: kompakt s dobrým bleskem

Autor: pepe11

21:04:57 12.04.2011

Pokud má kompakt sáňky, dá se na něj většinou nasadit i blesk s výklopnou hlavou. Na muj Canon G5 třeba i systémový.
Na Ricoh G8, co jsem chvíli měl, zas manuální.

Citovat příspěvek

Autor: Charlie60

14:54:46 08.04.2011

Nauc se pracovat s manualnim a poloautomatickym rezimem na fotaku, nastaveni EV na pristroji i EV pro blesk.

Vsechny snimky bleskem naprimo jsou spatne a kompakty nemaji moznost natoceni blesku do stropu. Pak snad jen externi blesk pokud ma pristroj sanky. Ale pidi blesky ke kompaktum taky nemaji vyklopnou hlavu.........

Dobre svetlo!
Charlie
http://www.fotokurzy.eu

Citovat příspěvek

Autor: .

10:22:10 06.04.2011

Prodává se i synchrokostka, která umí ignorovat měřící předblesk, ale zase mívá potíže se spouštěním starších blesků, s vysokým napětím na kolíku.
Bohužel, tohle je bolest všech kompaktů, do kterých jsou z prostorových důvodů osazovány nízkokapacitní baterie, a jako žrout proudu ještě velký LCD. V případně ještě výkonného blesku by se výrobce nemohl pak pochlubit, že na jedno nabití udělá jeho přístroj 120 fotek a nikdo by ho nekoupil. :)

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: pepe11

1:01:13 05.04.2011

Ještě něco - většina foťáků vyšle předblesk, kostka ti odpálí hlavní blesk a jsi v háji, takže doporočuji blesk YN460 - odpalovač je tam už zabudovaný a má dva mody, v druhem modu ignoruje předzáblesk a spustí se až při hlavnim blesku

http://cgi.ebay.com/YN460-YN-460-Flash-Canon-1000D-550D-500D-450D-7D-50D-/200550643980?pt=Digital_Camera_Flashes&hash=item2eb1bff90c

tohle je nejlevnější cena, ale platíš DPH, tak je tam taky za asi 25 usd plus 17usd pošta, čili bez dph.

Citovat příspěvek

Autor: Karlikamater

6:23:37 26.03.2011

Mirku musíš mne ale brát s rezervou,protože nějaký odborník Jan Veselý o mně ve vedlejším vláknu napsal : ......Karlikamater on velice rad oblkbuje a placa nesmysly a skutek utek, chce se zviditelnit......ber takovy radily s rezervou.

Tak abys mi nenaletěl na nesmysly a oblbování ;) počkej ještě co ti řeknou jiní kolegové (nebo zmińovaná osoba nanejvýše povolaná... ;))....uvidíš.
Měj se
Karlík

Citovat příspěvek

Autor: Wack

21:03:17 25.03.2011

Děkuji za fotku s vysvětlením i za dobrý typ. Vůbec mě nenapadlo řešit původní foťák externím bleskem.
Mirek

Citovat příspěvek

20:43:34 25.03.2011

Na fotkách je synchro kostka Meopta (ve výprodeji bývala za 70,-Kč :D) a blesk Mechanika (z bazaru za 200,-Kč).
Bacha ale,dělaly se dva druhy synchro kostek....jedny pro blesky s vysokým odpalovacím napětím a druhé pro ty s nízkým které se nesměly zaměnit (vysoké napětí ničilo tyristor ve spínací elektronice)....fotonávod na úpravu mám.
Ve foto Škoda mají myslím synchro kostky Hama.
Karlík

Citovat příspěvek

20:15:17 25.03.2011

Má to ještě jedno úskalí....pokud nastavíš clonu na širokém ohnisku (např.4) a pak použiješ max. zoom tak se sníží světelnost objektivu (např.o jednu clonu) i množství odraženého světla které jím projde (protože blesk neumí zoomovat),takže je potřeba přepnout blesk na vyšší pracovní clonu aby byl ,,silnější" záblesk a fotka nebyla podexponovaná.
Ale to se vše dá vyzkoušet a vychytat....jen to není moc pohotové (td)
Karlík
PS:je potřeba ale také počítat s tím,že s přepnutím blesku na vyšší pracovní clonu se ,,sníž" jeho dosah.

Citovat příspěvek

19:45:12 25.03.2011

...někdy dá lenost spou stu práce (td) :D....místo abych to šel pár minut sestavovat,tak jsem raději ,,půl hodiny" datloval a nakonec stejně došlo na názornost...viz příloha

Citovat příspěvek

19:09:48 25.03.2011

Mám obavu že v té ceně mají kompakty plus/mínus stejně slabé vestavěné blesky (což při běžných malých světelnostech zoomů je do interiérů přímo vražedná kombinace (td))....tobě by problém nejspíš vyřešil kompakt s možností silnějšího externího blesku do sáněk (ale to jsme myslím cenově výše...i když neznám všechny typy do 5000,-...třeba už se v akčních cenách něco najde.....ale pak je ještě nemalá cena systémového blesku takže ) (td) (td)
Je ještě jedna(levnější) ale složitější cesta: koupit raménko pro přídavný blesk (pár korun),stativový šroub na upevnění k fotoaparátu (pár korun),optickou odpalovací synchro kostku (pár stokorun)+šroub k upevnění na raménko a pak dostatečně silný blesk (stačí starší jen se středovým kontaktem v patici,ale hlavně aby měl vlastní čidlo a nastavení na pár pracovních clon.....i ten se dá v bazaru sehnat za pár stokorun).
Synchro kostku přiděláš na ramínko,do ní zasuneš blesk a přichytíš celé ke kompaktu do závitu pro stativ.Kdykoliv bleskne vestavěný blesk,spustí se i přidaný externí ;).Pak už jen ,,vychytáš"kombinaci nastavení pracovní clony fotoaparátu (doufám že to ten Ricoh umožňuje :S) a pracovní clony blesku.Dává to dobře použitelné výsledky pro běžné fotografování.
Karlík

Citovat příspěvek

kompakt s dobrým bleskem

Autor: Wack

16:46:55 25.03.2011

Dobrý den,
prosím o jednoduchou radu. Mám foťák Ricoh R8 cca 3 roky, ale v interiéru problém se slabým bleskem. Fotky jsou nicmoc.Fotky z venku bez problému. Může mi někdo doporučit, který přístroj anebo která řada oplývá silným bleskem? Při dnešní nabídce je těžké z webů ohledně blesku něco zjistit. Počítám s cenou cca 5tis. Kč.
Předem dík za reakce Mirek

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: