Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Canon EOS 5D Mark III

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Canon EOS 5D Mark III

Autor: Umbrella

15:10:28 05.04.2012

Vla Napsal:
-------------------------------------------------------
> Canon D7, D5, D40?????

asi jen Nikoni zvyky :D

Citovat příspěvek

Autor: Vla

8:26:05 05.04.2012

Canon D7, D5, D40?????

Citovat příspěvek

Autor: ucho

1:45:00 05.04.2012

Jak to tak čtu tak dobrá rada nad zlato :-) Jak to vidím já? Crop a v dnešní době D7čka je opravdu super na druhou stranu novinka D5 Mark III je v podobném provedení a patří opravdu do TOP třídy.
Pokud se nekouká na peníze bude Mark III ta nejlepší volba. Týden tohle tělo vlastním a po přechodu z cropu EOS D40 jsem jak Alenka v říši divů! Přechod na tuhle hračku je něco neskutečného. Jednak FF a obrazová kvalita je naprosto někde jinde.
Srovnávat dnes rychlosti a možnosti s Cropem je naprosto bezpředmětné. Možná možnostmi D7 udýchá krok, ale obrazovou kvalitou v žádném případě. Mark III je novinka a cena asi taky není lidová, ale láska je láska a opravdu se do týhle hračky zamilovat..
Všem fajn světlo....

Citovat příspěvek

Autor: lada5000

8:32:37 17.03.2012

Ahoj čtu ty názory a já Ti přidám ještě jednu variantu http://digineff.cz/art/fo-ky/canon-g1x-recenze.html.
To bude také velký výkonostní skok z mýdlové krabičky. Pokud ovšem nechceš investovat a používat i delší skla :o(
Osobně vlastním 5D Mark II, L-kové skla. Fotky jsou naprosto skvělé, ale ta váha. Bez batůžku stále na zádech se neobejdeš.Sám si říkám, že si nějaký ten menší kompakt bez kompromisů pořídím (canon-g1x).
Je fakt, že když si vezmeš hokejku Jágra, tak Ti to nezaručí stejný výkon ve hře.Jak jsi jistě slyšel, že kvalitní fotky nedělá foťák ale fotograf !!! Pouvažuj, skuz ještě mezikrok a pak po dokonalém zvládnutí zpracování výstupů z RAWu profi třídu a bez kompromisů. Hezký den Laďa. ;) ;)

Citovat příspěvek

Autor: P

20:56:57 09.03.2012

Dád
Dá...d se se ti zavidet;)

Citovat příspěvek

Autor: Dád

12:36:11 09.03.2012

crop faktor je někdy výhoda, někdy také nevýhoda, menší snímače mají zase výhodu ve prokazatelně vyšší ostrosti oproti FF v okrajových částí snímku, odpadne i vinětace atd., dostaneme se zrovna tak na jiné ohniskové vzdálenosti, pochopitelně při používání objektivů, které jsou vysoce kvalitní a vhodné jak pro FF tak pro menší chip. Každý z přístrojů má určitě své pro a proti. Taky jsem nevěděl, mám to vyřešené .. mám už oboje :)

Citovat příspěvek

Autor: P

17:44:35 06.03.2012

Tak to byl hrebicek primo na hlavicku! Ale pro koho? :S

Citovat příspěvek

Autor: j.hrebicek

16:27:28 06.03.2012

Vykašli se na vševědoucí arogantní komentáře... dle mého názoru ber 7D, jednak je řádově levnější (což se bude pro začátek hodit), takže ti zbyde více peněz na objektivy, příslušenství, atd. Kvalitativní rozdíl tam samozřejmě je, ale už to není tak markatní. Hlavně pamatuj na to, že dobrou fotku ti neudělá sebedražší foťák, na to musíš mít dobé oko, nápady, atd.

Citovat příspěvek

Autor: .

1:09:05 02.03.2012

http://forum.grafika.cz/read.php?136,5189983,5190786#msg-5190786
:)

Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: Apac

23:18:19 01.03.2012

Incubus Napsal:
> Hele, tak se mi zdá, že je to jako bys po té cos
> sotva slezl z tříkolky, chtěl jezdit na
> superbiku.
> Podle mého by sis měl koupit nejprve startovní
> model třeba EOS 600D, který ti dva roky bohatě
> vystačí. Za dva roky - když budeš hoooodně dobrej
> - pochopíš sám co ti vyhovuje a co ne, teprve
> začneš poznávat limity. A za tyhle dva roky, už tu
> bude stejně nová generace foťáků. Takže ten
> přístup zbohatlickýho mamrda - koupim si tohle,
> protože je to nejdražší, takže to určitě bude
> dělat nejlepší fotky - je úplně zcestný. Jak čtu
> ani nevíš jaký je mezi tím rozdíl. Nejdřív si tedy
> zkus začtečnické náčiní a pak, když zjistíš že
> něco umíš, rozhazuj prachy.

Tyhle přemoudřelé rady o dlouhém učení a začátečnické technice bla, bla ... jsou žvásty lidí, jejichž nejvyšší kvalifikace je řidičák a druhý poznávací znak - prázdná kapsa. Jestli někdo začíná budovat systém od nuly, je dnes nejlepší/nejekonomičtější jít rovnou do FX těla + 2-3 dobrých objektivů. Potom pomalu rozšiřovat dle konkrétní potřeby anebo třeba prodat. Udělat pěknou fotku dá hodně práce, proč si to úsilí dobrovolně kazit blbou technikou? Zdravím

Citovat příspěvek

Autor: zdenekv

22:14:21 01.03.2012

4 Incubus - klidně přiznám,že prakticky neznám ani C7D ani C5Mk2 (znám je jen z recenzí a různých článků) ale být v kůži e Frankieho tj. nebýt limitován financemi tak asi jdu do lepšího tj.5DMk2. Píše ,že fotí na kinofilmovou zrcadlovku tzn. že není úplný začátečník a minimálně problematiku správné expozice,využití hloubky ostrosti apod. asi zná. Protože fotil na nějaký digitální kompakt tak asi zná i nějaké základy práce s editorem a pokuď ne tak by se je musel učit stejně u FF jako nejlevnější zrcadlovky.Takto hned od začátku bude získávat zkušenosti a návyky na aparátu ke kterému by se podle rad některých měl dopracovat až třeba za dva roky. A když zjistí,že focení není ten správný koníček tak FF s kvalitním sklem prodá z relativně menší ztrátou než low end.

Citovat příspěvek

Autor: LudekBrno

19:40:39 01.03.2012

ce:

To je fakt :) I když by stejně asi zareagoval někdo jiný.

Citovat příspěvek

Autor: ce

17:42:29 01.03.2012

LB,
malo cenu reagovať keď dotyčný vytiahol vlákno z novembra?

Citovat příspěvek

17:39:36 01.03.2012

Incubus:

ze tvého výkřiku cítím velkou dávku závisti a nepřejícnosti ;) Proč by se prosímtě nemohl někdo učit fotit s 5D MkIII, když na to má a představuje to pro něj třeba mnohem menší výdaj, než pro tebe 600D?

Citovat příspěvek

Autor: Incubus

14:35:13 01.03.2012

Hele, tak se mi zdá, že je to jako bys po té cos sotva slezl z tříkolky, chtěl jezdit na superbiku.
Podle mého by sis měl koupit nejprve startovní model třeba EOS 600D, který ti dva roky bohatě vystačí. Za dva roky - když budeš hoooodně dobrej - pochopíš sám co ti vyhovuje a co ne, teprve začneš poznávat limity. A za tyhle dva roky, už tu bude stejně nová generace foťáků. Takže ten přístup zbohatlickýho mamrda - koupim si tohle, protože je to nejdražší, takže to určitě bude dělat nejlepší fotky - je úplně zcestný. Jak čtu ani nevíš jaký je mezi tím rozdíl. Nejdřív si tedy zkus začtečnické náčiní a pak, když zjistíš že něco umíš, rozhazuj prachy.

Citovat příspěvek

Autor: vladimir dufek

14:05:33 10.11.2011

tezke rozhodnuti mam 7D a 5Dmarkll nelepsi by bylo se sejit a vsechno to vyzkouset

Citovat příspěvek

Autor: HONZIK1

22:41:40 01.10.2011

http://www.zacutoimages.com/p189988646/h2a88da19#h2a062af1

http://saskia.cz/products/27553-double-barrel.aspx

Tak všechno nejlepší s tím novým ,,PERTINAXEM,, ;)

Citovat příspěvek

Autor: m.e.

20:03:47 01.10.2011

[ital]Ten článek je z pohledu člověka, který využívá zrcadlovky dnes hlavně pro video, to dělá, protože profi kamery se stejně velkým čipem stojí minimálně desetkrát tolik.
Samozřejmě Canon tají datum vydání i specifikace, ten článek obsahuje, co se šušká a jaké akce se ví, že Canon plánuje (na kterých by mohl být představen).
Problém s moiré a aliasingem je u videa, jsou na to zlepšováky, žádný ale není dokonalý. [/ital]

V tom pripade jsou vsechna ta vylepseni o kterych pises specificka pro video. Mozna, ze to vse nastupce 5D2 mit bude, ale jako fotograf doufam, ze bude mit i neco pro fotografy ;-)

Citovat příspěvek

Autor: karf

19:53:46 01.10.2011

Jak nerelevatní? Mně se zdá článek o ničem k diskusi o ničem zcela relevantní :D

Citovat příspěvek

19:23:01 01.10.2011

Takové články jsou obvykle jen snůškou čirých fantazií a zbožných přání, které jsou po zveřejnění oficiálních informací okamžitě zapomenuty, protože s reálnými specifikacemi nemají většinou nic společného :) Takže přeji hezké snění! Ostatní si raději počkají na skutečné informace.

Citovat příspěvek

Autor: kovacm

17:54:59 01.10.2011

Ten článek je z pohledu člověka, který využívá zrcadlovky dnes hlavně pro video, to dělá, protože profi kamery se stejně velkým čipem stojí minimálně desetkrát tolik.
Samozřejmě Canon tají datum vydání i specifikace, ten článek obsahuje, co se šušká a jaké akce se ví, že Canon plánuje (na kterých by mohl být představen).
Problém s moiré a aliasingem je u videa, jsou na to zlepšováky, žádný ale není dokonalý.

Citovat příspěvek

Autor: Lukas_highenergy.cz

13:31:56 01.10.2011

Snaha se cení, ale jsem jediný, kdo má pocit, že ten článek neobsahuje žádnou relevantní informaci? :D

Citovat příspěvek

Autor: m.e.

21:12:38 30.09.2011

Canon 5D2 ma problemy s aliasingem a moire?

Citovat příspěvek

Autor: HONZIK1

19:56:59 30.09.2011

* 4:4:4 či alespoň 4:2:2 video
* raw záznam
* nekomprimovaný neupravovaný čistý HDMI/HDSDI výstup (pro použití externích nahrávačů)
* 1920×1080 60p, 2K či dokonce 4K video
* odstraněny problémy s aliasingem a moiré
* časový kód
* lepší audio
* možnost automatického ostření ve video módu
* lepší auto-focus při focení
* lepší ovládání pro video
* …
Bezva vylepšení pro fotografy. Není lepší si koupit kameru Canon? ;)

Citovat příspěvek

Autor: kovacm

19:30:13 30.09.2011

Co se Canon 5D Mark III týče, napsal jsem článek o tom, proč by mohlo být dobré na něj čekat a o náznacích, kdy 5D Mark III vyjde: [url]http://michalkovac.cz/?p=678[/url]

Citovat příspěvek

13:04:13 11.08.2011

prudek Napsal:
Na FF to ale můžu oříznout
> a získám prakticky totéž s o fous nižším šumem,
> nebo když je šero, tak s o fous niší hustotou
> pixelů můžu použít o 1 EV vyšší ISO či clonu, či
> kratší čas. Vše má něco pro a proti a já spíše
> používám širší ohniska než delší, ale i na zvěř
> bych měl raději FF. Třeba Sony A850 měla stejnou
> hustotu pixelů jak APS-C s 10Mp.

Jasně, ale mrkni kolik maj moderní APS-C. Třeba 7D je na 18MPx, 60D taky , takže s tím ořezem to bohužel nedoženeš. Ale souhlas, že na spoustu věcí je FF výhoda... ;)

Citovat příspěvek

Autor: prudek

22:36:13 10.08.2011

Jinak v Mongolsku jsem kromě foťáku přišel i o 3 skla a doma mě s těch lepších zůstal jen Tamron 180, takže pomalu začínám odznova. Musím ale říct, že APS-C má pro dlouhodobé cestování také spoustu výhod. Na reportážní foto stačí a ta hmotnost se taky počítala. Patřím mezi šílence co chodí na těžko, vše si nosí na zádech a nejraději vypadnou co nejdál od lidí. Když jsme v Nepálu chodili v součtu 2000 výškových za den, 25kg na zádech a nejdelší trek měl 33 dní bez dne odpočinku, tak nevím jak bych to dal s o 5 kg těžším báglem.

Citovat příspěvek

Autor: prudek

22:25:57 10.08.2011

Jediné co mě na APS-C možná příjde o fous lepší lepší je crop pro focení sportu a zvířat, ale ani tady mě to nepříjde o moc lepší. Berte v úvahu co je schopný vykreslit sklo k hustotě pixelů, otázku šumu při o fous nižší hustotě na FF, pokud budu fotit zvířata, je pravda že si třeba srnca na 50 m tak nepřitáhnu v porovnání s APS-C, kde mi třeba vyjde na celý políčko. Na FF to ale můžu oříznout a získám prakticky totéž s o fous nižším šumem, nebo když je šero, tak s o fous niší hustotou pixelů můžu použít o 1 EV vyšší ISO či clonu, či kratší čas. Vše má něco pro a proti a já spíše používám širší ohniska než delší, ale i na zvěř bych měl raději FF. Třeba Sony A850 měla stejnou hustotu pixelů jak APS-C s 10Mp. Znamenalo to strašně velký soubory, ale když jsem ořízl cca APS-C, tak jsem měl ještě plnohodnotnejch 10Mp fotku. U makra když se mě něco pohnulo ze středu záběru tak jsem ořízl kraj, zatím co u APS-C bude při stejných zabraných pixelech objekt už mimo hledáček. Crop APS-C vlastně beru jako nevýhodu. Abych měl stejně velkou fotku a chtěl z ní dělat třeba A2 zvětšeninu (Na focení jen na monitory FF skutečně není potřeba)tak musí mít APS-C daleko hustší pixely a nemůžete moc ořezávat. Máte větší šum, objektivy už tak husté pixely nevykreslí úplně nejostřeji, Já beru FF jako výhodnější i na sport a makro. Je to ale o tom, že FF bude vždy o to o co je těžší než APS- C, tak o to i dražší (obrazně řečeno) A pak je to ten subjektivní pocit, když držím něco, co sendne do ruky a kouknu do hledáčku, kterej je úžasnej.

Nevíte zda se už něco šušká o 5D makk III ???

Citovat příspěvek

Autor: Karlikamater

10:57:19 10.08.2011

Nejsem majitel žádného z uvedených fotoaparátů ale čistě logická úvaha:
Všichni víme že obrazovou kvalitou je na tom FF oproti APSC lépe a nejčastější ,,argumenty" proti je váha příslučenství,cena systému a řekněme větší ,,fundovanost" pro využití všech kvalitativních možností které FF dává.

Frankie,coby trénovaný sportovec váhu ,,neřeší" (a nejspíš ještě pěkných pár let nebude).....takže proč ne FF?
,,Neřeší" peníze.....takže proč ne FF?
Chce se focení do budoucna důkladně věnovat (čert ví,třeba časem i jako profík)....takže proč ne FF?
Pro mne je ( z výše uvedených důvodů) volba v jeho případě jasná.
Karlík
PS:Frankie ale počítej s tím,že takhle kvalitní DSLR je jen prvním článkem řetězce, který by také měl odpovídat kvalitou a ,,výkonem" (PC a monitor) a někdy i váhou a velikostí (fotobrašna či batoh,filtry ap.)....to budou (pokud to už nevlastníš) další nemalé výdaje.Tak abys s tím v rozpočtu případně počítal

Citovat příspěvek

10:32:55 10.08.2011

prudek Napsal:
> Pokud to myslíš s focením vážně, tak si uvědom
> několik věcí. FF je rozhodně lepší volba, ale
> budeš tahat několik kg.

Tohle paušalizování nechápu. Jasně, že FF má spoustu výhod a pro mnoho odvětví fotografie je to jasná volba, ale naopak si myslím, že jsou oblasti, kde je výhodou APS-C. Třbea při sportu nebo na zvířata je často crop k nezaplacení (aspoň pro mne)... Nejde jenom o to, že skla se shodnou ohniskovou vzdálenosti (eq. 35mm) vyjdou dráž, jsou daleko větší, ale taky se často stane, že u zoomu se prostě ani nedělají. Třeba alternativa k 70-200/2.8 na cropu na FF prostě Canon nemá... A pevné sklo je ne vždycky ideální...

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: